Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

door
Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

Antwerp FC heeft behoefte aan vers kapitaal, na een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar, wat het eigen vermogen tot -45 miljoen euro deed kelderen. Tegelijkertijd ondervindt Ghelamco, het vastgoedimperium van RAFC-eigenaar Paul Gheysens, druk van een moeilijke vastgoedmarkt. In de zoektocht naar extra investeerders heeft Gheysens het Britse bureau Tifosy ingeschakeld, dat eerder succesvol was met het aantrekken van investeringen voor andere clubs.

Hoewel Gheysens niet van plan is de club volledig te verkopen, wil hij wel een meerderheidsbelang behouden. Nieuwe investeerders kunnen instappen via kapitaalverhoging of door aandelen van Gheysens over te nemen, met een focus op buitenlandse investeerders uit het Midden-Oosten en de VS. CEO Sven Jaecques bevestigt dat zowel gedeeltelijke als volledige overnames mogelijk zijn, maar benadrukt dat Gheysens ambitieuze plannen heeft, waaronder de bouw van een nieuw stadion en het verder versterken van de club.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Het water staat Gheysens aan de lippen

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor kelderde het eigen vermogen van een positieve 1,3 miljoen naar een negatieve 45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig was verdwenen.

Ook kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een nieuwe kapitaalverhoging door eigenaar Paul Gheysens. Gheysens, die ook de drijvende kracht is achter vastgoedontwikkelaar Ghelamco, heeft daarnaast te maken met uitdagende marktomstandigheden in de vastgoedsector.

Dit dwingt hem tot een voorzichtiger financieel beleid. Het economisch klimaat zorgt ervoor dat Gheysens steeds zorgvuldiger met zijn middelen moet omgaan. Ghelamco staat onder zware druk door stijgende financieringskosten, hoge schuldenlasten en een moeizame kantorenmarkt.

Het bedrijf zoekt koortsachtig naar kapitaal om aan zijn verplichtingen te voldoen. Gheysens heeft al drastische maatregelen genomen, zoals de verkoop van zijn privévliegtuig en meerdere eigendommen, waaronder twee villa’s en een penthouse in Knokke-Heist.

Meerdere kantoorgebouwen zijn inmiddels te koop gezet en de banken lijken hun vertrouwen te verliezen. “De vraag is niet tegen welke rente hij kan lenen, maar of hij nog wel kredieten krijgt”, stelde Het Nieuwsblad.

Gheysens duidelijk vorig jaar: “Antwerp niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Volgens Het Nieuwsblad wordt deze optie daadwerkelijk overwogen door mensen binnen en rond de club. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd. De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties.

Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Meer dan een jaar later heeft Antwerp FC voor bijna 40 miljoen euro verkocht op de zomermercato, maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club. Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Gedeeltelijke én volledige verkoop mogelijk

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investeringen is om de club verder te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten wedstrijddagen inkomsten genereert.

Deze strategie wordt vergeleken met de aanpak van Club Brugge, dat in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital.

Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, verklaarde aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Jaecques benadrukte echter dat Paul Gheysens nog steeds ambitieuze plannen heeft met de club. Gheysens wil een nieuw stadion bouwen en Antwerp verder uitbouwen tot een stabiele topclub. Hoewel een nieuwe investeerder welkom is, blijft Gheysens zelf betrokken bij de toekomst van de club.

Moet Antwerp gedeeltelijk of volledig verkocht worden?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

51
51
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

124
124
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

51
51
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

162
162
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

174
174
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

373
373
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

22
22
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

679
679
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

76
76
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

174
174
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

185
185
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

104
104
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

338
338
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

80
80
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

199
199
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

307
307
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

730
730
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1052
1052
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

344
344
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

369
369
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

71
71
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

785
785
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws