"Ik riep 'f*ck yeah' toen Anderlecht uit de loting kwam"

door

Anderlecht begon vorige week goed aan zijn campagne in de Europa League met een thuiszege tegen Ferencvaros. Donderdag moet het op dat elan zien verder te gaan, maar dat zal niet makkelijk worden. Er wacht hen een zeer pittige opdracht met een uitmatch tegen Real Sociedad.

LEES OOK: Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Anderlecht treft Sergio Gomez

De Basken staan op dit moment pas veertiende in La Liga, maar eindigden vorig seizoen nog knap zesde. Met Zubimendi en Oyarzabal hebben ze ook twee spelers in de rangen die vorige zomer nog met Spanje de Europese titel veroverden. Er is ook een oude bekende van Paars-Wit aan de slag.

Sergio Gomez kwam in het seizoen 2021/22 nog uit voor Anderlecht. Daarna volgden twee seizoenen bij Manchester City, dat hij in de zomer verruilde voor Real Sociedad. Daar is hij titularis, zij het in een volledig andere rol. Bij Anderlecht en City speelde hij nog linksback, bij Sociedad is hij flankaanvaller of spelmaker.

Gomez blij met confrontatie

De Spanjaard is blij dat hij zijn oude club tegenkomt. "Wel toen Anderlecht uit de loting kwam, riep ik: ‘Fuck, yeah’", vertelt hij aan Het Nieuwsblad. "Anderlecht blijft voor mij een team dat erg competitief is in Europa. Twee seizoenen geleden wonnen ze nog van Villarreal. Het wordt een moeilijke match, maar ons doel is om Anderlecht in Spanje te kloppen."

Gomez geeft aan dat hij uitkijkt naar de hereniging met Mario Stroeykens en Colin Coosemans, met wie hij een goed contact had tijdens zijn periode in het Lotto Park. "Het is niet meer dan terecht dat Colin nu is opgeklommen tot eerste keeper. Al wil ik straks toch graag scoren tegen hem", lacht hij.

Kan Anderlecht iets rapen in Spanje?

Meest recent

Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

14
14
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

22
22
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

59
59
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

34
34
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

59
59
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

49
49
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

84
84
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

77
77
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

126
126
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

584
584
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

236
236
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

106
106
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

93
93
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

86
86
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

243
243
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

125
125
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

178
178
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

99
99
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

284
284
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

250
250
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

315
315
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws