Jacky Mathijssen verbaast met verrassende nieuwe club

door
Jacky Mathijssen verbaast met verrassende nieuwe club

Jacky Mathijssen is een gevestigde naam in de Belgische voetbalwereld. De oefenmeester stond onder meer aan het roer bij Club Brugge, Beerschot, Westerlo, STVV en Charleroi en was ook even de bondscoach van de Jonge Duivels.

In de zomer van 2023 stopte de samenwerking met de Koninklijke Belgische Voetbalbond en Mathijssen heeft nu een wel erg verrassende nieuwe uitdaging gevonden. Hij gaat aan de slag als Hoofd Jeugdopleidingen bij het Marokkaanse Wydad Casablanca, dat meldt Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Vreemde keuze

De 61-jarige Mathijssen begint aan een uitdaging als directeur opleidingen bij Wydad Casablanca, een topclub in Marokko. Een vreemde keuze en Mathijssen lijkt zo afscheid te nemen van het hoofdtrainerschap. Hij zal de formaties van de U15 tot en met de U21 onder zijn leiding nemen.

Marokko organiseert de Africa Cup in 2025 en is ook het gastland, samen met Spanje en Portugal, van het WK 2030. De Marokkaanse bond wil daarom de jeugdopleiding in de verf zetten en met Mathijssen bij één van de topclubs hoopt het alvast op een boost.

Jonge Duivels

Mathijssen zijn laatste werkgever was de KBVB. De oefenmeester was bondscoach van de Jonge Duivels en hij loodste onder meer de U21 naar het EK. In Marokko tekende hij nu een verbintenis voor drie jaar. Bij de Belgische U21 is Gill Swerts nu de bondscoach.

Vond jij Mathijssen een goede hoofdtrainer?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

28
28
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

16
16
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

348
348
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

36
36
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

42
42
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

252
252
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

57
57
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

301
301
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

157
157
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

132
132
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

307
307
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

231
231
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

297
297
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

706
706
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

158
158

Meer sportnieuws