Debast heeft zorgwekkende boodschap voor Anderlecht-fans

441 stemmen
Debast heeft zorgwekkende boodschap voor Anderlecht-fans

Zeno Debast maakte afgelopen zomermercato de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. Daar staat hij inmiddels in de basis en scoorde hij in de Champions League al zijn eerste doelpunt op fabuleuze wijze.

Debast gaf een uitgebreid interview aan Het Laatste Nieuws en liet zich onder meer uit over ex-club Anderlecht. De Rode Duivel is door de grote poort vertrokken, maar had graag een titel gepakt. De verdediger komt nu met een zorgwekkende boodschap voor de fans. 

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Club in opbouw

Debast noemt Anderlecht een club in opbouw, volgens de verdediger kan het zelfs nog jaren duren vooraleer paars-wit weer standaard aan de top zal staan. “Een opbouw is niet één of twee jaar. Misschien nog wel vijf of zes. Je gaat dat inderdaad al vaak gehoord hebben, maar niemand kan er een datum opplakken. Ik kan toch moeilijk zeggen dat Anderlecht in 2026 opnieuw kampioen is?”

Debast is nog wel fan en hij volgt Anderlecht nog op de voet. Na het ontslag van Brian Riemer tempert de Rode Duivel de verwachtingen nogmaals. “Ik kijk nog altijd alle wedstrijden. Het Anderlecht-voetbal is er nog niet echt, maar ze hebben wel nog veel punten gehaald. Nu Brian Riemer er niet meer is, kan je niet verwachten dat de ploeg op één of twee weken champagnevoetbal speelt.”

Gemiste kans

Debast baalt nog steeds van de gemiste kans om een titel te pakken. Volgens de verdediger zou de trein dan wél vertrokken zijn. “Dan was alles nu rozengeur en maneschijn. Ik ben er, nogmaals, zeker van dat het goedkomt. Champions League met Anderlecht was mooi geweest, maar ik ben nu supporter.”

Is Anderlecht nog steeds een club in opbouw?

Meest recent

KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

15
15
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

143
143
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

234
234
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

53
53
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

76
76
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

541
541
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

68
68
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

54
54
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

123
123
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

110
110
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

103
103
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

91
91
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

129
129
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

107
107
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

207
207
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

261
261
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

615
615
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

193
193
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

570
570
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

927
927
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

133
133

Meer sportnieuws