Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

165 stemmen
Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge kijkt met vertrouwen uit naar de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund, dankzij recente overwinningen en sterke prestaties van sleutelspelers zoals Simon Mignolet en Hans Vanaken. Toch waarschuwt Hein Vanhaezebrouck dat Club Brugge, dat in vorige wedstrijden vaak terugviel in een laag blok, tegen de sterke Dortmund kan laten falen.

Dortmund, met een agressieve pressing en dynamisch spel onder coach Nuri Sahin, wordt als veel sterker beschouwd. Voor Dortmund is winnen in Brugge cruciaal om hun ambities voor de top 8 waar te maken. Beide teams hebben veel op het spel, wat de wedstrijd spannend belooft te maken.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Club Brugge is klaar voor Borussia Dortmund

Met een referentiematch tegen Cercle Brugge net voor de interlandbreak, en de overwinning tegen KV Kortrijk vorig weekend, is het optimisme weer groot bij Club Brugge. Blauw-zwart lijkt klaar te zijn voor de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund.

Simon Mignolet, Hans Vanaken, Gustaf Nilsson en Raphael Onyedika waren tegen Kortrijk de uitblinkers met dienst. “Als zij kunnen doen wat ze altijd doen en als de rest boven zichzelf kan uitstijgen, dan is er veel mogelijk tegen Borussia Dortmund komende woensdag”, schrijft De Morgen.

Ook Het Nieuwsblad ziet kansen op puntenwinst tegen de Duitse topclub: “Een goed Club Brugge kan woensdag de Borussen tot het uiterste te dwingen om in Jan Breydel een resultaat op te halen”, stelt de krant vast.

Club Brugge speelt met vuur: “Dortmund is Kortrijk niet”

Hein Vanhaezebrouck gelooft dat een thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund niet onmogelijk is voor Club Brugge, maar waarschuwt voor voorzichtigheid. Volgens de analist zakte blauw-zwart afgelopen weekend vaak terug in een laag blok tegen KV Kortrijk, iets wat we vaker hebben gezien dit seizoen.

Als blauw-zwart dat woensdag ook doet tegen Dortmund, dan speelt het met vuur volgens Vanhaezebrouck. “Achteraf klonk het dat Kortrijk hen achteruit dwong. Als dat waar is, dan zou ik me zorgen maken. Maar ik geloof het absoluut niet. Het is een keuze. Een gevaarlijke.”

Vanhaezebrouck benadrukt dat als Club Brugge het initiatief aan Dortmund laat, het risico groot is dat ze een flinke klap kunnen krijgen. “Tegen Kortrijk gaf dat lage blok van Club amper iets weg, maar Dortmund is van een heel ander kaliber.”

Sturm und Drang en Klopp-Fußball

Borussia Dortmund heeft zich in de Bundesliga nog niet volledig ontplooid als een geoliede machine, maar staat met 7 op 9 toch op de tweede plaats. BVB speelt met een agressieve pressing en valt bij balverlies snel terug in een compact blok.

Onder leiding van de 36-jarige Nuri Sahin, de jongste coach in de Champions League, wordt een filosofie van hoge pressing en dynamisch voetbal gepredikt. Denk aan Sturm und Drang of het welbekende Klopp-Fußball.

 “Een fysieke veldslag maakt Club er dus best niet van”, aldus Het Nieuwsblad. “Dortmund heeft de conditionele capaciteiten om 90 minuten Sturm und Drang op de mat te brengen.”

Dortmund duwt gaspedaal in tegen Club Brugge

Club Brugge streeft ernaar om tijdens deze Champions League-campagne minstens 8 punten te halen. Volgens UEFA-statistici zou dat genoeg moeten zijn om door te stoten naar de 1/8ste finales.

Voor de grote clubs in de Champions League, zoals Borussia Dortmund, ligt de lat echter hoger: het is moeilijker om te rekenen op een plek bij de top 8, wat directe kwalificatie voor de volgende ronde betekent.

Voor Dortmund heeft de wedstrijd tegen Club Brugge dan ook een extra gewicht. “Voor hen is dit meteen een belangrijke: Dortmund kreeg een haalbare loting om in de top acht te eindigen. Maar dan is winnen in Brugge een must”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

“Als zij bij de top 8 willen zijn, zal Dortmund een wedstrijd als die op Club moeten winnen. Meer dan vroeger zullen grote clubs het gaspedaal induwen tegen ploegen als Club Brugge”, aldus Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Wat zal Club doen tegen Dortmund?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

18
18
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

34
34
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

168
168
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

57
57
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

70
70
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

134
134
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

169
169
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

175
175
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

143
143
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

286
286
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

361
361
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

440
440
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

634
634
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

246
246
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

300
300
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

101
101
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

913
913
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

458
458
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

608
608

Meer sportnieuws