Buitenlandse media zeggen dit over prestatie Club Brugge

2028 stemmen
Buitenlandse media zeggen dit over prestatie Club Brugge

Club Brugge speelde 75 minuten goed, maar nadien ging het volledig kopje onder. Het verhaal dat Belgische ploegen wel vaker meemaken in de Champions League. Wat schreven de buitenlandse media over Club Brugge? We maakten een rondje doorheen Europa.

LEES OOK: 'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Skov Olsen maakt indruk

We beginnen in Duitsland bij Bild. "Dortmund boekte een duidelijk 0-3-zege, maar lange tijd zag het daar niet naar uit. De Belgen kregen de betere kansen in de eerste helft, waarna Club Brugge in de tweede helft de betere ploeg was. Alleen wilde het doelpunt niet vallen, tot invaller Gittens uit het niets scoorde. Na de 0-2 was Club Brugge K.O. en Dortmund profiteerde. Gittens en Guirassy maakten het af. Het was een gevleide zege met een te hoge score."

Kicker zag ook dat Club Brugge meer verdiende dan die 0-3. "Dortmund kreeg aanvankelijk de beste kansen, maar Club raakte de lat. Nadien werd het moeilijker voor Dortmund en bij Club deelden ze vooral via Skov Olsen prikjes uit. Beide ploegen kregen geen grote kansen meer in die eerste periode. Na de pauze was Club Brugge baas. Maar toen kwam het moment van Gittens, die de partij besliste."

Sky Sports Deutschland was ook wel gecharmeerd door Club. "Dortmund wist meteen wat het kon verwachten in een klein stadion met afbrokkelend beton midden in een woonwijk, plus Belgische kermistechno op een ongelooflijk volume. Dortmund werd een aantal keren in verlegenheid gebracht door Club Brugge. Vooral op rechts was Skov Olsen een gesel voor Bensebaini. Club Brugge kreeg een aantal goede kansen, maar toen sloeg Gittens op tijd toe."

Razend temp

In Nederland zag Voetbal International dat Club Brugge voor de pauze dé kans kreeg op 1-0 via Hugo Vetlesen nadat Donyell Malen eerst een enorme kans de nek omwrong. Nadien sloeg Dortmund alsnog toe. "Dortmund mocht mede door een aantal gevaarlijke omschakelmomenten van Brugge zeker niet klagen over een 0-0-ruststand. Een kwartier voor tijd hadden de Duitsers wat geluk nodig om op voorsprong te komen. De ingevallen Bynoe-Gittens trok naar binnen en schoot met wat fortuin raak: 0-1."

Bij de BBC zagen ze een leuk duel tussen Club en Dortmund. "De wedstrijd werd in een razend tempo gespeeld, waarbij Hugo Vetlesen van dichtbij de Belgische thuisploeg bijna op voorsprong bracht. Hij trof de lat. Ondanks de ogenschijnlijk comfortabele score voor Dortmund, kreeg Club Brugge verschillende kansen om te scoren. Club baalde van de gemiste kansen, want Dortmund sloeg in het slot toe."

Zal Club deze campagne nog stunten?

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

38
38
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

62
62
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

191
191
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

32
32
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

33
33
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

366
366
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

92
92
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

124
124
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

153
153
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

823
823
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

70
70
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

202
202
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

112
112
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

316
316
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

232
232
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

326
326
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

101
101
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

193
193
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

45
45
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

280
280
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

80
80

Meer sportnieuws