Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

door
Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

De discussie rond de Antwerpse derby gaat verder. Ook in de politiek wordt er nu gekeken naar oplossingen. Antwerps burgemeester Bart De Wever sneerde naar de fans, maar vindt dat de situatie hopeloos is.

Er zijn wetten dat de supporters niet grondig mogen worden gefouilleerd. De Wever wijst naar een gemiste kans omdat de wetgeving recent nog is gewijzigd. Nu zijn de opties om strenger op te treden miniem.

LEES OOK: Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Vuurwerk verstoppen

De Wever antwoordde op de gemeenteraad ook enkele keren op zijn typische manier met een sneer richting de fans. “Ik kan u zeggen waar mensen dat op hun lichaam kunnen verbergen. Je kan niet geloven hoe fanatiek sommige supporters zijn. Zelfs als het niet ontploft wil ik het niet naar mijn hoofd gegooid krijgen, als u begrijpt waar ik naartoe wil”, citeert Het Nieuwsblad.

De voetbalwet is recent nog veranderd. “Recent is die nog aangepast, het was dé gemiste kans der gemiste kansen. Het was dé kans om de fouten van het verleden recht te zetten, zoals de identiteit koppelen aan de ticketverkoop of het statuut van stewards aan te passen. Stewards vandaag mogen enkel oppervlakkig fouilleren, vroeger deed de politie dat. Die zou dat kunnen overnemen, maar enkel met naaktfouilles, fluistert mijn korpschef mij in.”

Bij een 4-0 stand werd de wedstrijd tussen Royal Antwerp FC en Beerschot definitief gestaakt. De uitsupporters hadden al meerdere keren vuurwerk op het veld gegooid. Wat de situatie extra schrijnend maakt is dat de hooligans de actie op voorhand hadden aangekondigd. Beerschot besluit nadien om forfait te geven. Komende speeldag ontvangt Westerlo op het Kuipje Beerschot. De club én stad willen alvast drastisch ingrijpen. 

Moeten de voetbalwetten opnieuw worden aangepast?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

101
101
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

76
76
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

28
28
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

357
357
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

408
408
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

134
134
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

276
276
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

581
581
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

130
130
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

374
374
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

438
438
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

154
154
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

645
645
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

531
531
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

922
922
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws