Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

door
Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

Zinedine Zidane was als voetballer uiteraard een wereldtopper en de Fransman wist ook minstens een deel van zijn talent door te geven aan zijn zonen. Maar liefst vier jonge Zidane's zetten de voorbije jaren een profcarrière op poten. Voor de oudste van het kwartet zit die er op opmerkelijk jonge leeftijd echter alweer op.

Enzo Zidane heeft immers op amper 29-jarige leeftijd al een punt gezet achter zijn loopbaan. De offensieve middenvelder zat al meer dan een jaar zonder club en heeft geen zin meer om nog een nieuwe werkgever te zoeken. Hij wil zich nu focussen op zijn gezin en de zakenwereld.

LEES OOK: Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

Enzo Zidane stopt op 29-jarige leeftijd

Zidane kreeg zijn jeugdopleiding bij Real Madrid, waar zijn vader hem ook liet debuteren in het eerste elftal. Hij mocht invallen in een bekerwedstrijd tegen Cultural Leonesa en scoorde ook meteen, maar het zou desondanks bij die ene wedstrijd blijven.

Daarna was Zidane vooral in de lagere regionen van het profvoetbal aan de slag. Hij kwam nog uit voor Deportivo Alaves, Lausanne-Sport, Rayo Majadahonda, Desportivo Aves, Almeria en Rodez. Zijn laatste club was de Spaanse derdeklasser Fuenlabrada, waar hij in de zomer van 2023 vertrok.

Drie Zidanes spelen nog in Spanje

Nu komt er dus een einde aan het voetbalavontuur van Enzo Zidane, maar zijn drie jongere broers zijn nog steeds actief. Doelman Luca (26) en middenvelder Théo (22) komen momenteel uit in de Spaanse tweede klasse voor respectievelijk Granada en Cordoba. De jongste telg, Elyaz (18), is dan weer een centrale verdediger die momenteel voor de B-ploeg van Real Betis speelt.

Had je verwacht dat één van de Zidanes het verder zou brengen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

12
12
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, gelukje voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

7
7
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

89
89
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

324
324
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

49
49
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

98
98
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

121
121
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

135
135
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

261
261
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

789
789
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

228
228
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

403
403
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

312
312
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

393
393
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

511
511
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

324
324
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

738
738
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

335
335
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

494
494
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

99
99
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

163
163
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

332
332
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

87
87
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

95
95
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

743
743

Meer sportnieuws