Hubert niet akkoord met 'experts': "Hopelijk niet te vaak"

257
Hubert niet akkoord met 'experts':

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen FCV Dender. Het niveau was gedurende de wedstrijd veel te wisselvallig. Bepaalde media willen een 4-4-2, maar is dat wel een goede keuze? David Hubert denkt er alvast het zijne van.

Anderlecht ging het laatste half uur met twee spitsen spelen. Kasper Dolberg ging achter Luis Vazquez spelen en Paars-Wit kreeg kansen. De Argentijn miste twee uitgelezen mogelijkheden die altijd goal hadden moeten zijn. Plots ‘moet’ Anderlecht met twee spitsen spelen. Dat is uiteraard niét het geval.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

4-4-2 spelen is geen optie

Vorig jaar pakte Brian Riemer ook meermaals uit met deze opstelling. Vazquez is wat ons betreft niet echt complementair met Dolberg. De Argentijn is vooral een stormram die gebaat is met flankvoorzetten. Dat kan als je in het slot alles op alles moet zetten. Als Dolberg en Vazquez eventueel zouden samenspelen, dan moet RSCA op andere plaatsen keuzes maken. Ga je dan ook met twee aanvallende flankaanvallers spelen én ook nog een type als Stroeykens of Verschaeren centraal op het middenveld?

Neen. Dat zou zelfmoord zijn inzake het defensieve aspect. Dender kreeg veel ruimte, maar kon het niet meer belopen op het einde. Als RSCA met deze opstelling zou beginnen, zouden vele ploegen gebruik kunnen maken van de ruimtes die er gaan komen. “Ik wilde het laatste half uur tegen Ferencvaros al zo spelen, maar we scoorden voordat ik de wissel maakte. Ik hoop dat ik dit systeem niet te vaak hoef te gebruiken, want dat zou betekenen dat we niet op voorsprong staan”, zei de interim-trainer. Een 4-4-2 is geen optie, daarvoor heeft RSCA niet de juiste kern.

Geen extra spits nodig

De kern is samengesteld voor een 4-3-3 en sommigen vinden dat Anderlecht daar te erg aan vasthoudt. Daarmee zijn we niét akkoord. Het is net goed en logisch dat je vanuit een bepaalde spelfilosofie spelers aantrekt. Er moeten wél meerdere tactische varianten binnen dat systeem zijn, wat ook gebeurt. Zo zijn er explosieve flankaanvallers met Edozie, Amuzu en Angulo. Daarnaast heb je wingers die meer naar binnen komen zoals Dreyer, Hazard en Degreef, waardoor de flankverdedigers meer ruimte voor zich hebben. Er zijn andere profielen voor centraal op het middenveld.

En de 4-4-2 is enkel het ‘noodplan’ van Paars-Wit als het opportunistisch alles op alles moet zetten. In dat opzicht zit er dus allemaal wel degelijk een idee achter, maar het is duidelijk dat er nood is aan een nieuwe coach om de uitvoering goed te laten verlopen. Er is wel degelijk wat mogelijk met de aanwezige aanvallende profielen.

We lazen ook dat Anderlecht maar twee centrumspitsen heeft, maar dat is niet onlogische als je met één diepe centrumaanvaller speelt. Nummer drie in de rangorde zou niet al te vaak spelen… Zo doen ze het ook bij KRC Genk en AA Gent, waar ze twee echte centrumspitsen hebben. In een ideale wereld loopt er nog een Matias Suarez rond, maar dan betaal je anno 2024 veel geld. Maar Anderlecht heeft geen 5 à 6 miljoen euro beschikbaar om te spenderen aan één creatieve, snelle (flank)aanvaller. Het is dan ook geen toeval dat Stroeykens Plan C is in de punt van de aanval, zoals Sor dat is in Genk. Niet hun favoriete posities, maar ze kunnen er van waarde zijn.

Moet RSCA met een 4-4-2 beginnen?

Meest recent

Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

3
3
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

76
76
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

76
76
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

101
101
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

83
83
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

157
157
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

208
208
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

78
78
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

108
108
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

80
80
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

221
221
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

125
125
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

109
109
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1005
1005
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

111
111
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

402
402
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208

Meer sportnieuws