Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

95 stemmen
Pro League bezorgt kleinere clubs flinke financiële opsteker

Dit seizoen werden de Europese competities grondig vernieuwd. De Champions League, Europa League en Conference League kregen een nieuw format met een league phase, meer deelnemers en dus ook meer wedstrijden. Dat zorgt ervoor dat een Europese campagne alleen maar lucratiever wordt.

De prijzenpotten zijn immers ook de hoogte ingegaan en dat is uiteraard uitstekend nieuws voor Club Brugge, Anderlecht, Union, Cercle Brugge en AA Gent, die zich allemaal voor de Europese league phases wisten te plaatsen. Maar ook de kleinere clubs profiteren mee.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Solidariteitsbijdrage van UEFA gaat omhoog

Ook de solidariteitsbijdrage voor de clubs die geen Europees spelen, gaat immers de hoogte in. "We hebben druk gezet op UEFA om de solidariteitsbijdrage te verhogen. Dat is gelukt", jubelt Lorin Parys, de CEO van de Pro League die ook mee aan de onderhandelingstafel zat, in Het Laatste Nieuws.

De UEFA heeft de bijdrage opgetrokken van vier naar zeven procent van haar totale media-inkomsten. Daardoor mogen niet-Europese clubs 308 miljoen euro onder elkaar verdelen. 50 miljoen daarvan is voor de zogenaamde grote vijf (Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk), de andere voetballanden krijgen 258 miljoen euro.

Kleinere Belgische clubs mogen tot 10 miljoen verdelen

Hoeveel daarvan naar Belgische clubs zal gaan, is nog niet duidelijk. De precieze verdeelsleutel hangt immers onder meer af van de prestaties die de clubs uit ons land dit seizoen in Europa zullen neerzetten. Hoe verder ze doorstoten, hoe meer ook de kleine clubs dus kunnen verdienen.

In het beste geval zouden de kleine Belgische clubs nog zo'n 10 miljoen euro onder elkaar mogen verdelen. Dat is een stevige toename. "Vorig jaar kregen onze clubs die geen Europees voetbal spelen meer dan 6 miljoen euro solidariteit", vertelt Parys immers nog.

Zou de bijdrage nog hoger moeten liggen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

193
193
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

77
77
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

158
158
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

146
146
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

50
50
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

311
311
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

660
660
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

583
583
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

782
782
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws