Nog meer onheil voor Anderlecht: ziekenboeg breidt uit

door
Nog meer onheil voor Anderlecht: ziekenboeg breidt uit

Met Anderlecht is dinsdagavond ook het laatste team in de Jupiler Pro League zijn ongeslagen status kwijtgespeeld. Paars-Wit moest zijn meerdere erkennen in KRC Genk, dat met 0-2 kwam winnen in het Lotto Park en zo de nieuwe leider wordt. Anderlecht likt intussen zijn wonden.

De sfeer zakt er immers stilaan onder het vriespunt. De fans hadden zich de voorbije weken al tegen trainer Brian Riemer gekeerd omwille van het matige spel en de nederlaag zorgt ervoor dat de kreten om zijn ontslag alsmaar luider klinken. De Deen wordt echter ook niet geholpen door de omstandigheden.

LEES OOK: Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

Dreyer twijfelachtig voor zaterdag

Het was de hele zomer zonneklaar dat Anderlecht nood had aan extra creativiteit, maar die werd niet gehaald. Bovendien moet hij ook de nodige sleutelspelers missen door blessures. Thorgan Hazard en Jan Vertonghen liggen allebei nog een hele poos in de lappenmand en ook Luis Vazquez ontbrak dinsdag door een een enkelblessure.

Zij krijgen bovendien nog meer gezelschap in de ziekenboeg. Anders Dreyer was tegen Genk immers een opvallende afwezige op het wedstrijdblad. De Deense winger, die dit seizoen achter zijn beste vorm aanloopt, heeft volgens La Dernière Heure last van de knie. Er staat nog een vraagteken achter zijn naam voor de wedstrijd van zaterdag tegen Charleroi.

Hersenschudding voor Augustinsson, Amuzu ziek

Tijdens de rust moet Riemer vervolgens ook nog eens Francis Amuzu in de kleedkamer laten omdat hij zich niet lekker voelde. En na de wedstrijd moest ook Ludwig Augustinsson nog eens met een ambulance afgevoerd worden.

Riemer vertelde op zijn persconferentie achteraf dat de Zweedse linksachter zich niets meer kon herinneren van het slot van de wedstrijd nadat hij een tik tegen het hoofd gekregen had. Er wordt gevreesd voor een hersenschudding, wat betekent dat wellicht ook Augustinsson er zaterdag niet bij zal zijn. De puzzel wordt dus alleen maar lastiger voor Riemer.

Zijn die blessures geldige excuses voor Riemer?

Meest recent

Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

2
2
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

49
49
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

27
27
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

17
17
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

95
95
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

261
261
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

267
267
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

72
72
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

276
276
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

51
51
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

114
114
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

107
107
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

228
228
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

134
134
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

138
138
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

52
52
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

195
195
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

593
593
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

485
485
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

97
97
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

367
367
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1855
1855
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

205
205
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

322
322

Meer sportnieuws