Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

964
Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

Met een 1-1 gelijkspel in Charleroi kende Club Brugge geen geslaagde repetitie voor de Champions League-clash tegen Sturm Graz. Zondag komt Union dan weer over de vloer in Jan Breydel. Nicky Hayen zal het dan al zeker zonder een van zijn absolute sterkhouders moeten stellen.

Na een tiental minuten in de tweede helft besloot scheidsrechter Nathan Verboomen vrijdag om Raphael Onyedika richting de kleedkamer te sturen. Hoewel hij Parfait Guiagon inderdaad nogal onbesuisd onderuit haalde een streng verdict voor de 23-jarige Nigeriaan, zo was achteraf nagenoeg iedereen het erover eens.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Onyedika out vs Union

Afwachten of Jonathan Lardot namens het Professional Refereeing Department straks nog zijn licht zal laten schijnen op de situatie, maar volgens het bondsparket valt er alvast vrij weinig aan te merken op zijn uitsluiting. Zij stelden namelijk een sanctie van één speeldag schorsing en een geldboete van duizend euro voor.

"Volgens het bondsparket gaat het om een brutale fout met middelmatige intensiteit", klinkt het in Het Nieuwsblad. Daarmee volgt het dus de beoordeling van Verboomen, die in zijn verslag tevens nog optekende dat Onyedika met gestrekte benen en de studs naar voren de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar bracht.

Nielsen of Jashari?

Daarom achtte het Bondsparket, dat wel rekening hield met zijn leeg strafblad en het feit dat het geen doelbewuste overtreding betrof, een schorsing van één wedstrijd effectief een gepaste straf. Ondertussen geraakte ook reeds bekend dat de landskampioen zich heeft neergelegd bij dat verdict en het voorstel aanvaardt.

Dat betekent dat Hayen in de topper tegen Union geen beroep zal kunnen doen op de controlerende middenvelder, die door de Blauw-Zwarte fans zopas nog verkozen werd tot Speler van de Maand. Een serieuze aderlating dus, al heeft de coach met  Ardon Jashari en Casper Nielsen voldoende alternatieven voorhanden.

Wie moet Onyedika vervangen tegen Union?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

20
20
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

34
34
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

86
86
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

39
39
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

340
340
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

81
81
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

273
273
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

318
318
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

147
147
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws