Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

door
Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

Zeno Van den Bosch heeft zich snel ontwikkeld tot een onmisbare schakel in het eerste elftal van Antwerp FC. Analisten zoals Patrick Goots en Jelle Bataille zijn vol vertrouwen over Van den Bosch's toekomst, waarbij laatstgenoemde zelfs voorspelt dat hij de Premier League zal halen. De jonge verdediger trok de aandacht van buitenlandse scouts en Antwerp was bereid om hem voor 10 miljoen euro te verkopen, vooral gezien zijn laatste contractjaar.

Ondanks interesse van clubs zoals Torino, Duitse en Portugese teams, en een aantrekkelijk aanbod uit Saudi-Arabië, besloot Van den Bosch te blijven bij Antwerp. Voorlopig toch. CEO Sven Jaecques bevestigde dat de club de optie in zijn contract heeft gelicht tot 2026. De onderhandelingen voor een nieuw contract gaan door, maar als er geen akkoord komt, zullen beide partijen zich richten op een transfer.

LEES OOK: Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van den Bosch: de kleine Alderweireld

Zeno Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote Antwerpse talent in opkomst, zelfs meer dan Arthur Vermeeren. In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp FC en speelde hij een belangrijke rol.

Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel. Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief. Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met  Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen.

Honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Zeno Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog maar één jaar onder contract stond, als een logische stap.

Ondanks een eerste aanbod aan het einde van vorig seizoen, leidde dit echter niet tot een snelle overeenkomst. De jonge verdediger ligt goed in de markt en overwoog tijdens de zomermercato ook de mogelijkheid van een transfer.

Antwerp wilde zomerdeal van 10 miljoen euro

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden de aandacht van buitenlandse scouts getrokken. Ondanks zijn groeiende populariteit leverden de onderhandelingen tussen de speler en Antwerp FC niets op tijdens de zomermercato.

Van den Bosch en zijn entourage ontvingen wel een voorstel, maar ze hadden daar meer van verwacht. De Great Old was zelfs bereid om te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Van den Bosch blijft hot: Antwerp droomt nog steeds van de jackpot

Enkele dagen voor het einde van de zomermercato verklaarde Zeno Van den Bosch dat hij niet meer zou vertrekken van de Bosuil. “Ik blijf,” zei hij voor de camera’s van DAZN. De jonge verdediger besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC, maar aangezien hij zijn contract niet verlengde, lijkt een vertrek nog steeds een kwestie van tijd.

Sven Jaecques, CEO van RAFC, meldde vorig weekend dat de club de optie in zijn contract eenzijdig heeft gelicht tot en met 2026. Dit moest pas op 31 maart 2025 gebeuren, maar het maakt duidelijk dat zijn contract nog niet afloopt.

Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract. Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. “Er ligt nog niks op tafel, maar er wordt veel geïnformeerd,” zei Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Is Van den Bosch 10 miljoen euro waard?

Meest recent

Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

75
75
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

93
93
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

37
37
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

208
208
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

92
92
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

193
193
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

50
50
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

396
396
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

288
288
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

277
277
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

502
502
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

252
252
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

151
151
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

493
493
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

650
650
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

85
85
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

276
276
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

237
237
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

162
162
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

220
220
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

97
97
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

574
574
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

128
128
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

160
160
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

301
301

Meer sportnieuws