Einde verhaal Tedesco? "Hij bezweek onder de druk"

door
Einde verhaal Tedesco?

De teneur rond de Rode Duivels is dezer dagen niet al te positief. Het EK werd uiteindelijk een teleurstelling, want de Duivels worstelden zich maar net door een op papier makkelijke poule en sneuvelden daarna meteen roemloos tegen Frankrijk. De twee wedstrijden in september hebben niet voor een kentering gezocht.

Er werd wel nog een logische zege gepakt in de openingsmatch van de Nations League tegen Israël, maar daarna volgde opnieuw een kansloze nederlaag in Frankrijk. Daardoor groeien de twijfels alsmaar meer rond bondscoach Domenico Tedesco. Zijn ontslag lijkt alsmaar meer op tafel te liggen.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Einde verhaal voor Tedesco bij Duivels?

Voorlopig lijkt de Duitser vooral nog safe te zitten doordat de voetbalbond op zwart zaad zit, waardoor het niet evident zou zijn om een ontslagvergoeding op tafel te leggen voor Tedesco. Die tekende kort voor het EK nog een nieuwe overeenkomst tot en met het WK 2026.

"Dat was een vergissing", is de harde conclusie nu van RTBF-analist Stephan Streker. "Ze verlengden zijn contract nog voor de grote test, maar op het EK is Tedesco bezweken onder de druk. Als het dan niet lukt, moet je de moeilijke beslissing nemen en ermee stoppen."

Tedesco botst op limieten

Dat de Rode Duivels niet meer de kwaliteit hebben van de voorbije jaren en dat de lat dus wat lager moet liggen, is voor Streker geen argument om Tedesco aan boord te houden.

"De ploeg is dan wel minder sterk dan voorheen, maar we mogen wel nog altijd eisen stellen voor de trainer. Tedesco is op zijn limieten gebotst wanneer het er echt om ging", besluit hij.

Moeten de Rode Duivels nog verdergaan met Tedesco?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

133
133
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

111
111
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

55
55
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

85
85
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

176
176
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

650
650
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

244
244
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

864
864
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws