Nieuwe details 'derby van de schaamte': "Courtois sterf"

door
Nieuwe details 'derby van de schaamte':

Het is geen goed weekend geweest voor de reputatie van derbyvoetbal. In Antwerpen ging het helemaal fout en werd de derby tussen Antwerp en Beerschot na 75 minuten definitief gestaakt, maar zondagavond liep ook de derby tussen Atletico en Real Madrid uit de hand. De wedstrijd moest bijna 20 minuten lang stilgelegd worden.

Toen Real halfweg de tweede helft op voorsprong kwam, besloten de fans hun woede te koelen op Thibaut Courtois. De doelman heeft een verleden bij Atletico en is in het Wanda Metropolitano persona non grata sinds zijn transfer naar de stadsrivaal. Bij het vieren van het doelpunt keerde hij zich ook even richting de Atletico-fans.

LEES OOK: Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Atletico vond dat Courtois provoceerde

Die antwoordden door Courtois te bekogelen met allerhande objecten. Op de beelden waren onder meer een plastic fles, een boodschappentas en enkele aanstekers te zien. Courtois liet het niet zomaar passeren en gaf de objecten aan de scheidsrechter, die de spelers meteen naar binnen stuurde.

Het kwam onze landgenoot op een stevige uitbrander te staan van Diego Simeone. Die ging nog tijdens de match de discussie aan met Courtois en verweet hem dat hij de scheidsrechter erbij haalde. "Wees voorzichtig met wie het slachtoffer speelt. We hebben allemaal gezien dat Courtois provoceert en daarna lacht", verkondigde hij na de match ook.

Nog voor incident al "Courtois sterf"-gezangen

Alleen tonen nieuwe beelden nu dat de eerste provocaties helemaal niet van Courtois zelf kwamen. Zo valt te horen hoe de supporters van Atletico nog voor de incidenten en het doelpunt al "Courtois sterf!" schreeuwden. Het is wellicht op die gezangen dat de doelman reageerde toen zijn ploeg op voorsprong kwam.

Courtois zou overigens zelf Simeone snel op zijn plaats gezet hebben. Toen de Argentijn verhaal kwam halen, antwoordde de ex-Rode Duivel volgens AS kordaat: "Wat wil je dan? Dat ik daar blijf staan terwijl ze vanalles naar mij gooien?" In de Spaanse pers werd de wedstrijd intussen al omgedoopt tot 'de derby van de schaamte'.

Moet Atletico zwaar gestraft worden voor die incidenten?

Meest recent

Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

68
68
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

45
45
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

166
166
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

249
249
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

84
84
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

207
207
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

256
256
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

53
53
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

479
479
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

375
375
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

151
151
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

468
468
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

426
426
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

80
80
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

362
362
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

588
588
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

220
220
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

257
257
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

381
381
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

560
560
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

203
203
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

314
314
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513

Meer sportnieuws