'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

2346
'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

Operatie Propere Handen barstte zo’n zes jaar geleden helemaal uit zijn voegen. Verschillende grote namen uit het Belgische voetbal kregen een storm over zich heen na geruchten over financiële wanzaken en zelfs matchfixing.

Er zijn nog geen straffen uitgesproken, maar de Bijzondere Belastinginspectie heeft zijn huiswerk al wel gedaan. Er zijn al 71 van de 114 dossiers afgerond en de fiscus eist nu een gigantische som van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

Belastingen betalen

Het Laatste Nieuws laat weten dat er belastingen moeten worden betaald omdat de fiscus die misliep door vervalste contracten. Voetbalclubs, vennootschappen, makelaars, spelers en trainers zijn allemaal schuldig. In totaal eist de fiscus nu 121,2 miljoen euro waarvan 84,3 miljoen euro directe belastingen en 36,9 miljoen euro BTW.

Om privacyredenen zijn er geen namen vrijgegeven. In het verleden maakten voorzitter Bart Verhaeghe en ex-manager Vincent Mannaert van Club Brugge, ex-manager Michel Louwagie van AA Gent, manager Matthias Leterme van KV Kortrijk en ex-coach Peter Maes al een deal met de belastingdienst. Ook KV Mechelen vond vorige week een akkoord.

TV-gelden als drukmiddel

De Belgische clubs die nog geen akkoord hebben gevonden met de BBI zullen nog moeten betalen. Voorlopig legde de fiscus alvast beslag op de TV-gelden. Een nieuwe klap voor het Belgische voetbal en het schandaal rond Propere Handen (Operatie Zero) zindert nog steeds na.

Denk jij dat er nu nog steeds gesjoemeld wordt in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

99
99
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

95
95
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

24
24
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

77
77
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

79
79
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

69
69
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

197
197
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

159
159
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

153
153
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

32
32
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

126
126
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

64
64
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

413
413
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

175
175
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

599
599
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

101
101
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

63
63
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

306
306
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

674
674
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

196
196
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

264
264
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

72
72
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

524
524

Meer sportnieuws