Verrassende RSCA-coach? "Niet omdat ik bevriend met hem ben"

1587 stemmen
Verrassende RSCA-coach?

Heel wat analisten deden al hun zegje over de nieuwe coach van RSC Anderlecht. Zo gooiden ze random wat namen op tafel zoals Philippe Clement, Hein Vanhaezebrouck, Miron Muslic en anderen. Olivier Deschacht gaf bij DAZN zijn mening over wie de nieuwe trainer moet worden bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Besnik Hasi

"Anderlecht moet het niet te ver zoeken. Ik zou aan Vanderhaeghe of Hasi denken, en neen dat is niet omdat ik goed bevriend met Yves. Het zijn gewoon twee goede trainers die het juiste profiel hebben. Waarom zou je het weer ver gaan zoeken? Kijk naar Nicky Hayen bij Club Brugge”, komt Deschacht wel met heel opvallende namen.

Hasi is een naam die wel voor de hand ligt. Hij heeft een verleden als speler bij Anderlecht, waar hij als dienende speler mooie jaren kende met tal van prijzen. Nadien was hij jarenlang assistent-trainer én werd hij ook T1. Hij pakte een onverhoopte titel, maar in de twee seizoenen nadien volgden geen prijzen. Hij trok nadien naar het buitenland met wisselend succes en is sinds vorig seizoen aan de slag bij KV Mechelen waar hij het goed doet.

Yves Vanderhaeghe

Vanderhaeghe was jarenlang de concurrent van Hasi op het middenveld bij Anderlecht. Hij won daar toen het pleit en kende zijn beste jaren als voetballer in Brussel. De ex-Rode Duivel bouwde nadien een zeer degelijke carrière uit als trainer, maar de laatste jaren draait het wat minder.

Vanderhaeghe is ondertussen al vele maanden op zoek naar een nieuwe uitdaging. Voorlopig lijken beiden echter niet echt in beeld te komen om aan de slag te gaan bij Anderlecht.

Voor wie moet RSCA gaan?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

23
23
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

64
64
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

500
500
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

451
451
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

858
858
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

365
365
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws