Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

door
Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

De Madrileense derby is zondagavond een felle strijd geworden. Real Madrid leek lange tijd op weg naar de zege in een wedstrijd die zelfs even stilgelegd moest worden na wangedrag van de Atletico-fans, maar die lachten toch het laatst. Dankzij een VAR-tussenkomst in minuut 96 pakte Atletico immers nog een punt.

Real moest het in het Wanda Metropolitano stellen zonder de geblesseerde Kylian Mbappé, waardoor Carlo Ancelotti het over een andere boeg gooide. Hij bracht met Luka Modric immers een extra middenvelder in het elftal. Het leverde een gesloten wedstrijd op.

LEES OOK: 'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Derby moet stilgelegd worden

Die brak pas na een dik uur open en dat gebeurde niet toevallig op een stilstaande fase. Real nam een vrije trap kort en de voorzet van Vinicius vond bij de tweede paal de vrijstaande Eder Militão. De verdediger fusilleerde doelman Oblak met een staalharde knal hoog in doel.

Die goal deed wel de poppen aan het dansen gaan. Thibaut Courtois provoceerde met zijn viering de thuissupporters en die reageerden door onze landgenoot te bekogelen met allerhande objecten, waaronder ook enkele aanstekers. De partij werd prompt stilgelegd.

Courtois slikt in minuut 96 nog gelijkmaker

Na de onderbreking ging Atletico nog op zoek naar de gelijkmaker. Courtois pakte nog uit met een uitstekende redding op een knal van Samuel Lino. In minuut 96 werd hij echter alsnog gepasseerd door invaller Correa, die diep gestuurd werd, Courtois voorbijging en al vallend de bal binnenwerkte.

De VAR eiste echter de hoofdrol op. De goal was immers afgekeurd wegens buitenspel, maar die beslissing werd na het zien van de beelden nog teruggedraaid. Atletico kon dus vieren, al eindigde het de match wel nog met tien na een nieuwe VAR-tussenkomst. Llorente mocht nog gaan douchen na een forse tackle op Fran Garcia.

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

13
13
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

29
29
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

74
74
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

84
84
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

68
68
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

37
37
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

198
198
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

311
311
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

74
74
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

494
494
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

264
264
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

100
100
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

379
379
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

92
92
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

327
327
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

296
296
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

293
293
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

281
281
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws