Beerschot geeft forfait: Pro League onthult bizarre gevolgen

589
Beerschot geeft forfait: Pro League onthult bizarre gevolgen

Zoals vooraf reeds aangekondigd zorgden relschoppers ervoor dat de Antwerpse derby tussen Antwerp en Beerschot bij een 4-0 voorsprong voor de thuisploeg definitief werd stopgezet. Dat heeft volgens de reglementen ook enkele opvallende gevolgen.

Vermits de bezoekers besloten om forfait te geven zal het resterende kwartier niet meer worden afgewerkt en wint Antwerp de partij met 5-0. De doelpunten van Jacob Ondrejka, Tjaronn Chery (twee stuks) en Vincent Janssen blijven wel gewoon staan in de tabellen.

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Statistieken tellen

"De doelpunten en assists blijven behouden. Deze statistieken worden toegevoegd aan de individuele rankings", klinkt het op de website van de Pro League. Senne Lammens en de defensie van de Great Old worden daarentegen niet voor hun inspanningen beloond.

"De clean sheet telt niet, aangezien er in de resterende minuten nog gescoord kon worden", luidt het namelijk. Ook de gele kaarten van Ondrejka, Marco Weymans en Apostolos Konstantopoulos blijven behouden, terwijl uitgezeten schorsingen nu als voldaan gelden.

Boete voor Beerschot

Voorts bevestigt de Pro League dat Beerschot een boete van 50.000 euro krijgt . In de toekomst kunnen er nog sancties volgen. "De beslissing om het forfait te bevestigen, staat los van eventuele procedures waarover de bevoegde (bonds)instanties zullen oordelen."

"Zo stipuleren de Pro League-regels dat de aansprakelijke ploeg van een stilgelegd duel in principe 3 uitwedstrijden zonder fans moet afwerken. Het is evenwel aan de KBVB om deze sanctie uit te spreken", aldus de Pro League, die de gang van zaken fel betreurt.

Beerschot moet de maximumstraf krijgen

Meest recent

Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

9
9
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

6
6
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

31
31
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

49
49
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

33
33
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

30
30
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

15
15
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

160
160
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

53
53
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

108
108
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

74
74
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

97
97
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

82
82
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

310
310
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

57
57
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

315
315
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

285
285
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

232
232
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

180
180
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

206
206
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

208
208
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

262
262

Meer sportnieuws