Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

door
Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

Zeno Van den Bosch heeft zich snel ontwikkeld tot een onmisbare schakel in het eerste elftal van Antwerp FC. Analisten zoals Patrick Goots en Jelle Bataille zijn vol vertrouwen over Van den Bosch's toekomst, waarbij laatstgenoemde zelfs voorspelt dat hij de Premier League zal halen. De jonge verdediger trok de aandacht van buitenlandse scouts en Antwerp was bereid om hem voor 10 miljoen euro te verkopen, vooral gezien zijn laatste contractjaar.

Ondanks interesse van clubs zoals Torino, Duitse en Portugese teams, en een aantrekkelijk aanbod uit Saudi-Arabië, besloot Van den Bosch te blijven bij Antwerp. Voorlopig toch. CEO Sven Jaecques bevestigde dat de club de optie in zijn contract heeft gelicht tot 2026. De onderhandelingen voor een nieuw contract gaan door, maar als er geen akkoord komt, zullen beide partijen zich richten op een transfer.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Van den Bosch: de kleine Alderweireld

Zeno Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote Antwerpse talent in opkomst, zelfs meer dan Arthur Vermeeren. In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp FC en speelde hij een belangrijke rol.

Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel. Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief. Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met  Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen.

Honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Zeno Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog maar één jaar onder contract stond, als een logische stap.

Ondanks een eerste aanbod aan het einde van vorig seizoen, leidde dit echter niet tot een snelle overeenkomst. De jonge verdediger ligt goed in de markt en overwoog tijdens de zomermercato ook de mogelijkheid van een transfer.

Antwerp wilde zomerdeal van 10 miljoen euro

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden de aandacht van buitenlandse scouts getrokken. Ondanks zijn groeiende populariteit leverden de onderhandelingen tussen de speler en Antwerp FC niets op tijdens de zomermercato.

Van den Bosch en zijn entourage ontvingen wel een voorstel, maar ze hadden daar meer van verwacht. De Great Old was zelfs bereid om te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Van den Bosch blijft hot: Antwerp droomt nog steeds van de jackpot

Enkele dagen voor het einde van de zomermercato verklaarde Zeno Van den Bosch dat hij niet meer zou vertrekken van de Bosuil. “Ik blijf,” zei hij voor de camera’s van DAZN. De jonge verdediger besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC, maar aangezien hij zijn contract niet verlengde, lijkt een vertrek nog steeds een kwestie van tijd.

Sven Jaecques, CEO van RAFC, meldde vorig weekend dat de club de optie in zijn contract eenzijdig heeft gelicht tot en met 2026. Dit moest pas op 31 maart 2025 gebeuren, maar het maakt duidelijk dat zijn contract nog niet afloopt.

Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract. Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. “Er ligt nog niks op tafel, maar er wordt veel geïnformeerd,” zei Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Is Van den Bosch 10 miljoen euro waard?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

323
323
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

284
284
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

173
173
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

222
222
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

63
63
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

561
561
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

387
387
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

595
595
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

256
256
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

329
329
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

234
234
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws