Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

948 stemmen
Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

Ondanks een forse investering van drie miljoen euro per jaar, kreeg Dedryck Boyata het nooit voor elkaar om zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge. Marc Degryse voorspelde al vanaf dag één dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou zijn voor blauw-zwart. In de afgelopen twee jaar heeft Club Brugge geprobeerd om Boyata van de hand te doen, vooral tijdens zijn laatste contractjaar.

Zijn hoge salaris en unwillingness om in te boeten op zijn monstercontract, maakten dit een uitdaging. Uiteindelijk werd hij uit de A-kern gezet en traint hij nu met de beloften. In twee jaar tijd kwam Boyata slechts 26 keer in actie, wat resulteert in een kostprijs van maar liefst 230.000 euro per wedstrijd. Dit is een pijnlijke constatering voor een transfer die ooit met hoge verwachtingen begon.

LEES OOK: 'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

De bizarre transfer van Club Brugge in 2022

Vanaf het begin werden er vraagtekens gezet bij de komst van Dedryck Boyata naar Club Brugge, zeker gezien de forse investering van drie miljoen euro per jaar. Bij zijn vorige club, Hertha BSC, had Boyata zijn plaats verloren en zelfs sportief directeur Fredi Bobic concludeerde dat de verdediger geen meerwaarde meer bood aan het team.

Al in de zomer van 2022 voorspelde analist Marc Degryse dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou brengen in Brugge. Hij beschouwde de ex-Rode Duivel eerder als een risicovolle keuze dan als een versterking op internationaal niveau.

“Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap”, zei Degryse destijds in Het Laatste Nieuws.

Zijn woorden bleken profetisch: Boyata slaagde er nooit in om zijn waarde te bewijzen bij Brugge en tijdens elke transferperiode werd hij richting de uitgang geduwd.

2 jaar lang zorgwekkend en uitzichtloos

In de afgelopen twee jaar heeft Dedryck Boyata te kampen gehad met aanhoudende blessures en terugvallen die hem langdurig aan de zijlijn hielden, waardoor hij zijn topvorm niet kon vinden.

De komst van Ronny Deila, die Boyata nog kende uit hun gezamenlijke periode bij Celtic Glasgow, leek een keerpunt te kunnen worden voor de ervaren verdediger bij Club Brugge.

Hoewel hij begin vorig seizoen enkele veelbelovende prestaties liet zien, ging zijn vorm al snel weer bergafwaarts. Boyata maakte cruciale fouten tegen teams als Osasuna, AA Gent, Anderlecht en Sint-Truiden, en liet niet het niveau zien dat hij ooit haalde bij Celtic en in de Bundesliga.

De situatie van de 31-voudige Rode Duivel is al twee jaar zorgwekkend en lijkt bij Club Brugge uitzichtloos. Zelfs tijdens een periode van grote blessureproblemen in de verdediging werd er niet meer op hem gerekend.

Jongelingen als Joel Ordonez en Jorne Spileers gingen hem voorbij in de pikorde, terwijl de club ook versterkte met Zaïd Romero in de centrale defensie.

Club Brugge baalt: Boyata wil niet vertrekken

Club Brugge had bij elke transferperiode de kans om afscheid te nemen van Dedryck Boyata, maar de verdediger bleef telkens aan boord, wat de landskampioen als een blok aan het been voelde.

Vorige zomer werd het een absolute prioriteit om Boyata, in zijn laatste contractjaar, van de hand te doen, maar er kwam weinig beweging in de onderhandelingen. Nog een jaar lang zijn salaris betalen was het laatste wat Brugge wilde, vooral omdat de club al flink had gesnoeid in de loonmassa.

Hoewel er interesse was van Turkse clubs en minstens twee Belgische clubs, bleken de wensen van Boyata een obstakel. Hij was namelijk niet bereid om (veel) in te leveren op zijn monsterloon van drie miljoen euro bruto per jaar bij Club Brugge.

Het idee om Boyata's contract te ontbinden, zoals eerder gebeurde bij Faitout Maouassa, werd overwogen, maar bleek geen gemakkelijke oplossing. Veel hing af van de bereidheid van Boyata om zijn salaris te laten vallen, en dat bleek een lastige kwestie voor de club.

Prestigetransfer traint verstoten uit de A-kern

In de zomermercato werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, die sinds 4 februari onder Ronny Deila zijn laatste speelminuten maakte. Sindsdien stond hij nog slechts één keer op het wedstrijdblad, tijdens de Supercup tegen Union.

Vanaf medio september trainde Boyata niet meer mee met de A-ploeg en werd hij verwezen naar Club NXT, de beloften van Brugge, waar hij echter ook geen speelminuten krijgt. Zelfs omkleden in de kleedkamer van het eerste elftal is voor hem niet meer aan de orde.

Waar Anderlecht en Antwerp met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld succesvolle transfers van ervaren Rode Duivels deden, bleef Boyata bij Club Brugge achter als een teleurstelling. In tegenstelling tot Vertonghen en Alderweireld heeft Boyata nooit weten te overtuigen.

Omgerekend kostte hij de club maar liefst 230.000 euro bruto per wedstrijd. In twee jaar tijd kwam hij slechts 26 keer in actie, waarvan 12 keer als invaller, met een totaal van slechts 1.063 speelminuten. Een pijnlijk contrast met de verwachtingen dat hij van meet af aan een vaste basisspeler zou zijn.

Begrijp je de beweegredenen van Boyata?

Meest recent

'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

52
52
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

209
209
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

40
40
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

261
261
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

98
98
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

160
160
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

333
333
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

77
77
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

447
447
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

88
88
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

892
892
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

104
104
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

316
316
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

201
201
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

267
267
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

750
750
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

392
392
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

329
329
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

193
193
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

464
464
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

148
148
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

262
262
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

109
109
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

163
163
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

76
76

Meer sportnieuws