Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

1256
Gheysens opent de deuren: wie pompt geld in Antwerp?

Antwerp FC heeft behoefte aan vers kapitaal, na een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar, wat het eigen vermogen tot -45 miljoen euro deed kelderen. Tegelijkertijd ondervindt Ghelamco, het vastgoedimperium van RAFC-eigenaar Paul Gheysens, druk van een moeilijke vastgoedmarkt. In de zoektocht naar extra investeerders heeft Gheysens het Britse bureau Tifosy ingeschakeld, dat eerder succesvol was met het aantrekken van investeringen voor andere clubs.

Hoewel Gheysens niet van plan is de club volledig te verkopen, wil hij wel een meerderheidsbelang behouden. Nieuwe investeerders kunnen instappen via kapitaalverhoging of door aandelen van Gheysens over te nemen, met een focus op buitenlandse investeerders uit het Midden-Oosten en de VS. CEO Sven Jaecques bevestigt dat zowel gedeeltelijke als volledige overnames mogelijk zijn, maar benadrukt dat Gheysens ambitieuze plannen heeft, waaronder de bouw van een nieuw stadion en het verder versterken van de club.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Het water staat Gheysens aan de lippen

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. Hierdoor kelderde het eigen vermogen van een positieve 1,3 miljoen naar een negatieve 45 miljoen euro, waarmee de spaarpot volledig was verdwenen.

Ook kampte de club met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw leidde tot een nieuwe kapitaalverhoging door eigenaar Paul Gheysens. Gheysens, die ook de drijvende kracht is achter vastgoedontwikkelaar Ghelamco, heeft daarnaast te maken met uitdagende marktomstandigheden in de vastgoedsector.

Dit dwingt hem tot een voorzichtiger financieel beleid. Het economisch klimaat zorgt ervoor dat Gheysens steeds zorgvuldiger met zijn middelen moet omgaan. Ghelamco staat onder zware druk door stijgende financieringskosten, hoge schuldenlasten en een moeizame kantorenmarkt.

Het bedrijf zoekt koortsachtig naar kapitaal om aan zijn verplichtingen te voldoen. Gheysens heeft al drastische maatregelen genomen, zoals de verkoop van zijn privévliegtuig en meerdere eigendommen, waaronder twee villa’s en een penthouse in Knokke-Heist.

Meerdere kantoorgebouwen zijn inmiddels te koop gezet en de banken lijken hun vertrouwen te verliezen. “De vraag is niet tegen welke rente hij kan lenen, maar of hij nog wel kredieten krijgt”, stelde Het Nieuwsblad.

Gheysens duidelijk vorig jaar: “Antwerp niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een logische oplossing om Antwerp FC financieel weer op koers te brengen. Volgens Het Nieuwsblad wordt deze optie daadwerkelijk overwogen door mensen binnen en rond de club. Toch gaf Paul Gheysens in januari vorig jaar aan hier niet voor open te staan.

De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de financiële situatie, waarbij hij rekende op enkele grote transfers in de zomermercato. Sinds de zomer vorig jaar gingen er volop geruchten over potentiële overnemers.

Namen zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemieconcern Ineos en zelfs de familie Mintjens werden genoemd. De club zelf bevestigde echter niets van deze speculaties.

Gheysens maakte zijn standpunt kort maar krachtig duidelijk in een reactie aan VRT Nieuws: "Niet te koop."

Gheysens eindelijk overstag: investeerders uit Midden-Oosten en VS?

Meer dan een jaar later heeft Antwerp FC voor bijna 40 miljoen euro verkocht op de zomermercato, maar blijft de behoefte aanwezig voor vers kapitaal. De zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet.

De Tijd meldde dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club. Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

Gedeeltelijke én volledige verkoop mogelijk

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investeringen is om de club verder te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten wedstrijddagen inkomsten genereert.

Deze strategie wordt vergeleken met de aanpak van Club Brugge, dat in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital.

Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, verklaarde aan Gazet van Antwerpen dat alle scenario's openliggen, zowel een gedeeltelijke als een volledige overname, mits de juiste prijs wordt geboden.

Jaecques benadrukte echter dat Paul Gheysens nog steeds ambitieuze plannen heeft met de club. Gheysens wil een nieuw stadion bouwen en Antwerp verder uitbouwen tot een stabiele topclub. Hoewel een nieuwe investeerder welkom is, blijft Gheysens zelf betrokken bij de toekomst van de club.

Moet Antwerp gedeeltelijk of volledig verkocht worden?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

28
28
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

20
20
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

44
44
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

72
72
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

218
218
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

71
71
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

64
64
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

154
154
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

39
39
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

154
154
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

705
705
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

57
57
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

69
69
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

353
353
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

190
190
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

228
228
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

145
145

Meer sportnieuws