Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

126
Sturm Graz als valstrik: kan Club Brugge deze must-win aan?

Met de ambitie om de top 24 te halen, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen om door te stoten naar de tussenronde van de Champions League. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) is de druk hoog om de drie punten te pakken tegen Sturm Graz, dat op papier de zwakste tegenstander van de groep is.

Hoewel Club Brugge als torenhoge favoriet wordt beschouwd, met een aanzienlijk groter budget en marktwaarde, wordt er gewaarschuwd voor onderschatting. Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, heeft kwaliteiten die Club Brugge pijn kunnen doen. Het is voor hen ook een ‘must-win’ wedstrijd, wat betekent dat Club Brugge niet zomaar over hen zal lopen. 

LEES OOK: 'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Must win om top 24 te halen

Club Brugge bevindt zich in een zware Champions League-poule, waar ze worden gezien als de het kleine broertje tussen enkele Europese namen in het Europese voetbal. Ondanks deze uitdaging is Blauw-Zwart vastbesloten om te verrassen of stunten, zoals ze al eerder hebben gedaan.

"Onze ambitie blijft duidelijk: we willen de top 24 halen," benadrukte voorzitter Bart Verhaeghe. "De tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, zal dat een gigantische prestatie zijn."

Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge minimaal 8 punten verzamelen, 7,8 punten om exact te zijn. Na een verwachte nederlaag tegen Borussia Dortmund (0-3) in de eerste thuiswedstrijd, zal het vooral op verplaatsing moeten gebeuren.

Marc Degryse benadrukte al dat de duels tegen Celtic en Sturm Graz "must-win" wedstrijden zijn om hun Europese ambities levend te houden.

Club Brugge torenhoog favoriet: als ze dat nu willen of niet

Sturm Graz, de Oostenrijkse landskampioen, wordt op papier beschouwd als de zwakste tegenstander van Club Brugge in deze Champions League-poule. Voor de West-Vlamingen ligt de druk dan ook hoog om in dit duel punten te pakken.

Uit een cijfermatige vergelijking blijkt dat Club Brugge als favoriet aan de wedstrijd begint. De Europese coëfficiënt van Sturm Graz behoort, na debutant Stade Brest, tot de laagste van de 36 deelnemende teams, terwijl Club Brugge op de zestiende plaats staat, negentien plaatsen hoger.

Qua budget en marktwaarde heeft Club Brugge eveneens een duidelijk voordeel. De Belgische landskampioen opereert met een budget van 100 miljoen euro, bijna dubbel zoveel als dat van Sturm Graz. Ook de marktwaarde van de Club Brugge-selectie, geraamd op 137 miljoen euro, ligt ver boven die van Sturm Graz, met 68 miljoen euro.

Bovendien heeft Club Brugge elf keer deelgenomen aan de Champions League-poulefase, tegenover drie keer voor Sturm. Op sociale media heeft Club vijf keer zoveel volgers en ruim tweeënhalf keer meer abonnees.

Volgens Het Laatste Nieuws is het duidelijk: “De verschillen zijn dusdanig groot dat de Bruggelingen dé torenhoge favoriet zijn. Of ze dat nu willen of niet.”

Opgelet: Sturm wordt géén walk over

Sturm Graz wordt beschouwd als de zwakste van de acht tegenstanders van Club Brugge in hun Champions League-campagne. "Dan moet het al," voorspelde Ludo Vandewalle vooraf, waarmee hij benadrukte dat Club Brugge de drie punten moet pakken in Oostenrijk om uitzicht te houden op kwalificatie.

Het Laatste Nieuws omschrijft de wedstrijd zelfs als D-day: "Alles minder dan drie punten is een sof." Hoewel Sturm Graz als een haalbare kaart wordt gezien, zoals Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad opmerkt, waarschuwt hij voor onderschatting.

De Oostenrijkse club werd vorig seizoen kampioen, waarbij het RB Salzburg achter zich liet, en won bovendien de beker. Sturm heeft kwaliteiten die Club pijn kunnen doen, en de wedstrijd is voor hen net zo belangrijk: ook zij móeten punten pakken.

“Club zal er dus niet zomaar overheen lopen”, waarschuwt Van der Elst. "Het wordt geen makkie."

Ook Hein Vanhaezebrouck predikt voorzichtigheid in Het Nieuwsblad. “Er wordt nu van uitgegaan dat in Oostenrijk tegen Sturm Graz punten worden gepakt. Dat wordt geen walk over hoor. Thuis was dat evidenter geweest.”

Club Brugge zal winnen van Sturm Graz

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

9
9
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

14
14
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

21
21
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

21
21
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

131
131
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

81
81
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

275
275
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

38
38
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

52
52
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

40
40
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

339
339
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

125
125
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

115
115
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

318
318
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

187
187
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

482
482
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

143
143
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

325
325
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

176
176
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

187
187
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

86
86
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

169
169
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

74
74

Meer sportnieuws