Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat: "Zever"

252 stemmen
Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat:

Dat Mogi Bayat niet de meest koosjere manager is, dat is geen geheim. Hein Vanhaezebrouck was in Mid Mid wel heel lovend over zijn makelaar. De Belgische analist ging hem wel heel erg verdedigen. Dit had de ex-trainer van AA Gent, Anderlecht en KRC Genk over Bayat te zeggen.

Mogi Bayat staat bekend als iemand die als geen ander weet hoe hij bij clubs moet binnengeraken. Vaak doen ploegen in moeilijkheden een beroep op hem. Dergelijke clubs zitten dan in zijn web. Vanhaezebrouck sprak over Bayat, die een van de spilfiguren was in Operatie Propere Handen. 

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Bayat en Vanhaezebrouck: 2 handen op één buik

"Ik heb geen enkel spijt gehad dat ik samenwerk met Bayat. Hij heeft zelfs 48 uren in de gevangenis gezeten en als hij een goede advocaat heeft, gaan ze hem ongelooflijk veel geld moeten betalen. Er is gewoon een afrekening geweest van sommigen die daar Justitie hebben bijgehaald. Ondertussen werd de onderzoeksrechter aan de kant geschoven en namen ze een andere, nadien was hij onmiddellijk vrij. Het gaat om mensen binnen de Belgische voetballerij die met hem willen afrekenen."

Zo waren er ook verhalen dat Vanhaezebrouck in het zwart werd betaald bij AA Gent. "Een deel van het loon van de trainer zou tussen 2014 en 2017 in het zwart zijn betaald, via fictieve scoutingsverslagen en vervalste commissielonen op transfers, systemen die door Bayat zouden zijn opgezet. Daarnaast vonden de speurders bij Bayat nog een factuur van 2.788 euro van een tuincentrum in Charleroi. Uit onderzoek bleek dat de 54 stukken tuinmateriaal, waaronder potten, potaarde en mest, voor Vanhaezebrouck bestemd waren en in Gent geleverd moesten worden", liet De Standaard weten. 

"Mogi deed mij een relatiegeschenk. Ik wilde Japanse esdoorns en Mogi wist dat er bij hem in Wallonië heel mooie stonden. Ik ging kijken en dat klopte. Mogi zei dat ik dat bij hem mocht factureren, hij ging daar vaak. Dat was een cadeau van hem voor mij. Meer niet. Dat ging inderdaad over 2.000 euro en dat klinkt veel voor een gewone werkende mens, maar het is nu eenmaal een feit dat wij in een andere categorie zitten. Relatiegeschenken? Iedereen heeft recht om die te geven naar verhouding van de verdiensten die die persoon heeft. Een Rolex? Ik draag dat niet. Als hij dat aan iedereen heeft gegeven, dan moet ik eens praten met hem (lacht)”, is toch wel het opvallende relaas.

"Die fictieve scoutingsverslagen en dergelijke. Dikke zever. Er is nul bewijs. Ik ben geen enkele keer verhoord geweest in die zaak. De dingen die ze kunnen bewijzen, geen probleem. Maar ondertussen is er nog geen uitspraak."

Héél veel lof voor Bayat

"Mogi is een man met heel veel kwaliteiten, die afgerekend is geweest door iemand die relaties heeft in Justitie middens. Zo is die zaak gaan lopen. Veljkovic en Bayat zijn ook twee andere zaken. Mogi heeft af en toe een grote mond, maar daarin is hij nu rustiger geworden. Sommige mensen vinden dat hij te ver ging en die wilden hem nadien terugpakken. Zo simpel is het."

Bij AA Gent was Bayat zeer close met Vanhaezebrouck, maar ook met Louwagie. "Ik hoor Mogi als er een transfer moet gebeuren. Dat hij heel aanwezig was bij AA Gent? Hij heeft nooit transfers doorgedrukt bij mij. Maar de club had hem nodig. Ze belden hem iedere dag 10 keer. Bayat wordt gevraagd, niet alleen bij Gent. Heb je problemen? Dan bel je Bayat.”

"Toen we in januari op zoek waren naar een nieuwe spits, hebben Mogi en ik bijna 24 uur op 24 gewerkt voor AA Gent. Terwijl de anderen die het moesten doen stonden te kijken of al naar huis waren. Mogi doet twee telefoons en hij heeft een rechtstreekse link met de personen die beslissen over een transfer. En niet voor 1 speler, maar voor 7. Dat is fenomenaal. Die kent heel de voetbalwereld. Daarom snap ik dat Mogi zo nodig is bij clubs. Niemand krijgt een deur open zoals hij dat kan. Als je een speler wenst te lozen? Dan bel je Bayat."

Hij bleef de (overdreven) loftrompet spelen voor Bayat. "Bayat mocht meteen terug aan de slag toen hij vrij was. Ze hadden zijn rekeningen geblokkeerd, maar die onderzoeksrechter gaf ze meteen weer vrij. Nadien werden wel de rekeningen van Anderlecht geblokkeerd, omdat ze hem nog veel geld moesten. Daarom werken ze daar nu misschien niet meer graag met hem. Meer zelfs, dat gebeurde ook bij andere clubs. Dat is ook Mogi Bayat. Bij andere makelaars zou dat niet pakken en krijg je meteen een klacht binnen van die makelaar als een betaling uitbleef. Mogi begrijpt soms de moeilijke situatie van de club en zegt dan volgend jaar betalen is ook goed."

Al is dat laatste toch wel te romantisch voorgesteld. Het is een algemene tactiek van bepaalde personen om zo macht te krijgen. Ze staan dan in schuld bij bijvoorbeeld Bayat. Die krijgt dan vaak een stevige voet binnen in een bepaalde club. 

Is Hein te lovend over Bayat?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

96
96
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

57
57
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

119
119
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

53
53
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

432
432
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

141
141
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

164
164
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

54
54
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

188
188
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

944
944
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

793
793
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

669
669
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

367
367
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

252
252
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

361
361
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

719
719
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

471
471
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

443
443

Meer sportnieuws