Verrassende RSCA-coach? "Niet omdat ik bevriend met hem ben"

door
Verrassende RSCA-coach?

Heel wat analisten deden al hun zegje over de nieuwe coach van RSC Anderlecht. Zo gooiden ze random wat namen op tafel zoals Philippe Clement, Hein Vanhaezebrouck, Miron Muslic en anderen. Olivier Deschacht gaf bij DAZN zijn mening over wie de nieuwe trainer moet worden bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Besnik Hasi

"Anderlecht moet het niet te ver zoeken. Ik zou aan Vanderhaeghe of Hasi denken, en neen dat is niet omdat ik goed bevriend met Yves. Het zijn gewoon twee goede trainers die het juiste profiel hebben. Waarom zou je het weer ver gaan zoeken? Kijk naar Nicky Hayen bij Club Brugge”, komt Deschacht wel met heel opvallende namen.

Hasi is een naam die wel voor de hand ligt. Hij heeft een verleden als speler bij Anderlecht, waar hij als dienende speler mooie jaren kende met tal van prijzen. Nadien was hij jarenlang assistent-trainer én werd hij ook T1. Hij pakte een onverhoopte titel, maar in de twee seizoenen nadien volgden geen prijzen. Hij trok nadien naar het buitenland met wisselend succes en is sinds vorig seizoen aan de slag bij KV Mechelen waar hij het goed doet.

Yves Vanderhaeghe

Vanderhaeghe was jarenlang de concurrent van Hasi op het middenveld bij Anderlecht. Hij won daar toen het pleit en kende zijn beste jaren als voetballer in Brussel. De ex-Rode Duivel bouwde nadien een zeer degelijke carrière uit als trainer, maar de laatste jaren draait het wat minder.

Vanderhaeghe is ondertussen al vele maanden op zoek naar een nieuwe uitdaging. Voorlopig lijken beiden echter niet echt in beeld te komen om aan de slag te gaan bij Anderlecht.

Voor wie moet RSCA gaan?

Meest recent

Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

4
4
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

66
66
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

142
142
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

64
64
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

87
87
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

53
53
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

142
142
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

643
643
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

160
160
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

455
455
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

307
307
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

133
133
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

236
236
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

156
156
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

485
485
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

396
396
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

188
188
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

346
346
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

897
897
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

284
284
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

516
516
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

360
360
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

394
394
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

250
250

Meer sportnieuws