AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

709
AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

Na een sterk debuutseizoen bij AA Gent werd verwacht dat Archie Brown deze zomer een knaltransfer zou maken, maar een vertrek bleef uit. De 22-jarige Engelse flankverdediger met Jamaicaanse roots heeft dit seizoen grote moeite om zijn eerdere niveau te evenaren. Hij stapelt verkeerde keuzes op, met matige passes en veelvuldig balverlies, wat leidt tot nieuwe twijfels over zijn potentieel.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

AA Gent vroeg de jackpot: leuren met Brown

In januari lieten verschillende Premier League- en Championship clubs, zoals Everton, Burnley en Leeds United, en enkele Bundesliga-teams hun interesse blijken in Archie Brown. Het bleek de voorbode voor een gigantische interesse in de zomermercato.

Volgens The Guardian stond de Engelsman met Jamaicaanse roots afgelopen zomer op de radar van een indrukwekkend aantal topclubs, waaronder Chelsea, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, Lazio, AS Roma, AC Milan, OGC Nice, Olympique Lyon en Fenerbahçe.

AA Gent streefde oorspronkelijk naar een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger, aldus de Britse krant. Volgens Sacha Tavolieri hadden de Buffalo’s de vraagprijs uiteindelijk vastgesteld op 12 miljoen euro, een forse verdriedubbeling van de aankoopprijs van vorig jaar.

Gent toonde zich bereid om Brown te verkopen, vooral na de komst van zijn vervanger Tiago Araujo van Estoril. Tavolieri merkte verder op dat Brown zelfs actief werd aangeboden aan clubs als Fenerbahçe, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent grossiert Brown in de verkeerde keuzes

Na een sterk debuutseizoen in het blauw-witte shirt werd verwacht dat Archie Brown deze zomer zou vertrekken, maar de veelbesproken en langverwachte transfer bleef uit. De 22-jarige Engelsman met Jamaicaanse roots lijkt sindsdien moeite te hebben om zijn niveau van vorig jaar te herhalen.

Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen. Waar hij onder Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen grossiert Brown in de verkeerde keuzes. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende. “Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Zijn optreden tegen Club Brugge vorig weekend illustreerde deze pijnlijke neerwaartse spiraal: voortdurend balverlies, wat stilaan een blijvend probleem lijkt van de Brit. “Weinig overtuiging, weinig gif. Zoals wel vaker”, beoordeelde Het Laatste Nieuws.

Potentieel werd vorig jaar al door veel clubs in vraag gesteld

Archie Brown blijft een mysterie. Hij heeft het vermogen om dreiging te brengen met zijn sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant. Vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank.

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Het Belang van Limburg vroeg aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie zijn moeilijkste tegenstander was vorig seizoen. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller. Jelle Bataille (Antwerp FC) vond hem de vervelendste tegenstander. “Een reus, razendsnel en hij klaagt en zaagt constant.”

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Haalt Brown alles uit zijn potentieel?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

13
13
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

25
25
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

12
12
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

8
8
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

75
75
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

6
6
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

22
22
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

171
171
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

52
52
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

103
103
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

52
52
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

48
48
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

236
236
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

117
117
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

334
334
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

23
23
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

513
513
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

268
268
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

387
387
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

386
386
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

464
464
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

611
611
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

495
495
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

490
490
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

78
78

Meer sportnieuws