'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

door
'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

Union klopte vorig weekend KV Kortrijk met 3-0 en dat was een zeer welkome overwinning. Het had daarvoor amper één van zijn negen laatste officiële wedstrijden gewonnen en scoorde bovendien amper nog, met amper drie goals in de laatste zeven matchen. 

Tegen Kortrijk werden die demonen dus ietwat verdreven en dat maakt dat Union met vertrouwen kan toeleven naar zijn volgende opdracht. Donderdagavond krijgt het in het Koning Boudewijnstadion het bezoek van Bodø/Glimt in zijn tweede wedstrijd in de Europa League.

Die zal Union eigenlijk moeten winnen om zijn kwalificatiekansen gaaf te houden. De opener werd al jammerlijk verloren op het veld van Fenerbahçe, waar er meer ingezeten had. Er komen bovendien nog lastige wedstrijden aan tegen onder meer AS Roma, OGC Nice en Rangers.

LEES OOK: 'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Amper 15 fitte veldspelers bij Union

Het zal echter stevig puzzelen worden voor Sebastien Pocognoli. Sudpresse weet dat hij donderdag op amper vijftien veldspelers kan rekenen. Door het gebrek aan eigen jeugdspelers in de kern mocht Union slechts 21 spelers inschrijven voor de Europa League, waardoor Amani, Terho, David en François uit de boot vielen.

Daarnaast is Mac Allister geschorst na zijn rode kaart in Istanboel, terwijl Fuseini nog zijn laatste schorsingsdag uitzit voor zijn uitsluiting tegen Slavia Praag in de Champions League-voorronde. Daarnaast is Kabangu ook nog geblesseerd.

Pocognoli wil desondanks winst tegen Bodø/Glimt

De spoeling is dus dun bij Union. Pocognoli zal de groep moeten aanvullen met jongens uit de U23 die nog op de B-lijst ingeschreven kunnen worden. Op Fenerbahçe zat zo bijvoorbeeld al aanvaller Berradi (19) op de bank, terwijl verdediger Tshilanda (18) ook al enkele keren de selectie haalde.

Desondanks blijft Pocognoli ambitieus. "Thuis spelen we sowieso voor de zege", vertelt hij immers aan Het Nieuwsblad. "In uitduels is de context misschien iets anders. Tegen Fenerbahçe bijvoorbeeld was een gelijkspel niet verkeerd geweest. In onze thuismatchen willen we los van de tegenstander gewoon vol voor de overwinning gaan."

Zal Union erin slagen om Bodø/Glimt te kloppen?

Meest recent

Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

10
10
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

90
90
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

24
24
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

12
12
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

73
73
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

200
200
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

207
207
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

178
178
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

192
192
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

65
65
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

177
177
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

253
253
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

317
317
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

83
83
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

120
120
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

331
331
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

665
665
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

112
112
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

143
143
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

490
490
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

470
470
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

299
299
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

330
330
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

66
66

Meer sportnieuws