Nieuwe parel verovert JPL: “Moet België van genieten"

149 stemmen
Nieuwe parel verovert JPL: “Moet België van genieten

Union SG heeft de afgelopen jaren al heel wat sterkhouders verloren, maar telkens wist de Brusselse club een nieuwe goudklomp uit de hoed te toveren. Franjo Ivanovic is de nieuwste naam uit het lijstje.

De Kroaat kwam tegen het einde van de zomermercato naar Union SG. Er stonden veel Europese clubs in de rij, maar Ivanovic koos voor de Belgische velden. Volgens de Brusselaars is hij een absolute aanwinst en parel voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: ‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Clubs afgewezen

Ivanovic volgde zijn gevoel afgelopen zomertransferperiode. “In januari vernam ik voor het eerst dat Union geïnteresseerd was. Toen ze me deze zomer een voorstel deden, kon ik ook uit andere clubs kiezen, maar dit leek me de verstandigste keuze. Voor mijn carrière is dit de beste move. Ik kon naar hoger aangeschreven ploegen, maar zoals altijd heb ik mijn gevoel gevolgd.”

Zelf ziet de Kroatische spits Luis Suarez als voorbeeld. "We zijn niet hetzelfde type spits, maar ik kan van hem nog wel iets leren over positie kiezen in de zestien. Tussen de linies lopen, als een soort van spelmaker de bal opvragen of diep gaan, dat zijn dingen die ik weet te combineren. Dat is ook mijn belangrijkste troef, denk ik. Daardoor weten verdedigers niet zomaar wat ik ga doen, dat maakt me wat onvoorspelbaar.”

Van genieten

Volgens aanvoerder en doelman Anthony Moris zal Ivanovic niet lang bij Union SG blijven. “Het is een killer”, citeert Het Nieuwsblad de sluitpost. “Als je ziet welk niveau hij op zijn 20ste al haalt, zowel fysiek, technisch als tactisch, dat is wel wat. De Belgische competitie kan maar beter van hem genieten, want lang gaat hij hier niet rondlopen.”

Denk jij dat Ivanovic snel de stap hogerop zal maken?

Meest recent

Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

28
28
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

49
49
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

72
72
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

146
146
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

141
141
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

67
67
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

156
156
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

224
224
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

181
181
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

347
347
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

263
263
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

84
84
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

215
215
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

29
29
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

552
552
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

46
46
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

238
238
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

274
274
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

706
706
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

485
485
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

232
232
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

97
97
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

149
149
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

160
160
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

183
183

Meer sportnieuws