Géén Rode Duivels in EA FC25: "Daar wringt het schoentje"

door
Géén Rode Duivels in EA FC25:

Belgische supporters die denken het beter te kunnen doen dan bondscoach Domenico Tedesco zijn eraan voor de moeite, want in de nieuwe versie van EA Sports FC zijn de Rode Duivels nergens te bespeuren. Hoe zit dat precies?

Vrijdag wordt EA FC25 gelanceerd, de nieuwste editie in het bekende voetbalspel dat vroeger door het leven ging als FIFA. Daarin kunnen voetballiefhebbers hun favoriete clubs en helden uit zowat alle uithoeken van de wereld besturen. Behalve onze eigen Rode Duivels dus.

LEES OOK: Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

Geen gratis Rode Duivels

Namens de KBVB gaf Bart Cobbaert, head of business development, een woordje uitleg aan Het Nieuwsblad. Volgens hem gaat het simpelweg om een principekwestie: anders dan in de afgelopen jaren wou Electronic Arts dit keer geen centen meer ophoesten voor een licentie.

De voetbalbond weigerde evenwel om het logo, de truitjes en de naam van het Belgisch voetbalelftal gratis te laten gebruiken, zeker omdat andere grote landen wél nog steeds gewoon betaald werden. En dus werd er besloten om de Belgische gamers helaas teleur te stellen.

Minder dan 100.000 euro

"Daar wringt het schoentje. We staan zesde op de FIFA-ranking en hebben zelfs jarenlang eerste gestaan", aldus Cobbaert, die ook verduidelijkt dat het niet om een een enorm bedag maar 'slechts' om minder dan 100.000 euro gaat. Nochtans kan de bond elke euro gebruiken.

Toch wil de KBVB een symbool stellen en geen precedent scheppen door het 'product Rode Duivels' gratis weg te geven voor commerciële doeleinden. België is overigens niet het enige elftal dat ontbreekt: onder andere AC Milan, Inter en Brazilië gaven evenmin toestemming.

Logische houding van de KBVB?

Meest recent

Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

25
25
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

92
92
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

31
31
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

87
87
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

117
117
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

100
100
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

72
72
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

293
293
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

37
37
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

137
137
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

315
315
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

73
73
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

355
355
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

315
315
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

198
198
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

521
521
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

186
186
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

218
218
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

159
159
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

246
246
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

285
285
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

139
139
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

444
444

Meer sportnieuws