Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

door
Dit zegt de internationale pers over prestatie Club Brugge

Club Brugge won met 0-1 van Sturm Graz. Het was geen match op Champions League-niveau, maar dat deerde de Brugse burger niet. De drie punten halen was het enige wat telde. Wat dacht de internationale media over de prestatie van de Belgische landskampioen in Oostenrijk?

LEES OOK: ‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Tzolis maakt indruk

Persagentschap Reuters legde zoals verwacht de nadruk op de goal van Christos Tzolis. "Dankzij een krachtig schot van Christos Tzolis won Club Brugge woensdag met 1-0 van de groepsfase van de Champions League bij Sturm Graz."

Dat deed ook Voetbal International. "Voormalig FC Twente-flop Christos Tzolis legde Sturm Graz-doelman Kjell Scherpen al vroeg in de luren. Op fenomenale wijze werd de keeper verschalkt. Daarna werd er niet meer gescoord, waardoor de Belgische topclub drie heel welkome punten pakte."

Perfect Oostenrijks rapport

BeIn Sports kwam met opvallende cijfers. "Brugge handhaafde hun perfecte record van drie opeenvolgende overwinningen tegen Oostenrijkse tegenstanders, terwijl ze nu vier keer de nul hielden in vijf uitwedstrijden in de Champions League - evenveel als in hun vorige 22 duels op het kampioenenbal. Tzolis' treffer kwam uit een van de drie schoten op doel, waarmee hij de eerste Brugge-speler werd die dat aantal in één Champions League-wedstrijd registreerde sinds Hans Vanaken dat deed tegen Paris Saint-Germain in september 2021."

Het Oostenrijkse Laola 1 kwam danig onder de indruk van de treffer van de Griekse smaakmaker. "Het was een gouden doelpunt van Tzolis, echt een doelpunt dat je moet bekijken", klinkt het daar. Ze halen ook aan dat Sturm Graz niet slecht was, maar ook niet geweldig en dat Club de zege verdiende.

La Gazetta Dello Sport schreef kort over de volgende tegenstander van AC Milan. "De Belgen, favoriet voor de match, waren de hele wedstrijd de beter ploeg. In de 22ste minuut kwam Brugge dankzij Tzolis op voorsprong: de Griek kreeg de bal, legde het leer neer en schilderde met een knap schot de bal in de rechterbovenhoek. Jutglà kwam in de 58ste minuut nog dicht bij de 0-2, maar zijn schot werd gestopt door Scherpen."

Het slotwoord was voor de BBC. "De verbluffende eerste helft van Christos Tzolis hielp Club Brugge aan een nipte Champions League-overwinning bij Sturm Graz. De 22-jarige Griekse vleugelspeler controleerde vakkundig de crosspass van Raphael Onyedika en krulde vervolgens de bal enig mooi in de verste hoek voorbij Kjell Scherpen. Het leverde de Belgische ploeg drie welgekomen punten op, die de hele wedstrijd de betere ploeg waren na hun nederlaag in de openingswedstrijd tegen Borussia Dortmund."

Gaat Club Brugge de League Phase overleven in de UCL?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

61
61
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

93
93
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

143
143
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

435
435
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

59
59
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

260
260
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

45
45
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

171
171
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

280
280
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

591
591
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

326
326
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

212
212
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

430
430
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

446
446
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

194
194
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

549
549
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

301
301
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws