Nieuwe parel verovert JPL: “Moet België van genieten"

door
Nieuwe parel verovert JPL: “Moet België van genieten

Union SG heeft de afgelopen jaren al heel wat sterkhouders verloren, maar telkens wist de Brusselse club een nieuwe goudklomp uit de hoed te toveren. Franjo Ivanovic is de nieuwste naam uit het lijstje.

De Kroaat kwam tegen het einde van de zomermercato naar Union SG. Er stonden veel Europese clubs in de rij, maar Ivanovic koos voor de Belgische velden. Volgens de Brusselaars is hij een absolute aanwinst en parel voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Clubs afgewezen

Ivanovic volgde zijn gevoel afgelopen zomertransferperiode. “In januari vernam ik voor het eerst dat Union geïnteresseerd was. Toen ze me deze zomer een voorstel deden, kon ik ook uit andere clubs kiezen, maar dit leek me de verstandigste keuze. Voor mijn carrière is dit de beste move. Ik kon naar hoger aangeschreven ploegen, maar zoals altijd heb ik mijn gevoel gevolgd.”

Zelf ziet de Kroatische spits Luis Suarez als voorbeeld. "We zijn niet hetzelfde type spits, maar ik kan van hem nog wel iets leren over positie kiezen in de zestien. Tussen de linies lopen, als een soort van spelmaker de bal opvragen of diep gaan, dat zijn dingen die ik weet te combineren. Dat is ook mijn belangrijkste troef, denk ik. Daardoor weten verdedigers niet zomaar wat ik ga doen, dat maakt me wat onvoorspelbaar.”

Van genieten

Volgens aanvoerder en doelman Anthony Moris zal Ivanovic niet lang bij Union SG blijven. “Het is een killer”, citeert Het Nieuwsblad de sluitpost. “Als je ziet welk niveau hij op zijn 20ste al haalt, zowel fysiek, technisch als tactisch, dat is wel wat. De Belgische competitie kan maar beter van hem genieten, want lang gaat hij hier niet rondlopen.”

Denk jij dat Ivanovic snel de stap hogerop zal maken?

Meest recent

Fameuze stunt: Denis Odoi heeft nieuwe club beet

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

0
0
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

6
6
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

31
31
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

44
44
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

9
9
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

30
30
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

178
178
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

50
50
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

208
208
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

30
30
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

68
68
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

84
84
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

290
290
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

173
173
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

484
484
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

450
450
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

106
106
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

170
170
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

206
206
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

197
197
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

320
320
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1246
1246
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

349
349
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

512
512

Meer sportnieuws