Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

950 stemmen
Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

Dennis Praet wil zijn carrière opnieuw lanceren bij Antwerp FC. Ondanks zijn indrukwekkende fysieke resultaten en vastberadenheid om zijn stempel te drukken, kreeg hij in zijn eerste drie wedstrijden slechts 40 speelminuten, met korte invalbeurten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie draait goed, waardoor het lastig is voor Praet om in te passen.

Coach Jonas De Roeck benadrukt dat Praet nog wedstrijdfit moet worden en dat verwachtingen realistisch moeten zijn. De polyvalente Praet kan op verschillende posities uit de voeten, maar met de goed draaiende driehoek op het middenveld en geen Europees voetbal om te roteren, zal het een uitdaging worden om hem in de ploeg te krijgen. De komende tijd zal moeten uitwijzen op welke positie hij kan schitteren en wie daarvoor moet wijken.

LEES OOK: Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Praet wil carrière herlanceren bij Antwerp FC

Aan het einde van de zomermercato bleek Antwerp FC de enige serieuze optie voor Dennis Praet, die al eerder twee keer in beeld was bij de Great Old. De voormalige Gouden Schoen gaf groen licht voor een overstap naar de Bosuil, zelfs met een lager salaris, omdat hij zijn carrière opnieuw wilde lanceren.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich in topvorm en is hij vastbesloten om weer een cruciale rol te spelen bij een club. “Dat is echt nog geen fin de carrière”, zei Imke Courtois in De Zondag. Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield hij zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen.

Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp. Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoren in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Praet was duidelijk klaar om zijn stempel te drukken op het team en zijn nieuwe avontuur met volle overtuiging aan te gaan.

De Roeck: “We moeten realistisch zijn met Praet”

Patrick Goots noemde de transfer van Dennis Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat Praet snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck. Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp. Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck.

Tijdens zijn debuut tegen Union SG kreeg de 30-jarige middenvelder dan ook geen basisplaats, maar viel hij vijf minuten voor tijd in. “We mogen niet te snel gaan met Dennis,” waarschuwde De Roeck. “Hij is gretig en hongerig. Alleen het wedstrijdritme mankeert nog. Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.”

Ook CEO Sven Jaecques bevestigde in Gazet van Antwerpen dat er nog werk aan de winkel is: “Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.”.

Maar hoe zal Praet in de ploeg raken?

Dennis Praet kreeg in zijn eerste drie wedstrijden voor Antwerp drie korte invalbeurten, goed voor in totaal 40 speelminuten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery op de tien, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie op de zes draait namelijk goed.

“Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen,” waarschuwde Patrick Goots al eerder in Gazet van Antwerpen. In Sjotcast kwam de situatie rond Praet ook ter sprake. “Kan hij er nog bij op het middenveld?” vroeg Yanko Beeckman zich af.

Momenteel is het de jonge Corbanie die Praet op de bank houdt, terwijl de sterke Doumbia een vaste waarde is. Bovendien speelt Antwerp geen Europees voetbal, wat betekent dat er minder geroteerd zal worden. 

“Het zal niet gemakkelijk zijn,” beaamde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, in de podcast. “Corbanie zal wel nog een terugval krijgen, maar hij (Praet, red.) zal zich wel moeten bewijzen. Dat is een groot wapen in handen van Jonas De Roeck. Praet is een speler die bij bijna elke eersteklasser in de ploeg staat.”

Gelukkig is Praet enorm polyvalent

Dennis Praet's veelzijdigheid biedt Antwerp FC een enorme troef. Hij kan op meerdere posities uit de voeten, van defensieve middenvelder tot aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Tijdens zijn tijd in Italië werd hij omgevormd tot een ‘mezzala’, waar hij zowel tactisch als fysiek sterker werd. Praet leerde precies wanneer hij druk moest zetten en kon dit constant volhouden, waardoor hij zonder de bal meer impact maakte, met name door zijn slimme looppatronen.

Hoe Jonas De Roeck Praet precies zal inpassen, blijft een vraag. “Dennis is een slimme voetballer en kan zich op meerdere posities oriënteren. Hij zíét voetbal,” aldus De Roeck.

Het blijft wachten tot Praet voldoende wedstrijdritme heeft om in de basis te starten. De grote vraag is dan: op welke positie? En wie moet plaatsmaken voor hem?

Wordt Praet de patron van Antwerp FC?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

1
1
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

70
70
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

129
129
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

230
230
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

213
213
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

406
406
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

144
144
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

261
261
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

61
61
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

200
200
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

75
75
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

616
616
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

153
153
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

541
541
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

319
319
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

487
487
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

305
305
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

155
155
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

760
760
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

354
354
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

253
253
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

356
356
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

394
394
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

78
78
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

560
560

Meer sportnieuws