Géén Rode Duivels in EA FC25: "Daar wringt het schoentje"

door
Géén Rode Duivels in EA FC25:

Belgische supporters die denken het beter te kunnen doen dan bondscoach Domenico Tedesco zijn eraan voor de moeite, want in de nieuwe versie van EA Sports FC zijn de Rode Duivels nergens te bespeuren. Hoe zit dat precies?

Vrijdag wordt EA FC25 gelanceerd, de nieuwste editie in het bekende voetbalspel dat vroeger door het leven ging als FIFA. Daarin kunnen voetballiefhebbers hun favoriete clubs en helden uit zowat alle uithoeken van de wereld besturen. Behalve onze eigen Rode Duivels dus.

LEES OOK: Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Geen gratis Rode Duivels

Namens de KBVB gaf Bart Cobbaert, head of business development, een woordje uitleg aan Het Nieuwsblad. Volgens hem gaat het simpelweg om een principekwestie: anders dan in de afgelopen jaren wou Electronic Arts dit keer geen centen meer ophoesten voor een licentie.

De voetbalbond weigerde evenwel om het logo, de truitjes en de naam van het Belgisch voetbalelftal gratis te laten gebruiken, zeker omdat andere grote landen wél nog steeds gewoon betaald werden. En dus werd er besloten om de Belgische gamers helaas teleur te stellen.

Minder dan 100.000 euro

"Daar wringt het schoentje. We staan zesde op de FIFA-ranking en hebben zelfs jarenlang eerste gestaan", aldus Cobbaert, die ook verduidelijkt dat het niet om een een enorm bedag maar 'slechts' om minder dan 100.000 euro gaat. Nochtans kan de bond elke euro gebruiken.

Toch wil de KBVB een symbool stellen en geen precedent scheppen door het 'product Rode Duivels' gratis weg te geven voor commerciële doeleinden. België is overigens niet het enige elftal dat ontbreekt: onder andere AC Milan, Inter en Brazilië gaven evenmin toestemming.

Logische houding van de KBVB?

Meest recent

'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

73
73
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

216
216
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

118
118
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

56
56
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

57
57
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

60
60
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

193
193
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

91
91
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

142
142
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

59
59
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

245
245
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

226
226
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

249
249
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

369
369
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

304
304
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

143
143
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

174
174
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

197
197
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

430
430
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

246
246
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

161
161
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

166
166
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

122
122
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

220
220

Meer sportnieuws