Géén Rode Duivels in EA FC25: "Daar wringt het schoentje"

door
Géén Rode Duivels in EA FC25:

Belgische supporters die denken het beter te kunnen doen dan bondscoach Domenico Tedesco zijn eraan voor de moeite, want in de nieuwe versie van EA Sports FC zijn de Rode Duivels nergens te bespeuren. Hoe zit dat precies?

Vrijdag wordt EA FC25 gelanceerd, de nieuwste editie in het bekende voetbalspel dat vroeger door het leven ging als FIFA. Daarin kunnen voetballiefhebbers hun favoriete clubs en helden uit zowat alle uithoeken van de wereld besturen. Behalve onze eigen Rode Duivels dus.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Geen gratis Rode Duivels

Namens de KBVB gaf Bart Cobbaert, head of business development, een woordje uitleg aan Het Nieuwsblad. Volgens hem gaat het simpelweg om een principekwestie: anders dan in de afgelopen jaren wou Electronic Arts dit keer geen centen meer ophoesten voor een licentie.

De voetbalbond weigerde evenwel om het logo, de truitjes en de naam van het Belgisch voetbalelftal gratis te laten gebruiken, zeker omdat andere grote landen wél nog steeds gewoon betaald werden. En dus werd er besloten om de Belgische gamers helaas teleur te stellen.

Minder dan 100.000 euro

"Daar wringt het schoentje. We staan zesde op de FIFA-ranking en hebben zelfs jarenlang eerste gestaan", aldus Cobbaert, die ook verduidelijkt dat het niet om een een enorm bedag maar 'slechts' om minder dan 100.000 euro gaat. Nochtans kan de bond elke euro gebruiken.

Toch wil de KBVB een symbool stellen en geen precedent scheppen door het 'product Rode Duivels' gratis weg te geven voor commerciële doeleinden. België is overigens niet het enige elftal dat ontbreekt: onder andere AC Milan, Inter en Brazilië gaven evenmin toestemming.

Logische houding van de KBVB?

Meest recent

Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

48
48
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

213
213
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

278
278
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

59
59
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

29
29
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

208
208
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

264
264
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

31
31
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

640
640
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

121
121
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

454
454
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

230
230
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

113
113
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

779
779
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

183
183
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

265
265
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

196
196
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

177
177
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

433
433
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

29
29
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

227
227
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

77
77
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

483
483
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

270
270

Meer sportnieuws