‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

111 stemmen
‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

De nieuwe Spaanse generatie heeft enorm veel talent, dat lieten ze al op het afgelopen EK in Duitsland zien, maar het Spaans voetbal domineerde een tijdlang werkelijk overal. Andrés Iniesta is een legende bij FC Barcelona en La Roja en de middenvelder heeft besloten om te stoppen met voetballen.

Iniesta is inmiddels al 40 jaar en zit al een tijdje zonder club. De afgelopen jaren speelde hij bij het Japanse Vissel Kobe en Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten. Volgens het Spaanse Revelo vindt Iniesta het welletjes en zal hij op 8 oktober zijn definitief afscheid aankondigen. Op sociale media komt hij alvast met een geheimzinnige boodschap.

LEES OOK: Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Legende en icoon

Iniesta is een jeugdproduct van FC Barcelona en brak ook door bij de Spaanse topclub. Hij groeide uit tot een icoon van de club en pakte talloze prijzen waaronder vier Champions League-bekers en negen keer La Liga. Ook met Spanje was Iniesta enorm succesvol.

In 2010 was hij de held van Spanje en werd hij wereldkampioen terwijl in 2008 en 2012 Spanje mét Iniesta ook Europees Kampioen werd. In 2012 werd hij ook verkozen tot Europees Voetballer van het Jaar. In totaal kwam Iniesta 131 keer in actie voor de Spaanse nationale ploeg waarin hij veertien keer kon scoren.

Uitpuilend palmares 

De middenvelder heeft een enorm palmares en staat erom bekend er altijd te staan in de grote wedstrijden. Zo werd hij verkozen tot Man van de Match in de finales van het WK, het EK en de Champions League, een ongeziene prestatie. Voor FC Barcelona speelde Iniesta uiteindelijk 674 wedstrijden waarin hij 57 keer kon scoren en 135 assists gaf, een geweldenaar.

Is Iniesta één van de beste middenvelders ooit?

Meest recent

Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

34
34
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

21
21
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

51
51
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

220
220
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

338
338
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

65
65
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

205
205
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

394
394
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

206
206
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

130
130
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

335
335
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

366
366
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

156
156
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

407
407
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

92
92
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

327
327
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

363
363
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

516
516
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

165
165
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

262
262
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

188
188
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

949
949
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

220
220
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

366
366
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

240
240

Meer sportnieuws