AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

709
AA Gent-powerplayer rijdt zichzelf in de vernieling

Na een sterk debuutseizoen bij AA Gent werd verwacht dat Archie Brown deze zomer een knaltransfer zou maken, maar een vertrek bleef uit. De 22-jarige Engelse flankverdediger met Jamaicaanse roots heeft dit seizoen grote moeite om zijn eerdere niveau te evenaren. Hij stapelt verkeerde keuzes op, met matige passes en veelvuldig balverlies, wat leidt tot nieuwe twijfels over zijn potentieel.

LEES OOK: ‘Zomerdruk stijgt: onverwachte KAA Gent-deal op til’

AA Gent vroeg de jackpot: leuren met Brown

In januari lieten verschillende Premier League- en Championship clubs, zoals Everton, Burnley en Leeds United, en enkele Bundesliga-teams hun interesse blijken in Archie Brown. Het bleek de voorbode voor een gigantische interesse in de zomermercato.

Volgens The Guardian stond de Engelsman met Jamaicaanse roots afgelopen zomer op de radar van een indrukwekkend aantal topclubs, waaronder Chelsea, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, Lazio, AS Roma, AC Milan, OGC Nice, Olympique Lyon en Fenerbahçe.

AA Gent streefde oorspronkelijk naar een transferbedrag van 17 miljoen euro voor hun talentvolle verdediger, aldus de Britse krant. Volgens Sacha Tavolieri hadden de Buffalo’s de vraagprijs uiteindelijk vastgesteld op 12 miljoen euro, een forse verdriedubbeling van de aankoopprijs van vorig jaar.

Gent toonde zich bereid om Brown te verkopen, vooral na de komst van zijn vervanger Tiago Araujo van Estoril. Tavolieri merkte verder op dat Brown zelfs actief werd aangeboden aan clubs als Fenerbahçe, wat de serieuze intenties van zowel de speler als de club om een transfer te realiseren onderstreepte.

Na een jaar in Gent grossiert Brown in de verkeerde keuzes

Na een sterk debuutseizoen in het blauw-witte shirt werd verwacht dat Archie Brown deze zomer zou vertrekken, maar de veelbesproken en langverwachte transfer bleef uit. De 22-jarige Engelsman met Jamaicaanse roots lijkt sindsdien moeite te hebben om zijn niveau van vorig jaar te herhalen.

Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken speelt Brown in een andere rol dan voorheen. Waar hij onder Hein Vanhaezebrouck als wingback uitblonk, wordt hij nu meer als linksback ingezet, een positie waar hij zich zichtbaar minder comfortabel in voelt. “Dat wringt. Vooral in zijn eigen hoofd”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Dit seizoen grossiert Brown in de verkeerde keuzes. Zijn passes en voorzetten komen niet aan, en hoewel er vaak meer in de wedstrijden zit, benut hij zijn potentieel onvoldoende. “Of hoe hij na een jaar in Gent nog steeds zijn potentieel onvoldoende benut”, schreef Het Nieuwsblad.

Zijn optreden tegen Club Brugge vorig weekend illustreerde deze pijnlijke neerwaartse spiraal: voortdurend balverlies, wat stilaan een blijvend probleem lijkt van de Brit. “Weinig overtuiging, weinig gif. Zoals wel vaker”, beoordeelde Het Laatste Nieuws.

Potentieel werd vorig jaar al door veel clubs in vraag gesteld

Archie Brown blijft een mysterie. Hij heeft het vermogen om dreiging te brengen met zijn sprintersbenen, diepgang, rushes en dribbels aan de linkerkant. Vorig seizoen zaaide hij met zijn snelheid geregeld vernieling op zijn flank.

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Het Belang van Limburg vroeg aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie zijn moeilijkste tegenstander was vorig seizoen. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller. Jelle Bataille (Antwerp FC) vond hem de vervelendste tegenstander. “Een reus, razendsnel en hij klaagt en zaagt constant.”

“Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Haalt Brown alles uit zijn potentieel?

Meest recent

Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

3
3
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

148
148
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

149
149
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

284
284
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

142
142
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

26
26
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

65
65
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

400
400
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

60
60
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

61
61
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

384
384
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

313
313
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

354
354
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

237
237
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

234
234
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

124
124
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

88
88
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

228
228
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

48
48
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

319
319
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

254
254
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

608
608
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

914
914
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

71
71

Meer sportnieuws