Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

126
Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

Met de ambitie om de top 24 te halen, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen om door te stoten naar de tussenronde van de Champions League. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) is de druk hoog om de drie punten te pakken tegen Sturm Graz, dat op papier de zwakste tegenstander van de groep is.

Hoewel Club Brugge als torenhoge favoriet wordt beschouwd, met een aanzienlijk groter budget en marktwaarde, wordt er gewaarschuwd voor onderschatting. Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, heeft kwaliteiten die Club Brugge pijn kunnen doen. Het is voor hen ook een ‘must-win’ wedstrijd, wat betekent dat Club Brugge niet zomaar over hen zal lopen. 

LEES OOK: Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Must win om top 24 te halen

Club Brugge bevindt zich in een zware Champions League-poule, waar ze worden gezien als de het kleine broertje tussen enkele Europese namen in het Europese voetbal. Ondanks deze uitdaging is Blauw-Zwart vastbesloten om te verrassen of stunten, zoals ze al eerder hebben gedaan.

"Onze ambitie blijft duidelijk: we willen de top 24 halen," benadrukte voorzitter Bart Verhaeghe. "De tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, zal dat een gigantische prestatie zijn."

Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen, 7,8 punten om exact te zijn. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) in de eerste thuiswedstrijd, zal het vooral op verplaatsing moeten gebeuren.

Marc Degryse benadrukte al dat de duels tegen Celtic en Sturm Graz "must-win" wedstrijden zijn om hun Europese ambities levend te houden.

Club Brugge torenhoog favoriet: als ze dat nu willen of niet

Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, wordt op papier beschouwd als de zwakste tegenstander van Club Brugge in deze Champions League-poule. Voor de West-Vlamingen ligt de druk dan ook hoog om in dit duel punten te pakken.

Uit een cijfermatige vergelijking blijkt dat Club Brugge als favoriet aan de wedstrijd begint. De Europese coëfficiënt van Sturm Graz behoort, na debutant Stade Brest, tot de laagste van de 36 deelnemende teams, terwijl Club Brugge op de zestiende plaats staat, negentien plaatsen hoger.

Qua budget en marktwaarde heeft Club Brugge eveneens een duidelijk voordeel. De Belgische landskampioen opereert met een budget van 100 miljoen euro, bijna dubbel zoveel als dat van Sturm Graz. Ook de marktwaarde van de Club Brugge-selectie, geraamd op 137 miljoen euro, ligt ver boven die van Sturm Graz, met 68 miljoen euro.

Bovendien heeft Club Brugge elf keer deelgenomen aan de Champions League-poulefase, tegenover drie keer voor Sturm. Op sociale media heeft Club vijf keer zoveel volgers en ruim tweeënhalf keer meer abonnees.

Volgens Het Laatste Nieuws is het duidelijk: “De verschillen zijn dusdanig groot dat de Bruggelingen dé torenhoge favoriet zijn. Of ze dat nu willen of niet.”

Opgelet: Sturm wordt géén walk over

Sturm Graz wordt beschouwd als de zwakste van de acht tegenstanders van Club Brugge in hun Champions League-campagne. "Dan moet het al," voorspelde Ludo Vandewalle vooraf, waarmee hij benadrukte dat Club Brugge de drie punten moet pakken in Oostenrijk om uitzicht te houden op kwalificatie.

Het Laatste Nieuws omschrijft de wedstrijd zelfs als D-day: "Alles minder dan drie punten is een sof." Hoewel Sturm Graz als een haalbare kaart wordt gezien, zoals Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad opmerkt, waarschuwt hij voor onderschatting.

De Oostenrijkse club werd vorig seizoen kampioen, waarbij het RB Salzburg achter zich liet, en won bovendien de beker. Sturm heeft kwaliteiten die Club pijn kunnen doen, en de wedstrijd is voor hen net zo belangrijk: ook zij móeten punten pakken.

“Club zal er dus niet zomaar overheen lopen”, waarschuwt Van der Elst. "Het wordt geen makkie."

Ook Hein Vanhaezebrouck predikt voorzichtigheid in Het Nieuwsblad. “Er wordt nu van uitgegaan dat in Oostenrijk tegen Sturm Graz punten worden gepakt. Dat wordt geen walk over hoor. Thuis was dat evidenter geweest.”

Club Brugge zal winnen van Sturm Graz

Meest recent

De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

119
119
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

72
72
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

78
78
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

62
62
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

61
61
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

36
36
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

47
47
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

165
165
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

249
249
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

95
95
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

49
49
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

127
127
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

61
61
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

58
58
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

388
388
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

317
317
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

139
139
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

108
108
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

179
179
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

66
66
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

127
127
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

521
521
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

553
553
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

52
52

Meer sportnieuws