Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

door
Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

Zinedine Zidane was als voetballer uiteraard een wereldtopper en de Fransman wist ook minstens een deel van zijn talent door te geven aan zijn zonen. Maar liefst vier jonge Zidane's zetten de voorbije jaren een profcarrière op poten. Voor de oudste van het kwartet zit die er op opmerkelijk jonge leeftijd echter alweer op.

Enzo Zidane heeft immers op amper 29-jarige leeftijd al een punt gezet achter zijn loopbaan. De offensieve middenvelder zat al meer dan een jaar zonder club en heeft geen zin meer om nog een nieuwe werkgever te zoeken. Hij wil zich nu focussen op zijn gezin en de zakenwereld.

LEES OOK: 'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Enzo Zidane stopt op 29-jarige leeftijd

Zidane kreeg zijn jeugdopleiding bij Real Madrid, waar zijn vader hem ook liet debuteren in het eerste elftal. Hij mocht invallen in een bekerwedstrijd tegen Cultural Leonesa en scoorde ook meteen, maar het zou desondanks bij die ene wedstrijd blijven.

Daarna was Zidane vooral in de lagere regionen van het profvoetbal aan de slag. Hij kwam nog uit voor Deportivo Alaves, Lausanne-Sport, Rayo Majadahonda, Desportivo Aves, Almeria en Rodez. Zijn laatste club was de Spaanse derdeklasser Fuenlabrada, waar hij in de zomer van 2023 vertrok.

Drie Zidanes spelen nog in Spanje

Nu komt er dus een einde aan het voetbalavontuur van Enzo Zidane, maar zijn drie jongere broers zijn nog steeds actief. Doelman Luca (26) en middenvelder Théo (22) komen momenteel uit in de Spaanse tweede klasse voor respectievelijk Granada en Cordoba. De jongste telg, Elyaz (18), is dan weer een centrale verdediger die momenteel voor de B-ploeg van Real Betis speelt.

Had je verwacht dat één van de Zidanes het verder zou brengen?

Meest recent

Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

3
3
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

11
11
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

29
29
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

27
27
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

18
18
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

57
57
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

132
132
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

36
36
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

140
140
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

80
80
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

61
61
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

344
344
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

59
59
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

112
112
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

50
50
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

137
137
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

139
139
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

86
86
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

217
217
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

231
231
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

669
669
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

121
121
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

187
187

Meer sportnieuws