'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

door
'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

Union klopte vorig weekend KV Kortrijk met 3-0 en dat was een zeer welkome overwinning. Het had daarvoor amper één van zijn negen laatste officiële wedstrijden gewonnen en scoorde bovendien amper nog, met amper drie goals in de laatste zeven matchen. 

Tegen Kortrijk werden die demonen dus ietwat verdreven en dat maakt dat Union met vertrouwen kan toeleven naar zijn volgende opdracht. Donderdagavond krijgt het in het Koning Boudewijnstadion het bezoek van Bodø/Glimt in zijn tweede wedstrijd in de Europa League.

Die zal Union eigenlijk moeten winnen om zijn kwalificatiekansen gaaf te houden. De opener werd al jammerlijk verloren op het veld van Fenerbahçe, waar er meer ingezeten had. Er komen bovendien nog lastige wedstrijden aan tegen onder meer AS Roma, OGC Nice en Rangers.

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Amper 15 fitte veldspelers bij Union

Het zal echter stevig puzzelen worden voor Sebastien Pocognoli. Sudpresse weet dat hij donderdag op amper vijftien veldspelers kan rekenen. Door het gebrek aan eigen jeugdspelers in de kern mocht Union slechts 21 spelers inschrijven voor de Europa League, waardoor Amani, Terho, David en François uit de boot vielen.

Daarnaast is Mac Allister geschorst na zijn rode kaart in Istanboel, terwijl Fuseini nog zijn laatste schorsingsdag uitzit voor zijn uitsluiting tegen Slavia Praag in de Champions League-voorronde. Daarnaast is Kabangu ook nog geblesseerd.

Pocognoli wil desondanks winst tegen Bodø/Glimt

De spoeling is dus dun bij Union. Pocognoli zal de groep moeten aanvullen met jongens uit de U23 die nog op de B-lijst ingeschreven kunnen worden. Op Fenerbahçe zat zo bijvoorbeeld al aanvaller Berradi (19) op de bank, terwijl verdediger Tshilanda (18) ook al enkele keren de selectie haalde.

Desondanks blijft Pocognoli ambitieus. "Thuis spelen we sowieso voor de zege", vertelt hij immers aan Het Nieuwsblad. "In uitduels is de context misschien iets anders. Tegen Fenerbahçe bijvoorbeeld was een gelijkspel niet verkeerd geweest. In onze thuismatchen willen we los van de tegenstander gewoon vol voor de overwinning gaan."

Zal Union erin slagen om Bodø/Glimt te kloppen?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

8
8
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

22
22
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

32
32
'AA Gent dokt miljoenen: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

64
64
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

246
246
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

340
340
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

61
61
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

42
42
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

256
256
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

173
173
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

249
249
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

287
287
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

142
142
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

173
173
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

164
164
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

361
361
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

116
116
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

238
238
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

347
347
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

233
233
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

304
304

Meer sportnieuws