Dender blijft verbazen: Euvrard onthult straf doel

door
Dender blijft verbazen: Euvrard onthult straf doel

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League toch alweer enkele verrassingen. Met Genk, Club Brugge en Anderlecht hebben enkele topclubs zich meteen in de top zes genesteld, maar daar krijgen ze ook het gezelschap van enkele revelaties in de vorm van Charleroi, Westerlo en FCV Dender.

Vooral die laatste club blijft velen verbazen. Na de onverwachte promotie en het vertrek van trainer Timmy Simons leek Dender voor velen een vogel voor de kat, maar met een 11 op 21 snuffelt het voorlopig aan de top zes. Dender prijkte zelfs enkele weken aan de kop van het klassement.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Dender verbaast vriend en vijand

Met een allegaartje van spelers die mee opgeklommen zijn vanuit 1B of zelfs eerste nationale en onbekende nieuwkomers gooit Vincent Euvrard hoge ogen. Voor de trainer is het een mooie revanche, nadat hij vorig seizoen bij RWDM enkele dagen voor de competitiestart ontslagen werd en zo naast een kans op het hoogste niveau greep.

"Het is waar dat we iedereen verrassen, maar we hebben onze plaats niet gestolen", maakt Euvrard zich sterk bij RTBF. "Natuurlijk stonden we als leider geklasseerd boven onze kwaliteiten. Maar als je kijkt naar onze statistieken wat betreft doelkansen voor en tegen en het aantal doelpogingen, dan verdienen we een zesde tot achtste plaats."

Dender voor Play-Off I?

Na toch al zowat een kwart van de reguliere competitie kan Dender op die manier misschien zelfs beginnen dromen van een stekje in Play-Off I. Iets wat Euvrard diep van binnen toch niet helemaal lijkt te willen uitsluiten.

"Als ik zeg dat we één procent kans hebben, dan zou ik al arrogant zijn. Ik wil vooral dat we het hele seizoen blijven tonen wat we in de eerste zes matchen op de lat gelegd hebben", houdt hij de druk toch een beetje af. "We willen vooral de play-downs vermijden. Maar tussen ons gezegd en gezwegen: persoonlijk leg ik de lat hoger. Ik mik op de achtste plaats."

Is de achtste plaats haalbaar voor Dender?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

12
12
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

199
199
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

150
150
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

74
74
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

415
415
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

233
233
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

244
244
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

486
486
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

718
718
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

682
682
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

333
333
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

537
537
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

331
331
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

248
248
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

387
387
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2381
2381
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws