Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

948 stemmen
Prestigetransfer Club Brugge eindigt in fiasco: hij wil niet vertrekken

Ondanks een forse investering van drie miljoen euro per jaar, kreeg Dedryck Boyata het nooit voor elkaar om zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge. Marc Degryse voorspelde al vanaf dag één dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou zijn voor blauw-zwart. In de afgelopen twee jaar heeft Club Brugge geprobeerd om Boyata van de hand te doen, vooral tijdens zijn laatste contractjaar.

Zijn hoge salaris en unwillingness om in te boeten op zijn monstercontract, maakten dit een uitdaging. Uiteindelijk werd hij uit de A-kern gezet en traint hij nu met de beloften. In twee jaar tijd kwam Boyata slechts 26 keer in actie, wat resulteert in een kostprijs van maar liefst 230.000 euro per wedstrijd. Dit is een pijnlijke constatering voor een transfer die ooit met hoge verwachtingen begon.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

De bizarre transfer van Club Brugge in 2022

Vanaf het begin werden er vraagtekens gezet bij de komst van Dedryck Boyata naar Club Brugge, zeker gezien de forse investering van drie miljoen euro per jaar. Bij zijn vorige club, Hertha BSC, had Boyata zijn plaats verloren en zelfs sportief directeur Fredi Bobic concludeerde dat de verdediger geen meerwaarde meer bood aan het team.

Al in de zomer van 2022 voorspelde analist Marc Degryse dat Boyata geen kwaliteitsinjectie zou brengen in Brugge. Hij beschouwde de ex-Rode Duivel eerder als een risicovolle keuze dan als een versterking op internationaal niveau.

“Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap”, zei Degryse destijds in Het Laatste Nieuws.

Zijn woorden bleken profetisch: Boyata slaagde er nooit in om zijn waarde te bewijzen bij Brugge en tijdens elke transferperiode werd hij richting de uitgang geduwd.

2 jaar lang zorgwekkend en uitzichtloos

In de afgelopen twee jaar heeft Dedryck Boyata te kampen gehad met aanhoudende blessures en terugvallen die hem langdurig aan de zijlijn hielden, waardoor hij zijn topvorm niet kon vinden.

De komst van Ronny Deila, die Boyata nog kende uit hun gezamenlijke periode bij Celtic Glasgow, leek een keerpunt te kunnen worden voor de ervaren verdediger bij Club Brugge.

Hoewel hij begin vorig seizoen enkele veelbelovende prestaties liet zien, ging zijn vorm al snel weer bergafwaarts. Boyata maakte cruciale fouten tegen teams als Osasuna, AA Gent, Anderlecht en Sint-Truiden, en liet niet het niveau zien dat hij ooit haalde bij Celtic en in de Bundesliga.

De situatie van de 31-voudige Rode Duivel is al twee jaar zorgwekkend en lijkt bij Club Brugge uitzichtloos. Zelfs tijdens een periode van grote blessureproblemen in de verdediging werd er niet meer op hem gerekend.

Jongelingen als Joel Ordonez en Jorne Spileers gingen hem voorbij in de pikorde, terwijl de club ook versterkte met Zaïd Romero in de centrale defensie.

Club Brugge baalt: Boyata wil niet vertrekken

Club Brugge had bij elke transferperiode de kans om afscheid te nemen van Dedryck Boyata, maar de verdediger bleef telkens aan boord, wat de landskampioen als een blok aan het been voelde.

Vorige zomer werd het een absolute prioriteit om Boyata, in zijn laatste contractjaar, van de hand te doen, maar er kwam weinig beweging in de onderhandelingen. Nog een jaar lang zijn salaris betalen was het laatste wat Brugge wilde, vooral omdat de club al flink had gesnoeid in de loonmassa.

Hoewel er interesse was van Turkse clubs en minstens twee Belgische clubs, bleken de wensen van Boyata een obstakel. Hij was namelijk niet bereid om (veel) in te leveren op zijn monsterloon van drie miljoen euro bruto per jaar bij Club Brugge.

Het idee om Boyata's contract te ontbinden, zoals eerder gebeurde bij Faitout Maouassa, werd overwogen, maar bleek geen gemakkelijke oplossing. Veel hing af van de bereidheid van Boyata om zijn salaris te laten vallen, en dat bleek een lastige kwestie voor de club.

Prestigetransfer traint verstoten uit de A-kern

In de zomermercato werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, die sinds 4 februari onder Ronny Deila zijn laatste speelminuten maakte. Sindsdien stond hij nog slechts één keer op het wedstrijdblad, tijdens de Supercup tegen Union.

Vanaf medio september trainde Boyata niet meer mee met de A-ploeg en werd hij verwezen naar Club NXT, de beloften van Brugge, waar hij echter ook geen speelminuten krijgt. Zelfs omkleden in de kleedkamer van het eerste elftal is voor hem niet meer aan de orde.

Waar Anderlecht en Antwerp met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld succesvolle transfers van ervaren Rode Duivels deden, bleef Boyata bij Club Brugge achter als een teleurstelling. In tegenstelling tot Vertonghen en Alderweireld heeft Boyata nooit weten te overtuigen.

Omgerekend kostte hij de club maar liefst 230.000 euro bruto per wedstrijd. In twee jaar tijd kwam hij slechts 26 keer in actie, waarvan 12 keer als invaller, met een totaal van slechts 1.063 speelminuten. Een pijnlijk contrast met de verwachtingen dat hij van meet af aan een vaste basisspeler zou zijn.

Begrijp je de beweegredenen van Boyata?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

52
52
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

101
101
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

232
232
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

86
86
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

347
347
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

126
126
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

252
252
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

374
374
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

570
570
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

621
621
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

657
657
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

466
466
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

90
90
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

412
412
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

96
96
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

122
122
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

569
569
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

80
80
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

555
555
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

619
619
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

103
103
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

328
328
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1740
1740

Meer sportnieuws