Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

door
Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

Met een 1-1 gelijkspel in Charleroi kende Club Brugge geen geslaagde repetitie voor de Champions League-clash tegen Sturm Graz. Zondag komt Union dan weer over de vloer in Jan Breydel. Nicky Hayen zal het dan al zeker zonder een van zijn absolute sterkhouders moeten stellen.

Na een tiental minuten in de tweede helft besloot scheidsrechter Nathan Verboomen vrijdag om Raphael Onyedika richting de kleedkamer te sturen. Hoewel hij Parfait Guiagon inderdaad nogal onbesuisd onderuit haalde een streng verdict voor de 23-jarige Nigeriaan, zo was achteraf nagenoeg iedereen het erover eens.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Onyedika out vs Union

Afwachten of Jonathan Lardot namens het Professional Refereeing Department straks nog zijn licht zal laten schijnen op de situatie, maar volgens het bondsparket valt er alvast vrij weinig aan te merken op zijn uitsluiting. Zij stelden namelijk een sanctie van één speeldag schorsing en een geldboete van duizend euro voor.

"Volgens het bondsparket gaat het om een brutale fout met middelmatige intensiteit", klinkt het in Het Nieuwsblad. Daarmee volgt het dus de beoordeling van Verboomen, die in zijn verslag tevens nog optekende dat Onyedika met gestrekte benen en de studs naar voren de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar bracht.

Nielsen of Jashari?

Daarom achtte het Bondsparket, dat wel rekening hield met zijn leeg strafblad en het feit dat het geen doelbewuste overtreding betrof, een schorsing van één wedstrijd effectief een gepaste straf. Ondertussen geraakte ook reeds bekend dat de landskampioen zich heeft neergelegd bij dat verdict en het voorstel aanvaardt.

Dat betekent dat Hayen in de topper tegen Union geen beroep zal kunnen doen op de controlerende middenvelder, die door de Blauw-Zwarte fans zopas nog verkozen werd tot Speler van de Maand. Een serieuze aderlating dus, al heeft de coach met  Ardon Jashari en Casper Nielsen voldoende alternatieven voorhanden.

Wie moet Onyedika vervangen tegen Union?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

61
61
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

168
168
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

128
128
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

150
150
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

74
74
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

601
601
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

180
180
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

310
310
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

382
382
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

422
422
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

386
386
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

307
307
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws