Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

door
Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

De discussie rond de Antwerpse derby gaat verder. Ook in de politiek wordt er nu gekeken naar oplossingen. Antwerps burgemeester Bart De Wever sneerde naar de fans, maar vindt dat de situatie hopeloos is.

Er zijn wetten dat de supporters niet grondig mogen worden gefouilleerd. De Wever wijst naar een gemiste kans omdat de wetgeving recent nog is gewijzigd. Nu zijn de opties om strenger op te treden miniem.

LEES OOK: Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Vuurwerk verstoppen

De Wever antwoordde op de gemeenteraad ook enkele keren op zijn typische manier met een sneer richting de fans. “Ik kan u zeggen waar mensen dat op hun lichaam kunnen verbergen. Je kan niet geloven hoe fanatiek sommige supporters zijn. Zelfs als het niet ontploft wil ik het niet naar mijn hoofd gegooid krijgen, als u begrijpt waar ik naartoe wil”, citeert Het Nieuwsblad.

De voetbalwet is recent nog veranderd. “Recent is die nog aangepast, het was dé gemiste kans der gemiste kansen. Het was dé kans om de fouten van het verleden recht te zetten, zoals de identiteit koppelen aan de ticketverkoop of het statuut van stewards aan te passen. Stewards vandaag mogen enkel oppervlakkig fouilleren, vroeger deed de politie dat. Die zou dat kunnen overnemen, maar enkel met naaktfouilles, fluistert mijn korpschef mij in.”

Bij een 4-0 stand werd de wedstrijd tussen Royal Antwerp FC en Beerschot definitief gestaakt. De uitsupporters hadden al meerdere keren vuurwerk op het veld gegooid. Wat de situatie extra schrijnend maakt is dat de hooligans de actie op voorhand hadden aangekondigd. Beerschot besluit nadien om forfait te geven. Komende speeldag ontvangt Westerlo op het Kuipje Beerschot. De club én stad willen alvast drastisch ingrijpen. 

Moeten de voetbalwetten opnieuw worden aangepast?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

6
6
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

29
29
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

12
12
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

11
11
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

26
26
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

34
34
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

100
100
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

65
65
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

183
183
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

201
201
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

193
193
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

189
189
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

291
291
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

85
85
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

339
339
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

194
194
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

417
417
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

296
296
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

271
271
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

392
392
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

310
310

Meer sportnieuws