Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

door
Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

Zeno Van den Bosch heeft zich snel ontwikkeld tot een onmisbare schakel in het eerste elftal van Antwerp FC. Analisten zoals Patrick Goots en Jelle Bataille zijn vol vertrouwen over Van den Bosch's toekomst, waarbij laatstgenoemde zelfs voorspelt dat hij de Premier League zal halen. De jonge verdediger trok de aandacht van buitenlandse scouts en Antwerp was bereid om hem voor 10 miljoen euro te verkopen, vooral gezien zijn laatste contractjaar.

Ondanks interesse van clubs zoals Torino, Duitse en Portugese teams, en een aantrekkelijk aanbod uit Saudi-Arabië, besloot Van den Bosch te blijven bij Antwerp. Voorlopig toch. CEO Sven Jaecques bevestigde dat de club de optie in zijn contract heeft gelicht tot 2026. De onderhandelingen voor een nieuw contract gaan door, maar als er geen akkoord komt, zullen beide partijen zich richten op een transfer.

LEES OOK: Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Van den Bosch: de kleine Alderweireld

Zeno Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote Antwerpse talent in opkomst, zelfs meer dan Arthur Vermeeren. In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp FC en speelde hij een belangrijke rol.

Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel. Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief. Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met  Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen.

Honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Zeno Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog maar één jaar onder contract stond, als een logische stap.

Ondanks een eerste aanbod aan het einde van vorig seizoen, leidde dit echter niet tot een snelle overeenkomst. De jonge verdediger ligt goed in de markt en overwoog tijdens de zomermercato ook de mogelijkheid van een transfer.

Antwerp wilde zomerdeal van 10 miljoen euro

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden de aandacht van buitenlandse scouts getrokken. Ondanks zijn groeiende populariteit leverden de onderhandelingen tussen de speler en Antwerp FC niets op tijdens de zomermercato.

Van den Bosch en zijn entourage ontvingen wel een voorstel, maar ze hadden daar meer van verwacht. De Great Old was zelfs bereid om te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Van den Bosch blijft hot: Antwerp droomt nog steeds van de jackpot

Enkele dagen voor het einde van de zomermercato verklaarde Zeno Van den Bosch dat hij niet meer zou vertrekken van de Bosuil. “Ik blijf,” zei hij voor de camera’s van DAZN. De jonge verdediger besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC, maar aangezien hij zijn contract niet verlengde, lijkt een vertrek nog steeds een kwestie van tijd.

Sven Jaecques, CEO van RAFC, meldde vorig weekend dat de club de optie in zijn contract eenzijdig heeft gelicht tot en met 2026. Dit moest pas op 31 maart 2025 gebeuren, maar het maakt duidelijk dat zijn contract nog niet afloopt.

Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract. Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. “Er ligt nog niks op tafel, maar er wordt veel geïnformeerd,” zei Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Is Van den Bosch 10 miljoen euro waard?

Meest recent

Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

9
9
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

103
103
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

61
61
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

35
35
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

93
93
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

351
351
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

97
97
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

137
137
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

494
494
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

259
259
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

68
68
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

97
97
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

203
203
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

106
106
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

150
150
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

350
350
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

360
360
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

174
174
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

53
53

Meer sportnieuws