Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

2878 stemmen
Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

Club Brugge won met 0-1 van Sturm Graz. Het was geen match op Champions League-niveau, maar dat deerde de Brugse burger niet. De drie punten halen was het enige wat telde. Wat dacht de internationale media over de prestatie van de Belgische landskampioen in Oostenrijk?

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Tzolis maakt indruk

Persagentschap Reuters legde zoals verwacht de nadruk op de goal van Christos Tzolis. "Dankzij een krachtig schot van Christos Tzolis won Club Brugge woensdag met 1-0 van de groepsfase van de Champions League bij Sturm Graz."

Dat deed ook Voetbal International. "Voormalig FC Twente-flop Christos Tzolis legde Sturm Graz-doelman Kjell Scherpen al vroeg in de luren. Op fenomenale wijze werd de keeper verschalkt. Daarna werd er niet meer gescoord, waardoor de Belgische topclub drie heel welkome punten pakte."

Perfect Oostenrijks rapport

BeIn Sports kwam met opvallende cijfers. "Brugge handhaafde hun perfecte record van drie opeenvolgende overwinningen tegen Oostenrijkse tegenstanders, terwijl ze nu vier keer de nul hielden in vijf uitwedstrijden in de Champions League - evenveel als in hun vorige 22 duels op het kampioenenbal. Tzolis' treffer kwam uit een van de drie schoten op doel, waarmee hij de eerste Brugge-speler werd die dat aantal in één Champions League-wedstrijd registreerde sinds Hans Vanaken dat deed tegen Paris Saint-Germain in september 2021."

Het Oostenrijkse Laola 1 kwam danig onder de indruk van de treffer van de Griekse smaakmaker. "Het was een gouden doelpunt van Tzolis, echt een doelpunt dat je moet bekijken", klinkt het daar. Ze halen ook aan dat Sturm Graz niet slecht was, maar ook niet geweldig en dat Club de zege verdiende.

La Gazetta Dello Sport schreef kort over de volgende tegenstander van AC Milan. "De Belgen, favoriet voor de match, waren de hele wedstrijd de beter ploeg. In de 22ste minuut kwam Brugge dankzij Tzolis op voorsprong: de Griek kreeg de bal, legde het leer neer en schilderde met een knap schot de bal in de rechterbovenhoek. Jutglà kwam in de 58ste minuut nog dicht bij de 0-2, maar zijn schot werd gestopt door Scherpen."

Het slotwoord was voor de BBC. "De verbluffende eerste helft van Christos Tzolis hielp Club Brugge aan een nipte Champions League-overwinning bij Sturm Graz. De 22-jarige Griekse vleugelspeler controleerde vakkundig de crosspass van Raphael Onyedika en krulde vervolgens de bal enig mooi in de verste hoek voorbij Kjell Scherpen. Het leverde de Belgische ploeg drie welgekomen punten op, die de hele wedstrijd de betere ploeg waren na hun nederlaag in de openingswedstrijd tegen Borussia Dortmund."

Gaat Club Brugge de League Phase overleven in de UCL?

Meest recent

Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

24
24
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

56
56
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

205
205
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

294
294
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

199
199
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

54
54
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

199
199
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

83
83
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

105
105
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

485
485
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

122
122
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

170
170
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

621
621
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

274
274
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

409
409
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1423
1423
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

605
605
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

204
204
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

221
221
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

884
884
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

651
651
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

289
289
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

153
153

Meer sportnieuws