Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

door
Anderlecht zonder zorgen: de goudmijn is nog niet leeggehaald

Hein Vanhaezebrouck analyseerde RSC Anderlecht. "Is de bron van Neerpede opgedroogd? Verliezen ze niet te veel jeugdspelers, voor ze doorbreken, zoals Noah Sadiki?", was hij scherp. We gingen eens graven. VoetbalNieuws kwam tot de volgende conclusie. 

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Stassin en Sadiki

Neen, de bron van Neerpede is allerminst opgedroogd. Het klopt wél dat RSC Anderlecht Lucas Stassin en Noah Sadiki vandaag de dag goed had kunnen gebruiken. Zij vulden de kassa voorlopig met respectievelijk 3,2 miljoen en 1,5 miljoen euro. Al zal dat voor Sadiki met de doorverkooppercentage nog oplopen. Daar sloeg RSCA de bal mis. 

Sommigen zullen aanhalen dat Ilay Camara (via RWDM naar Standard), Simion Michez (via Beerschot naar Slavia Praag) en Alonzo Engwanda (FC Utrecht) het ook goed doen, maar zij zetten een stap terug om er nadien een terug vooruit te zetten. Zij waren nog niet klaar voor de eerste ploeg. Al haalden we al aan dat Anderlecht misschien spelers meer moet uitlenen om ze daar in de gaten te houden. Dat was het plan met Marco Kana, maar die blijft maar op de sukkel met blessures. Iemand als Julien Duranville was dan weer onhoudbaar en werd voor een mooie som verkocht. 

Degreef, De Cat en Engwanda

Bij Anderlecht zetten Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren. Leoni is de laatste speler die vanuit RSCA Futures is doorgebroken. Er kloppen ondertussen weer de nodige talenten aan. Tristan Degreef mocht al een aantal keren invallen en deed het goed tegen FCV Dender, en spelers als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (beiden 16 jaar) zaten al op de bank. Dit trio wordt het snelst in de eerste ploeg verwacht. Momenteel staat De Cat iets verder dan Engwanda. Hij traint vanaf heden voluit mee met de A-kern. 

Zij zijn de volgende talenten die moeten doorbreken bij Anderlecht. Je kan niet élk seizoen talenten laten doorstromen. Dat werkt immers ook in cyclussen. Anderlecht heeft nu heel wat talenten in de pijplijn zitten die zeker in de gaten moeten worden gehouden. Zo zijn Gassimou Sylla (16) en Jayden Onia Seke (15) ook twee spelers die nu al minuten vergaren in de Challenger Pro League. Die eerste scoorde zelfs al twee keer in de CPL. Of iets oudere jongens als Amando Lapage (19), Devon De Corte (18) en Ismaël Baouf (18) gaan doorbreken is nog een vraagteken. De Corte is een aanvallende middenvelder die al veel stappen voorwaarts zette en het afgelopen jaar een zeer goede ontwikkeling doormaakte.

Neerpede is nog steeds de toekomstige goudmijn van Anderlecht. Dat is nu al een zekerheid. De bron is zeker nog niet opgedroogd, dat is een feit.

CR

Gaan er de komende jaren nog talenten doorbreken?

Meest recent

'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

2
2
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

71
71
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

57
57
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

156
156
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

295
295
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

272
272
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

254
254
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

340
340
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

454
454
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

296
296
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

628
628
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

226
226
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

620
620
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

307
307
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1375
1375
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

461
461
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

445
445
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

423
423
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

309
309
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

538
538
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

382
382
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

244
244
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

419
419

Meer sportnieuws