'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

69 stemmen
'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

Union klopte vorig weekend KV Kortrijk met 3-0 en dat was een zeer welkome overwinning. Het had daarvoor amper één van zijn negen laatste officiële wedstrijden gewonnen en scoorde bovendien amper nog, met amper drie goals in de laatste zeven matchen. 

Tegen Kortrijk werden die demonen dus ietwat verdreven en dat maakt dat Union met vertrouwen kan toeleven naar zijn volgende opdracht. Donderdagavond krijgt het in het Koning Boudewijnstadion het bezoek van Bodø/Glimt in zijn tweede wedstrijd in de Europa League.

Die zal Union eigenlijk moeten winnen om zijn kwalificatiekansen gaaf te houden. De opener werd al jammerlijk verloren op het veld van Fenerbahçe, waar er meer ingezeten had. Er komen bovendien nog lastige wedstrijden aan tegen onder meer AS Roma, OGC Nice en Rangers.

Amper 15 fitte veldspelers bij Union

Het zal echter stevig puzzelen worden voor Sebastien Pocognoli. Sudpresse weet dat hij donderdag op amper vijftien veldspelers kan rekenen. Door het gebrek aan eigen jeugdspelers in de kern mocht Union slechts 21 spelers inschrijven voor de Europa League, waardoor Amani, Terho, David en François uit de boot vielen.

Daarnaast is Mac Allister geschorst na zijn rode kaart in Istanboel, terwijl Fuseini nog zijn laatste schorsingsdag uitzit voor zijn uitsluiting tegen Slavia Praag in de Champions League-voorronde. Daarnaast is Kabangu ook nog geblesseerd.

Pocognoli wil desondanks winst tegen Bodø/Glimt

De spoeling is dus dun bij Union. Pocognoli zal de groep moeten aanvullen met jongens uit de U23 die nog op de B-lijst ingeschreven kunnen worden. Op Fenerbahçe zat zo bijvoorbeeld al aanvaller Berradi (19) op de bank, terwijl verdediger Tshilanda (18) ook al enkele keren de selectie haalde.

Desondanks blijft Pocognoli ambitieus. "Thuis spelen we sowieso voor de zege", vertelt hij immers aan Het Nieuwsblad. "In uitduels is de context misschien iets anders. Tegen Fenerbahçe bijvoorbeeld was een gelijkspel niet verkeerd geweest. In onze thuismatchen willen we los van de tegenstander gewoon vol voor de overwinning gaan."

Zal Union erin slagen om Bodø/Glimt te kloppen?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

29
29
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

46
46
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

32
32
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

104
104
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

342
342
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

487
487
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

449
449
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

76
76
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

394
394
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

525
525
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

246
246
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

65
65
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

232
232
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

722
722
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

748
748
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

734
734
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws