AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

709 stemmen
AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

Na een sterk debuutseizoen bij AA Gent werd verwacht dat Archie Brown deze zomer een knaltransfer zou maken, maar een vertrek bleef uit. De 22-jarige Engelse flankverdediger met Jamaicaanse roots heeft dit seizoen grote moeite om zijn eerdere niveau te evenaren. Hij stapelt verkeerde keuzes op, met matige passes en veelvuldig balverlies, wat leidt tot nieuwe twijfels over zijn potentieel.

LEES OOK: Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

AA Gent vroeg de jackpot: leuren met Brown

In januari lieten verschillende Premier League- en Championship clubs, zoals Everton, Burnley en Leeds United, en enkele Bundesliga-teams hun interesse blijken in Archie Brown. Het bleek de voorbode voor een gigantische interesse in de zomermercato.

Volgens The Guardian stond de Engelsman met Jamaicaanse roots afgelopen zomer op de radar van een indrukwekkend aantal topclubs, waaronder Chelsea, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, Lazio, AS Roma, AC Milan, OGC Nice, Olympique Lyon en Fenerbahçe.

AA Gent streefde oorspronkelijk naar een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger, aldus de Britse krant. Volgens Sacha Tavolieri hadden de Buffalo’s de vraagprijs uiteindelijk vastgesteld op 12 miljoen euro, een forse verdriedubbeling van de aankoopprijs van vorig jaar.

Gent toonde zich bereid om Brown te verkopen, vooral na de komst van zijn vervanger Tiago Araujo van Estoril. Tavolieri merkte verder op dat Brown zelfs actief werd aangeboden aan clubs als Fenerbahçe, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent grossiert Brown in de verkeerde keuzes

Na een sterk debuutseizoen in het blauw-witte shirt werd verwacht dat Archie Brown deze zomer zou vertrekken, maar de veelbesproken en langverwachte transfer bleef uit. De 22-jarige Engelsman met Jamaicaanse roots lijkt sindsdien moeite te hebben om zijn niveau van vorig jaar te herhalen.

Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen. Waar hij onder Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen grossiert Brown in de verkeerde keuzes. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende. “Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Zijn optreden tegen Club Brugge vorig weekend illustreerde deze pijnlijke neerwaartse spiraal: voortdurend balverlies, wat stilaan een blijvend probleem lijkt van de Brit. “Weinig overtuiging, weinig gif. Zoals wel vaker”, beoordeelde Het Laatste Nieuws.

Potentieel werd vorig jaar al door veel clubs in vraag gesteld

Archie Brown blijft een mysterie. Hij heeft het vermogen om dreiging te brengen met zijn sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant. Vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank.

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Het Belang van Limburg vroeg aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie zijn moeilijkste tegenstander was vorig seizoen. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller. Jelle Bataille (Antwerp FC) vond hem de vervelendste tegenstander. “Een reus, razendsnel en hij klaagt en zaagt constant.”

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Haalt Brown alles uit zijn potentieel?

Meest recent

Gelukkig was er Carla: Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

0
0
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

54
54
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

138
138
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

89
89
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

121
121
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

41
41
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

248
248
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

400
400
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

273
273
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

344
344
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

45
45
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

155
155
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

60
60
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

255
255
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

345
345
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

343
343
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

509
509
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

325
325
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

274
274
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

225
225
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

65
65
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

427
427
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

22
22
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

256
256

Meer sportnieuws