'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

door
'Alarm bij Union: Pocognoli in spelersnood'

Union klopte vorig weekend KV Kortrijk met 3-0 en dat was een zeer welkome overwinning. Het had daarvoor amper één van zijn negen laatste officiële wedstrijden gewonnen en scoorde bovendien amper nog, met amper drie goals in de laatste zeven matchen. 

Tegen Kortrijk werden die demonen dus ietwat verdreven en dat maakt dat Union met vertrouwen kan toeleven naar zijn volgende opdracht. Donderdagavond krijgt het in het Koning Boudewijnstadion het bezoek van Bodø/Glimt in zijn tweede wedstrijd in de Europa League.

Die zal Union eigenlijk moeten winnen om zijn kwalificatiekansen gaaf te houden. De opener werd al jammerlijk verloren op het veld van Fenerbahçe, waar er meer ingezeten had. Er komen bovendien nog lastige wedstrijden aan tegen onder meer AS Roma, OGC Nice en Rangers.

LEES OOK: 'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Amper 15 fitte veldspelers bij Union

Het zal echter stevig puzzelen worden voor Sebastien Pocognoli. Sudpresse weet dat hij donderdag op amper vijftien veldspelers kan rekenen. Door het gebrek aan eigen jeugdspelers in de kern mocht Union slechts 21 spelers inschrijven voor de Europa League, waardoor Amani, Terho, David en François uit de boot vielen.

Daarnaast is Mac Allister geschorst na zijn rode kaart in Istanboel, terwijl Fuseini nog zijn laatste schorsingsdag uitzit voor zijn uitsluiting tegen Slavia Praag in de Champions League-voorronde. Daarnaast is Kabangu ook nog geblesseerd.

Pocognoli wil desondanks winst tegen Bodø/Glimt

De spoeling is dus dun bij Union. Pocognoli zal de groep moeten aanvullen met jongens uit de U23 die nog op de B-lijst ingeschreven kunnen worden. Op Fenerbahçe zat zo bijvoorbeeld al aanvaller Berradi (19) op de bank, terwijl verdediger Tshilanda (18) ook al enkele keren de selectie haalde.

Desondanks blijft Pocognoli ambitieus. "Thuis spelen we sowieso voor de zege", vertelt hij immers aan Het Nieuwsblad. "In uitduels is de context misschien iets anders. Tegen Fenerbahçe bijvoorbeeld was een gelijkspel niet verkeerd geweest. In onze thuismatchen willen we los van de tegenstander gewoon vol voor de overwinning gaan."

Zal Union erin slagen om Bodø/Glimt te kloppen?

Meest recent

Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

4
4
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

52
52
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

78
78
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

51
51
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

265
265
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

85
85
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

301
301
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

187
187
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

202
202
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

117
117
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

171
171
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

61
61
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

44
44
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

552
552
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

195
195
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

275
275
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

750
750
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

396
396
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

383
383
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

196
196
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

438
438
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

129
129
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

818
818
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

522
522
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

69
69

Meer sportnieuws