Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

door
Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge kijkt met vertrouwen uit naar de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund, dankzij recente overwinningen en sterke prestaties van sleutelspelers zoals Simon Mignolet en Hans Vanaken. Toch waarschuwt Hein Vanhaezebrouck dat Club Brugge, dat in vorige wedstrijden vaak terugviel in een laag blok, tegen de sterke Dortmund kan laten falen.

Dortmund, met een agressieve pressing en dynamisch spel onder coach Nuri Sahin, wordt als veel sterker beschouwd. Voor Dortmund is winnen in Brugge cruciaal om hun ambities voor de top 8 waar te maken. Beide teams hebben veel op het spel, wat de wedstrijd spannend belooft te maken.

LEES OOK: Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Club Brugge is klaar voor Borussia Dortmund

Met een referentiematch tegen Cercle Brugge net voor de interlandbreak, en de overwinning tegen KV Kortrijk vorig weekend, is het optimisme weer groot bij Club Brugge. Blauw-zwart lijkt klaar te zijn voor de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund.

Simon Mignolet, Hans Vanaken, Gustaf Nilsson en Raphael Onyedika waren tegen Kortrijk de uitblinkers met dienst. “Als zij kunnen doen wat ze altijd doen en als de rest boven zichzelf kan uitstijgen, dan is er veel mogelijk tegen Borussia Dortmund komende woensdag”, schrijft De Morgen.

Ook Het Nieuwsblad ziet kansen op puntenwinst tegen de Duitse topclub: “Een goed Club Brugge kan woensdag de Borussen tot het uiterste te dwingen om in Jan Breydel een resultaat op te halen”, stelt de krant vast.

Club Brugge speelt met vuur: “Dortmund is Kortrijk niet”

Hein Vanhaezebrouck gelooft dat een thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund niet onmogelijk is voor Club Brugge, maar waarschuwt voor voorzichtigheid. Volgens de analist zakte blauw-zwart afgelopen weekend vaak terug in een laag blok tegen KV Kortrijk, iets wat we vaker hebben gezien dit seizoen.

Als blauw-zwart dat woensdag ook doet tegen Dortmund, dan speelt het met vuur volgens Vanhaezebrouck. “Achteraf klonk het dat Kortrijk hen achteruit dwong. Als dat waar is, dan zou ik me zorgen maken. Maar ik geloof het absoluut niet. Het is een keuze. Een gevaarlijke.”

Vanhaezebrouck benadrukt dat als Club Brugge het initiatief aan Dortmund laat, het risico groot is dat ze een flinke klap kunnen krijgen. “Tegen Kortrijk gaf dat lage blok van Club amper iets weg, maar Dortmund is van een heel ander kaliber.”

Sturm und Drang en Klopp-Fußball

Borussia Dortmund heeft zich in de Bundesliga nog niet volledig ontplooid als een geoliede machine, maar staat met 7 op 9 toch op de tweede plaats. BVB speelt met een agressieve pressing en valt bij balverlies snel terug in een compact blok.

Onder leiding van de 36-jarige Nuri Sahin, de jongste coach in de Champions League, wordt een filosofie van hoge pressing en dynamisch voetbal gepredikt. Denk aan Sturm und Drang of het welbekende Klopp-Fußball.

 “Een fysieke veldslag maakt Club er dus best niet van”, aldus Het Nieuwsblad. “Dortmund heeft de conditionele capaciteiten om 90 minuten Sturm und Drang op de mat te brengen.”

Dortmund duwt gaspedaal in tegen Club Brugge

Club Brugge streeft ernaar om tijdens deze Champions League-campagne minstens 8 punten te halen. Volgens UEFA-statistici zou dat genoeg moeten zijn om door te stoten naar de 1/8ste finales.

Voor de grote clubs in de Champions League, zoals Borussia Dortmund, ligt de lat echter hoger: het is moeilijker om te rekenen op een plek bij de top 8, wat directe kwalificatie voor de volgende ronde betekent.

Voor Dortmund heeft de wedstrijd tegen Club Brugge dan ook een extra gewicht. “Voor hen is dit meteen een belangrijke: Dortmund kreeg een haalbare loting om in de top acht te eindigen. Maar dan is winnen in Brugge een must”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

“Als zij bij de top 8 willen zijn, zal Dortmund een wedstrijd als die op Club moeten winnen. Meer dan vroeger zullen grote clubs het gaspedaal induwen tegen ploegen als Club Brugge”, aldus Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Wat zal Club doen tegen Dortmund?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

35
35
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

39
39
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

157
157
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

24
24
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

157
157
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

278
278
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

91
91
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

176
176
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

457
457
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

427
427
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

28
28
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

65
65
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

949
949
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

285
285
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

162
162
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

737
737
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

376
376
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

239
239
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws