Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

door
Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

De discussie rond de Antwerpse derby gaat verder. Ook in de politiek wordt er nu gekeken naar oplossingen. Antwerps burgemeester Bart De Wever sneerde naar de fans, maar vindt dat de situatie hopeloos is.

Er zijn wetten dat de supporters niet grondig mogen worden gefouilleerd. De Wever wijst naar een gemiste kans omdat de wetgeving recent nog is gewijzigd. Nu zijn de opties om strenger op te treden miniem.

LEES OOK: ‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Vuurwerk verstoppen

De Wever antwoordde op de gemeenteraad ook enkele keren op zijn typische manier met een sneer richting de fans. “Ik kan u zeggen waar mensen dat op hun lichaam kunnen verbergen. Je kan niet geloven hoe fanatiek sommige supporters zijn. Zelfs als het niet ontploft wil ik het niet naar mijn hoofd gegooid krijgen, als u begrijpt waar ik naartoe wil”, citeert Het Nieuwsblad.

De voetbalwet is recent nog veranderd. “Recent is die nog aangepast, het was dé gemiste kans der gemiste kansen. Het was dé kans om de fouten van het verleden recht te zetten, zoals de identiteit koppelen aan de ticketverkoop of het statuut van stewards aan te passen. Stewards vandaag mogen enkel oppervlakkig fouilleren, vroeger deed de politie dat. Die zou dat kunnen overnemen, maar enkel met naaktfouilles, fluistert mijn korpschef mij in.”

Bij een 4-0 stand werd de wedstrijd tussen Royal Antwerp FC en Beerschot definitief gestaakt. De uitsupporters hadden al meerdere keren vuurwerk op het veld gegooid. Wat de situatie extra schrijnend maakt is dat de hooligans de actie op voorhand hadden aangekondigd. Beerschot besluit nadien om forfait te geven. Komende speeldag ontvangt Westerlo op het Kuipje Beerschot. De club én stad willen alvast drastisch ingrijpen. 

Moeten de voetbalwetten opnieuw worden aangepast?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

36
36
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

105
105
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

218
218
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

72
72
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

343
343
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

476
476
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws