Anderlecht voor cruciale periode: 'anders positie onhoudbaar'

230
Anderlecht voor cruciale periode: 'anders positie onhoudbaar'

Bij RSC Anderlecht kan het blijkbaar nooit langer dan een seizoen rustig zijn. Sinds de club werd overgenomen is het van de ene naar de andere crisis gegaan, vaak door eigen wanbeleid. De nieuwe trainer moet RSC Anderlecht goed laten voetballen én resultaten opleveren. Dat is ook van cruciaal belang voor het bestuur.

Brian Riemer werd bedankt voor bewezen diensten. Het ontslag viel nu zeker te begrijpen, maar dat hij al vanaf dag 1 van het nieuwe seizoen onder druk kwam te staan vanuit bepaalde hoek, dat roept vragen op. De laatste dagen kreeg ook Jesper Fredberg de volle laag en werd ook al over zijn positie gesproken. Dat is toch allemaal héél snel.

LEES OOK: Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Anderlecht heeft geen onaardige spelerskern

Wie rustig en goed naar de kern van Anderlecht, moet vaststellen dat Anderlecht in september 2024 een uitstekende kern heeft in vergelijking met september 2022. Midden dat seizoen nam Fredberg over. Uiteraard zitten daar nog hiaten in. Fredberg maakte met zijn transferbeleid van Paars-Wit weer een ploeg die meespeelt voor de Belgische prijzen. Omdat hij één toptransfer (een creatieve speler) niet wist aan te trekken, zou hij al onder vuur liggen? Absurd. 

Dat hij voor stabiliteit koos, valt zeker te begrijpen. Anderlecht was voor zijn komst al jaren een duiventil met bijna jaarlijks een halve tot zelfs volledig nieuwe ploeg. Een beetje stabiliteit mocht er wel eens komen in de duiventil die het Lotto Park is geworden inzake spelers- én personeelsverloop. Kende Fredberg een topmercato? Neen. Maar dramatisch was het nu ook weer niet. Nuance ontbreekt in analyses en het is vaak goed of slecht. Deze keer was het volgens ondergetekende degelijk. Zoals we eerder al aanhaalden is de kern niet verzwakt, maar ook niet echt geweldig versterkt. De keuze voor de nieuwe coach zal er wel ‘boenk’ op moeten zijn. Ook voor Wouter Vandenhaute en Marc Coucke.

Brokkenparcours van Coucke en Vandenhaute

Vandenhaute, “Wouter buiten” werd door de harde kern ook ingezet aan het einde van Anderlecht-Genk, is sinds januari 2021 officieel voorzitter van Anderlecht. Sindsdien zit de club al aan sportief directeur nummer twee en trainer nummer vier is op komst. Dat is een duiventil pur sang. Bovendien wisselde het ook te vaak van sportieve visie. Kompany, Mazzu, Riemer… Van een duidelijk beleid is daar weinig sprake van. Gaat Anderlecht nu weer richting een coach à la Kompany, of meer naar een trainer met de filosofie van de Red Bull-school? Niemand die het weet, want de voorzitter praat officieel niet met de media… Welke richting wil Anderlecht uitgaan? Wat zijn de toekomstplannen van de club?

Was het niet handig geweest als hij naast Fredberg had gestaan na het ontslag van Riemer? Eenheid uitstralen. Roger Vanden Stock en Herman Van Holsbeeck straalden dat wel altijd uit in tijden van crisis. Op dit moment zien we weinig eenheid in het Lotto Park. Dat Vandenhaute officieel niet-uitvoerend voorzitter is geworden, is ook een papieren titel. Vandenhaute draait nog aan de knopjes, dat werd ons de afgelopen dagen nog vanuit meerdere hoeken bevestigd.

Een voorzitter van Anderlecht kan niét in de schaduw werken. Die les lijken ze in Brussel maar niet te leren. Het hoort bij het takenpakket van een voorzitter van Royal Sporting Club Anderlecht om af en toe de stormen te trotseren. Wanneer het dan goed gaat, mag die persoon dan ook in de picture staan. Voor hem is het dan ook van cruciaal belang dat Fredberg en de nieuwe coach slagen. In het andere geval wordt zijn positie als voorzitter van Anderlecht simpelweg onhoudbaar. 

Geen marge meer voor foute beslissingen

Het wordt dus best een cruciaal seizoen voor Anderlecht. Coucke gaat ook niet vrijuit, al zeker niet als je enkel via Instagramstories communiceert over Anderlecht en eigenlijk je sportief directeur onder de bus gooit. Was er nu budget of niet? Makelaars wisten ons alvast te melden dat er niet veel middelen waren, wel als er nog spelers verkocht zouden worden zoals pakweg Anders Dreyer, Francis Amuzu en anderen. Het blijft onbegrijpelijk dat de eigenaar op deze manier over Anderlecht blijft communiceren, zo was hij via de sociale media ook al te emotioneel nadat Anderlecht de bekerfinale verloor en kort nadien van Union SG in de play-offs in het laatste seizoen van Vincent Kompany. Van iemand in zijn positie verwacht je meer inzake communicatie bij een van de meest gemediatiseerde bedrijven van het land.

Sinds hij de club in 2017 overnam zijn de positiewissels niet meer bij te houden. Hij heeft nu al een bedenkelijke balans als eigenaar met trainer nummer 8 die op komst is en daarnaast ook nog eens 3 interim-trainers. Ook voor Coucke moét het nu een succes worden met deze mensen aan het roer. Anderlecht kan geen duiventil blijven. De fans, die wéér een nieuwe start met andere mensen niet meer gaan pikken, kijken over de schouders van Vandenhaute en Coucke mee. Ook de aandeelhouders moeten presteren, net als de mensen die onder hen staan in de hiërarchie.

CR

Staan Vandenhaute en Coucke ook onder druk?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

54
54
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

146
146
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

489
489
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

37
37
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

146
146
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

510
510
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

93
93
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

460
460
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

327
327
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

740
740
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

370
370
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

765
765
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

856
856
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

179
179
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

75
75
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

414
414
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

194
194
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

462
462
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

800
800
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

218
218
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

552
552
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

329
329

Meer sportnieuws