Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

door
Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

Christopher Scott, die vorig seizoen op huurbasis bij Hannover 96 speelde, keerde deze zomer terug naar Antwerp FC na een teleurstellend seizoen in Duitsland, waar hij slechts 169 minuten speelde. Ondanks hoge verwachtingen bij zijn komst naar Antwerp, blijkt zijn eerste seizoen een flop te zijn geweest, met minimale bijdragen en weinig speelminuten. Deze editie krijgt hij echter een nieuwe kans om zijn potentieel waar te maken en zijn hoge verwachtingen waar te maken, vooral gezien de krappe selectie bij Antwerp. Scott, die door Bayern München werd geprezen als een talent met vergelijkbare kwaliteiten als Kai Havertz, hoopt nu eindelijk zijn belofte waar te maken in het rood-witte shirt van de Great Old.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Scott moest toptransfer en troefkaart worden bij Hannover 96

Vorig seizoen vertrok Christopher Scott van Antwerp FC op huurbasis naar Hannover 96. Die Roten beschouwden Scott als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal.

Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval. “Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Scott wil het maken bij Antwerp FC

Het vorige seizoen verliep teleurstellend voor Christopher Scott, die over alle competities slechts 169 minuten speelde voor Hannover 96. De Duitse tweedeklasser besloot dan ook om de aankoopoptie, die tot half mei gold, niet te lichten.

“Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien”, zei coach Stefan Leitl. Vorige zomer keerde Scott terug naar Antwerp FC, hoewel zijn rol in het nieuwe seizoen nog onduidelijk was.

Toch bleef de 22-jarige middenvelder vastberaden om te slagen bij de club. “Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, vertelde hij eerder in een interview met Transfermarkt.be bij zijn vertrek naar Hannover.

Dit seizoen heeft Scott al vier keer mogen invallen voor de Great Old, vooral dankzij de beperkte selectie van coach Jonas De Roeck. "Iedereen weet in welke situatie we ons bevinden’, zei De Roeck, verwijzend naar de krappe spelersgroep.

Nieuwe kans voor Scott: vergeleken met Kai Havertz

Dit seizoen krijgt Christopher Scott opnieuw de kans om zijn potentieel te tonen in het rood-witte shirt van Antwerp FC. Twee jaar geleden haalde de club hem, onder leiding van Marc Overmars, voor anderhalf miljoen euro weg bij Bayern München, een transfer die meteen hoge verwachtingen met zich meebracht.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een "potentieel goudhaantje" en meldde dat coach Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat Scott mede overtuigde om toen voor Antwerp te kiezen.

In Duitsland werd hij door BILD omschreven als een "juweel", waarbij hij vergeleken werd met Kai Havertz. Hansi Flick, destijds coach van Bayern München, prees zijn snelheid, technische vaardigheden en indrukwekkende prestaties tijdens trainingen.

Ook Holger Seitz, hoofd van de Bayern-academie, had vertrouwen in Scott. Hij voorspelde dat Scott in België een vergelijkbaar succesverhaal kon schrijven als Joshua Zirkzee, die na zijn verhuurperiode bij Anderlecht excelleerde.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational aanvankelijk gezien als een potentiële basisspeler, iemand die op verschillende posities op het middenveld inzetbaar was. Dit seizoen lijkt de club hem nu een nieuwe kans te geven om zijn kwaliteiten eindelijk waar te maken.

Eerste seizoen bij Antwerp FC was een grote flop

Hoewel Mark van Bommel naar verluidt een grote fan van Christopher Scott was, slaagde de middenvelder er zelden in om zijn coach te overtuigen in zijn eerste seizoen bij Antwerp FC.

Ondanks het feit dat de Great Old in zijn eerste jaar verrassend de titel won, kon Scott zijn persoonlijke ambities niet waarmaken. Zijn bijdrage aan het team bleef minimaal, en ook de gewenste ervaring bleef uit.

Zo kreeg hij geen enkele basisplaats in de competitie en mocht hij slechts twee keer starten in de beker Scott slaagde er niet in om het hoge verwachtingspatroon waar te maken. Tijdens zijn invalbeurten bleef hij vaak onzichtbaar, en het verschil maken lukte hem zelden.

"Hij kon nooit laten zien waarom hij bij zijn ex-club Bayern München als toptalent werd beschouwd," concludeerde Gazet van Antwerpen kritisch. Dit seizoen krijgt Scott echter een nieuwe kans om de hoge verwachtingen alsnog, zij het met enige vertraging, in te lossen.

Zal Scott slagen bij Antwerp?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

49
49
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

32
32
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

218
218
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

64
64
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

169
169
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

66
66
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

172
172
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

392
392
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

551
551
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

440
440
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

417
417
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

309
309
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws