Spanning loopt op in Kortrijk: "Ik snap de boze fans"

door
Spanning loopt op in Kortrijk:

Vorig seizoen wist KV Kortrijk maar op het nippertje het behoud te verzekeren. Dit seizoen lijkt opnieuw een lange strijd te wachten, want na negen speeldagen staan de Kerels pas op de voorlaatste plaats. Daardoor begint het stilaan onrustig te worden.

Kortrijk leed zondag een pijnlijke nederlaag in het Dudenpark, waar Union met 3-0 veel te sterk was. Het zorgde ervoor dat de meegereisde supporters zich begonnen te roeren. Na het laatste fluitsignaal schreeuwden zij om het ontslag van trainer Freyr Alexandersson.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Alexandersson geeft woeste fans gelijk

De IJslander flirtte de voorbije maanden al met andere clubs als Union en vorige week nog Cardiff City, maar bleef vooralsnog in Kortrijk. Hij probeerde samen met enkele spelers nog de fans te kalmeren.

En Alexandersson gaf hen geen ongelijk voor hun woede. "Ze waren teleurgesteld in onze inzet en prestatie. Terecht, we waren niet op de afspraak. Ik snap hen, en de spelers ook", verklaarde hij immers aan Het Laatste Nieuws.

Kortrijk miste fighting spirit

"Het moet véél beter. We moeten op z'n mínst elke keer alles geven. En dat ontbrak ons vandaag", legde hij de vinger op de wonde. "We moeten die fighting spirit, onze kracht, er zo snel mogelijk weer in krijgen."

De vechtlust zal snel moeten terugkeren, want Kortrijk heeft intussen al vijf matchen niet meer gewonnen en heeft de punten broodnodig. Het wacht komende week echter weer een aartsmoeilijke opdracht. Dan komt fiere leider KRC Genk immers op bezoek in het Guldensporenstadion.

Zal Alexandersson het einde van het seizoen halen bij Kortrijk?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

53
53
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

170
170
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

48
48
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

68
68
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

470
470
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

105
105
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

152
152
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

181
181
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

411
411
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

413
413
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

238
238
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

557
557
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

104
104
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

724
724
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

138
138
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

173
173
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

395
395
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

580
580

Meer sportnieuws