Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

1112
Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

Christopher Scott, die vorig seizoen op huurbasis bij Hannover 96 speelde, keerde deze zomer terug naar Antwerp FC na een teleurstellend seizoen in Duitsland, waar hij slechts 169 minuten speelde. Ondanks hoge verwachtingen bij zijn komst naar Antwerp, blijkt zijn eerste seizoen een flop te zijn geweest, met minimale bijdragen en weinig speelminuten. Deze editie krijgt hij echter een nieuwe kans om zijn potentieel waar te maken en zijn hoge verwachtingen waar te maken, vooral gezien de krappe selectie bij Antwerp. Scott, die door Bayern München werd geprezen als een talent met vergelijkbare kwaliteiten als Kai Havertz, hoopt nu eindelijk zijn belofte waar te maken in het rood-witte shirt van de Great Old.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Scott moest toptransfer en troefkaart worden bij Hannover 96

Vorig seizoen vertrok Christopher Scott van Antwerp FC op huurbasis naar Hannover 96. Die Roten beschouwden Scott als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal.

Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval. “Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Scott wil het maken bij Antwerp FC

Het vorige seizoen verliep teleurstellend voor Christopher Scott, die over alle competities slechts 169 minuten speelde voor Hannover 96. De Duitse tweedeklasser besloot dan ook om de aankoopoptie, die tot half mei gold, niet te lichten.

“Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien”, zei coach Stefan Leitl. Vorige zomer keerde Scott terug naar Antwerp FC, hoewel zijn rol in het nieuwe seizoen nog onduidelijk was.

Toch bleef de 22-jarige middenvelder vastberaden om te slagen bij de club. “Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, vertelde hij eerder in een interview met Transfermarkt.be bij zijn vertrek naar Hannover.

Dit seizoen heeft Scott al vier keer mogen invallen voor de Great Old, vooral dankzij de beperkte selectie van coach Jonas De Roeck. "Iedereen weet in welke situatie we ons bevinden’, zei De Roeck, verwijzend naar de krappe spelersgroep.

Nieuwe kans voor Scott: vergeleken met Kai Havertz

Dit seizoen krijgt Christopher Scott opnieuw de kans om zijn potentieel te tonen in het rood-witte shirt van Antwerp FC. Twee jaar geleden haalde de club hem, onder leiding van Marc Overmars, voor anderhalf miljoen euro weg bij Bayern München, een transfer die meteen hoge verwachtingen met zich meebracht.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een "potentieel goudhaantje" en meldde dat coach Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat Scott mede overtuigde om toen voor Antwerp te kiezen.

In Duitsland werd hij door BILD omschreven als een "juweel", waarbij hij vergeleken werd met Kai Havertz. Hansi Flick, destijds coach van Bayern München, prees zijn snelheid, technische vaardigheden en indrukwekkende prestaties tijdens trainingen.

Ook Holger Seitz, hoofd van de Bayern-academie, had vertrouwen in Scott. Hij voorspelde dat Scott in België een vergelijkbaar succesverhaal kon schrijven als Joshua Zirkzee, die na zijn verhuurperiode bij Anderlecht excelleerde.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational aanvankelijk gezien als een potentiële basisspeler, iemand die op verschillende posities op het middenveld inzetbaar was. Dit seizoen lijkt de club hem nu een nieuwe kans te geven om zijn kwaliteiten eindelijk waar te maken.

Eerste seizoen bij Antwerp FC was een grote flop

Hoewel Mark van Bommel naar verluidt een grote fan van Christopher Scott was, slaagde de middenvelder er zelden in om zijn coach te overtuigen in zijn eerste seizoen bij Antwerp FC.

Ondanks het feit dat de Great Old in zijn eerste jaar verrassend de titel won, kon Scott zijn persoonlijke ambities niet waarmaken. Zijn bijdrage aan het team bleef minimaal, en ook de gewenste ervaring bleef uit.

Zo kreeg hij geen enkele basisplaats in de competitie en mocht hij slechts twee keer starten in de beker Scott slaagde er niet in om het hoge verwachtingspatroon waar te maken. Tijdens zijn invalbeurten bleef hij vaak onzichtbaar, en het verschil maken lukte hem zelden.

"Hij kon nooit laten zien waarom hij bij zijn ex-club Bayern München als toptalent werd beschouwd," concludeerde Gazet van Antwerpen kritisch. Dit seizoen krijgt Scott echter een nieuwe kans om de hoge verwachtingen alsnog, zij het met enige vertraging, in te lossen.

🚀

Zal Scott slagen bij Antwerp?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

76
76
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

303
303
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

52
52
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

29
29
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

186
186
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

50
50
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

145
145
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

177
177
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

220
220
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

135
135
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

367
367
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

125
125
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

56
56
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

240
240
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

319
319
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

262
262
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws