'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

2346 stemmen
'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

Operatie Propere Handen barstte zo’n zes jaar geleden helemaal uit zijn voegen. Verschillende grote namen uit het Belgische voetbal kregen een storm over zich heen na geruchten over financiële wanzaken en zelfs matchfixing.

Er zijn nog geen straffen uitgesproken, maar de Bijzondere Belastinginspectie heeft zijn huiswerk al wel gedaan. Er zijn al 71 van de 114 dossiers afgerond en de fiscus eist nu een gigantische som van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Belastingen betalen

Het Laatste Nieuws laat weten dat er belastingen moeten worden betaald omdat de fiscus die misliep door vervalste contracten. Voetbalclubs, vennootschappen, makelaars, spelers en trainers zijn allemaal schuldig. In totaal eist de fiscus nu 121,2 miljoen euro waarvan 84,3 miljoen euro directe belastingen en 36,9 miljoen euro BTW.

Om privacyredenen zijn er geen namen vrijgegeven. In het verleden maakten voorzitter Bart Verhaeghe en ex-manager Vincent Mannaert van Club Brugge, ex-manager Michel Louwagie van AA Gent, manager Matthias Leterme van KV Kortrijk en ex-coach Peter Maes al een deal met de belastingdienst. Ook KV Mechelen vond vorige week een akkoord.

TV-gelden als drukmiddel

De Belgische clubs die nog geen akkoord hebben gevonden met de BBI zullen nog moeten betalen. Voorlopig legde de fiscus alvast beslag op de TV-gelden. Een nieuwe klap voor het Belgische voetbal en het schandaal rond Propere Handen (Operatie Zero) zindert nog steeds na.

Denk jij dat er nu nog steeds gesjoemeld wordt in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

7
7
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

11
11
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

13
13
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

51
51
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

46
46
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

59
59
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

47
47
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

73
73
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

23
23
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

78
78
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

131
131
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

213
213
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

477
477
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

57
57
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

169
169
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

408
408
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

830
830
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

119
119
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

350
350
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

170
170
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

672
672
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

577
577
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

173
173
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

365
365

Meer sportnieuws