Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat: "Zever"

252
Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat:

Dat Mogi Bayat niet de meest koosjere manager is, dat is geen geheim. Hein Vanhaezebrouck was in Mid Mid wel heel lovend over zijn makelaar. De Belgische analist ging hem wel heel erg verdedigen. Dit had de ex-trainer van AA Gent, Anderlecht en KRC Genk over Bayat te zeggen.

Mogi Bayat staat bekend als iemand die als geen ander weet hoe hij bij clubs moet binnengeraken. Vaak doen ploegen in moeilijkheden een beroep op hem. Dergelijke clubs zitten dan in zijn web. Vanhaezebrouck sprak over Bayat, die een van de spilfiguren was in Operatie Propere Handen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

Bayat en Vanhaezebrouck: 2 handen op één buik

"Ik heb geen enkel spijt gehad dat ik samenwerk met Bayat. Hij heeft zelfs 48 uren in de gevangenis gezeten en als hij een goede advocaat heeft, gaan ze hem ongelooflijk veel geld moeten betalen. Er is gewoon een afrekening geweest van sommigen die daar Justitie hebben bijgehaald. Ondertussen werd de onderzoeksrechter aan de kant geschoven en namen ze een andere, nadien was hij onmiddellijk vrij. Het gaat om mensen binnen de Belgische voetballerij die met hem willen afrekenen."

Zo waren er ook verhalen dat Vanhaezebrouck in het zwart werd betaald bij AA Gent. "Een deel van het loon van de trainer zou tussen 2014 en 2017 in het zwart zijn betaald, via fictieve scoutingsverslagen en vervalste commissielonen op transfers, systemen die door Bayat zouden zijn opgezet. Daarnaast vonden de speurders bij Bayat nog een factuur van 2.788 euro van een tuincentrum in Charleroi. Uit onderzoek bleek dat de 54 stukken tuinmateriaal, waaronder potten, potaarde en mest, voor Vanhaezebrouck bestemd waren en in Gent geleverd moesten worden", liet De Standaard weten. 

"Mogi deed mij een relatiegeschenk. Ik wilde Japanse esdoorns en Mogi wist dat er bij hem in Wallonië heel mooie stonden. Ik ging kijken en dat klopte. Mogi zei dat ik dat bij hem mocht factureren, hij ging daar vaak. Dat was een cadeau van hem voor mij. Meer niet. Dat ging inderdaad over 2.000 euro en dat klinkt veel voor een gewone werkende mens, maar het is nu eenmaal een feit dat wij in een andere categorie zitten. Relatiegeschenken? Iedereen heeft recht om die te geven naar verhouding van de verdiensten die die persoon heeft. Een Rolex? Ik draag dat niet. Als hij dat aan iedereen heeft gegeven, dan moet ik eens praten met hem (lacht)”, is toch wel het opvallende relaas.

"Die fictieve scoutingsverslagen en dergelijke. Dikke zever. Er is nul bewijs. Ik ben geen enkele keer verhoord geweest in die zaak. De dingen die ze kunnen bewijzen, geen probleem. Maar ondertussen is er nog geen uitspraak."

Héél veel lof voor Bayat

"Mogi is een man met heel veel kwaliteiten, die afgerekend is geweest door iemand die relaties heeft in Justitie middens. Zo is die zaak gaan lopen. Veljkovic en Bayat zijn ook twee andere zaken. Mogi heeft af en toe een grote mond, maar daarin is hij nu rustiger geworden. Sommige mensen vinden dat hij te ver ging en die wilden hem nadien terugpakken. Zo simpel is het."

Bij AA Gent was Bayat zeer close met Vanhaezebrouck, maar ook met Louwagie. "Ik hoor Mogi als er een transfer moet gebeuren. Dat hij heel aanwezig was bij AA Gent? Hij heeft nooit transfers doorgedrukt bij mij. Maar de club had hem nodig. Ze belden hem iedere dag 10 keer. Bayat wordt gevraagd, niet alleen bij Gent. Heb je problemen? Dan bel je Bayat.”

"Toen we in januari op zoek waren naar een nieuwe spits, hebben Mogi en ik bijna 24 uur op 24 gewerkt voor AA Gent. Terwijl de anderen die het moesten doen stonden te kijken of al naar huis waren. Mogi doet twee telefoons en hij heeft een rechtstreekse link met de personen die beslissen over een transfer. En niet voor 1 speler, maar voor 7. Dat is fenomenaal. Die kent heel de voetbalwereld. Daarom snap ik dat Mogi zo nodig is bij clubs. Niemand krijgt een deur open zoals hij dat kan. Als je een speler wenst te lozen? Dan bel je Bayat."

Hij bleef de (overdreven) loftrompet spelen voor Bayat. "Bayat mocht meteen terug aan de slag toen hij vrij was. Ze hadden zijn rekeningen geblokkeerd, maar die onderzoeksrechter gaf ze meteen weer vrij. Nadien werden wel de rekeningen van Anderlecht geblokkeerd, omdat ze hem nog veel geld moesten. Daarom werken ze daar nu misschien niet meer graag met hem. Meer zelfs, dat gebeurde ook bij andere clubs. Dat is ook Mogi Bayat. Bij andere makelaars zou dat niet pakken en krijg je meteen een klacht binnen van die makelaar als een betaling uitbleef. Mogi begrijpt soms de moeilijke situatie van de club en zegt dan volgend jaar betalen is ook goed."

Al is dat laatste toch wel te romantisch voorgesteld. Het is een algemene tactiek van bepaalde personen om zo macht te krijgen. Ze staan dan in schuld bij bijvoorbeeld Bayat. Die krijgt dan vaak een stevige voet binnen in een bepaalde club. 

Is Hein te lovend over Bayat?

Meest recent

'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

24
24
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

54
54
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

77
77
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

78
78
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

66
66
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

122
122
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

145
145
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

246
246
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

481
481
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

318
318
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

75
75
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

282
282
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

70
70
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

171
171
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

94
94
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

237
237
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

435
435
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

91
91
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

358
358
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

220
220
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

208
208
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

277
277
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

215
215
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

115
115

Meer sportnieuws