Buitenlandse media zeggen dit over prestatie Club Brugge

2028
Buitenlandse media zeggen dit over prestatie Club Brugge

Club Brugge speelde 75 minuten goed, maar nadien ging het volledig kopje onder. Het verhaal dat Belgische ploegen wel vaker meemaken in de Champions League. Wat schreven de buitenlandse media over Club Brugge? We maakten een rondje doorheen Europa.

LEES OOK: Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Skov Olsen maakt indruk

We beginnen in Duitsland bij Bild. "Dortmund boekte een duidelijk 0-3-zege, maar lange tijd zag het daar niet naar uit. De Belgen kregen de betere kansen in de eerste helft, waarna Club Brugge in de tweede helft de betere ploeg was. Alleen wilde het doelpunt niet vallen, tot invaller Gittens uit het niets scoorde. Na de 0-2 was Club Brugge K.O. en Dortmund profiteerde. Gittens en Guirassy maakten het af. Het was een gevleide zege met een te hoge score."

Kicker zag ook dat Club Brugge meer verdiende dan die 0-3. "Dortmund kreeg aanvankelijk de beste kansen, maar Club raakte de lat. Nadien werd het moeilijker voor Dortmund en bij Club deelden ze vooral via Skov Olsen prikjes uit. Beide ploegen kregen geen grote kansen meer in die eerste periode. Na de pauze was Club Brugge baas. Maar toen kwam het moment van Gittens, die de partij besliste."

Sky Sports Deutschland was ook wel gecharmeerd door Club. "Dortmund wist meteen wat het kon verwachten in een klein stadion met afbrokkelend beton midden in een woonwijk, plus Belgische kermistechno op een ongelooflijk volume. Dortmund werd een aantal keren in verlegenheid gebracht door Club Brugge. Vooral op rechts was Skov Olsen een gesel voor Bensebaini. Club Brugge kreeg een aantal goede kansen, maar toen sloeg Gittens op tijd toe."

Razend temp

In Nederland zag Voetbal International dat Club Brugge voor de pauze dé kans kreeg op 1-0 via Hugo Vetlesen nadat Donyell Malen eerst een enorme kans de nek omwrong. Nadien sloeg Dortmund alsnog toe. "Dortmund mocht mede door een aantal gevaarlijke omschakelmomenten van Brugge zeker niet klagen over een 0-0-ruststand. Een kwartier voor tijd hadden de Duitsers wat geluk nodig om op voorsprong te komen. De ingevallen Bynoe-Gittens trok naar binnen en schoot met wat fortuin raak: 0-1."

Bij de BBC zagen ze een leuk duel tussen Club en Dortmund. "De wedstrijd werd in een razend tempo gespeeld, waarbij Hugo Vetlesen van dichtbij de Belgische thuisploeg bijna op voorsprong bracht. Hij trof de lat. Ondanks de ogenschijnlijk comfortabele score voor Dortmund, kreeg Club Brugge verschillende kansen om te scoren. Club baalde van de gemiste kansen, want Dortmund sloeg in het slot toe."

Zal Club deze campagne nog stunten?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

405
405
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

32
32
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

53
53
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

150
150
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

67
67
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

131
131
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

28
28
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

89
89
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

501
501
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

150
150
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

164
164
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

33
33
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

282
282
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

564
564
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

447
447
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

490
490
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

145
145
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

397
397
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

115
115
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

399
399
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

284
284
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

98
98
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws