Debast heeft zorgwekkende boodschap voor Anderlecht-fans

door
Debast heeft zorgwekkende boodschap voor Anderlecht-fans

Zeno Debast maakte afgelopen zomermercato de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. Daar staat hij inmiddels in de basis en scoorde hij in de Champions League al zijn eerste doelpunt op fabuleuze wijze.

Debast gaf een uitgebreid interview aan Het Laatste Nieuws en liet zich onder meer uit over ex-club Anderlecht. De Rode Duivel is door de grote poort vertrokken, maar had graag een titel gepakt. De verdediger komt nu met een zorgwekkende boodschap voor de fans. 

LEES OOK: Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

Club in opbouw

Debast noemt Anderlecht een club in opbouw, volgens de verdediger kan het zelfs nog jaren duren vooraleer paars-wit weer standaard aan de top zal staan. “Een opbouw is niet één of twee jaar. Misschien nog wel vijf of zes. Je gaat dat inderdaad al vaak gehoord hebben, maar niemand kan er een datum opplakken. Ik kan toch moeilijk zeggen dat Anderlecht in 2026 opnieuw kampioen is?”

Debast is nog wel fan en hij volgt Anderlecht nog op de voet. Na het ontslag van Brian Riemer tempert de Rode Duivel de verwachtingen nogmaals. “Ik kijk nog altijd alle wedstrijden. Het Anderlecht-voetbal is er nog niet echt, maar ze hebben wel nog veel punten gehaald. Nu Brian Riemer er niet meer is, kan je niet verwachten dat de ploeg op één of twee weken champagnevoetbal speelt.”

Gemiste kans

Debast baalt nog steeds van de gemiste kans om een titel te pakken. Volgens de verdediger zou de trein dan wél vertrokken zijn. “Dan was alles nu rozengeur en maneschijn. Ik ben er, nogmaals, zeker van dat het goedkomt. Champions League met Anderlecht was mooi geweest, maar ik ben nu supporter.”

Is Anderlecht nog steeds een club in opbouw?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

32
32
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

20
20
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

26
26
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

21
21
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

89
89
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

67
67
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

50
50
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

215
215
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

333
333
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

130
130
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

110
110
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

120
120
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

685
685
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

173
173
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

296
296
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws