Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

640
Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

Hein Vanhaezebrouck analyseerde RSC Anderlecht. "Is de bron van Neerpede opgedroogd? Verliezen ze niet te veel jeugdspelers, voor ze doorbreken, zoals Noah Sadiki?", was hij scherp. We gingen eens graven. VoetbalNieuws kwam tot de volgende conclusie. 

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Stassin en Sadiki

Neen, de bron van Neerpede is allerminst opgedroogd. Het klopt wél dat RSC Anderlecht Lucas Stassin en Noah Sadiki vandaag de dag goed had kunnen gebruiken. Zij vulden de kassa voorlopig met respectievelijk 3,2 miljoen en 1,5 miljoen euro. Al zal dat voor Sadiki met de doorverkooppercentage nog oplopen. Daar sloeg RSCA de bal mis. 

Sommigen zullen aanhalen dat Ilay Camara (via RWDM naar Standard), Simion Michez (via Beerschot naar Slavia Praag) en Alonzo Engwanda (FC Utrecht) het ook goed doen, maar zij zetten een stap terug om er nadien een terug vooruit te zetten. Zij waren nog niet klaar voor de eerste ploeg. Al haalden we al aan dat Anderlecht misschien spelers meer moet uitlenen om ze daar in de gaten te houden. Dat was het plan met Marco Kana, maar die blijft maar op de sukkel met blessures. Iemand als Julien Duranville was dan weer onhoudbaar en werd voor een mooie som verkocht. 

Degreef, De Cat en Engwanda

Bij Anderlecht zetten Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren. Leoni is de laatste speler die vanuit RSCA Futures is doorgebroken. Er kloppen ondertussen weer de nodige talenten aan. Tristan Degreef mocht al een aantal keren invallen en deed het goed tegen FCV Dender, en spelers als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (beiden 16 jaar) zaten al op de bank. Dit trio wordt het snelst in de eerste ploeg verwacht. Momenteel staat De Cat iets verder dan Engwanda. Hij traint vanaf heden voluit mee met de A-kern. 

Zij zijn de volgende talenten die moeten doorbreken bij Anderlecht. Je kan niet élk seizoen talenten laten doorstromen. Dat werkt immers ook in cyclussen. Anderlecht heeft nu heel wat talenten in de pijplijn zitten die zeker in de gaten moeten worden gehouden. Zo zijn Gassimou Sylla (16) en Jayden Onia Seke (15) ook twee spelers die nu al minuten vergaren in de Challenger Pro League. Die eerste scoorde zelfs al twee keer in de CPL. Of iets oudere jongens als Amando Lapage (19), Devon De Corte (18) en Ismaël Baouf (18) gaan doorbreken is nog een vraagteken. De Corte is een aanvallende middenvelder die al veel stappen voorwaarts zette en het afgelopen jaar een zeer goede ontwikkeling doormaakte.

Neerpede is nog steeds de toekomstige goudmijn van Anderlecht. Dat is nu al een zekerheid. De bron is zeker nog niet opgedroogd, dat is een feit.

CR

Gaan er de komende jaren nog talenten doorbreken?

Meest recent

Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

7
7
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

42
42
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

110
110
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

117
117
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

19
19
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

240
240
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

196
196
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

196
196
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

221
221
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

231
231
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

134
134
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

247
247
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

67
67
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

155
155
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

562
562
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

365
365
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

332
332
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

445
445
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

173
173
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

871
871
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

312
312
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

258
258
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

222
222
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

91
91
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

42
42

Meer sportnieuws