AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

709
AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

Na een sterk debuutseizoen bij AA Gent werd verwacht dat Archie Brown deze zomer een knaltransfer zou maken, maar een vertrek bleef uit. De 22-jarige Engelse flankverdediger met Jamaicaanse roots heeft dit seizoen grote moeite om zijn eerdere niveau te evenaren. Hij stapelt verkeerde keuzes op, met matige passes en veelvuldig balverlies, wat leidt tot nieuwe twijfels over zijn potentieel.

LEES OOK: Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

AA Gent vroeg de jackpot: leuren met Brown

In januari lieten verschillende Premier League- en Championship clubs, zoals Everton, Burnley en Leeds United, en enkele Bundesliga-teams hun interesse blijken in Archie Brown. Het bleek de voorbode voor een gigantische interesse in de zomermercato.

Volgens The Guardian stond de Engelsman met Jamaicaanse roots afgelopen zomer op de radar van een indrukwekkend aantal topclubs, waaronder Chelsea, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, Lazio, AS Roma, AC Milan, OGC Nice, Olympique Lyon en Fenerbahçe.

AA Gent streefde oorspronkelijk naar een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger, aldus de Britse krant. Volgens Sacha Tavolieri hadden de Buffalo’s de vraagprijs uiteindelijk vastgesteld op 12 miljoen euro, een forse verdriedubbeling van de aankoopprijs van vorig jaar.

Gent toonde zich bereid om Brown te verkopen, vooral na de komst van zijn vervanger Tiago Araujo van Estoril. Tavolieri merkte verder op dat Brown zelfs actief werd aangeboden aan clubs als Fenerbahçe, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent grossiert Brown in de verkeerde keuzes

Na een sterk debuutseizoen in het blauw-witte shirt werd verwacht dat Archie Brown deze zomer zou vertrekken, maar de veelbesproken en langverwachte transfer bleef uit. De 22-jarige Engelsman met Jamaicaanse roots lijkt sindsdien moeite te hebben om zijn niveau van vorig jaar te herhalen.

Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen. Waar hij onder Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen grossiert Brown in de verkeerde keuzes. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende. “Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Zijn optreden tegen Club Brugge vorig weekend illustreerde deze pijnlijke neerwaartse spiraal: voortdurend balverlies, wat stilaan een blijvend probleem lijkt van de Brit. “Weinig overtuiging, weinig gif. Zoals wel vaker”, beoordeelde Het Laatste Nieuws.

Potentieel werd vorig jaar al door veel clubs in vraag gesteld

Archie Brown blijft een mysterie. Hij heeft het vermogen om dreiging te brengen met zijn sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant. Vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank.

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Het Belang van Limburg vroeg aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie zijn moeilijkste tegenstander was vorig seizoen. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller. Jelle Bataille (Antwerp FC) vond hem de vervelendste tegenstander. “Een reus, razendsnel en hij klaagt en zaagt constant.”

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Haalt Brown alles uit zijn potentieel?

Meest recent

Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

25
25
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

25
25
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

137
137
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

11
11
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

60
60
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

191
191
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

136
136
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

55
55
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

51
51
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

92
92
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

272
272
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

84
84
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1055
1055
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

157
157
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

264
264
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

246
246
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

53
53
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

137
137
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

362
362
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

66
66
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

32
32
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

46
46
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

146
146
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

322
322
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

160
160

Meer sportnieuws