Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

door
Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

Club Brugge won met 0-1 van Sturm Graz. Het was geen match op Champions League-niveau, maar dat deerde de Brugse burger niet. De drie punten halen was het enige wat telde. Wat dacht de internationale media over de prestatie van de Belgische landskampioen in Oostenrijk?

LEES OOK: Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Tzolis maakt indruk

Persagentschap Reuters legde zoals verwacht de nadruk op de goal van Christos Tzolis. "Dankzij een krachtig schot van Christos Tzolis won Club Brugge woensdag met 1-0 van de groepsfase van de Champions League bij Sturm Graz."

Dat deed ook Voetbal International. "Voormalig FC Twente-flop Christos Tzolis legde Sturm Graz-doelman Kjell Scherpen al vroeg in de luren. Op fenomenale wijze werd de keeper verschalkt. Daarna werd er niet meer gescoord, waardoor de Belgische topclub drie heel welkome punten pakte."

Perfect Oostenrijks rapport

BeIn Sports kwam met opvallende cijfers. "Brugge handhaafde hun perfecte record van drie opeenvolgende overwinningen tegen Oostenrijkse tegenstanders, terwijl ze nu vier keer de nul hielden in vijf uitwedstrijden in de Champions League - evenveel als in hun vorige 22 duels op het kampioenenbal. Tzolis' treffer kwam uit een van de drie schoten op doel, waarmee hij de eerste Brugge-speler werd die dat aantal in één Champions League-wedstrijd registreerde sinds Hans Vanaken dat deed tegen Paris Saint-Germain in september 2021."

Het Oostenrijkse Laola 1 kwam danig onder de indruk van de treffer van de Griekse smaakmaker. "Het was een gouden doelpunt van Tzolis, echt een doelpunt dat je moet bekijken", klinkt het daar. Ze halen ook aan dat Sturm Graz niet slecht was, maar ook niet geweldig en dat Club de zege verdiende.

La Gazetta Dello Sport schreef kort over de volgende tegenstander van AC Milan. "De Belgen, favoriet voor de match, waren de hele wedstrijd de beter ploeg. In de 22ste minuut kwam Brugge dankzij Tzolis op voorsprong: de Griek kreeg de bal, legde het leer neer en schilderde met een knap schot de bal in de rechterbovenhoek. Jutglà kwam in de 58ste minuut nog dicht bij de 0-2, maar zijn schot werd gestopt door Scherpen."

Het slotwoord was voor de BBC. "De verbluffende eerste helft van Christos Tzolis hielp Club Brugge aan een nipte Champions League-overwinning bij Sturm Graz. De 22-jarige Griekse vleugelspeler controleerde vakkundig de crosspass van Raphael Onyedika en krulde vervolgens de bal enig mooi in de verste hoek voorbij Kjell Scherpen. Het leverde de Belgische ploeg drie welgekomen punten op, die de hele wedstrijd de betere ploeg waren na hun nederlaag in de openingswedstrijd tegen Borussia Dortmund."

Gaat Club Brugge de League Phase overleven in de UCL?

Meest recent

Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

12
12
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

66
66
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

21
21
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

84
84
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

35
35
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

445
445
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

113
113
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

185
185
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

222
222
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

209
209
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

155
155
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

84
84
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

61
61
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

101
101
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

419
419
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

223
223
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

331
331
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

160
160
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

227
227
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

281
281
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

660
660
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

248
248
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

285
285
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

127
127

Meer sportnieuws