Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

542
Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

Anderlecht haalde in november Keisuke Goto (19) binnen als veelbelovende spits, met het oog op de toekomst. De 1,91 meter lange Japanner werd gecontracteerd op huurbasis, met een aankoopoptie. Goto, vergeleken met Harry Kane vanwege zijn fysieke kracht en techniek, startte sterk met 3 doelpunten in 6 wedstrijden dit seizoen voor de RSCA Futures.

Toch is er twijfel over zijn impact. Hoewel zijn statistieken degelijk zijn (9 goals in 20 wedstrijden in totaal), vinden sommigen dat hij te weinig bijdraagt aan het spel. In januari moet Anderlecht beslissen of ze zijn aankoopoptie lichten. Het is nog onzeker wat de toekomst voor Goto brengt.

LEES OOK: Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

Anderlecht was grote clubs te snel af voor Goto

In november vorig jaar verwelkomde Anderlecht Keisuke Goto als veelbelovende aanvallende optie voor de toekomst. De 1,91 meter lange centrumspits werd voor een jaar op huurbasis vastgelegd, inclusief een optie tot koop.

Anderlecht volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto kreeg de kans om zich eerst te bewijzen bij de RSCA Futures, zodat hij zich beter kon integreren in de club, met de ambitie om op termijn door te groeien naar het eerste elftal.

Jesper Fredberg, CEO Sports, lichtte de keuze voor de Aziatische jongeling toe: “Keisuke is een jonge aanvaller met een uniek profiel: hij is groot, technisch sterk en doelgericht. Hij stond al geruime tijd op onze radar, en we zijn erg blij dat we hem hebben kunnen overtuigen van ons project.”

Een spits zoals Harry Kane

Keisuke Goto wordt beschouwd als een high potential speler en speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Eerder schetste de Daily Mail dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en vaardigheden bezit om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs. Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner.

Zijn krachtige spelstijl wordt vaak vergeleken met die van Harry Kane. Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied.

Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren. Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers.

Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. Ook daarom werd hij door de Daily Mail vergeleken met Harry Kane.

De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om bij de opbouw van het spel betrokken te zijn, waardoor hij niet alleen een dreiging is in de aanval, maar ook bijdraagt aan het teamspel.

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto is zijn avontuur bij Anderlecht sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. De Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Tot nu toe heeft hij dit seizoen al 3 doelpunten gescoord in 6 wedstrijden, wat zijn totaal bij de RSCA Futures op 9 doelpunten in 20 wedstrijden in de Challenger Pro League brengt.

Dat is een indrukwekkende statistiek, vooral gezien het feit dat hij gemiddeld één doelkans op drie omzet in een effectief doelpunt. Er is echter kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures, wat niet helemaal strookt met zijn vergelijkingen met Harry Kane door de Daily Mail.

Een scout verklaarde aan Het Nieuwsblad dat de Futures voorin te weinig kwaliteit hebben en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was een van de transfers van Mikkel Hemmersam die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager. In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten.

Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

Anderlecht moet de optie lichten

Meest recent

Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

12
12
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

59
59
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

35
35
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

150
150
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

173
173
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

92
92
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

303
303
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

89
89
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

185
185
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

89
89
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

26
26
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

268
268
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

175
175
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

309
309
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

160
160
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

400
400
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

31
31
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

104
104
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

142
142
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

175
175
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

338
338
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

193
193
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

215
215
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

317
317

Meer sportnieuws