Fredberg’s nieuwe coach: gamechanger die RSCA nodig heeft

door
Fredberg’s nieuwe coach: gamechanger die RSCA nodig heeft

Jesper Fredberg trad in januari 2023 aan bij Anderlecht en de aanstelling van Brian Riemer was zijn eerste wapenfeit. Hoewel Riemer aanvankelijk een positieve ommekeer bracht door Anderlecht naar de derde plaats te loodsen, bleek dit seizoen het spel teleurstellend en niet in lijn met de aanvallende filosofie van de club. Ondanks eerdere successen bij Viborg FF, waar Fredberg succesvolle coaches aantrok die nu bij topclubs zoals FC Kopenhagen en Sparta Praag werken, was de aanstelling van Riemer geen voltreffer. Fans riepen om zijn ontslag, en nu kijkt Fredberg vooruit naar zijn volgende belangrijke beslissing: de nieuwe coach die Anderlecht naar succes moet leiden.

LEES OOK: KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

Riemer was het eerste wapenfeit van Fredberg bij Anderlecht

Jesper Fredberg trad op 1 januari 2023 officieel aan bij Anderlecht, maar zijn zoektocht naar een nieuwe trainer begon al in de weken daarvoor. De dramatische resultaten en prestaties onder Felice Mazzu dwongen Sporting om snel in actie te komen.

Fredberg's eerste grote beslissing was de aanstelling van Brian Riemer. Deze keuze, voor een relatief onbekende en onervaren, maar veelbelovende coach, volgde een bewezen strategie van Fredberg.

Bij Viborg FF had hij ook gekozen voor onervaren coaches, die na slechts een jaar door topclubs werden ingelijfd. Met Riemer vervolgde Fredberg deze succesvolle aanpak, als eerste wapenfeit bij Anderlecht, waarbij hij weer eens liet zien dat hij oog had voor opkomend talent.

Fredberg trekt altijd de juiste coaches aan

Als technisch directeur leidde Jesper Fredberg Viborg FF in drie seizoenen van de Deense tweede klasse naar de top van de Superligaen. In zijn laatste seizoen eindigde de promovendus op een verrassende derde plaats en maakte een grote indruk in Denemarken.

Fredberg, de architect van dit huzarenstukje, bewees zijn talent door steeds de juiste spelers en coaches aan te trekken. Deze kwaliteiten waren muziek in de oren van Anderlecht, die hem als een waardevolle aanwinst zagen.

In Denemarken wordt zelfs gesteld dat er in de Superligaen geen enkele andere sportdirecteur zo’n groot verschil maakte dan Fredberg, die tevens omschreven werd als ‘s lands meest getalenteerde technisch directeur.

“Ik denk dat Jesper Fredberg de beste is in de Superliga”, schreef Morten Bruun, journalist van TV2 zelfs.

Fredberg’s coaches nu bij Kopenhagen, Sparta Praag en Bordeaux

Anderlecht kon eind 2022 rekenen op de expertise van Jesper Fredberg in hun zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Felice Mazzu. Bij Viborg FF bewees Fredberg zijn unieke talent door drie coaches aan te stellen die elk een groot succes werden.

Eerst bracht hij de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan boord, die nu hoofdcoach is van de Deense topclub FC Kopenhagen. Daarna volgde Lars Friis, eveneens een assistent-coach die inmiddels hoofdcoach is van Sparta Praag, en als laatste Jakob Friss, die momenteel als assistent werkt bij FC Augsburg.

Elk van deze coaches heeft bijgedragen aan de indrukwekkende vooruitgang van Viborg FF, wat Fredberg's reputatie als expert in het aanstellen van succesvolle hoofdcoaches alleen maar versterkt.

Riemer was geen succes, volgende coach wel?

Brian Riemer was de eerste aanstelling van Jesper Fredberg als hoofdcoach van Anderlecht, maar de resultaten en resultaten bleven achter bij de verwachtingen. Ondanks een veelbelovende derde plaats in zijn vorige seizoen, ten opzichte van de elfde plaats het seizoen ervoor, was het spel dit seizoen teleurstellend.

Anderlecht, dat zich richt op aanvallend, agressief en entertainend voetbal, liet deze ambitie dit seizoen vaak in de steek. De prestaties waren ook niet op niveau, met de club momenteel op de vierde plaats in het klassement.

Riemer slaagde er niet in om veel spelers te verbeteren, wat een belangrijke doelstelling van elke coach is. De onvrede onder de fans groeide, en de roep om Riemer's ontslag werd steeds luider.

Deze aanstelling bleek dan ook geen succesverhaal voor Fredberg. De volgende misschien wel?

Wordt de volgende RSCA-coach een schot in de roos?

Meest recent

Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

124
124
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

1
1
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

105
105
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

387
387
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

55
55
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

33
33
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

98
98
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

87
87
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

19
19
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

39
39
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

81
81
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

185
185
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

42
42
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

101
101
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

53
53
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

25
25
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

245
245
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

115
115
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

98
98
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

185
185
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

40
40
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

150
150
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

82
82
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

34
34

Meer sportnieuws