Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

door
Einde verhaal bij RAFC? Fiasco dreigt voor Overmars-deal

Christopher Scott, die vorig seizoen op huurbasis bij Hannover 96 speelde, keerde deze zomer terug naar Antwerp FC na een teleurstellend seizoen in Duitsland, waar hij slechts 169 minuten speelde. Ondanks hoge verwachtingen bij zijn komst naar Antwerp, blijkt zijn eerste seizoen een flop te zijn geweest, met minimale bijdragen en weinig speelminuten. Deze editie krijgt hij echter een nieuwe kans om zijn potentieel waar te maken en zijn hoge verwachtingen waar te maken, vooral gezien de krappe selectie bij Antwerp. Scott, die door Bayern München werd geprezen als een talent met vergelijkbare kwaliteiten als Kai Havertz, hoopt nu eindelijk zijn belofte waar te maken in het rood-witte shirt van de Great Old.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Scott moest toptransfer en troefkaart worden bij Hannover 96

Vorig seizoen vertrok Christopher Scott van Antwerp FC op huurbasis naar Hannover 96. Die Roten beschouwden Scott als een toptransfer en de Duitse tweedeklasser nam zelfs een aankoopoptie van 400 duizend euro op in de huurdeal.

Sportdirecteur Marcus Mann zag Scott als een flexibel inzetbare verbindingsspeler op het middenveld, op de tien en in de aanval. “Hij kenmerkt zich door een buitengewone dynamiek in zijn handelen. Met zijn snelle dribbelen kan hij voor impulsen zorgen en ons verdere afwisseling geven”, aldus Mann.

Neue Presse schreef dat Scott een troefkaart had moeten zijn in de Duitse tweede klasse omdat hij alle noodzakelijke kwaliteiten heeft: fysiek, kracht, dreiging voor het doel, tempo - alles wat misschien ontbrak bij '96.

Alleen miste hij veel wedstrijden door blessures en kwam hij amper in actie dit seizoen.

Scott wil het maken bij Antwerp FC

Het vorige seizoen verliep teleurstellend voor Christopher Scott, die over alle competities slechts 169 minuten speelde voor Hannover 96. De Duitse tweedeklasser besloot dan ook om de aankoopoptie, die tot half mei gold, niet te lichten.

“Wij zijn overtuigd van zijn potentieel, maar willen dat uiteraard ook op het veld zien”, zei coach Stefan Leitl. Vorige zomer keerde Scott terug naar Antwerp FC, hoewel zijn rol in het nieuwe seizoen nog onduidelijk was.

Toch bleef de 22-jarige middenvelder vastberaden om te slagen bij de club. “Ik wil het hier 100 procent maken en zal daar alles voor doen”, vertelde hij eerder in een interview met Transfermarkt.be bij zijn vertrek naar Hannover.

Dit seizoen heeft Scott al vier keer mogen invallen voor de Great Old, vooral dankzij de beperkte selectie van coach Jonas De Roeck. "Iedereen weet in welke situatie we ons bevinden’, zei De Roeck, verwijzend naar de krappe spelersgroep.

Nieuwe kans voor Scott: vergeleken met Kai Havertz

Dit seizoen krijgt Christopher Scott opnieuw de kans om zijn potentieel te tonen in het rood-witte shirt van Antwerp FC. Twee jaar geleden haalde de club hem, onder leiding van Marc Overmars, voor anderhalf miljoen euro weg bij Bayern München, een transfer die meteen hoge verwachtingen met zich meebracht.

Het Laatste Nieuws bestempelde hem als een "potentieel goudhaantje" en meldde dat coach Mark van Bommel een grote fan van de aanvaller was, wat Scott mede overtuigde om toen voor Antwerp te kiezen.

In Duitsland werd hij door BILD omschreven als een "juweel", waarbij hij vergeleken werd met Kai Havertz. Hansi Flick, destijds coach van Bayern München, prees zijn snelheid, technische vaardigheden en indrukwekkende prestaties tijdens trainingen.

Ook Holger Seitz, hoofd van de Bayern-academie, had vertrouwen in Scott. Hij voorspelde dat Scott in België een vergelijkbaar succesverhaal kon schrijven als Joshua Zirkzee, die na zijn verhuurperiode bij Anderlecht excelleerde.

Bij Antwerp werd de Duitse jeugdinternational aanvankelijk gezien als een potentiële basisspeler, iemand die op verschillende posities op het middenveld inzetbaar was. Dit seizoen lijkt de club hem nu een nieuwe kans te geven om zijn kwaliteiten eindelijk waar te maken.

Eerste seizoen bij Antwerp FC was een grote flop

Hoewel Mark van Bommel naar verluidt een grote fan van Christopher Scott was, slaagde de middenvelder er zelden in om zijn coach te overtuigen in zijn eerste seizoen bij Antwerp FC.

Ondanks het feit dat de Great Old in zijn eerste jaar verrassend de titel won, kon Scott zijn persoonlijke ambities niet waarmaken. Zijn bijdrage aan het team bleef minimaal, en ook de gewenste ervaring bleef uit.

Zo kreeg hij geen enkele basisplaats in de competitie en mocht hij slechts twee keer starten in de beker Scott slaagde er niet in om het hoge verwachtingspatroon waar te maken. Tijdens zijn invalbeurten bleef hij vaak onzichtbaar, en het verschil maken lukte hem zelden.

"Hij kon nooit laten zien waarom hij bij zijn ex-club Bayern München als toptalent werd beschouwd," concludeerde Gazet van Antwerpen kritisch. Dit seizoen krijgt Scott echter een nieuwe kans om de hoge verwachtingen alsnog, zij het met enige vertraging, in te lossen.

Zal Scott slagen bij Antwerp?

Meest recent

PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

1
1
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

21
21
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

79
79
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

62
62
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

60
60
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

51
51
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

88
88
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

77
77
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

123
123
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

225
225
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

54
54
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

39
39
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

144
144
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

320
320
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

177
177
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

265
265
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

79
79
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

113
113
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

49
49
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

96
96
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

433
433
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

230
230
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

127
127
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

576
576

Meer sportnieuws