Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

948
Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

Ondanks een forse investering van drie miljoen euro per jaar, kreeg Dedryck Boyata het nooit voor elkaar om zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge. Marc Degryse voorspelde al vanaf dag één dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou zijn voor blauw-zwart. In de afgelopen twee jaar heeft Club Brugge geprobeerd om Boyata van de hand te doen, vooral tijdens zijn laatste contractjaar.

Zijn hoge salaris en unwillingness om in te boeten op zijn monstercontract, maakten dit een uitdaging. Uiteindelijk werd hij uit de A-kern gezet en traint hij nu met de beloften. In twee jaar tijd kwam Boyata slechts 26 keer in actie, wat resulteert in een kostprijs van maar liefst 230.000 euro per wedstrijd. Dit is een pijnlijke constatering voor een transfer die ooit met hoge verwachtingen begon.

LEES OOK: 'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

De bizarre transfer van Club Brugge in 2022

Vanaf het begin werden er vraagtekens gezet bij de komst van Dedryck Boyata naar Club Brugge, zeker gezien de forse investering van drie miljoen euro per jaar. Bij zijn vorige club, Hertha BSC, had Boyata zijn plaats verloren en zelfs sportief directeur Fredi Bobic concludeerde dat de verdediger geen meerwaarde meer bood aan het team.

Al in de zomer van 2022 voorspelde analist Marc Degryse dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou brengen in Brugge. Hij beschouwde de ex-Rode Duivel eerder als een risicovolle keuze dan als een versterking op internationaal niveau.

“Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap”, zei Degryse destijds in Het Laatste Nieuws.

Zijn woorden bleken profetisch: Boyata slaagde er nooit in om zijn waarde te bewijzen bij Brugge en tijdens elke transferperiode werd hij richting de uitgang geduwd.

2 jaar lang zorgwekkend en uitzichtloos

In de afgelopen twee jaar heeft Dedryck Boyata te kampen gehad met aanhoudende blessures en terugvallen die hem langdurig aan de zijlijn hielden, waardoor hij zijn topvorm niet kon vinden.

De komst van Ronny Deila, die Boyata nog kende uit hun gezamenlijke periode bij Celtic Glasgow, leek een keerpunt te kunnen worden voor de ervaren verdediger bij Club Brugge.

Hoewel hij begin vorig seizoen enkele veelbelovende prestaties liet zien, ging zijn vorm al snel weer bergafwaarts. Boyata maakte cruciale fouten tegen teams als Osasuna, AA Gent, Anderlecht en Sint-Truiden, en liet niet het niveau zien dat hij ooit haalde bij Celtic en in de Bundesliga.

De situatie van de 31-voudige Rode Duivel is al twee jaar zorgwekkend en lijkt bij Club Brugge uitzichtloos. Zelfs tijdens een periode van grote blessureproblemen in de verdediging werd er niet meer op hem gerekend.

Jongelingen als Joel Ordonez en Jorne Spileers gingen hem voorbij in de pikorde, terwijl de club ook versterkte met Zaïd Romero in de centrale defensie.

Club Brugge baalt: Boyata wil niet vertrekken

Club Brugge had bij elke transferperiode de kans om afscheid te nemen van Dedryck Boyata, maar de verdediger bleef telkens aan boord, wat de landskampioen als een blok aan het been voelde.

Vorige zomer werd het een absolute prioriteit om Boyata, in zijn laatste contractjaar, van de hand te doen, maar er kwam weinig beweging in de onderhandelingen. Nog een jaar lang zijn salaris betalen was het laatste wat Brugge wilde, vooral omdat de club al flink had gesnoeid in de loonmassa.

Hoewel er interesse was van Turkse clubs en minstens twee Belgische clubs, bleken de wensen van Boyata een obstakel. Hij was namelijk niet bereid om (veel) in te leveren op zijn monsterloon van drie miljoen euro bruto per jaar bij Club Brugge.

Het idee om Boyata's contract te ontbinden, zoals eerder gebeurde bij Faitout Maouassa, werd overwogen, maar bleek geen gemakkelijke oplossing. Veel hing af van de bereidheid van Boyata om zijn salaris te laten vallen, en dat bleek een lastige kwestie voor de club.

Prestigetransfer traint verstoten uit de A-kern

In de zomermercato werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, die sinds 4 februari onder Ronny Deila zijn laatste speelminuten maakte. Sindsdien stond hij nog slechts één keer op het wedstrijdblad, tijdens de Supercup tegen Union.

Vanaf medio september trainde Boyata niet meer mee met de A-ploeg en werd hij verwezen naar Club NXT, de beloften van Brugge, waar hij echter ook geen speelminuten krijgt. Zelfs omkleden in de kleedkamer van het eerste elftal is voor hem niet meer aan de orde.

Waar Anderlecht en Antwerp met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld succesvolle transfers van ervaren Rode Duivels deden, bleef Boyata bij Club Brugge achter als een teleurstelling. In tegenstelling tot Vertonghen en Alderweireld heeft Boyata nooit weten te overtuigen.

Omgerekend kostte hij de club maar liefst 230.000 euro bruto per wedstrijd. In twee jaar tijd kwam hij slechts 26 keer in actie, waarvan 12 keer als invaller, met een totaal van slechts 1.063 speelminuten. Een pijnlijk contrast met de verwachtingen dat hij van meet af aan een vaste basisspeler zou zijn.

Begrijp je de beweegredenen van Boyata?

Meest recent

STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

4
4
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

2
2
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

10
10
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

39
39
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

67
67
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

87
87
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

54
54
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

51
51
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

100
100
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

390
390
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

37
37
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

171
171
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

69
69
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

34
34
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

46
46
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

333
333
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

57
57
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

74
74
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

285
285
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

240
240
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

418
418
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

179
179
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

142
142
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

103
103
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

85
85

Meer sportnieuws