Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

door
Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

Met de ambitie om de top 24 te halen, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen om door te stoten naar de tussenronde van de Champions League. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) is de druk hoog om de drie punten te pakken tegen Sturm Graz, dat op papier de zwakste tegenstander van de groep is.

Hoewel Club Brugge als torenhoge favoriet wordt beschouwd, met een aanzienlijk groter budget en marktwaarde, wordt er gewaarschuwd voor onderschatting. Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, heeft kwaliteiten die Club Brugge pijn kunnen doen. Het is voor hen ook een ‘must-win’ wedstrijd, wat betekent dat Club Brugge niet zomaar over hen zal lopen. 

LEES OOK: Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Must win om top 24 te halen

Club Brugge bevindt zich in een zware Champions League-poule, waar ze worden gezien als de het kleine broertje tussen enkele Europese namen in het Europese voetbal. Ondanks deze uitdaging is Blauw-Zwart vastbesloten om te verrassen of stunten, zoals ze al eerder hebben gedaan.

"Onze ambitie blijft duidelijk: we willen de top 24 halen," benadrukte voorzitter Bart Verhaeghe. "De tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, zal dat een gigantische prestatie zijn."

Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen, 7,8 punten om exact te zijn. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) in de eerste thuiswedstrijd, zal het vooral op verplaatsing moeten gebeuren.

Marc Degryse benadrukte al dat de duels tegen Celtic en Sturm Graz "must-win" wedstrijden zijn om hun Europese ambities levend te houden.

Club Brugge torenhoog favoriet: als ze dat nu willen of niet

Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, wordt op papier beschouwd als de zwakste tegenstander van Club Brugge in deze Champions League-poule. Voor de West-Vlamingen ligt de druk dan ook hoog om in dit duel punten te pakken.

Uit een cijfermatige vergelijking blijkt dat Club Brugge als favoriet aan de wedstrijd begint. De Europese coëfficiënt van Sturm Graz behoort, na debutant Stade Brest, tot de laagste van de 36 deelnemende teams, terwijl Club Brugge op de zestiende plaats staat, negentien plaatsen hoger.

Qua budget en marktwaarde heeft Club Brugge eveneens een duidelijk voordeel. De Belgische landskampioen opereert met een budget van 100 miljoen euro, bijna dubbel zoveel als dat van Sturm Graz. Ook de marktwaarde van de Club Brugge-selectie, geraamd op 137 miljoen euro, ligt ver boven die van Sturm Graz, met 68 miljoen euro.

Bovendien heeft Club Brugge elf keer deelgenomen aan de Champions League-poulefase, tegenover drie keer voor Sturm. Op sociale media heeft Club vijf keer zoveel volgers en ruim tweeënhalf keer meer abonnees.

Volgens Het Laatste Nieuws is het duidelijk: “De verschillen zijn dusdanig groot dat de Bruggelingen dé torenhoge favoriet zijn. Of ze dat nu willen of niet.”

Opgelet: Sturm wordt géén walk over

Sturm Graz wordt beschouwd als de zwakste van de acht tegenstanders van Club Brugge in hun Champions League-campagne. "Dan moet het al," voorspelde Ludo Vandewalle vooraf, waarmee hij benadrukte dat Club Brugge de drie punten moet pakken in Oostenrijk om uitzicht te houden op kwalificatie.

Het Laatste Nieuws omschrijft de wedstrijd zelfs als D-day: "Alles minder dan drie punten is een sof." Hoewel Sturm Graz als een haalbare kaart wordt gezien, zoals Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad opmerkt, waarschuwt hij voor onderschatting.

De Oostenrijkse club werd vorig seizoen kampioen, waarbij het RB Salzburg achter zich liet, en won bovendien de beker. Sturm heeft kwaliteiten die Club pijn kunnen doen, en de wedstrijd is voor hen net zo belangrijk: ook zij móeten punten pakken.

“Club zal er dus niet zomaar overheen lopen”, waarschuwt Van der Elst. "Het wordt geen makkie."

Ook Hein Vanhaezebrouck predikt voorzichtigheid in Het Nieuwsblad. “Er wordt nu van uitgegaan dat in Oostenrijk tegen Sturm Graz punten worden gepakt. Dat wordt geen walk over hoor. Thuis was dat evidenter geweest.”

Club Brugge zal winnen van Sturm Graz

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

12
12
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

1
1
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

17
17
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

56
56
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

12
12
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

21
21
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

44
44
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

104
104
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

82
82
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

35
35
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

179
179
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

119
119
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

345
345
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

120
120
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

155
155
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

191
191
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

313
313
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

382
382
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

314
314
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

339
339
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

322
322
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34

Meer sportnieuws