Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

950
Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

Dennis Praet wil zijn carrière opnieuw lanceren bij Antwerp FC. Ondanks zijn indrukwekkende fysieke resultaten en vastberadenheid om zijn stempel te drukken, kreeg hij in zijn eerste drie wedstrijden slechts 40 speelminuten, met korte invalbeurten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie draait goed, waardoor het lastig is voor Praet om in te passen.

Coach Jonas De Roeck benadrukt dat Praet nog wedstrijdfit moet worden en dat verwachtingen realistisch moeten zijn. De polyvalente Praet kan op verschillende posities uit de voeten, maar met de goed draaiende driehoek op het middenveld en geen Europees voetbal om te roteren, zal het een uitdaging worden om hem in de ploeg te krijgen. De komende tijd zal moeten uitwijzen op welke positie hij kan schitteren en wie daarvoor moet wijken.

LEES OOK: Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Praet wil carrière herlanceren bij Antwerp FC

Aan het einde van de zomermercato bleek Antwerp FC de enige serieuze optie voor Dennis Praet, die al eerder twee keer in beeld was bij de Great Old. De voormalige Gouden Schoen gaf groen licht voor een overstap naar de Bosuil, zelfs met een lager salaris, omdat hij zijn carrière opnieuw wilde lanceren.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich in topvorm en is hij vastbesloten om weer een cruciale rol te spelen bij een club. “Dat is echt nog geen fin de carrière”, zei Imke Courtois in De Zondag. Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield hij zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen.

Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp. Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoren in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Praet was duidelijk klaar om zijn stempel te drukken op het team en zijn nieuwe avontuur met volle overtuiging aan te gaan.

De Roeck: “We moeten realistisch zijn met Praet”

Patrick Goots noemde de transfer van Dennis Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat Praet snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck. Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp. Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck.

Tijdens zijn debuut tegen Union SG kreeg de 30-jarige middenvelder dan ook geen basisplaats, maar viel hij vijf minuten voor tijd in. “We mogen niet te snel gaan met Dennis,” waarschuwde De Roeck. “Hij is gretig en hongerig. Alleen het wedstrijdritme mankeert nog. Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.”

Ook CEO Sven Jaecques bevestigde in Gazet van Antwerpen dat er nog werk aan de winkel is: “Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.”.

Maar hoe zal Praet in de ploeg raken?

Dennis Praet kreeg in zijn eerste drie wedstrijden voor Antwerp drie korte invalbeurten, goed voor in totaal 40 speelminuten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery op de tien, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie op de zes draait namelijk goed.

“Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen,” waarschuwde Patrick Goots al eerder in Gazet van Antwerpen. In Sjotcast kwam de situatie rond Praet ook ter sprake. “Kan hij er nog bij op het middenveld?” vroeg Yanko Beeckman zich af.

Momenteel is het de jonge Corbanie die Praet op de bank houdt, terwijl de sterke Doumbia een vaste waarde is. Bovendien speelt Antwerp geen Europees voetbal, wat betekent dat er minder geroteerd zal worden. 

“Het zal niet gemakkelijk zijn,” beaamde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, in de podcast. “Corbanie zal wel nog een terugval krijgen, maar hij (Praet, red.) zal zich wel moeten bewijzen. Dat is een groot wapen in handen van Jonas De Roeck. Praet is een speler die bij bijna elke eersteklasser in de ploeg staat.”

Gelukkig is Praet enorm polyvalent

Dennis Praet's veelzijdigheid biedt Antwerp FC een enorme troef. Hij kan op meerdere posities uit de voeten, van defensieve middenvelder tot aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Tijdens zijn tijd in Italië werd hij omgevormd tot een ‘mezzala’, waar hij zowel tactisch als fysiek sterker werd. Praet leerde precies wanneer hij druk moest zetten en kon dit constant volhouden, waardoor hij zonder de bal meer impact maakte, met name door zijn slimme looppatronen.

Hoe Jonas De Roeck Praet precies zal inpassen, blijft een vraag. “Dennis is een slimme voetballer en kan zich op meerdere posities oriënteren. Hij zíét voetbal,” aldus De Roeck.

Het blijft wachten tot Praet voldoende wedstrijdritme heeft om in de basis te starten. De grote vraag is dan: op welke positie? En wie moet plaatsmaken voor hem?

Wordt Praet de patron van Antwerp FC?

Meest recent

'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

16
16
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

33
33
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

151
151
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

80
80
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

28
28
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

213
213
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

157
157
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

45
45
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

50
50
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

84
84
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

15
15
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

763
763
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

28
28
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

225
225
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

533
533
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

446
446
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

503
503
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

236
236
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

449
449
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

763
763
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

92
92
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

189
189
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

912
912
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

199
199
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

703
703

Meer sportnieuws