Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

door
Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

Hein Vanhaezebrouck analyseerde RSC Anderlecht. "Is de bron van Neerpede opgedroogd? Verliezen ze niet te veel jeugdspelers, voor ze doorbreken, zoals Noah Sadiki?", was hij scherp. We gingen eens graven. VoetbalNieuws kwam tot de volgende conclusie. 

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Stassin en Sadiki

Neen, de bron van Neerpede is allerminst opgedroogd. Het klopt wél dat RSC Anderlecht Lucas Stassin en Noah Sadiki vandaag de dag goed had kunnen gebruiken. Zij vulden de kassa voorlopig met respectievelijk 3,2 miljoen en 1,5 miljoen euro. Al zal dat voor Sadiki met de doorverkooppercentage nog oplopen. Daar sloeg RSCA de bal mis. 

Sommigen zullen aanhalen dat Ilay Camara (via RWDM naar Standard), Simion Michez (via Beerschot naar Slavia Praag) en Alonzo Engwanda (FC Utrecht) het ook goed doen, maar zij zetten een stap terug om er nadien een terug vooruit te zetten. Zij waren nog niet klaar voor de eerste ploeg. Al haalden we al aan dat Anderlecht misschien spelers meer moet uitlenen om ze daar in de gaten te houden. Dat was het plan met Marco Kana, maar die blijft maar op de sukkel met blessures. Iemand als Julien Duranville was dan weer onhoudbaar en werd voor een mooie som verkocht. 

Degreef, De Cat en Engwanda

Bij Anderlecht zetten Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren. Leoni is de laatste speler die vanuit RSCA Futures is doorgebroken. Er kloppen ondertussen weer de nodige talenten aan. Tristan Degreef mocht al een aantal keren invallen en deed het goed tegen FCV Dender, en spelers als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (beiden 16 jaar) zaten al op de bank. Dit trio wordt het snelst in de eerste ploeg verwacht. Momenteel staat De Cat iets verder dan Engwanda. Hij traint vanaf heden voluit mee met de A-kern. 

Zij zijn de volgende talenten die moeten doorbreken bij Anderlecht. Je kan niet élk seizoen talenten laten doorstromen. Dat werkt immers ook in cyclussen. Anderlecht heeft nu heel wat talenten in de pijplijn zitten die zeker in de gaten moeten worden gehouden. Zo zijn Gassimou Sylla (16) en Jayden Onia Seke (15) ook twee spelers die nu al minuten vergaren in de Challenger Pro League. Die eerste scoorde zelfs al twee keer in de CPL. Of iets oudere jongens als Amando Lapage (19), Devon De Corte (18) en Ismaël Baouf (18) gaan doorbreken is nog een vraagteken. De Corte is een aanvallende middenvelder die al veel stappen voorwaarts zette en het afgelopen jaar een zeer goede ontwikkeling doormaakte.

Neerpede is nog steeds de toekomstige goudmijn van Anderlecht. Dat is nu al een zekerheid. De bron is zeker nog niet opgedroogd, dat is een feit.

CR

Gaan er de komende jaren nog talenten doorbreken?

Meest recent

Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

45
45
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

105
105
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

146
146
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

450
450
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

12
12
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

158
158
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

302
302
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

168
168
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

56
56
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

276
276
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

75
75
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

91
91
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

243
243
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

375
375
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

115
115
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

95
95
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

160
160
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

249
249
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1145
1145
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

202
202
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

310
310
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

174
174
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

188
188
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

519
519

Meer sportnieuws