Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

134 stemmen
Oudste Zidane-telg stopt verrassend met voetballen

Zinedine Zidane was als voetballer uiteraard een wereldtopper en de Fransman wist ook minstens een deel van zijn talent door te geven aan zijn zonen. Maar liefst vier jonge Zidane's zetten de voorbije jaren een profcarrière op poten. Voor de oudste van het kwartet zit die er op opmerkelijk jonge leeftijd echter alweer op.

Enzo Zidane heeft immers op amper 29-jarige leeftijd al een punt gezet achter zijn loopbaan. De offensieve middenvelder zat al meer dan een jaar zonder club en heeft geen zin meer om nog een nieuwe werkgever te zoeken. Hij wil zich nu focussen op zijn gezin en de zakenwereld.

LEES OOK: 'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Enzo Zidane stopt op 29-jarige leeftijd

Zidane kreeg zijn jeugdopleiding bij Real Madrid, waar zijn vader hem ook liet debuteren in het eerste elftal. Hij mocht invallen in een bekerwedstrijd tegen Cultural Leonesa en scoorde ook meteen, maar het zou desondanks bij die ene wedstrijd blijven.

Daarna was Zidane vooral in de lagere regionen van het profvoetbal aan de slag. Hij kwam nog uit voor Deportivo Alaves, Lausanne-Sport, Rayo Majadahonda, Desportivo Aves, Almeria en Rodez. Zijn laatste club was de Spaanse derdeklasser Fuenlabrada, waar hij in de zomer van 2023 vertrok.

Drie Zidanes spelen nog in Spanje

Nu komt er dus een einde aan het voetbalavontuur van Enzo Zidane, maar zijn drie jongere broers zijn nog steeds actief. Doelman Luca (26) en middenvelder Théo (22) komen momenteel uit in de Spaanse tweede klasse voor respectievelijk Granada en Cordoba. De jongste telg, Elyaz (18), is dan weer een centrale verdediger die momenteel voor de B-ploeg van Real Betis speelt.

Had je verwacht dat één van de Zidanes het verder zou brengen?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

37
37
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

65
65
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

39
39
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

177
177
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

102
102
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

192
192
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

103
103
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

136
136
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

798
798
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1082
1082
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

539
539
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

170
170
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

157
157
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

804
804
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws