Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

542
Einde ‘Harry Kane’ bij Anderlecht nadert

Anderlecht haalde in november Keisuke Goto (19) binnen als veelbelovende spits, met het oog op de toekomst. De 1,91 meter lange Japanner werd gecontracteerd op huurbasis, met een aankoopoptie. Goto, vergeleken met Harry Kane vanwege zijn fysieke kracht en techniek, startte sterk met 3 doelpunten in 6 wedstrijden dit seizoen voor de RSCA Futures.

Toch is er twijfel over zijn impact. Hoewel zijn statistieken degelijk zijn (9 goals in 20 wedstrijden in totaal), vinden sommigen dat hij te weinig bijdraagt aan het spel. In januari moet Anderlecht beslissen of ze zijn aankoopoptie lichten. Het is nog onzeker wat de toekomst voor Goto brengt.

LEES OOK: KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

Anderlecht was grote clubs te snel af voor Goto

In november vorig jaar verwelkomde Anderlecht Keisuke Goto als veelbelovende aanvallende optie voor de toekomst. De 1,91 meter lange centrumspits werd voor een jaar op huurbasis vastgelegd, inclusief een optie tot koop.

Anderlecht volgde Goto al sinds de zomer van 2023, toen zijn komst als mogelijke vervanger voor Lucas Stassin werd overwogen, die naar KVC Westerlo vertrok. Deze transfer ging toen echter niet door.

In november besloot Anderlecht snel te handelen om de Japanse spits te contracteren, met het oog op een soepele aanpassingsperiode en om concurrentie van grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Goto kreeg de kans om zich eerst te bewijzen bij de RSCA Futures, zodat hij zich beter kon integreren in de club, met de ambitie om op termijn door te groeien naar het eerste elftal.

Jesper Fredberg, CEO Sports, lichtte de keuze voor de Aziatische jongeling toe: “Keisuke is een jonge aanvaller met een uniek profiel: hij is groot, technisch sterk en doelgericht. Hij stond al geruime tijd op onze radar, en we zijn erg blij dat we hem hebben kunnen overtuigen van ons project.”

Een spits zoals Harry Kane

Keisuke Goto wordt beschouwd als een high potential speler en speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Eerder schetste de Daily Mail dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en vaardigheden bezit om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs. Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner.

Zijn krachtige spelstijl wordt vaak vergeleken met die van Harry Kane. Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied.

Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren. Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers.

Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. Ook daarom werd hij door de Daily Mail vergeleken met Harry Kane.

De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om bij de opbouw van het spel betrokken te zijn, waardoor hij niet alleen een dreiging is in de aanval, maar ook bijdraagt aan het teamspel.

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto is zijn avontuur bij Anderlecht sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. De Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Tot nu toe heeft hij dit seizoen al 3 doelpunten gescoord in 6 wedstrijden, wat zijn totaal bij de RSCA Futures op 9 doelpunten in 20 wedstrijden in de Challenger Pro League brengt.

Dat is een indrukwekkende statistiek, vooral gezien het feit dat hij gemiddeld één doelkans op drie omzet in een effectief doelpunt. Er is echter kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures, wat niet helemaal strookt met zijn vergelijkingen met Harry Kane door de Daily Mail.

Een scout verklaarde aan Het Nieuwsblad dat de Futures voorin te weinig kwaliteit hebben en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was een van de transfers van Mikkel Hemmersam die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager. In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten.

Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

Anderlecht moet de optie lichten

Meest recent

'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

49
49
Harde keuze Thorup in basiself: "Geloof heel erg in hen"

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

35
35
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

79
79
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

90
90
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

670
670
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

500
500
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

69
69
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

338
338
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

201
201
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

134
134
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

451
451
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

168
168
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

248
248
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

241
241
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

402
402
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

439
439
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

764
764
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

839
839
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

180
180
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

567
567
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

481
481
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

243
243
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

751
751
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

846
846
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

197
197

Meer sportnieuws