Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

542 stemmen
Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

Anderlecht haalde in november Keisuke Goto (19) binnen als veelbelovende spits, met het oog op de toekomst. De 1,91 meter lange Japanner werd gecontracteerd op huurbasis, met een aankoopoptie. Goto, vergeleken met Harry Kane vanwege zijn fysieke kracht en techniek, startte sterk met 3 doelpunten in 6 wedstrijden dit seizoen voor de RSCA Futures.

Toch is er twijfel over zijn impact. Hoewel zijn statistieken degelijk zijn (9 goals in 20 wedstrijden in totaal), vinden sommigen dat hij te weinig bijdraagt aan het spel. In januari moet Anderlecht beslissen of ze zijn aankoopoptie lichten. Het is nog onzeker wat de toekomst voor Goto brengt.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Anderlecht was grote clubs te snel af voor Goto

In november vorig jaar verwelkomde Anderlecht Keisuke Goto als veelbelovende aanvallende optie voor de toekomst. De 1,91 meter lange centrumspits werd voor een jaar op huurbasis vastgelegd, inclusief een optie tot koop.

Anderlecht volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto kreeg de kans om zich eerst te bewijzen bij de RSCA Futures, zodat hij zich beter kon integreren in de club, met de ambitie om op termijn door te groeien naar het eerste elftal.

Jesper Fredberg, CEO Sports, lichtte de keuze voor de Aziatische jongeling toe: “Keisuke is een jonge aanvaller met een uniek profiel: hij is groot, technisch sterk en doelgericht. Hij stond al geruime tijd op onze radar, en we zijn erg blij dat we hem hebben kunnen overtuigen van ons project.”

Een spits zoals Harry Kane

Keisuke Goto wordt beschouwd als een high potential speler en speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Eerder schetste de Daily Mail dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en vaardigheden bezit om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs. Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner.

Zijn krachtige spelstijl wordt vaak vergeleken met die van Harry Kane. Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied.

Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren. Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers.

Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. Ook daarom werd hij door de Daily Mail vergeleken met Harry Kane.

De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om bij de opbouw van het spel betrokken te zijn, waardoor hij niet alleen een dreiging is in de aanval, maar ook bijdraagt aan het teamspel.

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto is zijn avontuur bij Anderlecht sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. De Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Tot nu toe heeft hij dit seizoen al 3 doelpunten gescoord in 6 wedstrijden, wat zijn totaal bij de RSCA Futures op 9 doelpunten in 20 wedstrijden in de Challenger Pro League brengt.

Dat is een indrukwekkende statistiek, vooral gezien het feit dat hij gemiddeld één doelkans op drie omzet in een effectief doelpunt. Er is echter kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures, wat niet helemaal strookt met zijn vergelijkingen met Harry Kane door de Daily Mail.

Een scout verklaarde aan Het Nieuwsblad dat de Futures voorin te weinig kwaliteit hebben en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was een van de transfers van Mikkel Hemmersam die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager. In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten.

Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

Anderlecht moet de optie lichten

Meest recent

De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

0
0
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

111
111
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

197
197
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

89
89
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

194
194
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

616
616
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

382
382
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

125
125
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

686
686
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

218
218
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

146
146
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

235
235
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

152
152
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

55
55
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

79
79
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

157
157
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

130
130
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

568
568
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

191
191
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

379
379
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1104
1104
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

517
517

Meer sportnieuws