Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat: "Zever"

door
Vanhaezebrouck met héél straf relaas over Bayat:

Dat Mogi Bayat niet de meest koosjere manager is, dat is geen geheim. Hein Vanhaezebrouck was in Mid Mid wel heel lovend over zijn makelaar. De Belgische analist ging hem wel heel erg verdedigen. Dit had de ex-trainer van AA Gent, Anderlecht en KRC Genk over Bayat te zeggen.

Mogi Bayat staat bekend als iemand die als geen ander weet hoe hij bij clubs moet binnengeraken. Vaak doen ploegen in moeilijkheden een beroep op hem. Dergelijke clubs zitten dan in zijn web. Vanhaezebrouck sprak over Bayat, die een van de spilfiguren was in Operatie Propere Handen. 

LEES OOK: Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

Bayat en Vanhaezebrouck: 2 handen op één buik

"Ik heb geen enkel spijt gehad dat ik samenwerk met Bayat. Hij heeft zelfs 48 uren in de gevangenis gezeten en als hij een goede advocaat heeft, gaan ze hem ongelooflijk veel geld moeten betalen. Er is gewoon een afrekening geweest van sommigen die daar Justitie hebben bijgehaald. Ondertussen werd de onderzoeksrechter aan de kant geschoven en namen ze een andere, nadien was hij onmiddellijk vrij. Het gaat om mensen binnen de Belgische voetballerij die met hem willen afrekenen."

Zo waren er ook verhalen dat Vanhaezebrouck in het zwart werd betaald bij AA Gent. "Een deel van het loon van de trainer zou tussen 2014 en 2017 in het zwart zijn betaald, via fictieve scoutingsverslagen en vervalste commissielonen op transfers, systemen die door Bayat zouden zijn opgezet. Daarnaast vonden de speurders bij Bayat nog een factuur van 2.788 euro van een tuincentrum in Charleroi. Uit onderzoek bleek dat de 54 stukken tuinmateriaal, waaronder potten, potaarde en mest, voor Vanhaezebrouck bestemd waren en in Gent geleverd moesten worden", liet De Standaard weten. 

"Mogi deed mij een relatiegeschenk. Ik wilde Japanse esdoorns en Mogi wist dat er bij hem in Wallonië heel mooie stonden. Ik ging kijken en dat klopte. Mogi zei dat ik dat bij hem mocht factureren, hij ging daar vaak. Dat was een cadeau van hem voor mij. Meer niet. Dat ging inderdaad over 2.000 euro en dat klinkt veel voor een gewone werkende mens, maar het is nu eenmaal een feit dat wij in een andere categorie zitten. Relatiegeschenken? Iedereen heeft recht om die te geven naar verhouding van de verdiensten die die persoon heeft. Een Rolex? Ik draag dat niet. Als hij dat aan iedereen heeft gegeven, dan moet ik eens praten met hem (lacht)”, is toch wel het opvallende relaas.

"Die fictieve scoutingsverslagen en dergelijke. Dikke zever. Er is nul bewijs. Ik ben geen enkele keer verhoord geweest in die zaak. De dingen die ze kunnen bewijzen, geen probleem. Maar ondertussen is er nog geen uitspraak."

Héél veel lof voor Bayat

"Mogi is een man met heel veel kwaliteiten, die afgerekend is geweest door iemand die relaties heeft in Justitie middens. Zo is die zaak gaan lopen. Veljkovic en Bayat zijn ook twee andere zaken. Mogi heeft af en toe een grote mond, maar daarin is hij nu rustiger geworden. Sommige mensen vinden dat hij te ver ging en die wilden hem nadien terugpakken. Zo simpel is het."

Bij AA Gent was Bayat zeer close met Vanhaezebrouck, maar ook met Louwagie. "Ik hoor Mogi als er een transfer moet gebeuren. Dat hij heel aanwezig was bij AA Gent? Hij heeft nooit transfers doorgedrukt bij mij. Maar de club had hem nodig. Ze belden hem iedere dag 10 keer. Bayat wordt gevraagd, niet alleen bij Gent. Heb je problemen? Dan bel je Bayat.”

"Toen we in januari op zoek waren naar een nieuwe spits, hebben Mogi en ik bijna 24 uur op 24 gewerkt voor AA Gent. Terwijl de anderen die het moesten doen stonden te kijken of al naar huis waren. Mogi doet twee telefoons en hij heeft een rechtstreekse link met de personen die beslissen over een transfer. En niet voor 1 speler, maar voor 7. Dat is fenomenaal. Die kent heel de voetbalwereld. Daarom snap ik dat Mogi zo nodig is bij clubs. Niemand krijgt een deur open zoals hij dat kan. Als je een speler wenst te lozen? Dan bel je Bayat."

Hij bleef de (overdreven) loftrompet spelen voor Bayat. "Bayat mocht meteen terug aan de slag toen hij vrij was. Ze hadden zijn rekeningen geblokkeerd, maar die onderzoeksrechter gaf ze meteen weer vrij. Nadien werden wel de rekeningen van Anderlecht geblokkeerd, omdat ze hem nog veel geld moesten. Daarom werken ze daar nu misschien niet meer graag met hem. Meer zelfs, dat gebeurde ook bij andere clubs. Dat is ook Mogi Bayat. Bij andere makelaars zou dat niet pakken en krijg je meteen een klacht binnen van die makelaar als een betaling uitbleef. Mogi begrijpt soms de moeilijke situatie van de club en zegt dan volgend jaar betalen is ook goed."

Al is dat laatste toch wel te romantisch voorgesteld. Het is een algemene tactiek van bepaalde personen om zo macht te krijgen. Ze staan dan in schuld bij bijvoorbeeld Bayat. Die krijgt dan vaak een stevige voet binnen in een bepaalde club. 

Is Hein te lovend over Bayat?

Meest recent

Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

16
16
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

43
43
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

84
84
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

44
44
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

30
30
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

106
106
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

217
217
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

50
50
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

81
81
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

354
354
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

122
122
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

98
98
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

249
249
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

327
327
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

367
367
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

74
74
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

88
88
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

107
107
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

148
148
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

226
226
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

70
70
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

169
169
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

335
335
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

113
113

Meer sportnieuws