Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

948
Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

Ondanks een forse investering van drie miljoen euro per jaar, kreeg Dedryck Boyata het nooit voor elkaar om zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge. Marc Degryse voorspelde al vanaf dag één dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou zijn voor blauw-zwart. In de afgelopen twee jaar heeft Club Brugge geprobeerd om Boyata van de hand te doen, vooral tijdens zijn laatste contractjaar.

Zijn hoge salaris en unwillingness om in te boeten op zijn monstercontract, maakten dit een uitdaging. Uiteindelijk werd hij uit de A-kern gezet en traint hij nu met de beloften. In twee jaar tijd kwam Boyata slechts 26 keer in actie, wat resulteert in een kostprijs van maar liefst 230.000 euro per wedstrijd. Dit is een pijnlijke constatering voor een transfer die ooit met hoge verwachtingen begon.

LEES OOK: 'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

De bizarre transfer van Club Brugge in 2022

Vanaf het begin werden er vraagtekens gezet bij de komst van Dedryck Boyata naar Club Brugge, zeker gezien de forse investering van drie miljoen euro per jaar. Bij zijn vorige club, Hertha BSC, had Boyata zijn plaats verloren en zelfs sportief directeur Fredi Bobic concludeerde dat de verdediger geen meerwaarde meer bood aan het team.

Al in de zomer van 2022 voorspelde analist Marc Degryse dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou brengen in Brugge. Hij beschouwde de ex-Rode Duivel eerder als een risicovolle keuze dan als een versterking op internationaal niveau.

“Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap”, zei Degryse destijds in Het Laatste Nieuws.

Zijn woorden bleken profetisch: Boyata slaagde er nooit in om zijn waarde te bewijzen bij Brugge en tijdens elke transferperiode werd hij richting de uitgang geduwd.

2 jaar lang zorgwekkend en uitzichtloos

In de afgelopen twee jaar heeft Dedryck Boyata te kampen gehad met aanhoudende blessures en terugvallen die hem langdurig aan de zijlijn hielden, waardoor hij zijn topvorm niet kon vinden.

De komst van Ronny Deila, die Boyata nog kende uit hun gezamenlijke periode bij Celtic Glasgow, leek een keerpunt te kunnen worden voor de ervaren verdediger bij Club Brugge.

Hoewel hij begin vorig seizoen enkele veelbelovende prestaties liet zien, ging zijn vorm al snel weer bergafwaarts. Boyata maakte cruciale fouten tegen teams als Osasuna, AA Gent, Anderlecht en Sint-Truiden, en liet niet het niveau zien dat hij ooit haalde bij Celtic en in de Bundesliga.

De situatie van de 31-voudige Rode Duivel is al twee jaar zorgwekkend en lijkt bij Club Brugge uitzichtloos. Zelfs tijdens een periode van grote blessureproblemen in de verdediging werd er niet meer op hem gerekend.

Jongelingen als Joel Ordonez en Jorne Spileers gingen hem voorbij in de pikorde, terwijl de club ook versterkte met Zaïd Romero in de centrale defensie.

Club Brugge baalt: Boyata wil niet vertrekken

Club Brugge had bij elke transferperiode de kans om afscheid te nemen van Dedryck Boyata, maar de verdediger bleef telkens aan boord, wat de landskampioen als een blok aan het been voelde.

Vorige zomer werd het een absolute prioriteit om Boyata, in zijn laatste contractjaar, van de hand te doen, maar er kwam weinig beweging in de onderhandelingen. Nog een jaar lang zijn salaris betalen was het laatste wat Brugge wilde, vooral omdat de club al flink had gesnoeid in de loonmassa.

Hoewel er interesse was van Turkse clubs en minstens twee Belgische clubs, bleken de wensen van Boyata een obstakel. Hij was namelijk niet bereid om (veel) in te leveren op zijn monsterloon van drie miljoen euro bruto per jaar bij Club Brugge.

Het idee om Boyata's contract te ontbinden, zoals eerder gebeurde bij Faitout Maouassa, werd overwogen, maar bleek geen gemakkelijke oplossing. Veel hing af van de bereidheid van Boyata om zijn salaris te laten vallen, en dat bleek een lastige kwestie voor de club.

Prestigetransfer traint verstoten uit de A-kern

In de zomermercato werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, die sinds 4 februari onder Ronny Deila zijn laatste speelminuten maakte. Sindsdien stond hij nog slechts één keer op het wedstrijdblad, tijdens de Supercup tegen Union.

Vanaf medio september trainde Boyata niet meer mee met de A-ploeg en werd hij verwezen naar Club NXT, de beloften van Brugge, waar hij echter ook geen speelminuten krijgt. Zelfs omkleden in de kleedkamer van het eerste elftal is voor hem niet meer aan de orde.

Waar Anderlecht en Antwerp met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld succesvolle transfers van ervaren Rode Duivels deden, bleef Boyata bij Club Brugge achter als een teleurstelling. In tegenstelling tot Vertonghen en Alderweireld heeft Boyata nooit weten te overtuigen.

Omgerekend kostte hij de club maar liefst 230.000 euro bruto per wedstrijd. In twee jaar tijd kwam hij slechts 26 keer in actie, waarvan 12 keer als invaller, met een totaal van slechts 1.063 speelminuten. Een pijnlijk contrast met de verwachtingen dat hij van meet af aan een vaste basisspeler zou zijn.

Begrijp je de beweegredenen van Boyata?

Meest recent

'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

22
22
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

33
33
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

152
152
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

96
96
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

100
100
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

112
112
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

108
108
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

73
73
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

438
438
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

32
32
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

101
101
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

406
406
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

66
66
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

341
341
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

107
107
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

782
782
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

86
86
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

348
348
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

351
351
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

133
133
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

549
549
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

288
288
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

49
49
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

349
349
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

485
485

Meer sportnieuws