Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

1413 stemmen
Clubs lopen deur Antwerp plat: 10 miljoen alsjeblieft

Zeno Van den Bosch heeft zich snel ontwikkeld tot een onmisbare schakel in het eerste elftal van Antwerp FC. Analisten zoals Patrick Goots en Jelle Bataille zijn vol vertrouwen over Van den Bosch's toekomst, waarbij laatstgenoemde zelfs voorspelt dat hij de Premier League zal halen. De jonge verdediger trok de aandacht van buitenlandse scouts en Antwerp was bereid om hem voor 10 miljoen euro te verkopen, vooral gezien zijn laatste contractjaar.

Ondanks interesse van clubs zoals Torino, Duitse en Portugese teams, en een aantrekkelijk aanbod uit Saudi-Arabië, besloot Van den Bosch te blijven bij Antwerp. Voorlopig toch. CEO Sven Jaecques bevestigde dat de club de optie in zijn contract heeft gelicht tot 2026. De onderhandelingen voor een nieuw contract gaan door, maar als er geen akkoord komt, zullen beide partijen zich richten op een transfer.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Van den Bosch: de kleine Alderweireld

Zeno Van den Bosch stond al jarenlang bekend als hét grote Antwerpse talent in opkomst, zelfs meer dan Arthur Vermeeren. In het vorige seizoen maakte Van den Bosch zijn debuut bij het eerste elftal van Antwerp FC en speelde hij een belangrijke rol.

Aanvankelijk als back-up voor Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, groeide hij uit tot een onmisbare schakel. Na het uitvallen van Coulibaly nam hij zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Van den Bosch is een verdediger die uitblinkt door zijn voetballende kwaliteiten, zijn rust aan de bal, een precieze passing en veel initiatief. Mark van Bommel was altijd onder de indruk van Van den Bosch’s voetballende en verdedigende capaciteiten, en de jonge speler heeft zijn spel verbeterd met meer agressie in de duels - hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Van den Bosch heeft zijn defensieve intelligentie ook verder ontwikkeld. Samen met  Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen.

Honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt

Patrick Goots koos, net als de fans, Zeno Van den Bosch als speler van het seizoen bij Antwerp FC. “Hoe hij zich tussen het onafscheidelijke duo Alderweireld - Coulibaly wrong – aanvankelijk door een blessure van laatstgenoemde – was knap”, stelde de analist in Gazet van Antwerpen.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Zeno Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

“Hij is 20 jaar en speelt even mee in de Champions League, de halve finale van de beker en brengt daarin kwaliteit. En dat doet hem allemaal niets.” De Standaard beschreef een contractverlenging van Van den Bosch, die nog maar één jaar onder contract stond, als een logische stap.

Ondanks een eerste aanbod aan het einde van vorig seizoen, leidde dit echter niet tot een snelle overeenkomst. De jonge verdediger ligt goed in de markt en overwoog tijdens de zomermercato ook de mogelijkheid van een transfer.

Antwerp wilde zomerdeal van 10 miljoen euro

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden de aandacht van buitenlandse scouts getrokken. Ondanks zijn groeiende populariteit leverden de onderhandelingen tussen de speler en Antwerp FC niets op tijdens de zomermercato.

Van den Bosch en zijn entourage ontvingen wel een voorstel, maar ze hadden daar meer van verwacht. De Great Old was zelfs bereid om te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Van den Bosch blijft hot: Antwerp droomt nog steeds van de jackpot

Enkele dagen voor het einde van de zomermercato verklaarde Zeno Van den Bosch dat hij niet meer zou vertrekken van de Bosuil. “Ik blijf,” zei hij voor de camera’s van DAZN. De jonge verdediger besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC, maar aangezien hij zijn contract niet verlengde, lijkt een vertrek nog steeds een kwestie van tijd.

Sven Jaecques, CEO van RAFC, meldde vorig weekend dat de club de optie in zijn contract eenzijdig heeft gelicht tot en met 2026. Dit moest pas op 31 maart 2025 gebeuren, maar het maakt duidelijk dat zijn contract nog niet afloopt.

Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract. Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. “Er ligt nog niks op tafel, maar er wordt veel geïnformeerd,” zei Jaecques in Gazet van Antwerpen.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
363

Is Van den Bosch 10 miljoen euro waard?

Meest recent

Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

27
27
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

117
117
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

88
88
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

181
181
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

85
85
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

359
359
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

433
433
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

287
287
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

518
518
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

123
123
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

233
233
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

320
320
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

116
116
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

438
438
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

385
385
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

450
450
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

822
822
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

194
194
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

197
197
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

386
386
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1853
1853
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

177
177
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

201
201
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

92
92

Meer sportnieuws