Dender blijft verbazen: Euvrard onthult straf doel

142 stemmen
Dender blijft verbazen: Euvrard onthult straf doel

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League toch alweer enkele verrassingen. Met Genk, Club Brugge en Anderlecht hebben enkele topclubs zich meteen in de top zes genesteld, maar daar krijgen ze ook het gezelschap van enkele revelaties in de vorm van Charleroi, Westerlo en FCV Dender.

Vooral die laatste club blijft velen verbazen. Na de onverwachte promotie en het vertrek van trainer Timmy Simons leek Dender voor velen een vogel voor de kat, maar met een 11 op 21 snuffelt het voorlopig aan de top zes. Dender prijkte zelfs enkele weken aan de kop van het klassement.

Dender verbaast vriend en vijand

Met een allegaartje van spelers die mee opgeklommen zijn vanuit 1B of zelfs eerste nationale en onbekende nieuwkomers gooit Vincent Euvrard hoge ogen. Voor de trainer is het een mooie revanche, nadat hij vorig seizoen bij RWDM enkele dagen voor de competitiestart ontslagen werd en zo naast een kans op het hoogste niveau greep.

"Het is waar dat we iedereen verrassen, maar we hebben onze plaats niet gestolen", maakt Euvrard zich sterk bij RTBF. "Natuurlijk stonden we als leider geklasseerd boven onze kwaliteiten. Maar als je kijkt naar onze statistieken wat betreft doelkansen voor en tegen en het aantal doelpogingen, dan verdienen we een zesde tot achtste plaats."

Dender voor Play-Off I?

Na toch al zowat een kwart van de reguliere competitie kan Dender op die manier misschien zelfs beginnen dromen van een stekje in Play-Off I. Iets wat Euvrard diep van binnen toch niet helemaal lijkt te willen uitsluiten.

"Als ik zeg dat we één procent kans hebben, dan zou ik al arrogant zijn. Ik wil vooral dat we het hele seizoen blijven tonen wat we in de eerste zes matchen op de lat gelegd hebben", houdt hij de druk toch een beetje af. "We willen vooral de play-downs vermijden. Maar tussen ons gezegd en gezwegen: persoonlijk leg ik de lat hoger. Ik mik op de achtste plaats."

Is de achtste plaats haalbaar voor Dender?

Meest recent

'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

23
23
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

21
21
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

36
36
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

40
40
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

6
6
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

51
51
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

157
157
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

72
72
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

261
261
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

77
77
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

28
28
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

113
113
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

471
471
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

151
151
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

295
295
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

223
223
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

121
121
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

173
173
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

445
445
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

78
78
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

535
535
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

122
122
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

341
341

Meer sportnieuws