Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

door
Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

Zeno Van den Bosch heeft zich snel ontwikkeld tot een onmisbare schakel in het eerste elftal van Antwerp FC. Analisten zoals Patrick Goots en Jelle Bataille zijn vol vertrouwen over Van den Bosch's toekomst, waarbij laatstgenoemde zelfs voorspelt dat hij de Premier League zal halen. De jonge verdediger trok de aandacht van buitenlandse scouts en Antwerp was bereid om hem voor 10 miljoen euro te verkopen, vooral gezien zijn laatste contractjaar.

Ondanks interesse van clubs zoals Torino, Duitse en Portugese teams, en een aantrekkelijk aanbod uit Saudi-Arabië, besloot Van den Bosch te blijven bij Antwerp. Voorlopig toch. CEO Sven Jaecques bevestigde dat de club de optie in zijn contract heeft gelicht tot 2026. De onderhandelingen voor een nieuw contract gaan door, maar als er geen akkoord komt, zullen beide partijen zich richten op een transfer.

LEES OOK: Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van den Bosch: de kleine Alderweireld

Zeno Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote Antwerpse talent in opkomst, zelfs meer dan Arthur Vermeeren. In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp FC en speelde hij een belangrijke rol.

Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel. Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief. Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met  Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen.

Honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Zeno Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog maar één jaar onder contract stond, als een logische stap.

Ondanks een eerste aanbod aan het einde van vorig seizoen, leidde dit echter niet tot een snelle overeenkomst. De jonge verdediger ligt goed in de markt en overwoog tijdens de zomermercato ook de mogelijkheid van een transfer.

Antwerp wilde zomerdeal van 10 miljoen euro

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden de aandacht van buitenlandse scouts getrokken. Ondanks zijn groeiende populariteit leverden de onderhandelingen tussen de speler en Antwerp FC niets op tijdens de zomermercato.

Van den Bosch en zijn entourage ontvingen wel een voorstel, maar ze hadden daar meer van verwacht. De Great Old was zelfs bereid om te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Van den Bosch blijft hot: Antwerp droomt nog steeds van de jackpot

Enkele dagen voor het einde van de zomermercato verklaarde Zeno Van den Bosch dat hij niet meer zou vertrekken van de Bosuil. “Ik blijf,” zei hij voor de camera’s van DAZN. De jonge verdediger besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC, maar aangezien hij zijn contract niet verlengde, lijkt een vertrek nog steeds een kwestie van tijd.

Sven Jaecques, CEO van RAFC, meldde vorig weekend dat de club de optie in zijn contract eenzijdig heeft gelicht tot en met 2026. Dit moest pas op 31 maart 2025 gebeuren, maar het maakt duidelijk dat zijn contract nog niet afloopt.

Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract. Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. “Er ligt nog niks op tafel, maar er wordt veel geïnformeerd,” zei Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Is Van den Bosch 10 miljoen euro waard?

Meest recent

Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

2
2
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

17
17
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

54
54
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

324
324
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

104
104
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

349
349
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

252
252
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

93
93
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

202
202
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

430
430
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

384
384
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

168
168
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

317
317
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

794
794
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

272
272
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

460
460
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

342
342
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

387
387
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

242
242
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

97
97
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

905
905
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

191
191
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

576
576
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

186
186

Meer sportnieuws