Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

165 stemmen
Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge kijkt met vertrouwen uit naar de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund, dankzij recente overwinningen en sterke prestaties van sleutelspelers zoals Simon Mignolet en Hans Vanaken. Toch waarschuwt Hein Vanhaezebrouck dat Club Brugge, dat in vorige wedstrijden vaak terugviel in een laag blok, tegen de sterke Dortmund kan laten falen.

Dortmund, met een agressieve pressing en dynamisch spel onder coach Nuri Sahin, wordt als veel sterker beschouwd. Voor Dortmund is winnen in Brugge cruciaal om hun ambities voor de top 8 waar te maken. Beide teams hebben veel op het spel, wat de wedstrijd spannend belooft te maken.

LEES OOK: 'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Club Brugge is klaar voor Borussia Dortmund

Met een referentiematch tegen Cercle Brugge net voor de interlandbreak, en de overwinning tegen KV Kortrijk vorig weekend, is het optimisme weer groot bij Club Brugge. Blauw-zwart lijkt klaar te zijn voor de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund.

Simon Mignolet, Hans Vanaken, Gustaf Nilsson en Raphael Onyedika waren tegen Kortrijk de uitblinkers met dienst. “Als zij kunnen doen wat ze altijd doen en als de rest boven zichzelf kan uitstijgen, dan is er veel mogelijk tegen Borussia Dortmund komende woensdag”, schrijft De Morgen.

Ook Het Nieuwsblad ziet kansen op puntenwinst tegen de Duitse topclub: “Een goed Club Brugge kan woensdag de Borussen tot het uiterste te dwingen om in Jan Breydel een resultaat op te halen”, stelt de krant vast.

Club Brugge speelt met vuur: “Dortmund is Kortrijk niet”

Hein Vanhaezebrouck gelooft dat een thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund niet onmogelijk is voor Club Brugge, maar waarschuwt voor voorzichtigheid. Volgens de analist zakte blauw-zwart afgelopen weekend vaak terug in een laag blok tegen KV Kortrijk, iets wat we vaker hebben gezien dit seizoen.

Als blauw-zwart dat woensdag ook doet tegen Dortmund, dan speelt het met vuur volgens Vanhaezebrouck. “Achteraf klonk het dat Kortrijk hen achteruit dwong. Als dat waar is, dan zou ik me zorgen maken. Maar ik geloof het absoluut niet. Het is een keuze. Een gevaarlijke.”

Vanhaezebrouck benadrukt dat als Club Brugge het initiatief aan Dortmund laat, het risico groot is dat ze een flinke klap kunnen krijgen. “Tegen Kortrijk gaf dat lage blok van Club amper iets weg, maar Dortmund is van een heel ander kaliber.”

Sturm und Drang en Klopp-Fußball

Borussia Dortmund heeft zich in de Bundesliga nog niet volledig ontplooid als een geoliede machine, maar staat met 7 op 9 toch op de tweede plaats. BVB speelt met een agressieve pressing en valt bij balverlies snel terug in een compact blok.

Onder leiding van de 36-jarige Nuri Sahin, de jongste coach in de Champions League, wordt een filosofie van hoge pressing en dynamisch voetbal gepredikt. Denk aan Sturm und Drang of het welbekende Klopp-Fußball.

 “Een fysieke veldslag maakt Club er dus best niet van”, aldus Het Nieuwsblad. “Dortmund heeft de conditionele capaciteiten om 90 minuten Sturm und Drang op de mat te brengen.”

Dortmund duwt gaspedaal in tegen Club Brugge

Club Brugge streeft ernaar om tijdens deze Champions League-campagne minstens 8 punten te halen. Volgens UEFA-statistici zou dat genoeg moeten zijn om door te stoten naar de 1/8ste finales.

Voor de grote clubs in de Champions League, zoals Borussia Dortmund, ligt de lat echter hoger: het is moeilijker om te rekenen op een plek bij de top 8, wat directe kwalificatie voor de volgende ronde betekent.

Voor Dortmund heeft de wedstrijd tegen Club Brugge dan ook een extra gewicht. “Voor hen is dit meteen een belangrijke: Dortmund kreeg een haalbare loting om in de top acht te eindigen. Maar dan is winnen in Brugge een must”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

“Als zij bij de top 8 willen zijn, zal Dortmund een wedstrijd als die op Club moeten winnen. Meer dan vroeger zullen grote clubs het gaspedaal induwen tegen ploegen als Club Brugge”, aldus Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Wat zal Club doen tegen Dortmund?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

29
29
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

54
54
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

77
77
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

41
41
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

42
42
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

75
75
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

240
240
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

354
354
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

174
174
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

637
637
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

136
136
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

457
457
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

660
660
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

495
495
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

509
509

Meer sportnieuws