Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

door
Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

Anderlecht haalde in november Keisuke Goto (19) binnen als veelbelovende spits, met het oog op de toekomst. De 1,91 meter lange Japanner werd gecontracteerd op huurbasis, met een aankoopoptie. Goto, vergeleken met Harry Kane vanwege zijn fysieke kracht en techniek, startte sterk met 3 doelpunten in 6 wedstrijden dit seizoen voor de RSCA Futures.

Toch is er twijfel over zijn impact. Hoewel zijn statistieken degelijk zijn (9 goals in 20 wedstrijden in totaal), vinden sommigen dat hij te weinig bijdraagt aan het spel. In januari moet Anderlecht beslissen of ze zijn aankoopoptie lichten. Het is nog onzeker wat de toekomst voor Goto brengt.

LEES OOK: 'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Anderlecht was grote clubs te snel af voor Goto

In november vorig jaar verwelkomde Anderlecht Keisuke Goto als veelbelovende aanvallende optie voor de toekomst. De 1,91 meter lange centrumspits werd voor een jaar op huurbasis vastgelegd, inclusief een optie tot koop.

Anderlecht volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto kreeg de kans om zich eerst te bewijzen bij de RSCA Futures, zodat hij zich beter kon integreren in de club, met de ambitie om op termijn door te groeien naar het eerste elftal.

Jesper Fredberg, CEO Sports, lichtte de keuze voor de Aziatische jongeling toe: “Keisuke is een jonge aanvaller met een uniek profiel: hij is groot, technisch sterk en doelgericht. Hij stond al geruime tijd op onze radar, en we zijn erg blij dat we hem hebben kunnen overtuigen van ons project.”

Een spits zoals Harry Kane

Keisuke Goto wordt beschouwd als een high potential speler en speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Eerder schetste de Daily Mail dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en vaardigheden bezit om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs. Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner.

Zijn krachtige spelstijl wordt vaak vergeleken met die van Harry Kane. Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied.

Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren. Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers.

Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. Ook daarom werd hij door de Daily Mail vergeleken met Harry Kane.

De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om bij de opbouw van het spel betrokken te zijn, waardoor hij niet alleen een dreiging is in de aanval, maar ook bijdraagt aan het teamspel.

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto is zijn avontuur bij Anderlecht sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. De Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Tot nu toe heeft hij dit seizoen al 3 doelpunten gescoord in 6 wedstrijden, wat zijn totaal bij de RSCA Futures op 9 doelpunten in 20 wedstrijden in de Challenger Pro League brengt.

Dat is een indrukwekkende statistiek, vooral gezien het feit dat hij gemiddeld één doelkans op drie omzet in een effectief doelpunt. Er is echter kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures, wat niet helemaal strookt met zijn vergelijkingen met Harry Kane door de Daily Mail.

Een scout verklaarde aan Het Nieuwsblad dat de Futures voorin te weinig kwaliteit hebben en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was een van de transfers van Mikkel Hemmersam die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager. In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten.

Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

Anderlecht moet de optie lichten

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

11
11
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

5
5
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

29
29
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

69
69
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

87
87
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

101
101
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

74
74
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

71
71
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

361
361
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

186
186
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

291
291
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

202
202
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

440
440
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

627
627
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

351
351
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

148
148
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

167
167

Meer sportnieuws