Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

door
Club Brugge akkoord: Onyedika kent verdict na rode kaart

Met een 1-1 gelijkspel in Charleroi kende Club Brugge geen geslaagde repetitie voor de Champions League-clash tegen Sturm Graz. Zondag komt Union dan weer over de vloer in Jan Breydel. Nicky Hayen zal het dan al zeker zonder een van zijn absolute sterkhouders moeten stellen.

Na een tiental minuten in de tweede helft besloot scheidsrechter Nathan Verboomen vrijdag om Raphael Onyedika richting de kleedkamer te sturen. Hoewel hij Parfait Guiagon inderdaad nogal onbesuisd onderuit haalde een streng verdict voor de 23-jarige Nigeriaan, zo was achteraf nagenoeg iedereen het erover eens.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Onyedika out vs Union

Afwachten of Jonathan Lardot namens het Professional Refereeing Department straks nog zijn licht zal laten schijnen op de situatie, maar volgens het bondsparket valt er alvast vrij weinig aan te merken op zijn uitsluiting. Zij stelden namelijk een sanctie van één speeldag schorsing en een geldboete van duizend euro voor.

"Volgens het bondsparket gaat het om een brutale fout met middelmatige intensiteit", klinkt het in Het Nieuwsblad. Daarmee volgt het dus de beoordeling van Verboomen, die in zijn verslag tevens nog optekende dat Onyedika met gestrekte benen en de studs naar voren de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar bracht.

Nielsen of Jashari?

Daarom achtte het Bondsparket, dat wel rekening hield met zijn leeg strafblad en het feit dat het geen doelbewuste overtreding betrof, een schorsing van één wedstrijd effectief een gepaste straf. Ondertussen geraakte ook reeds bekend dat de landskampioen zich heeft neergelegd bij dat verdict en het voorstel aanvaardt.

Dat betekent dat Hayen in de topper tegen Union geen beroep zal kunnen doen op de controlerende middenvelder, die door de Blauw-Zwarte fans zopas nog verkozen werd tot Speler van de Maand. Een serieuze aderlating dus, al heeft de coach met  Ardon Jashari en Casper Nielsen voldoende alternatieven voorhanden.

Wie moet Onyedika vervangen tegen Union?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

83
83
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

98
98
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

248
248
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

198
198
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

190
190
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

389
389
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws