Spanning loopt op in Kortrijk: "Ik snap de boze fans"

door
Spanning loopt op in Kortrijk:

Vorig seizoen wist KV Kortrijk maar op het nippertje het behoud te verzekeren. Dit seizoen lijkt opnieuw een lange strijd te wachten, want na negen speeldagen staan de Kerels pas op de voorlaatste plaats. Daardoor begint het stilaan onrustig te worden.

Kortrijk leed zondag een pijnlijke nederlaag in het Dudenpark, waar Union met 3-0 veel te sterk was. Het zorgde ervoor dat de meegereisde supporters zich begonnen te roeren. Na het laatste fluitsignaal schreeuwden zij om het ontslag van trainer Freyr Alexandersson.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Alexandersson geeft woeste fans gelijk

De IJslander flirtte de voorbije maanden al met andere clubs als Union en vorige week nog Cardiff City, maar bleef vooralsnog in Kortrijk. Hij probeerde samen met enkele spelers nog de fans te kalmeren.

En Alexandersson gaf hen geen ongelijk voor hun woede. "Ze waren teleurgesteld in onze inzet en prestatie. Terecht, we waren niet op de afspraak. Ik snap hen, en de spelers ook", verklaarde hij immers aan Het Laatste Nieuws.

Kortrijk miste fighting spirit

"Het moet véél beter. We moeten op z'n mínst elke keer alles geven. En dat ontbrak ons vandaag", legde hij de vinger op de wonde. "We moeten die fighting spirit, onze kracht, er zo snel mogelijk weer in krijgen."

De vechtlust zal snel moeten terugkeren, want Kortrijk heeft intussen al vijf matchen niet meer gewonnen en heeft de punten broodnodig. Het wacht komende week echter weer een aartsmoeilijke opdracht. Dan komt fiere leider KRC Genk immers op bezoek in het Guldensporenstadion.

Zal Alexandersson het einde van het seizoen halen bij Kortrijk?

Meest recent

Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

93
93
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

25
25
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

124
124
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

92
92
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

127
127
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

188
188
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

105
105
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

268
268
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

67
67
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

282
282
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

270
270
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

135
135
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

139
139
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

81
81
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

155
155
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

289
289
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

398
398
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

57
57
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

119
119
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

377
377
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

267
267
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

128
128
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

743
743
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

269
269

Meer sportnieuws