Géén Rode Duivels in EA FC25: "Daar wringt het schoentje"

door
Géén Rode Duivels in EA FC25:

Belgische supporters die denken het beter te kunnen doen dan bondscoach Domenico Tedesco zijn eraan voor de moeite, want in de nieuwe versie van EA Sports FC zijn de Rode Duivels nergens te bespeuren. Hoe zit dat precies?

Vrijdag wordt EA FC25 gelanceerd, de nieuwste editie in het bekende voetbalspel dat vroeger door het leven ging als FIFA. Daarin kunnen voetballiefhebbers hun favoriete clubs en helden uit zowat alle uithoeken van de wereld besturen. Behalve onze eigen Rode Duivels dus.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Geen gratis Rode Duivels

Namens de KBVB gaf Bart Cobbaert, head of business development, een woordje uitleg aan Het Nieuwsblad. Volgens hem gaat het simpelweg om een principekwestie: anders dan in de afgelopen jaren wou Electronic Arts dit keer geen centen meer ophoesten voor een licentie.

De voetbalbond weigerde evenwel om het logo, de truitjes en de naam van het Belgisch voetbalelftal gratis te laten gebruiken, zeker omdat andere grote landen wél nog steeds gewoon betaald werden. En dus werd er besloten om de Belgische gamers helaas teleur te stellen.

Minder dan 100.000 euro

"Daar wringt het schoentje. We staan zesde op de FIFA-ranking en hebben zelfs jarenlang eerste gestaan", aldus Cobbaert, die ook verduidelijkt dat het niet om een een enorm bedag maar 'slechts' om minder dan 100.000 euro gaat. Nochtans kan de bond elke euro gebruiken.

Toch wil de KBVB een symbool stellen en geen precedent scheppen door het 'product Rode Duivels' gratis weg te geven voor commerciële doeleinden. België is overigens niet het enige elftal dat ontbreekt: onder andere AC Milan, Inter en Brazilië gaven evenmin toestemming.

Logische houding van de KBVB?

Meest recent

'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

139
139
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

96
96
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

135
135
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

61
61
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

311
311
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

135
135
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

50
50
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

62
62
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

66
66
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

115
115
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

295
295
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

225
225
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

365
365
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

58
58
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

398
398
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

110
110
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

177
177
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

130
130
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

312
312
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1058
1058
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

414
414
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

301
301
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

826
826

Meer sportnieuws