Deinze in nauwe schoentjes: geldkraan volledig dichtgedraaid

door
Deinze in nauwe schoentjes: geldkraan volledig dichtgedraaid

Voor aanvang van het seizoen was er eigenlijk slechts één ploeg die in de Challenger Pro League onomwonden durfde uitspreken dat ze mikken op promotie naar de Jupiler Pro League: KMSK Deinze. Amper enkele maanden later krijgen die ambities echter een serieuze knauw en lijkt het voortbestaan van de club zelfs in gevaar.

Vrijdag had Deinze van de Licentiecommissie al een transferverbod opgelegd gekregen. Bij een tussentijdse controle was gebleken dat de club geen betalingsbewijs had voor het loon van ex-speler Laurent Lemoine in augustus en dat ook verschillende transfer- en andere schulden niet betaald werden.

Eigenaars Deinze draaien geldkraan dicht

Enkele dagen later komt de club met een zeer onrustwekkende update. "Ondanks de eerdere beloftes die afgelopen week zijn gedaan aan het management, de spelers, staff en leveranciers, heeft hoofdaandeelhouder ACA Football Partners (ACAFP) besloten de geldkraan volledig dicht te draaien", moeten ze immers laten weten.

De club stelt dat er 'directe maatregelen' nodig zijn om de werking van de club te garanderen. Als gevolg van de malaise zijn CEO Akihisa Iizuka en hoofd jeugdopleiding Wouter Artz al formeel opgestapt, al blijven ze wel nog betrokken bij de club als respectievelijk woordvoerder en sportief directeur van de A-ploeg.

Zoektocht naar investeerders is al begonnen

"We bevinden ons momenteel in een zeer kritieke fase, maar zijn actief op zoek naar oplossingen", klinkt het. "Er zijn momenteel concrete gesprekken gaande met meerdere potentiële investeerders, en de club blijft openstaan voor nieuwe kandidaten. We doen er alles aan om de club te stabiliseren en de continuïteit te waarborgen. De komende weken zullen bepalend zijn voor de toekomst van KMSK Deinze."

Zal Deinze nog uit deze malaise komen?

Meest recent

'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

7
7
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

84
84
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

68
68
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

221
221
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

284
284
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

262
262
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

103
103
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

89
89
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

90
90
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

64
64
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

57
57
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

66
66
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

203
203
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

223
223
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

213
213
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

184
184
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

290
290
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

52
52
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

93
93

Meer sportnieuws