Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat: "Zever"

door
Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat:

Dat Mogi Bayat niet de meest koosjere manager is, dat is geen geheim. Hein Vanhaezebrouck was in Mid Mid wel heel lovend over zijn makelaar. De Belgische analist ging hem wel heel erg verdedigen. Dit had de ex-trainer van AA Gent, Anderlecht en KRC Genk over Bayat te zeggen.

Mogi Bayat staat bekend als iemand die als geen ander weet hoe hij bij clubs moet binnengeraken. Vaak doen ploegen in moeilijkheden een beroep op hem. Dergelijke clubs zitten dan in zijn web. Vanhaezebrouck sprak over Bayat, die een van de spilfiguren was in Operatie Propere Handen. 

LEES OOK: Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

Bayat en Vanhaezebrouck: 2 handen op één buik

"Ik heb geen enkel spijt gehad dat ik samenwerk met Bayat. Hij heeft zelfs 48 uren in de gevangenis gezeten en als hij een goede advocaat heeft, gaan ze hem ongelooflijk veel geld moeten betalen. Er is gewoon een afrekening geweest van sommigen die daar Justitie hebben bijgehaald. Ondertussen werd de onderzoeksrechter aan de kant geschoven en namen ze een andere, nadien was hij onmiddellijk vrij. Het gaat om mensen binnen de Belgische voetballerij die met hem willen afrekenen."

Zo waren er ook verhalen dat Vanhaezebrouck in het zwart werd betaald bij AA Gent. "Een deel van het loon van de trainer zou tussen 2014 en 2017 in het zwart zijn betaald, via fictieve scoutingsverslagen en vervalste commissielonen op transfers, systemen die door Bayat zouden zijn opgezet. Daarnaast vonden de speurders bij Bayat nog een factuur van 2.788 euro van een tuincentrum in Charleroi. Uit onderzoek bleek dat de 54 stukken tuinmateriaal, waaronder potten, potaarde en mest, voor Vanhaezebrouck bestemd waren en in Gent geleverd moesten worden", liet De Standaard weten. 

"Mogi deed mij een relatiegeschenk. Ik wilde Japanse esdoorns en Mogi wist dat er bij hem in Wallonië heel mooie stonden. Ik ging kijken en dat klopte. Mogi zei dat ik dat bij hem mocht factureren, hij ging daar vaak. Dat was een cadeau van hem voor mij. Meer niet. Dat ging inderdaad over 2.000 euro en dat klinkt veel voor een gewone werkende mens, maar het is nu eenmaal een feit dat wij in een andere categorie zitten. Relatiegeschenken? Iedereen heeft recht om die te geven naar verhouding van de verdiensten die die persoon heeft. Een Rolex? Ik draag dat niet. Als hij dat aan iedereen heeft gegeven, dan moet ik eens praten met hem (lacht)”, is toch wel het opvallende relaas.

"Die fictieve scoutingsverslagen en dergelijke. Dikke zever. Er is nul bewijs. Ik ben geen enkele keer verhoord geweest in die zaak. De dingen die ze kunnen bewijzen, geen probleem. Maar ondertussen is er nog geen uitspraak."

Héél veel lof voor Bayat

"Mogi is een man met heel veel kwaliteiten, die afgerekend is geweest door iemand die relaties heeft in Justitie middens. Zo is die zaak gaan lopen. Veljkovic en Bayat zijn ook twee andere zaken. Mogi heeft af en toe een grote mond, maar daarin is hij nu rustiger geworden. Sommige mensen vinden dat hij te ver ging en die wilden hem nadien terugpakken. Zo simpel is het."

Bij AA Gent was Bayat zeer close met Vanhaezebrouck, maar ook met Louwagie. "Ik hoor Mogi als er een transfer moet gebeuren. Dat hij heel aanwezig was bij AA Gent? Hij heeft nooit transfers doorgedrukt bij mij. Maar de club had hem nodig. Ze belden hem iedere dag 10 keer. Bayat wordt gevraagd, niet alleen bij Gent. Heb je problemen? Dan bel je Bayat.”

"Toen we in januari op zoek waren naar een nieuwe spits, hebben Mogi en ik bijna 24 uur op 24 gewerkt voor AA Gent. Terwijl de anderen die het moesten doen stonden te kijken of al naar huis waren. Mogi doet twee telefoons en hij heeft een rechtstreekse link met de personen die beslissen over een transfer. En niet voor 1 speler, maar voor 7. Dat is fenomenaal. Die kent heel de voetbalwereld. Daarom snap ik dat Mogi zo nodig is bij clubs. Niemand krijgt een deur open zoals hij dat kan. Als je een speler wenst te lozen? Dan bel je Bayat."

Hij bleef de (overdreven) loftrompet spelen voor Bayat. "Bayat mocht meteen terug aan de slag toen hij vrij was. Ze hadden zijn rekeningen geblokkeerd, maar die onderzoeksrechter gaf ze meteen weer vrij. Nadien werden wel de rekeningen van Anderlecht geblokkeerd, omdat ze hem nog veel geld moesten. Daarom werken ze daar nu misschien niet meer graag met hem. Meer zelfs, dat gebeurde ook bij andere clubs. Dat is ook Mogi Bayat. Bij andere makelaars zou dat niet pakken en krijg je meteen een klacht binnen van die makelaar als een betaling uitbleef. Mogi begrijpt soms de moeilijke situatie van de club en zegt dan volgend jaar betalen is ook goed."

Al is dat laatste toch wel te romantisch voorgesteld. Het is een algemene tactiek van bepaalde personen om zo macht te krijgen. Ze staan dan in schuld bij bijvoorbeeld Bayat. Die krijgt dan vaak een stevige voet binnen in een bepaalde club. 

Is Hein te lovend over Bayat?

Meest recent

'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

6
6
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

102
102
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

102
102
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

97
97
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

63
63
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

105
105
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

232
232
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

142
142
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

95
95
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

125
125
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

101
101
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

154
154
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

48
48
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

117
117
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

350
350
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

141
141
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

222
222
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

370
370

Meer sportnieuws