Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

door
Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

Christopher Scott, die vorig seizoen op huurbasis bij Hannover 96 speelde, keerde deze zomer terug naar Antwerp FC na een teleurstellend seizoen in Duitsland, waar hij slechts 169 minuten speelde. Ondanks hoge verwachtingen bij zijn komst naar Antwerp, blijkt zijn eerste seizoen een flop te zijn geweest, met minimale bijdragen en weinig speelminuten. Deze editie krijgt hij echter een nieuwe kans om zijn potentieel waar te maken en zijn hoge verwachtingen waar te maken, vooral gezien de krappe selectie bij Antwerp. Scott, die door Bayern München werd geprezen als een talent met vergelijkbare kwaliteiten als Kai Havertz, hoopt nu eindelijk zijn belofte waar te maken in het rood-witte shirt van de Great Old.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Scott moest toptransfer en troefkaart worden bij Hannover 96

Vorig seizoen vertrok Christopher Scott van Antwerp FC op huurbasis naar Hannover 96. Die Roten beschouwden Scott als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal.

Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval. “Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Scott wil het maken bij Antwerp FC

Het vorige seizoen verliep teleurstellend voor Christopher Scott, die over alle competities slechts 169 minuten speelde voor Hannover 96. De Duitse tweedeklasser besloot dan ook om de aankoopoptie, die tot half mei gold, niet te lichten.

“Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien”, zei coach Stefan Leitl. Vorige zomer keerde Scott terug naar Antwerp FC, hoewel zijn rol in het nieuwe seizoen nog onduidelijk was.

Toch bleef de 22-jarige middenvelder vastberaden om te slagen bij de club. “Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, vertelde hij eerder in een interview met Transfermarkt.be bij zijn vertrek naar Hannover.

Dit seizoen heeft Scott al vier keer mogen invallen voor de Great Old, vooral dankzij de beperkte selectie van coach Jonas De Roeck. "Iedereen weet in welke situatie we ons bevinden’, zei De Roeck, verwijzend naar de krappe spelersgroep.

Nieuwe kans voor Scott: vergeleken met Kai Havertz

Dit seizoen krijgt Christopher Scott opnieuw de kans om zijn potentieel te tonen in het rood-witte shirt van Antwerp FC. Twee jaar geleden haalde de club hem, onder leiding van Marc Overmars, voor anderhalf miljoen euro weg bij Bayern München, een transfer die meteen hoge verwachtingen met zich meebracht.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een "potentieel goudhaantje" en meldde dat coach Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat Scott mede overtuigde om toen voor Antwerp te kiezen.

In Duitsland werd hij door BILD omschreven als een "juweel", waarbij hij vergeleken werd met Kai Havertz. Hansi Flick, destijds coach van Bayern München, prees zijn snelheid, technische vaardigheden en indrukwekkende prestaties tijdens trainingen.

Ook Holger Seitz, hoofd van de Bayern-academie, had vertrouwen in Scott. Hij voorspelde dat Scott in België een vergelijkbaar succesverhaal kon schrijven als Joshua Zirkzee, die na zijn verhuurperiode bij Anderlecht excelleerde.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational aanvankelijk gezien als een potentiële basisspeler, iemand die op verschillende posities op het middenveld inzetbaar was. Dit seizoen lijkt de club hem nu een nieuwe kans te geven om zijn kwaliteiten eindelijk waar te maken.

Eerste seizoen bij Antwerp FC was een grote flop

Hoewel Mark van Bommel naar verluidt een grote fan van Christopher Scott was, slaagde de middenvelder er zelden in om zijn coach te overtuigen in zijn eerste seizoen bij Antwerp FC.

Ondanks het feit dat de Great Old in zijn eerste jaar verrassend de titel won, kon Scott zijn persoonlijke ambities niet waarmaken. Zijn bijdrage aan het team bleef minimaal, en ook de gewenste ervaring bleef uit.

Zo kreeg hij geen enkele basisplaats in de competitie en mocht hij slechts twee keer starten in de beker Scott slaagde er niet in om het hoge verwachtingspatroon waar te maken. Tijdens zijn invalbeurten bleef hij vaak onzichtbaar, en het verschil maken lukte hem zelden.

"Hij kon nooit laten zien waarom hij bij zijn ex-club Bayern München als toptalent werd beschouwd," concludeerde Gazet van Antwerpen kritisch. Dit seizoen krijgt Scott echter een nieuwe kans om de hoge verwachtingen alsnog, zij het met enige vertraging, in te lossen.

Zal Scott slagen bij Antwerp?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

3
3
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

7
7
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

50
50
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

33
33
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

21
21
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

108
108
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

205
205
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

46
46
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

146
146
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

164
164
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

211
211
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

218
218
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

298
298
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

180
180
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

26
26
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

525
525
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

399
399
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

316
316
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

656
656
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

658
658
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

110
110

Meer sportnieuws