Klopt de 'logica' van Fredberg? Dit is de zéér markante balans

164
Klopt de 'logica' van Fredberg? Dit is de zéér markante balans

Jesper Fredberg krijgt kritiek. De CEO Sports gaf een uitleg over het feit waarom RSC Anderlecht toch wel vaak ervaren spelers haalt. De CEO hoopt dat enkele spelers dit seizoen nog flink in waarde stijgen. Maar hoe zit het daar nu juist mee? Is het correct wat Fredberg aanhaalt? VoetbalNieuws zocht het uit.

"We verwachten wel een serieuze meerwaarde te creëren op Jan-Carlo Simic, maar bij de rest is dat inderdaad minder het geval. De logica daar is dat ze onze jongeren beter zullen maken. Vorig jaar heeft dat goed uitgepakt: hun marktwaarden zijn flink gestegen dankzij de ervaring die hen omringt”, zei Fredberg via Mauve TV.

LEES OOK: Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

Neerpede-boys

Olivier Deschacht gaf aan dat jongens als Francis Amuzu, Yari Verschaeren en Killian Sardella geen progressie maken en dat Mario Stroeykens te vaak op de bank zit. Ollie is echter wat kort door de bocht. Amuzu was vorig jaar bijna het hele seizoen buiten strijd, Verschaeren zit inderdaad wél in een neerwaarts spiraal. Sardella maakte onder Brian Riemer enorme stappen voorwaarts en groeide uit tot een van de beste rechtsachters in België. Stroeykens speelde dit seizoen alle toppers als basispion (Antwerp, Union en Genk) en was ook twee keer basisspeler tegen Dinamo Minsk. Riemer heeft altijd heel erg in hem geloofd en Stroeykens startte dit seizoen altijd in de belangrijke matchen.

Paars-Wit zag de waarde van de jonge spelers in de kern de afgelopen jaren flink stijgen sinds de komst van de Deense connectie. Zo werd Bart Verbruggen door Riemer en Fredberg meteen in doel gezet met het doel te cashen op hem en dat was een gouden zet. Zeno Debast groeide ook door en beiden brachten minstens 35,5 miljoen euro in het laatje.

Marktwaarde spelerskern steeg fors

Dit jaar bewoog er wereldwijd niet heel veel op de transfermarkt, waardoor Fredberg besloot om niet snel, snel te verkopen. Hij hoopt dat spelers als Sardella, Stroeykens, Amuzu en Verschaeren zich tonen in de Europa League. Twee jaar geleden speelden Verbruggen en Debast zich zo in de kijker met straffe prestaties tegen Villarreal. Anderlecht hoopt dat dit een vervolg gaat krijgen.

In onderstaande tabel maakten we een overzicht van de evolutie van de marktwaardes van de spelers met doorverkoopwaarde in de kern van Anderlecht sinds Jesper Fredberg op 1 januari 2023 officieel in dienst trad bij Anderlecht. Jan-Carlo Simic staat nog niet in de lijst. Zijn evolutie zal pas binnen een aantal maanden duidelijk zijn. Op de achtergrond hoopt Anderlecht dat iemand als Tristan Degreef ook doorgroeit. Hij viel dit seizoen in tegen Dinamo Minsk en Racing Genk. Jongens als Nunzio Engwanda en Nathan De Cat (nog maar 16 jaar) kloppen ook al op de deur. Fredberg haalde, samen met Mikkel Hemmersam, ook jonge buitenlandse talenten als Timo Schlieck, Robbie Ure, Keisuke Goto en Magnus Munck naar het Lotto Park. Kunnen zij via RSCA Futures de poort naar de eerste ploeg openbreken?

Een overzicht van de evolutie van de marktwaardes (Cijfers: Transfermarkt.be) 

  • Moussa N’Diaye: van 1,5 miljoen euro naar 1,8 miljoen euro
  • Killian Sardella: van 1,2 miljoen euro naar 5 miljoen euro
  • Théo Leoni: van 800.000 euro naar 5 miljoen euro
  • Mario Stroeykens: van 3,5 miljoen euro naar 10 miljoen euro
  • Yari Verschaeren: van 10 miljoen euro naar 8,5 miljoen euro
  • Francis Amuzu: van 6,5 miljoen euro naar 5 miljoen euro
  • Nilson Angulo: van 1,2 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro
  • Bart Verbruggen: van 750.000 euro naar 10 miljoen euro (verkocht voor 20 miljoen plus bonussen)
  • Zeno Debast: van 8,5 miljoen euro naar 18 miljoen euro (verkocht voor 15,5 miljoen plus bonussen)
  • Anders Dreyer: van 9 miljoen euro naar 15 miljoen euro
  • Kasper Dolberg: 12 miljoen euro gebleven
  • Luis Vazquez: van 3 miljoen euro naar 5 miljoen euro
  • Alexis Flips: 3 miljoen euro gebleven
  • Louis Patris: van 2,2 miljoen euro naar 2 miljoen euro
  • Kristian Arnstad: van 2,7 miljoen euro naar 2 miljoen euro (verkocht voor 1,35 miljoen plus bonussen)
  • Majeed Ashimeru: van 2,7 miljoen euro naar 2 miljoen euro

Deze spelers stegen met 37,25 miljoen euro in waarde. Ongelijk heeft Fredberg dus zeker niet gehad... Opvallend: volgens Transfermarkt heeft RSCA met Dreyer, Dolberg en Stroeykens drie van de vijf meest waardevolle spelers van de Jupiler Pro League in de kern. Enkel Andreas Skov Olsen en Kévin Denkey komen nog voor hen.

CR

Goed aangepakt van Fredberg?

Meest recent

'Club Brugge vreest transfersoap: korting op Tresoldi?'

Club Brugge mikte sowieso al op een nieuwe recordsom van meer dan 40 miljoen, maar met zijn hattrick ...

3
3
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

27
27
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

24
24
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

52
52
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

152
152
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

37
37
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

901
901
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

105
105
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

196
196
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

215
215
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

45
45
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

115
115
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

322
322
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

59
59
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

30
30
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

42
42
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

129
129
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

300
300
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

152
152
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

60
60
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

23
23
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

205
205
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

595
595
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

33
33
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

34
34

Meer sportnieuws