Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

126 stemmen
Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

Met de ambitie om de top 24 te halen, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen om door te stoten naar de tussenronde van de Champions League. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) is de druk hoog om de drie punten te pakken tegen Sturm Graz, dat op papier de zwakste tegenstander van de groep is.

Hoewel Club Brugge als torenhoge favoriet wordt beschouwd, met een aanzienlijk groter budget en marktwaarde, wordt er gewaarschuwd voor onderschatting. Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, heeft kwaliteiten die Club Brugge pijn kunnen doen. Het is voor hen ook een ‘must-win’ wedstrijd, wat betekent dat Club Brugge niet zomaar over hen zal lopen. 

LEES OOK: Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Must win om top 24 te halen

Club Brugge bevindt zich in een zware Champions League-poule, waar ze worden gezien als de het kleine broertje tussen enkele Europese namen in het Europese voetbal. Ondanks deze uitdaging is Blauw-Zwart vastbesloten om te verrassen of stunten, zoals ze al eerder hebben gedaan.

"Onze ambitie blijft duidelijk: we willen de top 24 halen," benadrukte voorzitter Bart Verhaeghe. "De tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, zal dat een gigantische prestatie zijn."

Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen, 7,8 punten om exact te zijn. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) in de eerste thuiswedstrijd, zal het vooral op verplaatsing moeten gebeuren.

Marc Degryse benadrukte al dat de duels tegen Celtic en Sturm Graz "must-win" wedstrijden zijn om hun Europese ambities levend te houden.

Club Brugge torenhoog favoriet: als ze dat nu willen of niet

Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, wordt op papier beschouwd als de zwakste tegenstander van Club Brugge in deze Champions League-poule. Voor de West-Vlamingen ligt de druk dan ook hoog om in dit duel punten te pakken.

Uit een cijfermatige vergelijking blijkt dat Club Brugge als favoriet aan de wedstrijd begint. De Europese coëfficiënt van Sturm Graz behoort, na debutant Stade Brest, tot de laagste van de 36 deelnemende teams, terwijl Club Brugge op de zestiende plaats staat, negentien plaatsen hoger.

Qua budget en marktwaarde heeft Club Brugge eveneens een duidelijk voordeel. De Belgische landskampioen opereert met een budget van 100 miljoen euro, bijna dubbel zoveel als dat van Sturm Graz. Ook de marktwaarde van de Club Brugge-selectie, geraamd op 137 miljoen euro, ligt ver boven die van Sturm Graz, met 68 miljoen euro.

Bovendien heeft Club Brugge elf keer deelgenomen aan de Champions League-poulefase, tegenover drie keer voor Sturm. Op sociale media heeft Club vijf keer zoveel volgers en ruim tweeënhalf keer meer abonnees.

Volgens Het Laatste Nieuws is het duidelijk: “De verschillen zijn dusdanig groot dat de Bruggelingen dé torenhoge favoriet zijn. Of ze dat nu willen of niet.”

Opgelet: Sturm wordt géén walk over

Sturm Graz wordt beschouwd als de zwakste van de acht tegenstanders van Club Brugge in hun Champions League-campagne. "Dan moet het al," voorspelde Ludo Vandewalle vooraf, waarmee hij benadrukte dat Club Brugge de drie punten moet pakken in Oostenrijk om uitzicht te houden op kwalificatie.

Het Laatste Nieuws omschrijft de wedstrijd zelfs als D-day: "Alles minder dan drie punten is een sof." Hoewel Sturm Graz als een haalbare kaart wordt gezien, zoals Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad opmerkt, waarschuwt hij voor onderschatting.

De Oostenrijkse club werd vorig seizoen kampioen, waarbij het RB Salzburg achter zich liet, en won bovendien de beker. Sturm heeft kwaliteiten die Club pijn kunnen doen, en de wedstrijd is voor hen net zo belangrijk: ook zij móeten punten pakken.

“Club zal er dus niet zomaar overheen lopen”, waarschuwt Van der Elst. "Het wordt geen makkie."

Ook Hein Vanhaezebrouck predikt voorzichtigheid in Het Nieuwsblad. “Er wordt nu van uitgegaan dat in Oostenrijk tegen Sturm Graz punten worden gepakt. Dat wordt geen walk over hoor. Thuis was dat evidenter geweest.”

Club Brugge zal winnen van Sturm Graz

Meest recent

Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

10
10
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

32
32
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

159
159
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

120
120
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

396
396
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

370
370
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

110
110
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

71
71
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

219
219
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

114
114
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

75
75
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

303
303
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

238
238
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

96
96
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

260
260
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

163
163
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

401
401
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

138
138
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

92
92
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

218
218
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

36
36
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

536
536
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236

Meer sportnieuws