Droomavond Kompany en Debast, Real ziet af maar wint

139 stemmen
Droomavond Kompany en Debast, Real ziet af maar wint

De eerste avond van de Champions League heeft meteen spektakel gebracht. Vincent Kompany en Zeno Debast beleefden een droomdebuut met respectievelijk een 9-2(!)-overwinning en een geweldige goal. Titelverdediger Real Madrid zag af tegen Stuttgart, maar sleepte in het slot toch een zege uit de brand.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

Bayern München - Dinamo Zagreb 9-2

Met Dinamo Zagreb kreeg Vincent Kompany voor zijn Champions League-debuut met Bayern een haalbare kaart voorgeschoteld. Dat bleek een understatement te zijn, want de Kroaten werden helemaal afgeslacht. Halfweg stond er al 3-0 op het scorebord dankzij goals van Kane, Guerreiro en Olise.

Na rust leek Zagreb het even nog spannend te maken met snelle goals van Petkovic en Ogiwara, maar Bayern stelde snel orde op zaken. Kane deed er nog maar liefst drie goals bij, tussendoor pikte Olise nog zijn tweede mee en in de slotminuten zetten Sané en Goretzka de kers nog helemaal op de taart.

Real Madrid - VfB Stuttgart 3-1

Real Madrid heeft een vette kluif gehad aan Stuttgart, dat in het Bernabeu vrank en vrij kwam voetballen. In het eerste halfuur ontsnapte de Koninklijke meermaals aan een achterstand. Courtois moest Stiller van de openingsgoal houden en de lat bracht redding op een afgeweken bal van Undav. Real mocht blij zijn dat het de rust haalde met 0-0.

De tweede helft begonnen ze wel uitstekend, want al in de openingsminuut zorgde Mbappé met een binnentikker voor de voorsprong. Stuttgart bleek echter niet al te aangeslagen en kwam halfweg de tweede helft via Undav langszij. Pas in de slotfase kon Real de zege over de streep trekken. Rüdiger kopte raak uit een corner en in de slotseconden maakte Endrick het op de counter nog helemaal af.

AC Milan - Liverpool 1-3

Op papier de grootste affiche van de avond begon ook spectaculair. Al in de derde minuut was het de thuisploeg die op voorsprong kwam via Pulisic. Het beloofde een lastige avond te worden voor Liverpool, maar dat maakte op hoekschoppen het verschil. Konaté en Van Dijk keerden de scheve situatie om.

Na rust controleerden de Reds de partij. Een dikke 20 minuten voor het einde besliste Szoboszlai de wedstrijd helemaal met de 1-3. In de laatste seconden kwam Milan wel nog dicht bij de aansluitingstreffer, maar Leão knalde op de paal.

Sporting CP - Lille 2-0

Een wedstrijd tussen twee Rode Duivels, want bij zowel Zeno Debast als Thomas Meunier verschenen in Lissabon aan de aftrap. Zij zagen hoe de wedstrijd op twee minuten tijd een bepalende wending nam. Gyökeres bracht de thuisploeg op voorsprong en meteen daarna moesten de bezoekers met tien verder na een tweede geel voor Gomes.

Desondanks probeerde Lille in de tweede helft wel nog de bakens te verzetten. Onder meer Fernandez-Pardo werd na iets meer dan een uur in de strijd gegooid. Onze jonge landgenoot stond nog maar net op het veld of hij zag hoe de match al helemaal beslist werd. En hoe: Zeno Debast knalde vanop een meter of 20 à 25 de bal heerlijk in één tijd in de bovenhoek. Van een droomdebuut gesproken.

Denk je dat Kompany de Champions League kan winnen?

Meest recent

De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

1
1
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

53
53
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

39
39
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

423
423
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

30
30
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

179
179
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

159
159
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

374
374
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

372
372
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

337
337
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

69
69
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

98
98
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

159
159
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

195
195
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

156
156
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

132
132
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

252
252
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

506
506
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

319
319
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

32
32
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

148
148

Meer sportnieuws