Deinze in nauwe schoentjes: geldkraan volledig dichtgedraaid

414
Deinze in nauwe schoentjes: geldkraan volledig dichtgedraaid

Voor aanvang van het seizoen was er eigenlijk slechts één ploeg die in de Challenger Pro League onomwonden durfde uitspreken dat ze mikken op promotie naar de Jupiler Pro League: KMSK Deinze. Amper enkele maanden later krijgen die ambities echter een serieuze knauw en lijkt het voortbestaan van de club zelfs in gevaar.

Vrijdag had Deinze van de Licentiecommissie al een transferverbod opgelegd gekregen. Bij een tussentijdse controle was gebleken dat de club geen betalingsbewijs had voor het loon van ex-speler Laurent Lemoine in augustus en dat ook verschillende transfer- en andere schulden niet betaald werden.

Eigenaars Deinze draaien geldkraan dicht

Enkele dagen later komt de club met een zeer onrustwekkende update. "Ondanks de eerdere beloftes die afgelopen week zijn gedaan aan het management, de spelers, staff en leveranciers, heeft hoofdaandeelhouder ACA Football Partners (ACAFP) besloten de geldkraan volledig dicht te draaien", moeten ze immers laten weten.

De club stelt dat er 'directe maatregelen' nodig zijn om de werking van de club te garanderen. Als gevolg van de malaise zijn CEO Akihisa Iizuka en hoofd jeugdopleiding Wouter Artz al formeel opgestapt, al blijven ze wel nog betrokken bij de club als respectievelijk woordvoerder en sportief directeur van de A-ploeg.

Zoektocht naar investeerders is al begonnen

"We bevinden ons momenteel in een zeer kritieke fase, maar zijn actief op zoek naar oplossingen", klinkt het. "Er zijn momenteel concrete gesprekken gaande met meerdere potentiële investeerders, en de club blijft openstaan voor nieuwe kandidaten. We doen er alles aan om de club te stabiliseren en de continuïteit te waarborgen. De komende weken zullen bepalend zijn voor de toekomst van KMSK Deinze."

Zal Deinze nog uit deze malaise komen?

Meest recent

'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

1
1
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

4
4
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

8
8
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

39
39
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

20
20
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

26
26
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

85
85
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

162
162
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

174
174
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

398
398
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

341
341
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

324
324
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

332
332
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

90
90
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

41
41
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

166
166
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

88
88
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

65
65

Meer sportnieuws