Dortmund is niet gerust: Sahin komt met grote lof voor Club

door
Dortmund is niet gerust: Sahin komt met grote lof voor Club

Club Brugge trapt woensdag zijn campagne in de Champions League op gang met een topaffiche. Het krijgt in zijn openingsmatch meteen het bezoek van Borussia Dortmund, dat vorig seizoen nog de finale verloor van Real Madrid. De Duitsers zijn uiteraard straks topfavoriet in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Sahin is op zijn hoede voor Club Brugge

Dortmund is dit seizoen bovendien ook in de Bundesliga gewoon goed begonnen met een zeven op negen. Ze hopen uiteraard op dat elan verder te gaan tegen Club, maar evident zal dat volgens trainer Nuri Sahin niet worden.

Sahin heeft een hoge pet op van Club. "Het wordt een zware dobber om hier aan te treden", tekende Het Nieuwsblad immers bij hem op. "Sinds we weten dat Club onze tegenstander is, hebben we enorm veel wedstrijden van hen gezien. We proberen hun kwaliteiten bloot te leggen voor onze jongens en hen de beste voorbereiding te bieden. Natuurlijk hebben ze kwaliteit: dat is duidelijk. Maar wij willen woensdagavond ook indruk maken tijdens onze eerste wedstrijd."

"Kwaliteit op elke positie"

"Op elke positie hebben ze kwaliteit en zijn ze gevaarlijk", beseft Sahin. "Ik weet dat dit antwoord een beetje cliché klinkt, maar het is zo. Ook focus ik mij liever op mijn eigen team. Met alle respect voor Club, natuurlijk. Het is makkelijk om enkele namen te noemen die gevaarlijk zijn. Het is gewoon een heel goed team."

De voorgeschiedenis speelt wel in het voordeel van Dortmund. De laatste keer dat de twee teams elkaar troffen was in 2020, toen de Duitsers in de groepsfase van de Champions League twee keer met 3-0 wonnen. Club zal hopen dat het straks niet opnieuw zo'n afstraffing wordt.

Zal Club Brugge het Dortmund kunnen lastig maken?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

5
5
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

154
154
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

51
51
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

45
45
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

83
83
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

77
77
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

139
139
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

307
307
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

137
137
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

260
260
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

66
66
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

266
266
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

243
243
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

194
194
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

70
70
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

121
121
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

84
84
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

491
491
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

71
71
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

247
247
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

82
82
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

266
266

Meer sportnieuws