Hubert niet akkoord met 'experts': "Hopelijk niet te vaak"

257
Hubert niet akkoord met 'experts':

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen FCV Dender. Het niveau was gedurende de wedstrijd veel te wisselvallig. Bepaalde media willen een 4-4-2, maar is dat wel een goede keuze? David Hubert denkt er alvast het zijne van.

Anderlecht ging het laatste half uur met twee spitsen spelen. Kasper Dolberg ging achter Luis Vazquez spelen en Paars-Wit kreeg kansen. De Argentijn miste twee uitgelezen mogelijkheden die altijd goal hadden moeten zijn. Plots ‘moet’ Anderlecht met twee spitsen spelen. Dat is uiteraard niét het geval.

LEES OOK: Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

4-4-2 spelen is geen optie

Vorig jaar pakte Brian Riemer ook meermaals uit met deze opstelling. Vazquez is wat ons betreft niet echt complementair met Dolberg. De Argentijn is vooral een stormram die gebaat is met flankvoorzetten. Dat kan als je in het slot alles op alles moet zetten. Als Dolberg en Vazquez eventueel zouden samenspelen, dan moet RSCA op andere plaatsen keuzes maken. Ga je dan ook met twee aanvallende flankaanvallers spelen én ook nog een type als Stroeykens of Verschaeren centraal op het middenveld?

Neen. Dat zou zelfmoord zijn inzake het defensieve aspect. Dender kreeg veel ruimte, maar kon het niet meer belopen op het einde. Als RSCA met deze opstelling zou beginnen, zouden vele ploegen gebruik kunnen maken van de ruimtes die er gaan komen. “Ik wilde het laatste half uur tegen Ferencvaros al zo spelen, maar we scoorden voordat ik de wissel maakte. Ik hoop dat ik dit systeem niet te vaak hoef te gebruiken, want dat zou betekenen dat we niet op voorsprong staan”, zei de interim-trainer. Een 4-4-2 is geen optie, daarvoor heeft RSCA niet de juiste kern.

Geen extra spits nodig

De kern is samengesteld voor een 4-3-3 en sommigen vinden dat Anderlecht daar te erg aan vasthoudt. Daarmee zijn we niét akkoord. Het is net goed en logisch dat je vanuit een bepaalde spelfilosofie spelers aantrekt. Er moeten wél meerdere tactische varianten binnen dat systeem zijn, wat ook gebeurt. Zo zijn er explosieve flankaanvallers met Edozie, Amuzu en Angulo. Daarnaast heb je wingers die meer naar binnen komen zoals Dreyer, Hazard en Degreef, waardoor de flankverdedigers meer ruimte voor zich hebben. Er zijn andere profielen voor centraal op het middenveld.

En de 4-4-2 is enkel het ‘noodplan’ van Paars-Wit als het opportunistisch alles op alles moet zetten. In dat opzicht zit er dus allemaal wel degelijk een idee achter, maar het is duidelijk dat er nood is aan een nieuwe coach om de uitvoering goed te laten verlopen. Er is wel degelijk wat mogelijk met de aanwezige aanvallende profielen.

We lazen ook dat Anderlecht maar twee centrumspitsen heeft, maar dat is niet onlogische als je met één diepe centrumaanvaller speelt. Nummer drie in de rangorde zou niet al te vaak spelen… Zo doen ze het ook bij KRC Genk en AA Gent, waar ze twee echte centrumspitsen hebben. In een ideale wereld loopt er nog een Matias Suarez rond, maar dan betaal je anno 2024 veel geld. Maar Anderlecht heeft geen 5 à 6 miljoen euro beschikbaar om te spenderen aan één creatieve, snelle (flank)aanvaller. Het is dan ook geen toeval dat Stroeykens Plan C is in de punt van de aanval, zoals Sor dat is in Genk. Niet hun favoriete posities, maar ze kunnen er van waarde zijn.

Moet RSCA met een 4-4-2 beginnen?

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

17
17
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

78
78
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

87
87
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

62
62
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

80
80
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

34
34
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

137
137
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

150
150
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

82
82
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

77
77
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

75
75
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

175
175
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

55
55
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

66
66
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

438
438
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

80
80
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

132
132
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

343
343
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

57
57
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

512
512
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

135
135
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

174
174
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

53
53
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws