'Kopie van Vanaken: JPL-revelatie naar Club Brugge?'

door
'Kopie van Vanaken: JPL-revelatie naar Club Brugge?'

Puntengewin leverde het helaas niet op, maar tijdens de knappe prestatie van Club Brugge tegen Borussia Dortmund was Hans Vanaken andermaal een van de uitblinkers. De aanvoerder blijft zo een onmisbare schakel voor Nicky Hayen. Of is het misschien toch stilaan tijd om eens een back-up in huis te halen?

Terwijl de overige posities in Jan Breydel stuk voor stuk wél dubbel bezet zijn heeft Hayen alleen voor Vanaken geen rechtstreeks alternatief voorhanden. Mocht er met hem iets gebeuren moet de coach al beginnen schuiven met pakweg Ferran Jutglà, Hugo Vetlesen of Romeo Vermant. En dat terwijl Club weer een bijzonder druk schema tegemoet gaat.

LEES OOK: Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Heymans versus Vanaken

Toch valt die keuze best te begrijpen: Vanaken is zelden tot nooit geblesseerd, doet naar eigen zeggen niets liever dan meerdere matchen per week af te werken én blijkt geen nood te hebben aan concurrentie om telkens een hoog niveau te halen. Vandaar dat het bestuur de afgelopen jaren geen tijd of middelen spendeerde aan een extra nummer 10.

Nu de tweevoudig Gouden Schoen stilaan toch een dagje ouder wordt komt daar straks wie weet echter verandering in. Maandag was Daan Heymans te gast in Extra Time, waar hij onder meer door Wesley Sonck vergeleken werd met Vanaken. Zo houdt ook de 25-jarige middenvelder van Charleroi het doorgaans simpel én heeft hij een neus voor goals.

Van Charleroi naar Club?

Met zes doelpunten is Heymans momenteel zelfs topschutter in de Jupiler Pro League. Zelf geeft hij wel aan dat Vanaken nog een trapje hoger staat, al is dat volgens Sonck de logica zelve. "Hij is ook een paar jaar ouder en speelt bij Club Brugge. Wie weet komen die nog voor jou?", oppert de voormalige spits van Blauw-Zwart enigszins gekscherend.

De veelzeggende glimlach op het gezicht van Heymans spreekt evenwel boekdelen. Binnen anderhalve week komt de landskampioen alleszins al op bezoek in Mambourg. Een uitgelezen kans voor de polyvalente revelatie tot dusver, die tot medio 2026 vastligt Charleroi, om zijn eventuele sollicitatie bij het Brugse bestuur nog eens in de verf te zetten?

Heymans zou goed passen bij Club

Meest recent

Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

9
9
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

90
90
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

44
44
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

18
18
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

253
253
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

67
67
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

92
92
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

401
401
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

87
87
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

429
429
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

131
131
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

410
410
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

405
405
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

198
198
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

212
212
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

603
603
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

320
320
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

75
75
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1053
1053
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

369
369
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

403
403
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62

Meer sportnieuws