Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

165
Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge kijkt met vertrouwen uit naar de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund, dankzij recente overwinningen en sterke prestaties van sleutelspelers zoals Simon Mignolet en Hans Vanaken. Toch waarschuwt Hein Vanhaezebrouck dat Club Brugge, dat in vorige wedstrijden vaak terugviel in een laag blok, tegen de sterke Dortmund kan laten falen.

Dortmund, met een agressieve pressing en dynamisch spel onder coach Nuri Sahin, wordt als veel sterker beschouwd. Voor Dortmund is winnen in Brugge cruciaal om hun ambities voor de top 8 waar te maken. Beide teams hebben veel op het spel, wat de wedstrijd spannend belooft te maken.

LEES OOK: Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Club Brugge is klaar voor Borussia Dortmund

Met een referentiematch tegen Cercle Brugge net voor de interlandbreak, en de overwinning tegen KV Kortrijk vorig weekend, is het optimisme weer groot bij Club Brugge. Blauw-zwart lijkt klaar te zijn voor de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund.

Simon Mignolet, Hans Vanaken, Gustaf Nilsson en Raphael Onyedika waren tegen Kortrijk de uitblinkers met dienst. “Als zij kunnen doen wat ze altijd doen en als de rest boven zichzelf kan uitstijgen, dan is er veel mogelijk tegen Borussia Dortmund komende woensdag”, schrijft De Morgen.

Ook Het Nieuwsblad ziet kansen op puntenwinst tegen de Duitse topclub: “Een goed Club Brugge kan woensdag de Borussen tot het uiterste te dwingen om in Jan Breydel een resultaat op te halen”, stelt de krant vast.

Club Brugge speelt met vuur: “Dortmund is Kortrijk niet”

Hein Vanhaezebrouck gelooft dat een thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund niet onmogelijk is voor Club Brugge, maar waarschuwt voor voorzichtigheid. Volgens de analist zakte blauw-zwart afgelopen weekend vaak terug in een laag blok tegen KV Kortrijk, iets wat we vaker hebben gezien dit seizoen.

Als blauw-zwart dat woensdag ook doet tegen Dortmund, dan speelt het met vuur volgens Vanhaezebrouck. “Achteraf klonk het dat Kortrijk hen achteruit dwong. Als dat waar is, dan zou ik me zorgen maken. Maar ik geloof het absoluut niet. Het is een keuze. Een gevaarlijke.”

Vanhaezebrouck benadrukt dat als Club Brugge het initiatief aan Dortmund laat, het risico groot is dat ze een flinke klap kunnen krijgen. “Tegen Kortrijk gaf dat lage blok van Club amper iets weg, maar Dortmund is van een heel ander kaliber.”

Sturm und Drang en Klopp-Fußball

Borussia Dortmund heeft zich in de Bundesliga nog niet volledig ontplooid als een geoliede machine, maar staat met 7 op 9 toch op de tweede plaats. BVB speelt met een agressieve pressing en valt bij balverlies snel terug in een compact blok.

Onder leiding van de 36-jarige Nuri Sahin, de jongste coach in de Champions League, wordt een filosofie van hoge pressing en dynamisch voetbal gepredikt. Denk aan Sturm und Drang of het welbekende Klopp-Fußball.

 “Een fysieke veldslag maakt Club er dus best niet van”, aldus Het Nieuwsblad. “Dortmund heeft de conditionele capaciteiten om 90 minuten Sturm und Drang op de mat te brengen.”

Dortmund duwt gaspedaal in tegen Club Brugge

Club Brugge streeft ernaar om tijdens deze Champions League-campagne minstens 8 punten te halen. Volgens UEFA-statistici zou dat genoeg moeten zijn om door te stoten naar de 1/8ste finales.

Voor de grote clubs in de Champions League, zoals Borussia Dortmund, ligt de lat echter hoger: het is moeilijker om te rekenen op een plek bij de top 8, wat directe kwalificatie voor de volgende ronde betekent.

Voor Dortmund heeft de wedstrijd tegen Club Brugge dan ook een extra gewicht. “Voor hen is dit meteen een belangrijke: Dortmund kreeg een haalbare loting om in de top acht te eindigen. Maar dan is winnen in Brugge een must”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

“Als zij bij de top 8 willen zijn, zal Dortmund een wedstrijd als die op Club moeten winnen. Meer dan vroeger zullen grote clubs het gaspedaal induwen tegen ploegen als Club Brugge”, aldus Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Wat zal Club doen tegen Dortmund?

Meest recent

Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

72
72
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

65
65
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

54
54
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

37
37
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

175
175
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

85
85
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

134
134
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

331
331
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

355
355
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

301
301
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

357
357
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

286
286
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

484
484
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

268
268
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

516
516
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

419
419
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

418
418
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

182
182
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

351
351
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

778
778
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

271
271
Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

382
382
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

728
728
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

123
123
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

303
303

Meer sportnieuws