Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat: "Zever"

252
Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat:

Dat Mogi Bayat niet de meest koosjere manager is, dat is geen geheim. Hein Vanhaezebrouck was in Mid Mid wel heel lovend over zijn makelaar. De Belgische analist ging hem wel heel erg verdedigen. Dit had de ex-trainer van AA Gent, Anderlecht en KRC Genk over Bayat te zeggen.

Mogi Bayat staat bekend als iemand die als geen ander weet hoe hij bij clubs moet binnengeraken. Vaak doen ploegen in moeilijkheden een beroep op hem. Dergelijke clubs zitten dan in zijn web. Vanhaezebrouck sprak over Bayat, die een van de spilfiguren was in Operatie Propere Handen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

Bayat en Vanhaezebrouck: 2 handen op één buik

"Ik heb geen enkel spijt gehad dat ik samenwerk met Bayat. Hij heeft zelfs 48 uren in de gevangenis gezeten en als hij een goede advocaat heeft, gaan ze hem ongelooflijk veel geld moeten betalen. Er is gewoon een afrekening geweest van sommigen die daar Justitie hebben bijgehaald. Ondertussen werd de onderzoeksrechter aan de kant geschoven en namen ze een andere, nadien was hij onmiddellijk vrij. Het gaat om mensen binnen de Belgische voetballerij die met hem willen afrekenen."

Zo waren er ook verhalen dat Vanhaezebrouck in het zwart werd betaald bij AA Gent. "Een deel van het loon van de trainer zou tussen 2014 en 2017 in het zwart zijn betaald, via fictieve scoutingsverslagen en vervalste commissielonen op transfers, systemen die door Bayat zouden zijn opgezet. Daarnaast vonden de speurders bij Bayat nog een factuur van 2.788 euro van een tuincentrum in Charleroi. Uit onderzoek bleek dat de 54 stukken tuinmateriaal, waaronder potten, potaarde en mest, voor Vanhaezebrouck bestemd waren en in Gent geleverd moesten worden", liet De Standaard weten. 

"Mogi deed mij een relatiegeschenk. Ik wilde Japanse esdoorns en Mogi wist dat er bij hem in Wallonië heel mooie stonden. Ik ging kijken en dat klopte. Mogi zei dat ik dat bij hem mocht factureren, hij ging daar vaak. Dat was een cadeau van hem voor mij. Meer niet. Dat ging inderdaad over 2.000 euro en dat klinkt veel voor een gewone werkende mens, maar het is nu eenmaal een feit dat wij in een andere categorie zitten. Relatiegeschenken? Iedereen heeft recht om die te geven naar verhouding van de verdiensten die die persoon heeft. Een Rolex? Ik draag dat niet. Als hij dat aan iedereen heeft gegeven, dan moet ik eens praten met hem (lacht)”, is toch wel het opvallende relaas.

"Die fictieve scoutingsverslagen en dergelijke. Dikke zever. Er is nul bewijs. Ik ben geen enkele keer verhoord geweest in die zaak. De dingen die ze kunnen bewijzen, geen probleem. Maar ondertussen is er nog geen uitspraak."

Héél veel lof voor Bayat

"Mogi is een man met heel veel kwaliteiten, die afgerekend is geweest door iemand die relaties heeft in Justitie middens. Zo is die zaak gaan lopen. Veljkovic en Bayat zijn ook twee andere zaken. Mogi heeft af en toe een grote mond, maar daarin is hij nu rustiger geworden. Sommige mensen vinden dat hij te ver ging en die wilden hem nadien terugpakken. Zo simpel is het."

Bij AA Gent was Bayat zeer close met Vanhaezebrouck, maar ook met Louwagie. "Ik hoor Mogi als er een transfer moet gebeuren. Dat hij heel aanwezig was bij AA Gent? Hij heeft nooit transfers doorgedrukt bij mij. Maar de club had hem nodig. Ze belden hem iedere dag 10 keer. Bayat wordt gevraagd, niet alleen bij Gent. Heb je problemen? Dan bel je Bayat.”

"Toen we in januari op zoek waren naar een nieuwe spits, hebben Mogi en ik bijna 24 uur op 24 gewerkt voor AA Gent. Terwijl de anderen die het moesten doen stonden te kijken of al naar huis waren. Mogi doet twee telefoons en hij heeft een rechtstreekse link met de personen die beslissen over een transfer. En niet voor 1 speler, maar voor 7. Dat is fenomenaal. Die kent heel de voetbalwereld. Daarom snap ik dat Mogi zo nodig is bij clubs. Niemand krijgt een deur open zoals hij dat kan. Als je een speler wenst te lozen? Dan bel je Bayat."

Hij bleef de (overdreven) loftrompet spelen voor Bayat. "Bayat mocht meteen terug aan de slag toen hij vrij was. Ze hadden zijn rekeningen geblokkeerd, maar die onderzoeksrechter gaf ze meteen weer vrij. Nadien werden wel de rekeningen van Anderlecht geblokkeerd, omdat ze hem nog veel geld moesten. Daarom werken ze daar nu misschien niet meer graag met hem. Meer zelfs, dat gebeurde ook bij andere clubs. Dat is ook Mogi Bayat. Bij andere makelaars zou dat niet pakken en krijg je meteen een klacht binnen van die makelaar als een betaling uitbleef. Mogi begrijpt soms de moeilijke situatie van de club en zegt dan volgend jaar betalen is ook goed."

Al is dat laatste toch wel te romantisch voorgesteld. Het is een algemene tactiek van bepaalde personen om zo macht te krijgen. Ze staan dan in schuld bij bijvoorbeeld Bayat. Die krijgt dan vaak een stevige voet binnen in een bepaalde club. 

Is Hein te lovend over Bayat?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

21
21
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

112
112
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

71
71
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

143
143
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

79
79
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

37
37
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

152
152
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

80
80
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

56
56
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

57
57
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

299
299
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

150
150
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

56
56
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

277
277
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

107
107
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

760
760
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

518
518
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

150
150
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

110
110
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

275
275
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

611
611
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

211
211
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

70
70

Meer sportnieuws