Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

door
Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

De Madrileense derby is zondagavond een felle strijd geworden. Real Madrid leek lange tijd op weg naar de zege in een wedstrijd die zelfs even stilgelegd moest worden na wangedrag van de Atletico-fans, maar die lachten toch het laatst. Dankzij een VAR-tussenkomst in minuut 96 pakte Atletico immers nog een punt.

Real moest het in het Wanda Metropolitano stellen zonder de geblesseerde Kylian Mbappé, waardoor Carlo Ancelotti het over een andere boeg gooide. Hij bracht met Luka Modric immers een extra middenvelder in het elftal. Het leverde een gesloten wedstrijd op.

LEES OOK: Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Derby moet stilgelegd worden

Die brak pas na een dik uur open en dat gebeurde niet toevallig op een stilstaande fase. Real nam een vrije trap kort en de voorzet van Vinicius vond bij de tweede paal de vrijstaande Eder Militão. De verdediger fusilleerde doelman Oblak met een staalharde knal hoog in doel.

Die goal deed wel de poppen aan het dansen gaan. Thibaut Courtois provoceerde met zijn viering de thuissupporters en die reageerden door onze landgenoot te bekogelen met allerhande objecten, waaronder ook enkele aanstekers. De partij werd prompt stilgelegd.

Courtois slikt in minuut 96 nog gelijkmaker

Na de onderbreking ging Atletico nog op zoek naar de gelijkmaker. Courtois pakte nog uit met een uitstekende redding op een knal van Samuel Lino. In minuut 96 werd hij echter alsnog gepasseerd door invaller Correa, die diep gestuurd werd, Courtois voorbijging en al vallend de bal binnenwerkte.

De VAR eiste echter de hoofdrol op. De goal was immers afgekeurd wegens buitenspel, maar die beslissing werd na het zien van de beelden nog teruggedraaid. Atletico kon dus vieren, al eindigde het de match wel nog met tien na een nieuwe VAR-tussenkomst. Llorente mocht nog gaan douchen na een forse tackle op Fran Garcia.

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

9
9
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

70
70
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

25
25
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

26
26
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

34
34
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

83
83
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

202
202
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

89
89
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

139
139
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

104
104
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

86
86
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

233
233
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

73
73
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

46
46
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

150
150
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

161
161
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

310
310
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

282
282
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

78
78
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

128
128
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

236
236

Meer sportnieuws