Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

95 stemmen
Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

Dit seizoen werden de Europese competities grondig vernieuwd. De Champions League, Europa League en Conference League kregen een nieuw format met een league phase, meer deelnemers en dus ook meer wedstrijden. Dat zorgt ervoor dat een Europese campagne alleen maar lucratiever wordt.

De prijzenpotten zijn immers ook de hoogte ingegaan en dat is uiteraard uitstekend nieuws voor Club Brugge, Anderlecht, Union, Cercle Brugge en AA Gent, die zich allemaal voor de Europese league phases wisten te plaatsen. Maar ook de kleinere clubs profiteren mee.

Solidariteitsbijdrage van UEFA gaat omhoog

Ook de solidariteitsbijdrage voor de clubs die geen Europees spelen, gaat immers de hoogte in. "We hebben druk gezet op UEFA om de solidariteitsbijdrage te verhogen. Dat is gelukt", jubelt Lorin Parys, de CEO van de Pro League die ook mee aan de onderhandelingstafel zat, in Het Laatste Nieuws.

De UEFA heeft de bijdrage opgetrokken van vier naar zeven procent van haar totale media-inkomsten. Daardoor mogen niet-Europese clubs 308 miljoen euro onder elkaar verdelen. 50 miljoen daarvan is voor de zogenaamde grote vijf (Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk), de andere voetballanden krijgen 258 miljoen euro.

Kleinere Belgische clubs mogen tot 10 miljoen verdelen

Hoeveel daarvan naar Belgische clubs zal gaan, is nog niet duidelijk. De precieze verdeelsleutel hangt immers onder meer af van de prestaties die de clubs uit ons land dit seizoen in Europa zullen neerzetten. Hoe verder ze doorstoten, hoe meer ook de kleine clubs dus kunnen verdienen.

In het beste geval zouden de kleine Belgische clubs nog zo'n 10 miljoen euro onder elkaar mogen verdelen. Dat is een stevige toename. "Vorig jaar kregen onze clubs die geen Europees voetbal spelen meer dan 6 miljoen euro solidariteit", vertelt Parys immers nog.

Zou de bijdrage nog hoger moeten liggen?

Meest recent

Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

14
14
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

131
131
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

22
22
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

203
203
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

446
446
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

652
652
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

89
89
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

504
504
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

86
86
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

124
124
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

83
83
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

140
140
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

355
355
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

672
672
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

272
272
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

472
472
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

391
391
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

217
217
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

100
100
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

162
162
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

183
183
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

374
374
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

381
381

Meer sportnieuws