Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

door
Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

Christopher Scott, die vorig seizoen op huurbasis bij Hannover 96 speelde, keerde deze zomer terug naar Antwerp FC na een teleurstellend seizoen in Duitsland, waar hij slechts 169 minuten speelde. Ondanks hoge verwachtingen bij zijn komst naar Antwerp, blijkt zijn eerste seizoen een flop te zijn geweest, met minimale bijdragen en weinig speelminuten. Deze editie krijgt hij echter een nieuwe kans om zijn potentieel waar te maken en zijn hoge verwachtingen waar te maken, vooral gezien de krappe selectie bij Antwerp. Scott, die door Bayern München werd geprezen als een talent met vergelijkbare kwaliteiten als Kai Havertz, hoopt nu eindelijk zijn belofte waar te maken in het rood-witte shirt van de Great Old.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Scott moest toptransfer en troefkaart worden bij Hannover 96

Vorig seizoen vertrok Christopher Scott van Antwerp FC op huurbasis naar Hannover 96. Die Roten beschouwden Scott als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal.

Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval. “Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Scott wil het maken bij Antwerp FC

Het vorige seizoen verliep teleurstellend voor Christopher Scott, die over alle competities slechts 169 minuten speelde voor Hannover 96. De Duitse tweedeklasser besloot dan ook om de aankoopoptie, die tot half mei gold, niet te lichten.

“Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien”, zei coach Stefan Leitl. Vorige zomer keerde Scott terug naar Antwerp FC, hoewel zijn rol in het nieuwe seizoen nog onduidelijk was.

Toch bleef de 22-jarige middenvelder vastberaden om te slagen bij de club. “Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, vertelde hij eerder in een interview met Transfermarkt.be bij zijn vertrek naar Hannover.

Dit seizoen heeft Scott al vier keer mogen invallen voor de Great Old, vooral dankzij de beperkte selectie van coach Jonas De Roeck. "Iedereen weet in welke situatie we ons bevinden’, zei De Roeck, verwijzend naar de krappe spelersgroep.

Nieuwe kans voor Scott: vergeleken met Kai Havertz

Dit seizoen krijgt Christopher Scott opnieuw de kans om zijn potentieel te tonen in het rood-witte shirt van Antwerp FC. Twee jaar geleden haalde de club hem, onder leiding van Marc Overmars, voor anderhalf miljoen euro weg bij Bayern München, een transfer die meteen hoge verwachtingen met zich meebracht.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een "potentieel goudhaantje" en meldde dat coach Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat Scott mede overtuigde om toen voor Antwerp te kiezen.

In Duitsland werd hij door BILD omschreven als een "juweel", waarbij hij vergeleken werd met Kai Havertz. Hansi Flick, destijds coach van Bayern München, prees zijn snelheid, technische vaardigheden en indrukwekkende prestaties tijdens trainingen.

Ook Holger Seitz, hoofd van de Bayern-academie, had vertrouwen in Scott. Hij voorspelde dat Scott in België een vergelijkbaar succesverhaal kon schrijven als Joshua Zirkzee, die na zijn verhuurperiode bij Anderlecht excelleerde.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational aanvankelijk gezien als een potentiële basisspeler, iemand die op verschillende posities op het middenveld inzetbaar was. Dit seizoen lijkt de club hem nu een nieuwe kans te geven om zijn kwaliteiten eindelijk waar te maken.

Eerste seizoen bij Antwerp FC was een grote flop

Hoewel Mark van Bommel naar verluidt een grote fan van Christopher Scott was, slaagde de middenvelder er zelden in om zijn coach te overtuigen in zijn eerste seizoen bij Antwerp FC.

Ondanks het feit dat de Great Old in zijn eerste jaar verrassend de titel won, kon Scott zijn persoonlijke ambities niet waarmaken. Zijn bijdrage aan het team bleef minimaal, en ook de gewenste ervaring bleef uit.

Zo kreeg hij geen enkele basisplaats in de competitie en mocht hij slechts twee keer starten in de beker Scott slaagde er niet in om het hoge verwachtingspatroon waar te maken. Tijdens zijn invalbeurten bleef hij vaak onzichtbaar, en het verschil maken lukte hem zelden.

"Hij kon nooit laten zien waarom hij bij zijn ex-club Bayern München als toptalent werd beschouwd," concludeerde Gazet van Antwerpen kritisch. Dit seizoen krijgt Scott echter een nieuwe kans om de hoge verwachtingen alsnog, zij het met enige vertraging, in te lossen.

Zal Scott slagen bij Antwerp?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

77
77
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

49
49
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

28
28
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

75
75
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

196
196
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

46
46
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

128
128
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

461
461
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

284
284
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

261
261
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

263
263
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

500
500
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

53
53
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

524
524
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws