'Anderlecht davert: Vandenhaute zet Fredberg buitenspel'

2966
'Anderlecht davert: Vandenhaute zet Fredberg buitenspel'

Met een 1-1 gelijkspel tegen Dender beleefde Anderlecht geen geslaagde generale repetitie voor het Europa League-treffen met Real Sociedad. Op de achtergrond blijft het dan ook onrustig in het Lotto Park, waar het bestuur druk in de weer is met de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Vooral voor Jesper Fredberg een cruciale opdracht.

Na het ontslag van zijn landgenoot Brian Riemer luidt het tenslotte alom dat hij zich nu geen miscast kan veroorloven. Al is het nog maar de vraag in welke mate Fredberg het bij de invulling van die vacature nog voor het zeggen heeft. Hier en daar wordt geopperd dat niet de CEO Sports maar wel voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop zal doorhakken.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Fredberg in vieze papieren

Nochtans vertrouwde hij de sleutels van de club op sportief vlak enkele jaren volledig toe aan Fredberg. Aanvankelijk leek dat ook een geslaagde zet, maar sinds de Brusselaars vorig seizoen op het nippertje naast de titel grepen boette hij eveneens al in aan krediet. Zo liet het transferbeleid tijdens de afgelopen zomermercato enigszins te wensen over.

Niet alleen oogt de totale balans onder zijn bewind daardoor intussen nogal magertjes, ook de manier waarop Riemer werd buitengewerkt is een smet op zijn blazoen. Bovendien lijkt Fredberg niet meer op één lijn te zitten met het bestuur. Zo lieten hij en eigenaar Marc Coucke na de deadline tegenstrijdige geluiden optekenen over het beschikbare budget.

Breuk met Vandenhaute?

Dat de Deense enclave in Neerpede er met het vertrek van jeugdcoördinator Mikkel Hemmersam zopas al nog wat kleiner op werd lijkt dan ook weinig goeds te voorspellen over de positie van Fredberg. Ook het feit dat de beruchte oortjes waarmee hij in contact stond met de bank al een tijdje verdwenen zijn hint erop dat zijn macht alsmaar meer taant.

Als klap op de vuurpijl merkte Het Nieuwsblad op hoe hij zaterdag voor de verandering niet naast Vandenhaute zat. Naar verluidt om praktische redenen, of is er toch sprake van een breuk met de rest van de directie? Tot slot overweegt David Hubert af te wijken van de 4-3-3 formatie die Fredberg heilig heeft verklaard. Opnieuw een teken aan de wand?

Denkt u dat Fredberg het nog lang zal uitzingen bij RSCA?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

20
20
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

176
176
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

93
93
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

132
132
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

385
385
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

530
530
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

166
166
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

739
739
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws