Jacky Mathijssen verbaast met verrassende nieuwe club

door
Jacky Mathijssen verbaast met verrassende nieuwe club

Jacky Mathijssen is een gevestigde naam in de Belgische voetbalwereld. De oefenmeester stond onder meer aan het roer bij Club Brugge, Beerschot, Westerlo, STVV en Charleroi en was ook even de bondscoach van de Jonge Duivels.

In de zomer van 2023 stopte de samenwerking met de Koninklijke Belgische Voetbalbond en Mathijssen heeft nu een wel erg verrassende nieuwe uitdaging gevonden. Hij gaat aan de slag als Hoofd Jeugdopleidingen bij het Marokkaanse Wydad Casablanca, dat meldt Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Vreemde keuze

De 61-jarige Mathijssen begint aan een uitdaging als directeur opleidingen bij Wydad Casablanca, een topclub in Marokko. Een vreemde keuze en Mathijssen lijkt zo afscheid te nemen van het hoofdtrainerschap. Hij zal de formaties van de U15 tot en met de U21 onder zijn leiding nemen.

Marokko organiseert de Africa Cup in 2025 en is ook het gastland, samen met Spanje en Portugal, van het WK 2030. De Marokkaanse bond wil daarom de jeugdopleiding in de verf zetten en met Mathijssen bij één van de topclubs hoopt het alvast op een boost.

Jonge Duivels

Mathijssen zijn laatste werkgever was de KBVB. De oefenmeester was bondscoach van de Jonge Duivels en hij loodste onder meer de U21 naar het EK. In Marokko tekende hij nu een verbintenis voor drie jaar. Bij de Belgische U21 is Gill Swerts nu de bondscoach.

Vond jij Mathijssen een goede hoofdtrainer?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

21
21
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

94
94
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

142
142
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

179
179
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

94
94
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

183
183
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

75
75
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1195
1195
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

521
521
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

238
238
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

398
398
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

892
892

Meer sportnieuws