Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

1256
Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

Antwerp FC heeft behoefte aan vers kapitaal, na een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar, wat het eigen vermogen tot -45 miljoen euro deed kelderen. Tegelijkertijd ondervindt Ghelamco, het vastgoedimperium van RAFC-eigenaar Paul Gheysens, druk van een moeilijke vastgoedmarkt. In de zoektocht naar extra investeerders heeft Gheysens het Britse bureau Tifosy ingeschakeld, dat eerder succesvol was met het aantrekken van investeringen voor andere clubs.

Hoewel Gheysens niet van plan is de club volledig te verkopen, wil hij wel een meerderheidsbelang behouden. Nieuwe investeerders kunnen instappen via kapitaalverhoging of door aandelen van Gheysens over te nemen, met een focus op buitenlandse investeerders uit het Midden-Oosten en de VS. CEO Sven Jaecques bevestigt dat zowel gedeeltelijke als volledige overnames mogelijk zijn, maar benadrukt dat Gheysens ambitieuze plannen heeft, waaronder de bouw van een nieuw stadion en het verder versterken van de club.

LEES OOK: Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Het water staat Gheysens aan de lippen

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor kelderde het eigen vermogen van een positieve 1,3 miljoen naar een negatieve 45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig was verdwenen.

Ook kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een nieuwe kapitaalverhoging door eigenaar Paul Gheysens. Gheysens, die ook de drijvende kracht is achter vastgoedontwikkelaar Ghelamco, heeft daarnaast te maken met uitdagende marktomstandigheden in de vastgoedsector.

Dit dwingt hem tot een voorzichtiger financieel beleid. Het economisch klimaat zorgt ervoor dat Gheysens steeds zorgvuldiger met zijn middelen moet omgaan. Ghelamco staat onder zware druk door stijgende financieringskosten, hoge schuldenlasten en een moeizame kantorenmarkt.

Het bedrijf zoekt koortsachtig naar kapitaal om aan zijn verplichtingen te voldoen. Gheysens heeft al drastische maatregelen genomen, zoals de verkoop van zijn privévliegtuig en meerdere eigendommen, waaronder twee villa’s en een penthouse in Knokke-Heist.

Meerdere kantoorgebouwen zijn inmiddels te koop gezet en de banken lijken hun vertrouwen te verliezen. “De vraag is niet tegen welke rente hij kan lenen, maar of hij nog wel kredieten krijgt”, stelde Het Nieuwsblad.

Gheysens duidelijk vorig jaar: “Antwerp niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Volgens Het Nieuwsblad wordt deze optie daadwerkelijk overwogen door mensen binnen en rond de club. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd. De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties.

Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Meer dan een jaar later heeft Antwerp FC voor bijna 40 miljoen euro verkocht op de zomermercato, maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club. Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Gedeeltelijke én volledige verkoop mogelijk

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investeringen is om de club verder te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten wedstrijddagen inkomsten genereert.

Deze strategie wordt vergeleken met de aanpak van Club Brugge, dat in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital.

Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, verklaarde aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Jaecques benadrukte echter dat Paul Gheysens nog steeds ambitieuze plannen heeft met de club. Gheysens wil een nieuw stadion bouwen en Antwerp verder uitbouwen tot een stabiele topclub. Hoewel een nieuwe investeerder welkom is, blijft Gheysens zelf betrokken bij de toekomst van de club.

Moet Antwerp gedeeltelijk of volledig verkocht worden?

Meest recent

UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

18
18
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

293
293
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

51
51
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

240
240
Courtois sneert na transfersoap: "Jammer voor hem"

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

170
170
Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

653
653
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

359
359
'City blijft doordraven: nieuwe transferbom van 130 miljoen'

Manchester City rondde woensdag de komsty af van Ayyoub Bouaddi, die voor zo'n 100 miljoen euro ...

190
190
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

658
658
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

174
174
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

84
84
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

114
114
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

49
49
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

334
334
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

403
403
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

84
84
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

577
577
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

590
590
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

1066
1066
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

45
45
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

481
481
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

669
669
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

258
258
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

739
739
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

400
400

Meer sportnieuws