Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

door
Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

Met een 1-1 gelijkspel in Charleroi kende Club Brugge geen geslaagde repetitie voor de Champions League-clash tegen Sturm Graz. Zondag komt Union dan weer over de vloer in Jan Breydel. Nicky Hayen zal het dan al zeker zonder een van zijn absolute sterkhouders moeten stellen.

Na een tiental minuten in de tweede helft besloot scheidsrechter Nathan Verboomen vrijdag om Raphael Onyedika richting de kleedkamer te sturen. Hoewel hij Parfait Guiagon inderdaad nogal onbesuisd onderuit haalde een streng verdict voor de 23-jarige Nigeriaan, zo was achteraf nagenoeg iedereen het erover eens.

LEES OOK: Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Onyedika out vs Union

Afwachten of Jonathan Lardot namens het Professional Refereeing Department straks nog zijn licht zal laten schijnen op de situatie, maar volgens het bondsparket valt er alvast vrij weinig aan te merken op zijn uitsluiting. Zij stelden namelijk een sanctie van één speeldag schorsing en een geldboete van duizend euro voor.

"Volgens het bondsparket gaat het om een brutale fout met middelmatige intensiteit", klinkt het in Het Nieuwsblad. Daarmee volgt het dus de beoordeling van Verboomen, die in zijn verslag tevens nog optekende dat Onyedika met gestrekte benen en de studs naar voren de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar bracht.

Nielsen of Jashari?

Daarom achtte het Bondsparket, dat wel rekening hield met zijn leeg strafblad en het feit dat het geen doelbewuste overtreding betrof, een schorsing van één wedstrijd effectief een gepaste straf. Ondertussen geraakte ook reeds bekend dat de landskampioen zich heeft neergelegd bij dat verdict en het voorstel aanvaardt.

Dat betekent dat Hayen in de topper tegen Union geen beroep zal kunnen doen op de controlerende middenvelder, die door de Blauw-Zwarte fans zopas nog verkozen werd tot Speler van de Maand. Een serieuze aderlating dus, al heeft de coach met  Ardon Jashari en Casper Nielsen voldoende alternatieven voorhanden.

Wie moet Onyedika vervangen tegen Union?

Meest recent

Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

38
38
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

24
24
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

49
49
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

95
95
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

127
127
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

40
40
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

169
169
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

445
445
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

53
53
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

185
185
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

347
347
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

99
99
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

82
82
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

370
370
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

64
64
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

206
206
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

578
578
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

136
136
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

322
322
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

443
443
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

467
467
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

222
222
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

320
320
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

320
320
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

287
287

Meer sportnieuws