Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

door
Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

Dennis Praet wil zijn carrière opnieuw lanceren bij Antwerp FC. Ondanks zijn indrukwekkende fysieke resultaten en vastberadenheid om zijn stempel te drukken, kreeg hij in zijn eerste drie wedstrijden slechts 40 speelminuten, met korte invalbeurten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie draait goed, waardoor het lastig is voor Praet om in te passen.

Coach Jonas De Roeck benadrukt dat Praet nog wedstrijdfit moet worden en dat verwachtingen realistisch moeten zijn. De polyvalente Praet kan op verschillende posities uit de voeten, maar met de goed draaiende driehoek op het middenveld en geen Europees voetbal om te roteren, zal het een uitdaging worden om hem in de ploeg te krijgen. De komende tijd zal moeten uitwijzen op welke positie hij kan schitteren en wie daarvoor moet wijken.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Praet wil carrière herlanceren bij Antwerp FC

Aan het einde van de zomermercato bleek Antwerp FC de enige serieuze optie voor Dennis Praet, die al eerder twee keer in beeld was bij de Great Old. De voormalige Gouden Schoen gaf groen licht voor een overstap naar de Bosuil, zelfs met een lager salaris, omdat hij zijn carrière opnieuw wilde lanceren.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich in topvorm en is hij vastbesloten om weer een cruciale rol te spelen bij een club. “Dat is echt nog geen fin de carrière”, zei Imke Courtois in De Zondag. Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield hij zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen.

Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp. Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoren in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Praet was duidelijk klaar om zijn stempel te drukken op het team en zijn nieuwe avontuur met volle overtuiging aan te gaan.

De Roeck: “We moeten realistisch zijn met Praet”

Patrick Goots noemde de transfer van Dennis Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat Praet snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck. Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp. Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck.

Tijdens zijn debuut tegen Union SG kreeg de 30-jarige middenvelder dan ook geen basisplaats, maar viel hij vijf minuten voor tijd in. “We mogen niet te snel gaan met Dennis,” waarschuwde De Roeck. “Hij is gretig en hongerig. Alleen het wedstrijdritme mankeert nog. Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.”

Ook CEO Sven Jaecques bevestigde in Gazet van Antwerpen dat er nog werk aan de winkel is: “Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.”.

Maar hoe zal Praet in de ploeg raken?

Dennis Praet kreeg in zijn eerste drie wedstrijden voor Antwerp drie korte invalbeurten, goed voor in totaal 40 speelminuten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery op de tien, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie op de zes draait namelijk goed.

“Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen,” waarschuwde Patrick Goots al eerder in Gazet van Antwerpen. In Sjotcast kwam de situatie rond Praet ook ter sprake. “Kan hij er nog bij op het middenveld?” vroeg Yanko Beeckman zich af.

Momenteel is het de jonge Corbanie die Praet op de bank houdt, terwijl de sterke Doumbia een vaste waarde is. Bovendien speelt Antwerp geen Europees voetbal, wat betekent dat er minder geroteerd zal worden. 

“Het zal niet gemakkelijk zijn,” beaamde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, in de podcast. “Corbanie zal wel nog een terugval krijgen, maar hij (Praet, red.) zal zich wel moeten bewijzen. Dat is een groot wapen in handen van Jonas De Roeck. Praet is een speler die bij bijna elke eersteklasser in de ploeg staat.”

Gelukkig is Praet enorm polyvalent

Dennis Praet's veelzijdigheid biedt Antwerp FC een enorme troef. Hij kan op meerdere posities uit de voeten, van defensieve middenvelder tot aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Tijdens zijn tijd in Italië werd hij omgevormd tot een ‘mezzala’, waar hij zowel tactisch als fysiek sterker werd. Praet leerde precies wanneer hij druk moest zetten en kon dit constant volhouden, waardoor hij zonder de bal meer impact maakte, met name door zijn slimme looppatronen.

Hoe Jonas De Roeck Praet precies zal inpassen, blijft een vraag. “Dennis is een slimme voetballer en kan zich op meerdere posities oriënteren. Hij zíét voetbal,” aldus De Roeck.

Het blijft wachten tot Praet voldoende wedstrijdritme heeft om in de basis te starten. De grote vraag is dan: op welke positie? En wie moet plaatsmaken voor hem?

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
162

Wordt Praet de patron van Antwerp FC?

Meest recent

Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

4
4
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

34
34
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

55
55
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

36
36
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

42
42
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

65
65
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

70
70
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

36
36
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

61
61
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

161
161
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

111
111
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

168
168
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

162
162
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

535
535
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

82
82
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

200
200
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

202
202
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

246
246
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

181
181
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

396
396
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

460
460
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

107
107
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

353
353
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

346
346

Meer sportnieuws