Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

134 stemmen
Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

Zinedine Zidane was als voetballer uiteraard een wereldtopper en de Fransman wist ook minstens een deel van zijn talent door te geven aan zijn zonen. Maar liefst vier jonge Zidane's zetten de voorbije jaren een profcarrière op poten. Voor de oudste van het kwartet zit die er op opmerkelijk jonge leeftijd echter alweer op.

Enzo Zidane heeft immers op amper 29-jarige leeftijd al een punt gezet achter zijn loopbaan. De offensieve middenvelder zat al meer dan een jaar zonder club en heeft geen zin meer om nog een nieuwe werkgever te zoeken. Hij wil zich nu focussen op zijn gezin en de zakenwereld.

LEES OOK: 'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Enzo Zidane stopt op 29-jarige leeftijd

Zidane kreeg zijn jeugdopleiding bij Real Madrid, waar zijn vader hem ook liet debuteren in het eerste elftal. Hij mocht invallen in een bekerwedstrijd tegen Cultural Leonesa en scoorde ook meteen, maar het zou desondanks bij die ene wedstrijd blijven.

Daarna was Zidane vooral in de lagere regionen van het profvoetbal aan de slag. Hij kwam nog uit voor Deportivo Alaves, Lausanne-Sport, Rayo Majadahonda, Desportivo Aves, Almeria en Rodez. Zijn laatste club was de Spaanse derdeklasser Fuenlabrada, waar hij in de zomer van 2023 vertrok.

Drie Zidanes spelen nog in Spanje

Nu komt er dus een einde aan het voetbalavontuur van Enzo Zidane, maar zijn drie jongere broers zijn nog steeds actief. Doelman Luca (26) en middenvelder Théo (22) komen momenteel uit in de Spaanse tweede klasse voor respectievelijk Granada en Cordoba. De jongste telg, Elyaz (18), is dan weer een centrale verdediger die momenteel voor de B-ploeg van Real Betis speelt.

Had je verwacht dat één van de Zidanes het verder zou brengen?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

55
55
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

202
202
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

192
192
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

330
330
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

163
163
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

288
288
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

128
128
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

462
462
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

527
527
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

357
357
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

594
594
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

251
251
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

404
404
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

121
121
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

462
462
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

415
415
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

495
495
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

866
866
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

202
202
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

393
393
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1907
1907
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

183
183

Meer sportnieuws