'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

2346 stemmen
'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

Operatie Propere Handen barstte zo’n zes jaar geleden helemaal uit zijn voegen. Verschillende grote namen uit het Belgische voetbal kregen een storm over zich heen na geruchten over financiële wanzaken en zelfs matchfixing.

Er zijn nog geen straffen uitgesproken, maar de Bijzondere Belastinginspectie heeft zijn huiswerk al wel gedaan. Er zijn al 71 van de 114 dossiers afgerond en de fiscus eist nu een gigantische som van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

Belastingen betalen

Het Laatste Nieuws laat weten dat er belastingen moeten worden betaald omdat de fiscus die misliep door vervalste contracten. Voetbalclubs, vennootschappen, makelaars, spelers en trainers zijn allemaal schuldig. In totaal eist de fiscus nu 121,2 miljoen euro waarvan 84,3 miljoen euro directe belastingen en 36,9 miljoen euro BTW.

Om privacyredenen zijn er geen namen vrijgegeven. In het verleden maakten voorzitter Bart Verhaeghe en ex-manager Vincent Mannaert van Club Brugge, ex-manager Michel Louwagie van AA Gent, manager Matthias Leterme van KV Kortrijk en ex-coach Peter Maes al een deal met de belastingdienst. Ook KV Mechelen vond vorige week een akkoord.

TV-gelden als drukmiddel

De Belgische clubs die nog geen akkoord hebben gevonden met de BBI zullen nog moeten betalen. Voorlopig legde de fiscus alvast beslag op de TV-gelden. Een nieuwe klap voor het Belgische voetbal en het schandaal rond Propere Handen (Operatie Zero) zindert nog steeds na.

Denk jij dat er nu nog steeds gesjoemeld wordt in het Belgisch voetbal?

Meest recent

'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

33
33
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

124
124
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

83
83
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

168
168
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

538
538
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

109
109
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

269
269
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

551
551
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

31
31
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

70
70
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1174
1174
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

128
128
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

79
79
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

285
285
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

483
483
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1435
1435
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

117
117
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

432
432
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1057
1057
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

171
171
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

475
475
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

807
807
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

823
823
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

265
265
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

161
161

Meer sportnieuws