Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

95 stemmen
Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

Dit seizoen werden de Europese competities grondig vernieuwd. De Champions League, Europa League en Conference League kregen een nieuw format met een league phase, meer deelnemers en dus ook meer wedstrijden. Dat zorgt ervoor dat een Europese campagne alleen maar lucratiever wordt.

De prijzenpotten zijn immers ook de hoogte ingegaan en dat is uiteraard uitstekend nieuws voor Club Brugge, Anderlecht, Union, Cercle Brugge en AA Gent, die zich allemaal voor de Europese league phases wisten te plaatsen. Maar ook de kleinere clubs profiteren mee.

LEES OOK: Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Solidariteitsbijdrage van UEFA gaat omhoog

Ook de solidariteitsbijdrage voor de clubs die geen Europees spelen, gaat immers de hoogte in. "We hebben druk gezet op UEFA om de solidariteitsbijdrage te verhogen. Dat is gelukt", jubelt Lorin Parys, de CEO van de Pro League die ook mee aan de onderhandelingstafel zat, in Het Laatste Nieuws.

De UEFA heeft de bijdrage opgetrokken van vier naar zeven procent van haar totale media-inkomsten. Daardoor mogen niet-Europese clubs 308 miljoen euro onder elkaar verdelen. 50 miljoen daarvan is voor de zogenaamde grote vijf (Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk), de andere voetballanden krijgen 258 miljoen euro.

Kleinere Belgische clubs mogen tot 10 miljoen verdelen

Hoeveel daarvan naar Belgische clubs zal gaan, is nog niet duidelijk. De precieze verdeelsleutel hangt immers onder meer af van de prestaties die de clubs uit ons land dit seizoen in Europa zullen neerzetten. Hoe verder ze doorstoten, hoe meer ook de kleine clubs dus kunnen verdienen.

In het beste geval zouden de kleine Belgische clubs nog zo'n 10 miljoen euro onder elkaar mogen verdelen. Dat is een stevige toename. "Vorig jaar kregen onze clubs die geen Europees voetbal spelen meer dan 6 miljoen euro solidariteit", vertelt Parys immers nog.

Zou de bijdrage nog hoger moeten liggen?

Meest recent

Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

169
169
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

50
50
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

36
36
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

248
248
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

258
258
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

77
77
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

171
171
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

128
128
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

293
293
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

234
234
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

78
78
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

272
272
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

282
282
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

485
485
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

354
354
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

265
265
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

476
476
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

284
284
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

274
274
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

626
626
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

342
342
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

497
497
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

138
138

Meer sportnieuws