‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

111
‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

De nieuwe Spaanse generatie heeft enorm veel talent, dat lieten ze al op het afgelopen EK in Duitsland zien, maar het Spaans voetbal domineerde een tijdlang werkelijk overal. Andrés Iniesta is een legende bij FC Barcelona en La Roja en de middenvelder heeft besloten om te stoppen met voetballen.

Iniesta is inmiddels al 40 jaar en zit al een tijdje zonder club. De afgelopen jaren speelde hij bij het Japanse Vissel Kobe en Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten. Volgens het Spaanse Revelo vindt Iniesta het welletjes en zal hij op 8 oktober zijn definitief afscheid aankondigen. Op sociale media komt hij alvast met een geheimzinnige boodschap.

LEES OOK: Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Legende en icoon

Iniesta is een jeugdproduct van FC Barcelona en brak ook door bij de Spaanse topclub. Hij groeide uit tot een icoon van de club en pakte talloze prijzen waaronder vier Champions League-bekers en negen keer La Liga. Ook met Spanje was Iniesta enorm succesvol.

In 2010 was hij de held van Spanje en werd hij wereldkampioen terwijl in 2008 en 2012 Spanje mét Iniesta ook Europees Kampioen werd. In 2012 werd hij ook verkozen tot Europees Voetballer van het Jaar. In totaal kwam Iniesta 131 keer in actie voor de Spaanse nationale ploeg waarin hij veertien keer kon scoren.

Uitpuilend palmares 

De middenvelder heeft een enorm palmares en staat erom bekend er altijd te staan in de grote wedstrijden. Zo werd hij verkozen tot Man van de Match in de finales van het WK, het EK en de Champions League, een ongeziene prestatie. Voor FC Barcelona speelde Iniesta uiteindelijk 674 wedstrijden waarin hij 57 keer kon scoren en 135 assists gaf, een geweldenaar.

Is Iniesta één van de beste middenvelders ooit?

Meest recent

Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

0
0
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

1
1
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

25
25
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

22
22
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

18
18
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

34
34
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

118
118
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

78
78
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

26
26
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

166
166
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

29
29
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

91
91
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

572
572
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

409
409
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

114
114
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

83
83
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

224
224
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

531
531
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

88
88
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

201
201
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

62
62
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

216
216
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

101
101
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

230
230
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73

Meer sportnieuws