Droomavond Kompany en Debast, Real ziet af maar wint

door
Droomavond Kompany en Debast, Real ziet af maar wint

De eerste avond van de Champions League heeft meteen spektakel gebracht. Vincent Kompany en Zeno Debast beleefden een droomdebuut met respectievelijk een 9-2(!)-overwinning en een geweldige goal. Titelverdediger Real Madrid zag af tegen Stuttgart, maar sleepte in het slot toch een zege uit de brand.

LEES OOK: Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

Bayern München - Dinamo Zagreb 9-2

Met Dinamo Zagreb kreeg Vincent Kompany voor zijn Champions League-debuut met Bayern een haalbare kaart voorgeschoteld. Dat bleek een understatement te zijn, want de Kroaten werden helemaal afgeslacht. Halfweg stond er al 3-0 op het scorebord dankzij goals van Kane, Guerreiro en Olise.

Na rust leek Zagreb het even nog spannend te maken met snelle goals van Petkovic en Ogiwara, maar Bayern stelde snel orde op zaken. Kane deed er nog maar liefst drie goals bij, tussendoor pikte Olise nog zijn tweede mee en in de slotminuten zetten Sané en Goretzka de kers nog helemaal op de taart.

Real Madrid - VfB Stuttgart 3-1

Real Madrid heeft een vette kluif gehad aan Stuttgart, dat in het Bernabeu vrank en vrij kwam voetballen. In het eerste halfuur ontsnapte de Koninklijke meermaals aan een achterstand. Courtois moest Stiller van de openingsgoal houden en de lat bracht redding op een afgeweken bal van Undav. Real mocht blij zijn dat het de rust haalde met 0-0.

De tweede helft begonnen ze wel uitstekend, want al in de openingsminuut zorgde Mbappé met een binnentikker voor de voorsprong. Stuttgart bleek echter niet al te aangeslagen en kwam halfweg de tweede helft via Undav langszij. Pas in de slotfase kon Real de zege over de streep trekken. Rüdiger kopte raak uit een corner en in de slotseconden maakte Endrick het op de counter nog helemaal af.

AC Milan - Liverpool 1-3

Op papier de grootste affiche van de avond begon ook spectaculair. Al in de derde minuut was het de thuisploeg die op voorsprong kwam via Pulisic. Het beloofde een lastige avond te worden voor Liverpool, maar dat maakte op hoekschoppen het verschil. Konaté en Van Dijk keerden de scheve situatie om.

Na rust controleerden de Reds de partij. Een dikke 20 minuten voor het einde besliste Szoboszlai de wedstrijd helemaal met de 1-3. In de laatste seconden kwam Milan wel nog dicht bij de aansluitingstreffer, maar Leão knalde op de paal.

Sporting CP - Lille 2-0

Een wedstrijd tussen twee Rode Duivels, want bij zowel Zeno Debast als Thomas Meunier verschenen in Lissabon aan de aftrap. Zij zagen hoe de wedstrijd op twee minuten tijd een bepalende wending nam. Gyökeres bracht de thuisploeg op voorsprong en meteen daarna moesten de bezoekers met tien verder na een tweede geel voor Gomes.

Desondanks probeerde Lille in de tweede helft wel nog de bakens te verzetten. Onder meer Fernandez-Pardo werd na iets meer dan een uur in de strijd gegooid. Onze jonge landgenoot stond nog maar net op het veld of hij zag hoe de match al helemaal beslist werd. En hoe: Zeno Debast knalde vanop een meter of 20 à 25 de bal heerlijk in één tijd in de bovenhoek. Van een droomdebuut gesproken.

Denk je dat Kompany de Champions League kan winnen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

82
82
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

47
47
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

37
37
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

79
79
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

136
136
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

261
261
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

87
87
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

214
214
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

74
74
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

291
291
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

252
252
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

167
167
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

406
406
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

350
350
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

96
96
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

799
799
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

213
213
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

358
358
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1216
1216
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

413
413
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

644
644
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

400
400
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

874
874
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

1055
1055
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

895
895

Meer sportnieuws