Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

1256
Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

Antwerp FC heeft behoefte aan vers kapitaal, na een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar, wat het eigen vermogen tot -45 miljoen euro deed kelderen. Tegelijkertijd ondervindt Ghelamco, het vastgoedimperium van RAFC-eigenaar Paul Gheysens, druk van een moeilijke vastgoedmarkt. In de zoektocht naar extra investeerders heeft Gheysens het Britse bureau Tifosy ingeschakeld, dat eerder succesvol was met het aantrekken van investeringen voor andere clubs.

Hoewel Gheysens niet van plan is de club volledig te verkopen, wil hij wel een meerderheidsbelang behouden. Nieuwe investeerders kunnen instappen via kapitaalverhoging of door aandelen van Gheysens over te nemen, met een focus op buitenlandse investeerders uit het Midden-Oosten en de VS. CEO Sven Jaecques bevestigt dat zowel gedeeltelijke als volledige overnames mogelijk zijn, maar benadrukt dat Gheysens ambitieuze plannen heeft, waaronder de bouw van een nieuw stadion en het verder versterken van de club.

Het water staat Gheysens aan de lippen

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor kelderde het eigen vermogen van een positieve 1,3 miljoen naar een negatieve 45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig was verdwenen.

Ook kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een nieuwe kapitaalverhoging door eigenaar Paul Gheysens. Gheysens, die ook de drijvende kracht is achter vastgoedontwikkelaar Ghelamco, heeft daarnaast te maken met uitdagende marktomstandigheden in de vastgoedsector.

Dit dwingt hem tot een voorzichtiger financieel beleid. Het economisch klimaat zorgt ervoor dat Gheysens steeds zorgvuldiger met zijn middelen moet omgaan. Ghelamco staat onder zware druk door stijgende financieringskosten, hoge schuldenlasten en een moeizame kantorenmarkt.

Het bedrijf zoekt koortsachtig naar kapitaal om aan zijn verplichtingen te voldoen. Gheysens heeft al drastische maatregelen genomen, zoals de verkoop van zijn privévliegtuig en meerdere eigendommen, waaronder twee villa’s en een penthouse in Knokke-Heist.

Meerdere kantoorgebouwen zijn inmiddels te koop gezet en de banken lijken hun vertrouwen te verliezen. “De vraag is niet tegen welke rente hij kan lenen, maar of hij nog wel kredieten krijgt”, stelde Het Nieuwsblad.

Gheysens duidelijk vorig jaar: “Antwerp niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Volgens Het Nieuwsblad wordt deze optie daadwerkelijk overwogen door mensen binnen en rond de club. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd. De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties.

Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Meer dan een jaar later heeft Antwerp FC voor bijna 40 miljoen euro verkocht op de zomermercato, maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club. Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Gedeeltelijke én volledige verkoop mogelijk

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investeringen is om de club verder te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten wedstrijddagen inkomsten genereert.

Deze strategie wordt vergeleken met de aanpak van Club Brugge, dat in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital.

Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, verklaarde aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Jaecques benadrukte echter dat Paul Gheysens nog steeds ambitieuze plannen heeft met de club. Gheysens wil een nieuw stadion bouwen en Antwerp verder uitbouwen tot een stabiele topclub. Hoewel een nieuwe investeerder welkom is, blijft Gheysens zelf betrokken bij de toekomst van de club.

Moet Antwerp gedeeltelijk of volledig verkocht worden?

Meest recent

Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

1
1
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

8
8
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

11
11
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

12
12
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

56
56
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

29
29
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

76
76
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

594
594
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

196
196
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

69
69
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

377
377
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

224
224
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

44
44
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

471
471
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

530
530
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

66
66
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

155
155
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

147
147
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

330
330
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

10
10
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

122
122
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

405
405
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

109
109
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

142
142
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

301
301

Meer sportnieuws