'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

door
'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

Union klopte vorig weekend KV Kortrijk met 3-0 en dat was een zeer welkome overwinning. Het had daarvoor amper één van zijn negen laatste officiële wedstrijden gewonnen en scoorde bovendien amper nog, met amper drie goals in de laatste zeven matchen. 

Tegen Kortrijk werden die demonen dus ietwat verdreven en dat maakt dat Union met vertrouwen kan toeleven naar zijn volgende opdracht. Donderdagavond krijgt het in het Koning Boudewijnstadion het bezoek van Bodø/Glimt in zijn tweede wedstrijd in de Europa League.

Die zal Union eigenlijk moeten winnen om zijn kwalificatiekansen gaaf te houden. De opener werd al jammerlijk verloren op het veld van Fenerbahçe, waar er meer ingezeten had. Er komen bovendien nog lastige wedstrijden aan tegen onder meer AS Roma, OGC Nice en Rangers.

LEES OOK: Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Amper 15 fitte veldspelers bij Union

Het zal echter stevig puzzelen worden voor Sebastien Pocognoli. Sudpresse weet dat hij donderdag op amper vijftien veldspelers kan rekenen. Door het gebrek aan eigen jeugdspelers in de kern mocht Union slechts 21 spelers inschrijven voor de Europa League, waardoor Amani, Terho, David en François uit de boot vielen.

Daarnaast is Mac Allister geschorst na zijn rode kaart in Istanboel, terwijl Fuseini nog zijn laatste schorsingsdag uitzit voor zijn uitsluiting tegen Slavia Praag in de Champions League-voorronde. Daarnaast is Kabangu ook nog geblesseerd.

Pocognoli wil desondanks winst tegen Bodø/Glimt

De spoeling is dus dun bij Union. Pocognoli zal de groep moeten aanvullen met jongens uit de U23 die nog op de B-lijst ingeschreven kunnen worden. Op Fenerbahçe zat zo bijvoorbeeld al aanvaller Berradi (19) op de bank, terwijl verdediger Tshilanda (18) ook al enkele keren de selectie haalde.

Desondanks blijft Pocognoli ambitieus. "Thuis spelen we sowieso voor de zege", vertelt hij immers aan Het Nieuwsblad. "In uitduels is de context misschien iets anders. Tegen Fenerbahçe bijvoorbeeld was een gelijkspel niet verkeerd geweest. In onze thuismatchen willen we los van de tegenstander gewoon vol voor de overwinning gaan."

Zal Union erin slagen om Bodø/Glimt te kloppen?

Meest recent

Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

1
1
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

34
34
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

65
65
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

61
61
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

280
280
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

30
30
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

159
159
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

217
217
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

486
486
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

286
286
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

270
270
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

130
130
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

266
266
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

94
94
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

92
92
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

130
130
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

110
110
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

62
62
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

72
72
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

48
48

Meer sportnieuws