Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

door
Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

Dennis Praet wil zijn carrière opnieuw lanceren bij Antwerp FC. Ondanks zijn indrukwekkende fysieke resultaten en vastberadenheid om zijn stempel te drukken, kreeg hij in zijn eerste drie wedstrijden slechts 40 speelminuten, met korte invalbeurten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie draait goed, waardoor het lastig is voor Praet om in te passen.

Coach Jonas De Roeck benadrukt dat Praet nog wedstrijdfit moet worden en dat verwachtingen realistisch moeten zijn. De polyvalente Praet kan op verschillende posities uit de voeten, maar met de goed draaiende driehoek op het middenveld en geen Europees voetbal om te roteren, zal het een uitdaging worden om hem in de ploeg te krijgen. De komende tijd zal moeten uitwijzen op welke positie hij kan schitteren en wie daarvoor moet wijken.

LEES OOK: Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Praet wil carrière herlanceren bij Antwerp FC

Aan het einde van de zomermercato bleek Antwerp FC de enige serieuze optie voor Dennis Praet, die al eerder twee keer in beeld was bij de Great Old. De voormalige Gouden Schoen gaf groen licht voor een overstap naar de Bosuil, zelfs met een lager salaris, omdat hij zijn carrière opnieuw wilde lanceren.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich in topvorm en is hij vastbesloten om weer een cruciale rol te spelen bij een club. “Dat is echt nog geen fin de carrière”, zei Imke Courtois in De Zondag. Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield hij zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen.

Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp. Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoren in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Praet was duidelijk klaar om zijn stempel te drukken op het team en zijn nieuwe avontuur met volle overtuiging aan te gaan.

De Roeck: “We moeten realistisch zijn met Praet”

Patrick Goots noemde de transfer van Dennis Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat Praet snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck. Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp. Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck.

Tijdens zijn debuut tegen Union SG kreeg de 30-jarige middenvelder dan ook geen basisplaats, maar viel hij vijf minuten voor tijd in. “We mogen niet te snel gaan met Dennis,” waarschuwde De Roeck. “Hij is gretig en hongerig. Alleen het wedstrijdritme mankeert nog. Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.”

Ook CEO Sven Jaecques bevestigde in Gazet van Antwerpen dat er nog werk aan de winkel is: “Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.”.

Maar hoe zal Praet in de ploeg raken?

Dennis Praet kreeg in zijn eerste drie wedstrijden voor Antwerp drie korte invalbeurten, goed voor in totaal 40 speelminuten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery op de tien, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie op de zes draait namelijk goed.

“Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen,” waarschuwde Patrick Goots al eerder in Gazet van Antwerpen. In Sjotcast kwam de situatie rond Praet ook ter sprake. “Kan hij er nog bij op het middenveld?” vroeg Yanko Beeckman zich af.

Momenteel is het de jonge Corbanie die Praet op de bank houdt, terwijl de sterke Doumbia een vaste waarde is. Bovendien speelt Antwerp geen Europees voetbal, wat betekent dat er minder geroteerd zal worden. 

“Het zal niet gemakkelijk zijn,” beaamde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, in de podcast. “Corbanie zal wel nog een terugval krijgen, maar hij (Praet, red.) zal zich wel moeten bewijzen. Dat is een groot wapen in handen van Jonas De Roeck. Praet is een speler die bij bijna elke eersteklasser in de ploeg staat.”

Gelukkig is Praet enorm polyvalent

Dennis Praet's veelzijdigheid biedt Antwerp FC een enorme troef. Hij kan op meerdere posities uit de voeten, van defensieve middenvelder tot aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Tijdens zijn tijd in Italië werd hij omgevormd tot een ‘mezzala’, waar hij zowel tactisch als fysiek sterker werd. Praet leerde precies wanneer hij druk moest zetten en kon dit constant volhouden, waardoor hij zonder de bal meer impact maakte, met name door zijn slimme looppatronen.

Hoe Jonas De Roeck Praet precies zal inpassen, blijft een vraag. “Dennis is een slimme voetballer en kan zich op meerdere posities oriënteren. Hij zíét voetbal,” aldus De Roeck.

Het blijft wachten tot Praet voldoende wedstrijdritme heeft om in de basis te starten. De grote vraag is dan: op welke positie? En wie moet plaatsmaken voor hem?

Wordt Praet de patron van Antwerp FC?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

60
60
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

84
84
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

216
216
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

71
71
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

65
65
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

504
504
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

535
535
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

333
333
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws