"Ik riep 'f*ck yeah' toen Anderlecht uit de loting kwam"

521

Anderlecht begon vorige week goed aan zijn campagne in de Europa League met een thuiszege tegen Ferencvaros. Donderdag moet het op dat elan zien verder te gaan, maar dat zal niet makkelijk worden. Er wacht hen een zeer pittige opdracht met een uitmatch tegen Real Sociedad.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Anderlecht treft Sergio Gomez

De Basken staan op dit moment pas veertiende in La Liga, maar eindigden vorig seizoen nog knap zesde. Met Zubimendi en Oyarzabal hebben ze ook twee spelers in de rangen die vorige zomer nog met Spanje de Europese titel veroverden. Er is ook een oude bekende van Paars-Wit aan de slag.

Sergio Gomez kwam in het seizoen 2021/22 nog uit voor Anderlecht. Daarna volgden twee seizoenen bij Manchester City, dat hij in de zomer verruilde voor Real Sociedad. Daar is hij titularis, zij het in een volledig andere rol. Bij Anderlecht en City speelde hij nog linksback, bij Sociedad is hij flankaanvaller of spelmaker.

Gomez blij met confrontatie

De Spanjaard is blij dat hij zijn oude club tegenkomt. "Wel toen Anderlecht uit de loting kwam, riep ik: ‘Fuck, yeah’", vertelt hij aan Het Nieuwsblad. "Anderlecht blijft voor mij een team dat erg competitief is in Europa. Twee seizoenen geleden wonnen ze nog van Villarreal. Het wordt een moeilijke match, maar ons doel is om Anderlecht in Spanje te kloppen."

Gomez geeft aan dat hij uitkijkt naar de hereniging met Mario Stroeykens en Colin Coosemans, met wie hij een goed contact had tijdens zijn periode in het Lotto Park. "Het is niet meer dan terecht dat Colin nu is opgeklommen tot eerste keeper. Al wil ik straks toch graag scoren tegen hem", lacht hij.

Kan Anderlecht iets rapen in Spanje?

Meest recent

Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

5
5
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

19
19
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

4
4
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

18
18
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

184
184
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

140
140
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

55
55
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

108
108
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

74
74
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

116
116
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

270
270
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

181
181
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

124
124
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

452
452
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

300
300
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

115
115
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

442
442
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

171
171

Meer sportnieuws