'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

2346 stemmen
'Propere Handen slaat wéér toe, gigantische klap Belgisch voetbal'

Operatie Propere Handen barstte zo’n zes jaar geleden helemaal uit zijn voegen. Verschillende grote namen uit het Belgische voetbal kregen een storm over zich heen na geruchten over financiële wanzaken en zelfs matchfixing.

Er zijn nog geen straffen uitgesproken, maar de Bijzondere Belastinginspectie heeft zijn huiswerk al wel gedaan. Er zijn al 71 van de 114 dossiers afgerond en de fiscus eist nu een gigantische som van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Belastingen betalen

Het Laatste Nieuws laat weten dat er belastingen moeten worden betaald omdat de fiscus die misliep door vervalste contracten. Voetbalclubs, vennootschappen, makelaars, spelers en trainers zijn allemaal schuldig. In totaal eist de fiscus nu 121,2 miljoen euro waarvan 84,3 miljoen euro directe belastingen en 36,9 miljoen euro BTW.

Om privacyredenen zijn er geen namen vrijgegeven. In het verleden maakten voorzitter Bart Verhaeghe en ex-manager Vincent Mannaert van Club Brugge, ex-manager Michel Louwagie van AA Gent, manager Matthias Leterme van KV Kortrijk en ex-coach Peter Maes al een deal met de belastingdienst. Ook KV Mechelen vond vorige week een akkoord.

TV-gelden als drukmiddel

De Belgische clubs die nog geen akkoord hebben gevonden met de BBI zullen nog moeten betalen. Voorlopig legde de fiscus alvast beslag op de TV-gelden. Een nieuwe klap voor het Belgische voetbal en het schandaal rond Propere Handen (Operatie Zero) zindert nog steeds na.

Denk jij dat er nu nog steeds gesjoemeld wordt in het Belgisch voetbal?

Meest recent

'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

20
20
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

53
53
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

173
173
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

102
102
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

197
197
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

122
122
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

103
103
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

100
100
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

90
90
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

682
682
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

213
213
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

198
198
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

773
773
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

240
240
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1204
1204
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

103
103
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

799
799
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

434
434
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

113
113
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

205
205
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

120
120
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

152
152

Meer sportnieuws