AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

709
AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

Na een sterk debuutseizoen bij AA Gent werd verwacht dat Archie Brown deze zomer een knaltransfer zou maken, maar een vertrek bleef uit. De 22-jarige Engelse flankverdediger met Jamaicaanse roots heeft dit seizoen grote moeite om zijn eerdere niveau te evenaren. Hij stapelt verkeerde keuzes op, met matige passes en veelvuldig balverlies, wat leidt tot nieuwe twijfels over zijn potentieel.

LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

AA Gent vroeg de jackpot: leuren met Brown

In januari lieten verschillende Premier League- en Championship clubs, zoals Everton, Burnley en Leeds United, en enkele Bundesliga-teams hun interesse blijken in Archie Brown. Het bleek de voorbode voor een gigantische interesse in de zomermercato.

Volgens The Guardian stond de Engelsman met Jamaicaanse roots afgelopen zomer op de radar van een indrukwekkend aantal topclubs, waaronder Chelsea, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, Lazio, AS Roma, AC Milan, OGC Nice, Olympique Lyon en Fenerbahçe.

AA Gent streefde oorspronkelijk naar een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger, aldus de Britse krant. Volgens Sacha Tavolieri hadden de Buffalo’s de vraagprijs uiteindelijk vastgesteld op 12 miljoen euro, een forse verdriedubbeling van de aankoopprijs van vorig jaar.

Gent toonde zich bereid om Brown te verkopen, vooral na de komst van zijn vervanger Tiago Araujo van Estoril. Tavolieri merkte verder op dat Brown zelfs actief werd aangeboden aan clubs als Fenerbahçe, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent grossiert Brown in de verkeerde keuzes

Na een sterk debuutseizoen in het blauw-witte shirt werd verwacht dat Archie Brown deze zomer zou vertrekken, maar de veelbesproken en langverwachte transfer bleef uit. De 22-jarige Engelsman met Jamaicaanse roots lijkt sindsdien moeite te hebben om zijn niveau van vorig jaar te herhalen.

Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen. Waar hij onder Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen grossiert Brown in de verkeerde keuzes. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende. “Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Zijn optreden tegen Club Brugge vorig weekend illustreerde deze pijnlijke neerwaartse spiraal: voortdurend balverlies, wat stilaan een blijvend probleem lijkt van de Brit. “Weinig overtuiging, weinig gif. Zoals wel vaker”, beoordeelde Het Laatste Nieuws.

Potentieel werd vorig jaar al door veel clubs in vraag gesteld

Archie Brown blijft een mysterie. Hij heeft het vermogen om dreiging te brengen met zijn sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant. Vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank.

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Het Belang van Limburg vroeg aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie zijn moeilijkste tegenstander was vorig seizoen. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller. Jelle Bataille (Antwerp FC) vond hem de vervelendste tegenstander. “Een reus, razendsnel en hij klaagt en zaagt constant.”

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Haalt Brown alles uit zijn potentieel?

Meest recent

Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

38
38
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

60
60
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

14
14
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

15
15
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

71
71
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

102
102
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

75
75
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

129
129
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

51
51
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

5
5
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

47
47
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

42
42
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

131
131
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

87
87
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

40
40
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

165
165
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

60
60
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

45
45
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

115
115
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

92
92
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

264
264
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

798
798
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

275
275

Meer sportnieuws