‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

door
‘Barça-icoon Andrés Iniesta stopt definitief’

De nieuwe Spaanse generatie heeft enorm veel talent, dat lieten ze al op het afgelopen EK in Duitsland zien, maar het Spaans voetbal domineerde een tijdlang werkelijk overal. Andrés Iniesta is een legende bij FC Barcelona en La Roja en de middenvelder heeft besloten om te stoppen met voetballen.

Iniesta is inmiddels al 40 jaar en zit al een tijdje zonder club. De afgelopen jaren speelde hij bij het Japanse Vissel Kobe en Emirates Club in de Verenigde Arabische Emiraten. Volgens het Spaanse Revelo vindt Iniesta het welletjes en zal hij op 8 oktober zijn definitief afscheid aankondigen. Op sociale media komt hij alvast met een geheimzinnige boodschap.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Legende en icoon

Iniesta is een jeugdproduct van FC Barcelona en brak ook door bij de Spaanse topclub. Hij groeide uit tot een icoon van de club en pakte talloze prijzen waaronder vier Champions League-bekers en negen keer La Liga. Ook met Spanje was Iniesta enorm succesvol.

In 2010 was hij de held van Spanje en werd hij wereldkampioen terwijl in 2008 en 2012 Spanje mét Iniesta ook Europees Kampioen werd. In 2012 werd hij ook verkozen tot Europees Voetballer van het Jaar. In totaal kwam Iniesta 131 keer in actie voor de Spaanse nationale ploeg waarin hij veertien keer kon scoren.

Uitpuilend palmares 

De middenvelder heeft een enorm palmares en staat erom bekend er altijd te staan in de grote wedstrijden. Zo werd hij verkozen tot Man van de Match in de finales van het WK, het EK en de Champions League, een ongeziene prestatie. Voor FC Barcelona speelde Iniesta uiteindelijk 674 wedstrijden waarin hij 57 keer kon scoren en 135 assists gaf, een geweldenaar.

Is Iniesta één van de beste middenvelders ooit?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

57
57
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

176
176
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

48
48
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

68
68
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

476
476
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

105
105
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

158
158
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

184
184
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

415
415
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

415
415
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

240
240
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

558
558
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

104
104
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

724
724
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

139
139
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

173
173
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

397
397
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

580
580

Meer sportnieuws