Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

door
Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

Anderlecht haalde in november Keisuke Goto (19) binnen als veelbelovende spits, met het oog op de toekomst. De 1,91 meter lange Japanner werd gecontracteerd op huurbasis, met een aankoopoptie. Goto, vergeleken met Harry Kane vanwege zijn fysieke kracht en techniek, startte sterk met 3 doelpunten in 6 wedstrijden dit seizoen voor de RSCA Futures.

Toch is er twijfel over zijn impact. Hoewel zijn statistieken degelijk zijn (9 goals in 20 wedstrijden in totaal), vinden sommigen dat hij te weinig bijdraagt aan het spel. In januari moet Anderlecht beslissen of ze zijn aankoopoptie lichten. Het is nog onzeker wat de toekomst voor Goto brengt.

LEES OOK: 'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

Anderlecht was grote clubs te snel af voor Goto

In november vorig jaar verwelkomde Anderlecht Keisuke Goto als veelbelovende aanvallende optie voor de toekomst. De 1,91 meter lange centrumspits werd voor een jaar op huurbasis vastgelegd, inclusief een optie tot koop.

Anderlecht volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto kreeg de kans om zich eerst te bewijzen bij de RSCA Futures, zodat hij zich beter kon integreren in de club, met de ambitie om op termijn door te groeien naar het eerste elftal.

Jesper Fredberg, CEO Sports, lichtte de keuze voor de Aziatische jongeling toe: “Keisuke is een jonge aanvaller met een uniek profiel: hij is groot, technisch sterk en doelgericht. Hij stond al geruime tijd op onze radar, en we zijn erg blij dat we hem hebben kunnen overtuigen van ons project.”

Een spits zoals Harry Kane

Keisuke Goto wordt beschouwd als een high potential speler en speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Eerder schetste de Daily Mail dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en vaardigheden bezit om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs. Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner.

Zijn krachtige spelstijl wordt vaak vergeleken met die van Harry Kane. Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied.

Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren. Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers.

Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. Ook daarom werd hij door de Daily Mail vergeleken met Harry Kane.

De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om bij de opbouw van het spel betrokken te zijn, waardoor hij niet alleen een dreiging is in de aanval, maar ook bijdraagt aan het teamspel.

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto is zijn avontuur bij Anderlecht sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. De Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Tot nu toe heeft hij dit seizoen al 3 doelpunten gescoord in 6 wedstrijden, wat zijn totaal bij de RSCA Futures op 9 doelpunten in 20 wedstrijden in de Challenger Pro League brengt.

Dat is een indrukwekkende statistiek, vooral gezien het feit dat hij gemiddeld één doelkans op drie omzet in een effectief doelpunt. Er is echter kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures, wat niet helemaal strookt met zijn vergelijkingen met Harry Kane door de Daily Mail.

Een scout verklaarde aan Het Nieuwsblad dat de Futures voorin te weinig kwaliteit hebben en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was een van de transfers van Mikkel Hemmersam die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager. In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten.

Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

Anderlecht moet de optie lichten

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

18
18
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

20
20
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

115
115
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

62
62
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

103
103
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

112
112
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

53
53
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

57
57
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

96
96
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

119
119
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

303
303
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

327
327
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1072
1072
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

156
156
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

233
233
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

662
662
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

680
680
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

578
578
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

176
176
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

581
581

Meer sportnieuws