'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

door
'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

Operatie Propere Handen barstte zo’n zes jaar geleden helemaal uit zijn voegen. Verschillende grote namen uit het Belgische voetbal kregen een storm over zich heen na geruchten over financiële wanzaken en zelfs matchfixing.

Er zijn nog geen straffen uitgesproken, maar de Bijzondere Belastinginspectie heeft zijn huiswerk al wel gedaan. Er zijn al 71 van de 114 dossiers afgerond en de fiscus eist nu een gigantische som van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Belastingen betalen

Het Laatste Nieuws laat weten dat er belastingen moeten worden betaald omdat de fiscus die misliep door vervalste contracten. Voetbalclubs, vennootschappen, makelaars, spelers en trainers zijn allemaal schuldig. In totaal eist de fiscus nu 121,2 miljoen euro waarvan 84,3 miljoen euro directe belastingen en 36,9 miljoen euro BTW.

Om privacyredenen zijn er geen namen vrijgegeven. In het verleden maakten voorzitter Bart Verhaeghe en ex-manager Vincent Mannaert van Club Brugge, ex-manager Michel Louwagie van AA Gent, manager Matthias Leterme van KV Kortrijk en ex-coach Peter Maes al een deal met de belastingdienst. Ook KV Mechelen vond vorige week een akkoord.

TV-gelden als drukmiddel

De Belgische clubs die nog geen akkoord hebben gevonden met de BBI zullen nog moeten betalen. Voorlopig legde de fiscus alvast beslag op de TV-gelden. Een nieuwe klap voor het Belgische voetbal en het schandaal rond Propere Handen (Operatie Zero) zindert nog steeds na.

Denk jij dat er nu nog steeds gesjoemeld wordt in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

380
380
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

139
139
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

428
428
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

814
814
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

289
289
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

432
432
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

161
161

Meer sportnieuws