Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

1256 stemmen
Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

Antwerp FC heeft behoefte aan vers kapitaal, na een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar, wat het eigen vermogen tot -45 miljoen euro deed kelderen. Tegelijkertijd ondervindt Ghelamco, het vastgoedimperium van RAFC-eigenaar Paul Gheysens, druk van een moeilijke vastgoedmarkt. In de zoektocht naar extra investeerders heeft Gheysens het Britse bureau Tifosy ingeschakeld, dat eerder succesvol was met het aantrekken van investeringen voor andere clubs.

Hoewel Gheysens niet van plan is de club volledig te verkopen, wil hij wel een meerderheidsbelang behouden. Nieuwe investeerders kunnen instappen via kapitaalverhoging of door aandelen van Gheysens over te nemen, met een focus op buitenlandse investeerders uit het Midden-Oosten en de VS. CEO Sven Jaecques bevestigt dat zowel gedeeltelijke als volledige overnames mogelijk zijn, maar benadrukt dat Gheysens ambitieuze plannen heeft, waaronder de bouw van een nieuw stadion en het verder versterken van de club.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Het water staat Gheysens aan de lippen

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor kelderde het eigen vermogen van een positieve 1,3 miljoen naar een negatieve 45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig was verdwenen.

Ook kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een nieuwe kapitaalverhoging door eigenaar Paul Gheysens. Gheysens, die ook de drijvende kracht is achter vastgoedontwikkelaar Ghelamco, heeft daarnaast te maken met uitdagende marktomstandigheden in de vastgoedsector.

Dit dwingt hem tot een voorzichtiger financieel beleid. Het economisch klimaat zorgt ervoor dat Gheysens steeds zorgvuldiger met zijn middelen moet omgaan. Ghelamco staat onder zware druk door stijgende financieringskosten, hoge schuldenlasten en een moeizame kantorenmarkt.

Het bedrijf zoekt koortsachtig naar kapitaal om aan zijn verplichtingen te voldoen. Gheysens heeft al drastische maatregelen genomen, zoals de verkoop van zijn privévliegtuig en meerdere eigendommen, waaronder twee villa’s en een penthouse in Knokke-Heist.

Meerdere kantoorgebouwen zijn inmiddels te koop gezet en de banken lijken hun vertrouwen te verliezen. “De vraag is niet tegen welke rente hij kan lenen, maar of hij nog wel kredieten krijgt”, stelde Het Nieuwsblad.

Gheysens duidelijk vorig jaar: “Antwerp niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Volgens Het Nieuwsblad wordt deze optie daadwerkelijk overwogen door mensen binnen en rond de club. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd. De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties.

Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Meer dan een jaar later heeft Antwerp FC voor bijna 40 miljoen euro verkocht op de zomermercato, maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club. Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Gedeeltelijke én volledige verkoop mogelijk

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investeringen is om de club verder te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten wedstrijddagen inkomsten genereert.

Deze strategie wordt vergeleken met de aanpak van Club Brugge, dat in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital.

Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, verklaarde aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Jaecques benadrukte echter dat Paul Gheysens nog steeds ambitieuze plannen heeft met de club. Gheysens wil een nieuw stadion bouwen en Antwerp verder uitbouwen tot een stabiele topclub. Hoewel een nieuwe investeerder welkom is, blijft Gheysens zelf betrokken bij de toekomst van de club.

Moet Antwerp gedeeltelijk of volledig verkocht worden?

Meest recent

'Opvolger Lewandowski: FC Barcelona droomt groots'

Nu het seizoen in La Liga erop zit, kan de sportieve leiding van FC Barcelona zich storten op hun ...

11
11
Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

In een zeldzaam interview met 'Het Nieuwsblad' en 'La Dernière Heure', heeft Romelu Lukaku ...

87
87
Tzolis 'Player of the Season': opvallende namen in top 10

Maandagavond werd op de Pro League Awards de 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League bekend ...

73
73
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

252
252
'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

313
313
Nieuwe trainer voor Union? Sterke man reageert

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

59
59
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

218
218
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

132
132
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

234
234
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

561
561
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

235
235
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

149
149
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

402
402
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

326
326
Lardot fileert Play-Offs: slechts twéé arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

209
209
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

629
629
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

148
148
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

1117
1117
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

670
670
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

428
428
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

116
116
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

96
96
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

430
430
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

430
430
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

590
590

Meer sportnieuws