Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

964
Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

Met een 1-1 gelijkspel in Charleroi kende Club Brugge geen geslaagde repetitie voor de Champions League-clash tegen Sturm Graz. Zondag komt Union dan weer over de vloer in Jan Breydel. Nicky Hayen zal het dan al zeker zonder een van zijn absolute sterkhouders moeten stellen.

Na een tiental minuten in de tweede helft besloot scheidsrechter Nathan Verboomen vrijdag om Raphael Onyedika richting de kleedkamer te sturen. Hoewel hij Parfait Guiagon inderdaad nogal onbesuisd onderuit haalde een streng verdict voor de 23-jarige Nigeriaan, zo was achteraf nagenoeg iedereen het erover eens.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Onyedika out vs Union

Afwachten of Jonathan Lardot namens het Professional Refereeing Department straks nog zijn licht zal laten schijnen op de situatie, maar volgens het bondsparket valt er alvast vrij weinig aan te merken op zijn uitsluiting. Zij stelden namelijk een sanctie van één speeldag schorsing en een geldboete van duizend euro voor.

"Volgens het bondsparket gaat het om een brutale fout met middelmatige intensiteit", klinkt het in Het Nieuwsblad. Daarmee volgt het dus de beoordeling van Verboomen, die in zijn verslag tevens nog optekende dat Onyedika met gestrekte benen en de studs naar voren de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar bracht.

Nielsen of Jashari?

Daarom achtte het Bondsparket, dat wel rekening hield met zijn leeg strafblad en het feit dat het geen doelbewuste overtreding betrof, een schorsing van één wedstrijd effectief een gepaste straf. Ondertussen geraakte ook reeds bekend dat de landskampioen zich heeft neergelegd bij dat verdict en het voorstel aanvaardt.

Dat betekent dat Hayen in de topper tegen Union geen beroep zal kunnen doen op de controlerende middenvelder, die door de Blauw-Zwarte fans zopas nog verkozen werd tot Speler van de Maand. Een serieuze aderlating dus, al heeft de coach met  Ardon Jashari en Casper Nielsen voldoende alternatieven voorhanden.

Wie moet Onyedika vervangen tegen Union?

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

38
38
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

39
39
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

62
62
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

45
45
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

287
287
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

146
146
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

170
170
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

68
68
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

123
123
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

63
63
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

131
131
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

287
287
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

64
64
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

204
204
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

474
474
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

164
164
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

318
318
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

118
118

Meer sportnieuws