Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

134 stemmen
Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

Zinedine Zidane was als voetballer uiteraard een wereldtopper en de Fransman wist ook minstens een deel van zijn talent door te geven aan zijn zonen. Maar liefst vier jonge Zidane's zetten de voorbije jaren een profcarrière op poten. Voor de oudste van het kwartet zit die er op opmerkelijk jonge leeftijd echter alweer op.

Enzo Zidane heeft immers op amper 29-jarige leeftijd al een punt gezet achter zijn loopbaan. De offensieve middenvelder zat al meer dan een jaar zonder club en heeft geen zin meer om nog een nieuwe werkgever te zoeken. Hij wil zich nu focussen op zijn gezin en de zakenwereld.

LEES OOK: 'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Enzo Zidane stopt op 29-jarige leeftijd

Zidane kreeg zijn jeugdopleiding bij Real Madrid, waar zijn vader hem ook liet debuteren in het eerste elftal. Hij mocht invallen in een bekerwedstrijd tegen Cultural Leonesa en scoorde ook meteen, maar het zou desondanks bij die ene wedstrijd blijven.

Daarna was Zidane vooral in de lagere regionen van het profvoetbal aan de slag. Hij kwam nog uit voor Deportivo Alaves, Lausanne-Sport, Rayo Majadahonda, Desportivo Aves, Almeria en Rodez. Zijn laatste club was de Spaanse derdeklasser Fuenlabrada, waar hij in de zomer van 2023 vertrok.

Drie Zidanes spelen nog in Spanje

Nu komt er dus een einde aan het voetbalavontuur van Enzo Zidane, maar zijn drie jongere broers zijn nog steeds actief. Doelman Luca (26) en middenvelder Théo (22) komen momenteel uit in de Spaanse tweede klasse voor respectievelijk Granada en Cordoba. De jongste telg, Elyaz (18), is dan weer een centrale verdediger die momenteel voor de B-ploeg van Real Betis speelt.

Had je verwacht dat één van de Zidanes het verder zou brengen?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

110
110
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

417
417
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

346
346
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

50
50
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

199
199
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

279
279
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

621
621
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

35
35
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

599
599
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

407
407
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

317
317
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

796
796
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

167
167
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

180
180
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

628
628
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

743
743
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

354
354
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

427
427
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

961
961
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

221
221
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

339
339
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

727
727
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

472
472

Meer sportnieuws