MLS en zijn Belgen: één Belg overvleugelt twee landgenoten

door
MLS en zijn Belgen: één Belg overvleugelt twee landgenoten

Met Christian Benteken, Hugo Cuypers en Dante Vanzeir spelen er drie Belgische aanvallers in de Major League Soccer. Zij krijgen weinig aandacht. Maar hoe doen ze het? VoetbalNieuws zocht het uit voor jullie.

Benteke maakt indruk

Benteke maakte in 2022 de overstap van Crystal Palace naar D.C. United, dat 5,5 miljoen euro betaalde. Die investering hebben ze zich zeker niet beklaagd. De ex-Rode Duivel doet het formidabel in Washington. Met 36 goals en 7 assists in 70 duels zijn de resultaten zeer goed.

Dit seizoen staat de teller op 23 doelpunten en 5 assists in 30 duels. Met 21 competitiegoals is de 33-jarige spits topschutter in de Major League Soccer. Benteke doet het er dus voortreffelijk. 

Cuypers en Vanzeir

Cuypers speelt sinds februari voor Chicago Fire, dat hem voor 11 miljoen euro wegplukte bij AA Gent. De 27-jarige spits mag ook terugblikken op een goed eerste seizoen. De aanvaller speelde mee in 29 wedstrijden en was daarin goed voor 10 goals en 2 assists. Hij is een vaste waarde bij de club en laat voorlopig zeker geen onaardige indruk achter. 

Eindigen doen we met de prestaties van Vanzeir onder de loep te nemen. Hij verliet Union SG in februari 2023 en trok voor 5 miljoen euro naar New York Red Bulls. De eenmalige Rode Duivel wist er tot op heden nog niet echt te overtuigen. Er was uiteraard die enorme ‘racismerel’, maar wij kijken vooral naar de prestaties op het veld.

Vanzeir kon in 31 duels amper 4 keer de weg naar de netten vinden, al deelde hij wel 9 assists uit. Nochtans staat hij zeer vaak in de basis. Zijn totale balans in New York is voorlopig iets te mager met 9 goals en 10 assists in 54 partijen. Vooral het aantal gescoorde goals mag beter voor een spits.

Moet Tedesco eens aan Benteke denken?

Meest recent

Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

0
0
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

34
34
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

24
24
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

278
278
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

155
155
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

397
397
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

291
291
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

243
243
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

131
131
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

85
85
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

99
99
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

84
84
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

146
146
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

155
155
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

357
357
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

116
116
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

329
329
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

122
122
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

46
46
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

433
433
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

48
48

Meer sportnieuws