Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

door
Het loopt helemaal mis met Dennis Praet bij Antwerp

Dennis Praet wil zijn carrière opnieuw lanceren bij Antwerp FC. Ondanks zijn indrukwekkende fysieke resultaten en vastberadenheid om zijn stempel te drukken, kreeg hij in zijn eerste drie wedstrijden slechts 40 speelminuten, met korte invalbeurten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie draait goed, waardoor het lastig is voor Praet om in te passen.

Coach Jonas De Roeck benadrukt dat Praet nog wedstrijdfit moet worden en dat verwachtingen realistisch moeten zijn. De polyvalente Praet kan op verschillende posities uit de voeten, maar met de goed draaiende driehoek op het middenveld en geen Europees voetbal om te roteren, zal het een uitdaging worden om hem in de ploeg te krijgen. De komende tijd zal moeten uitwijzen op welke positie hij kan schitteren en wie daarvoor moet wijken.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Praet wil carrière herlanceren bij Antwerp FC

Aan het einde van de zomermercato bleek Antwerp FC de enige serieuze optie voor Dennis Praet, die al eerder twee keer in beeld was bij de Great Old. De voormalige Gouden Schoen gaf groen licht voor een overstap naar de Bosuil, zelfs met een lager salaris, omdat hij zijn carrière opnieuw wilde lanceren.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich in topvorm en is hij vastbesloten om weer een cruciale rol te spelen bij een club. “Dat is echt nog geen fin de carrière”, zei Imke Courtois in De Zondag. Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield hij zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen.

Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp. Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoren in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste.

Praet was duidelijk klaar om zijn stempel te drukken op het team en zijn nieuwe avontuur met volle overtuiging aan te gaan.

De Roeck: “We moeten realistisch zijn met Praet”

Patrick Goots noemde de transfer van Dennis Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat Praet snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck. Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken.

De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp. Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach Jonas De Roeck.

Tijdens zijn debuut tegen Union SG kreeg de 30-jarige middenvelder dan ook geen basisplaats, maar viel hij vijf minuten voor tijd in. “We mogen niet te snel gaan met Dennis,” waarschuwde De Roeck. “Hij is gretig en hongerig. Alleen het wedstrijdritme mankeert nog. Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.”

Ook CEO Sven Jaecques bevestigde in Gazet van Antwerpen dat er nog werk aan de winkel is: “Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.”.

Maar hoe zal Praet in de ploeg raken?

Dennis Praet kreeg in zijn eerste drie wedstrijden voor Antwerp drie korte invalbeurten, goed voor in totaal 40 speelminuten. De centrale driehoek met Tjaronn Chery op de tien, Mahamadou Doumbia en Kobe Corbanie op de zes draait namelijk goed.

“Het zal niet makkelijk zijn om Praet zomaar in te passen,” waarschuwde Patrick Goots al eerder in Gazet van Antwerpen. In Sjotcast kwam de situatie rond Praet ook ter sprake. “Kan hij er nog bij op het middenveld?” vroeg Yanko Beeckman zich af.

Momenteel is het de jonge Corbanie die Praet op de bank houdt, terwijl de sterke Doumbia een vaste waarde is. Bovendien speelt Antwerp geen Europees voetbal, wat betekent dat er minder geroteerd zal worden. 

“Het zal niet gemakkelijk zijn,” beaamde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, in de podcast. “Corbanie zal wel nog een terugval krijgen, maar hij (Praet, red.) zal zich wel moeten bewijzen. Dat is een groot wapen in handen van Jonas De Roeck. Praet is een speler die bij bijna elke eersteklasser in de ploeg staat.”

Gelukkig is Praet enorm polyvalent

Dennis Praet's veelzijdigheid biedt Antwerp FC een enorme troef. Hij kan op meerdere posities uit de voeten, van defensieve middenvelder tot aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Tijdens zijn tijd in Italië werd hij omgevormd tot een ‘mezzala’, waar hij zowel tactisch als fysiek sterker werd. Praet leerde precies wanneer hij druk moest zetten en kon dit constant volhouden, waardoor hij zonder de bal meer impact maakte, met name door zijn slimme looppatronen.

Hoe Jonas De Roeck Praet precies zal inpassen, blijft een vraag. “Dennis is een slimme voetballer en kan zich op meerdere posities oriënteren. Hij zíét voetbal,” aldus De Roeck.

Het blijft wachten tot Praet voldoende wedstrijdritme heeft om in de basis te starten. De grote vraag is dan: op welke positie? En wie moet plaatsmaken voor hem?

Wordt Praet de patron van Antwerp FC?

Meest recent

Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

0
0
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

44
44
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

117
117
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

203
203
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

241
241
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

237
237
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

214
214
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

87
87
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

121
121
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

206
206
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

942
942
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

65
65
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

92
92
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

508
508
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

129
129
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

438
438
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

157
157
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

213
213
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

334
334
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

186
186

Meer sportnieuws