Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

948 stemmen
Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

Ondanks een forse investering van drie miljoen euro per jaar, kreeg Dedryck Boyata het nooit voor elkaar om zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge. Marc Degryse voorspelde al vanaf dag één dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou zijn voor blauw-zwart. In de afgelopen twee jaar heeft Club Brugge geprobeerd om Boyata van de hand te doen, vooral tijdens zijn laatste contractjaar.

Zijn hoge salaris en unwillingness om in te boeten op zijn monstercontract, maakten dit een uitdaging. Uiteindelijk werd hij uit de A-kern gezet en traint hij nu met de beloften. In twee jaar tijd kwam Boyata slechts 26 keer in actie, wat resulteert in een kostprijs van maar liefst 230.000 euro per wedstrijd. Dit is een pijnlijke constatering voor een transfer die ooit met hoge verwachtingen begon.

LEES OOK: Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

De bizarre transfer van Club Brugge in 2022

Vanaf het begin werden er vraagtekens gezet bij de komst van Dedryck Boyata naar Club Brugge, zeker gezien de forse investering van drie miljoen euro per jaar. Bij zijn vorige club, Hertha BSC, had Boyata zijn plaats verloren en zelfs sportief directeur Fredi Bobic concludeerde dat de verdediger geen meerwaarde meer bood aan het team.

Al in de zomer van 2022 voorspelde analist Marc Degryse dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou brengen in Brugge. Hij beschouwde de ex-Rode Duivel eerder als een risicovolle keuze dan als een versterking op internationaal niveau.

“Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap”, zei Degryse destijds in Het Laatste Nieuws.

Zijn woorden bleken profetisch: Boyata slaagde er nooit in om zijn waarde te bewijzen bij Brugge en tijdens elke transferperiode werd hij richting de uitgang geduwd.

2 jaar lang zorgwekkend en uitzichtloos

In de afgelopen twee jaar heeft Dedryck Boyata te kampen gehad met aanhoudende blessures en terugvallen die hem langdurig aan de zijlijn hielden, waardoor hij zijn topvorm niet kon vinden.

De komst van Ronny Deila, die Boyata nog kende uit hun gezamenlijke periode bij Celtic Glasgow, leek een keerpunt te kunnen worden voor de ervaren verdediger bij Club Brugge.

Hoewel hij begin vorig seizoen enkele veelbelovende prestaties liet zien, ging zijn vorm al snel weer bergafwaarts. Boyata maakte cruciale fouten tegen teams als Osasuna, AA Gent, Anderlecht en Sint-Truiden, en liet niet het niveau zien dat hij ooit haalde bij Celtic en in de Bundesliga.

De situatie van de 31-voudige Rode Duivel is al twee jaar zorgwekkend en lijkt bij Club Brugge uitzichtloos. Zelfs tijdens een periode van grote blessureproblemen in de verdediging werd er niet meer op hem gerekend.

Jongelingen als Joel Ordonez en Jorne Spileers gingen hem voorbij in de pikorde, terwijl de club ook versterkte met Zaïd Romero in de centrale defensie.

Club Brugge baalt: Boyata wil niet vertrekken

Club Brugge had bij elke transferperiode de kans om afscheid te nemen van Dedryck Boyata, maar de verdediger bleef telkens aan boord, wat de landskampioen als een blok aan het been voelde.

Vorige zomer werd het een absolute prioriteit om Boyata, in zijn laatste contractjaar, van de hand te doen, maar er kwam weinig beweging in de onderhandelingen. Nog een jaar lang zijn salaris betalen was het laatste wat Brugge wilde, vooral omdat de club al flink had gesnoeid in de loonmassa.

Hoewel er interesse was van Turkse clubs en minstens twee Belgische clubs, bleken de wensen van Boyata een obstakel. Hij was namelijk niet bereid om (veel) in te leveren op zijn monsterloon van drie miljoen euro bruto per jaar bij Club Brugge.

Het idee om Boyata's contract te ontbinden, zoals eerder gebeurde bij Faitout Maouassa, werd overwogen, maar bleek geen gemakkelijke oplossing. Veel hing af van de bereidheid van Boyata om zijn salaris te laten vallen, en dat bleek een lastige kwestie voor de club.

Prestigetransfer traint verstoten uit de A-kern

In de zomermercato werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, die sinds 4 februari onder Ronny Deila zijn laatste speelminuten maakte. Sindsdien stond hij nog slechts één keer op het wedstrijdblad, tijdens de Supercup tegen Union.

Vanaf medio september trainde Boyata niet meer mee met de A-ploeg en werd hij verwezen naar Club NXT, de beloften van Brugge, waar hij echter ook geen speelminuten krijgt. Zelfs omkleden in de kleedkamer van het eerste elftal is voor hem niet meer aan de orde.

Waar Anderlecht en Antwerp met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld succesvolle transfers van ervaren Rode Duivels deden, bleef Boyata bij Club Brugge achter als een teleurstelling. In tegenstelling tot Vertonghen en Alderweireld heeft Boyata nooit weten te overtuigen.

Omgerekend kostte hij de club maar liefst 230.000 euro bruto per wedstrijd. In twee jaar tijd kwam hij slechts 26 keer in actie, waarvan 12 keer als invaller, met een totaal van slechts 1.063 speelminuten. Een pijnlijk contrast met de verwachtingen dat hij van meet af aan een vaste basisspeler zou zijn.

Begrijp je de beweegredenen van Boyata?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

42
42
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

21
21
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

70
70
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

368
368
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

54
54
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

173
173
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

211
211
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

162
162
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

461
461
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

115
115
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

156
156
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

314
314
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

125
125
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

59
59
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

255
255
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

165
165
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

444
444
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

289
289
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

551
551
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws