Opluchting bij Union: "Dat doet hen deugd en is belangrijk"

door
Opluchting bij Union:

Union SG heeft eindelijk nog eens een overtuigende zege weten te boeken. De Brusselaars wonnen vlot van een zwak KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Dudenpark en trainer Sebastien Pocognoli was vooral tevreden dat zijn aanvallers wisten te scoren.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Tevreden Pocognoli

Union SG was de afgelopen weken allerminst efficiënt en de aanvallers toonden weinig. Tegen KV Kortrijk wisten Fuseini en Ivanovic de weg naar de netten te vinden. Dat tot tevredenheid van de trainer van de bekerwinnaar.

"Het doet deugd voor mijn aanvallers dat ze opnieuw konden scoren. Dat zorgt voor vertrouwen en rust. Dat wil niet zeggen dat het werk nu voorbij is. Op deze overwinning moeten we verder bouwen. Onze nieuwe jongens hebben natuurlijk ook tijd nodig om zich aan te passen, maar ik zie aan de mentaliteit tijdens de trainingen dat ze ervoor willen gaan. Dat is voor mij én de ploeg heel erg belangrijk", aldus de coach bij Sporza.

Sterke prestatie van Union SG

Alessio Castro-Montes zag Union SG goed voor de dag komen. Een zege was ook nodig, want KRC Genk loopt anders toch al zeer ver uit. Die is ook nu met 9 punten al pittig na amper 9 speeldagen.

"Een makkelijke zondag was het niet, maar een vroeg doelpunt helpt natuurlijk. Ik kon impact hebben op rechts, heel de ploeg zette een sterke prestatie neer. Die vroege gele kaart voor mijn rechtstreekse tegenstander (El Idrissy) was natuurlijk ook een meevaller, daardoor kan ik me doorzetten voor de 1-0. We wisten dat we na de doelpuntendroogte moesten blijven werken en geloven in onszelf, dat hebben we vandaag getoond."

Is Union SG nu vertrokken?

Meest recent

Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

70
70
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

122
122
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

19
19
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

55
55
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

40
40
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

140
140
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

168
168
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

163
163
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

22
22
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

167
167
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

225
225
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

250
250
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

142
142
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

101
101
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

58
58
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

97
97
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

38
38
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

70
70
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

309
309
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

98
98
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

287
287
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

263
263

Meer sportnieuws