Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

door
Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

Hein Vanhaezebrouck analyseerde RSC Anderlecht. "Is de bron van Neerpede opgedroogd? Verliezen ze niet te veel jeugdspelers, voor ze doorbreken, zoals Noah Sadiki?", was hij scherp. We gingen eens graven. VoetbalNieuws kwam tot de volgende conclusie. 

LEES OOK: Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

Stassin en Sadiki

Neen, de bron van Neerpede is allerminst opgedroogd. Het klopt wél dat RSC Anderlecht Lucas Stassin en Noah Sadiki vandaag de dag goed had kunnen gebruiken. Zij vulden de kassa voorlopig met respectievelijk 3,2 miljoen en 1,5 miljoen euro. Al zal dat voor Sadiki met de doorverkooppercentage nog oplopen. Daar sloeg RSCA de bal mis. 

Sommigen zullen aanhalen dat Ilay Camara (via RWDM naar Standard), Simion Michez (via Beerschot naar Slavia Praag) en Alonzo Engwanda (FC Utrecht) het ook goed doen, maar zij zetten een stap terug om er nadien een terug vooruit te zetten. Zij waren nog niet klaar voor de eerste ploeg. Al haalden we al aan dat Anderlecht misschien spelers meer moet uitlenen om ze daar in de gaten te houden. Dat was het plan met Marco Kana, maar die blijft maar op de sukkel met blessures. Iemand als Julien Duranville was dan weer onhoudbaar en werd voor een mooie som verkocht. 

Degreef, De Cat en Engwanda

Bij Anderlecht zetten Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren. Leoni is de laatste speler die vanuit RSCA Futures is doorgebroken. Er kloppen ondertussen weer de nodige talenten aan. Tristan Degreef mocht al een aantal keren invallen en deed het goed tegen FCV Dender, en spelers als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (beiden 16 jaar) zaten al op de bank. Dit trio wordt het snelst in de eerste ploeg verwacht. Momenteel staat De Cat iets verder dan Engwanda. Hij traint vanaf heden voluit mee met de A-kern. 

Zij zijn de volgende talenten die moeten doorbreken bij Anderlecht. Je kan niet élk seizoen talenten laten doorstromen. Dat werkt immers ook in cyclussen. Anderlecht heeft nu heel wat talenten in de pijplijn zitten die zeker in de gaten moeten worden gehouden. Zo zijn Gassimou Sylla (16) en Jayden Onia Seke (15) ook twee spelers die nu al minuten vergaren in de Challenger Pro League. Die eerste scoorde zelfs al twee keer in de CPL. Of iets oudere jongens als Amando Lapage (19), Devon De Corte (18) en Ismaël Baouf (18) gaan doorbreken is nog een vraagteken. De Corte is een aanvallende middenvelder die al veel stappen voorwaarts zette en het afgelopen jaar een zeer goede ontwikkeling doormaakte.

Neerpede is nog steeds de toekomstige goudmijn van Anderlecht. Dat is nu al een zekerheid. De bron is zeker nog niet opgedroogd, dat is een feit.

CR

Gaan er de komende jaren nog talenten doorbreken?

Meest recent

Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

0
0
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

6
6
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

9
9
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

72
72
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

24
24
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

27
27
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

72
72
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

57
57
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

35
35
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

48
48
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

32
32
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

50
50
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

226
226
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

172
172
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

136
136
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

243
243
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

88
88
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

64
64
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

448
448
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

204
204
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

330
330
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

298
298
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

986
986

Meer sportnieuws