Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

door
Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

Dit seizoen werden de Europese competities grondig vernieuwd. De Champions League, Europa League en Conference League kregen een nieuw format met een league phase, meer deelnemers en dus ook meer wedstrijden. Dat zorgt ervoor dat een Europese campagne alleen maar lucratiever wordt.

De prijzenpotten zijn immers ook de hoogte ingegaan en dat is uiteraard uitstekend nieuws voor Club Brugge, Anderlecht, Union, Cercle Brugge en AA Gent, die zich allemaal voor de Europese league phases wisten te plaatsen. Maar ook de kleinere clubs profiteren mee.

LEES OOK: 6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

Solidariteitsbijdrage van UEFA gaat omhoog

Ook de solidariteitsbijdrage voor de clubs die geen Europees spelen, gaat immers de hoogte in. "We hebben druk gezet op UEFA om de solidariteitsbijdrage te verhogen. Dat is gelukt", jubelt Lorin Parys, de CEO van de Pro League die ook mee aan de onderhandelingstafel zat, in Het Laatste Nieuws.

De UEFA heeft de bijdrage opgetrokken van vier naar zeven procent van haar totale media-inkomsten. Daardoor mogen niet-Europese clubs 308 miljoen euro onder elkaar verdelen. 50 miljoen daarvan is voor de zogenaamde grote vijf (Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk), de andere voetballanden krijgen 258 miljoen euro.

Kleinere Belgische clubs mogen tot 10 miljoen verdelen

Hoeveel daarvan naar Belgische clubs zal gaan, is nog niet duidelijk. De precieze verdeelsleutel hangt immers onder meer af van de prestaties die de clubs uit ons land dit seizoen in Europa zullen neerzetten. Hoe verder ze doorstoten, hoe meer ook de kleine clubs dus kunnen verdienen.

In het beste geval zouden de kleine Belgische clubs nog zo'n 10 miljoen euro onder elkaar mogen verdelen. Dat is een stevige toename. "Vorig jaar kregen onze clubs die geen Europees voetbal spelen meer dan 6 miljoen euro solidariteit", vertelt Parys immers nog.

Zou de bijdrage nog hoger moeten liggen?

Meest recent

Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

24
24
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

7
7
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

193
193
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

46
46
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

65
65
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

169
169
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

20
20
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

31
31
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

224
224
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

46
46
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

50
50
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

386
386
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

130
130
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

162
162
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

310
310
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

67
67
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

27
27
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

53
53
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

98
98
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

176
176
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

103
103
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

136
136
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

245
245
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

250
250

Meer sportnieuws