"Ik riep 'f*ck yeah' toen Anderlecht uit de loting kwam"

door

Anderlecht begon vorige week goed aan zijn campagne in de Europa League met een thuiszege tegen Ferencvaros. Donderdag moet het op dat elan zien verder te gaan, maar dat zal niet makkelijk worden. Er wacht hen een zeer pittige opdracht met een uitmatch tegen Real Sociedad.

LEES OOK: 'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Anderlecht treft Sergio Gomez

De Basken staan op dit moment pas veertiende in La Liga, maar eindigden vorig seizoen nog knap zesde. Met Zubimendi en Oyarzabal hebben ze ook twee spelers in de rangen die vorige zomer nog met Spanje de Europese titel veroverden. Er is ook een oude bekende van Paars-Wit aan de slag.

Sergio Gomez kwam in het seizoen 2021/22 nog uit voor Anderlecht. Daarna volgden twee seizoenen bij Manchester City, dat hij in de zomer verruilde voor Real Sociedad. Daar is hij titularis, zij het in een volledig andere rol. Bij Anderlecht en City speelde hij nog linksback, bij Sociedad is hij flankaanvaller of spelmaker.

Gomez blij met confrontatie

De Spanjaard is blij dat hij zijn oude club tegenkomt. "Wel toen Anderlecht uit de loting kwam, riep ik: ‘Fuck, yeah’", vertelt hij aan Het Nieuwsblad. "Anderlecht blijft voor mij een team dat erg competitief is in Europa. Twee seizoenen geleden wonnen ze nog van Villarreal. Het wordt een moeilijke match, maar ons doel is om Anderlecht in Spanje te kloppen."

Gomez geeft aan dat hij uitkijkt naar de hereniging met Mario Stroeykens en Colin Coosemans, met wie hij een goed contact had tijdens zijn periode in het Lotto Park. "Het is niet meer dan terecht dat Colin nu is opgeklommen tot eerste keeper. Al wil ik straks toch graag scoren tegen hem", lacht hij.

Kan Anderlecht iets rapen in Spanje?

Meest recent

'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

11
11
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

22
22
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

145
145
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

49
49
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

159
159
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

17
17
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

349
349
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

188
188
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

51
51
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

96
96
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

62
62
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

297
297
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

274
274
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

95
95
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

184
184
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

206
206
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

216
216
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

193
193
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

82
82
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

46
46
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

190
190
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

89
89
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

434
434

Meer sportnieuws