Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

door
Courtois en Real geven in 96ste minuut derbyzege nog weg

De Madrileense derby is zondagavond een felle strijd geworden. Real Madrid leek lange tijd op weg naar de zege in een wedstrijd die zelfs even stilgelegd moest worden na wangedrag van de Atletico-fans, maar die lachten toch het laatst. Dankzij een VAR-tussenkomst in minuut 96 pakte Atletico immers nog een punt.

Real moest het in het Wanda Metropolitano stellen zonder de geblesseerde Kylian Mbappé, waardoor Carlo Ancelotti het over een andere boeg gooide. Hij bracht met Luka Modric immers een extra middenvelder in het elftal. Het leverde een gesloten wedstrijd op.

LEES OOK: Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Derby moet stilgelegd worden

Die brak pas na een dik uur open en dat gebeurde niet toevallig op een stilstaande fase. Real nam een vrije trap kort en de voorzet van Vinicius vond bij de tweede paal de vrijstaande Eder Militão. De verdediger fusilleerde doelman Oblak met een staalharde knal hoog in doel.

Die goal deed wel de poppen aan het dansen gaan. Thibaut Courtois provoceerde met zijn viering de thuissupporters en die reageerden door onze landgenoot te bekogelen met allerhande objecten, waaronder ook enkele aanstekers. De partij werd prompt stilgelegd.

Courtois slikt in minuut 96 nog gelijkmaker

Na de onderbreking ging Atletico nog op zoek naar de gelijkmaker. Courtois pakte nog uit met een uitstekende redding op een knal van Samuel Lino. In minuut 96 werd hij echter alsnog gepasseerd door invaller Correa, die diep gestuurd werd, Courtois voorbijging en al vallend de bal binnenwerkte.

De VAR eiste echter de hoofdrol op. De goal was immers afgekeurd wegens buitenspel, maar die beslissing werd na het zien van de beelden nog teruggedraaid. Atletico kon dus vieren, al eindigde het de match wel nog met tien na een nieuwe VAR-tussenkomst. Llorente mocht nog gaan douchen na een forse tackle op Fran Garcia.

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

7
7
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

4
4
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

39
39
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

21
21
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

360
360
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

81
81
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

140
140
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

140
140
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

171
171
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

127
127
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

78
78
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

55
55
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

95
95
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

368
368
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

201
201
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

305
305
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

142
142
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

215
215
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

273
273
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

636
636
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

238
238
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

255
255
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

121
121
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

438
438
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

346
346

Meer sportnieuws