Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

165 stemmen
Champions League crash: Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge kijkt met vertrouwen uit naar de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund, dankzij recente overwinningen en sterke prestaties van sleutelspelers zoals Simon Mignolet en Hans Vanaken. Toch waarschuwt Hein Vanhaezebrouck dat Club Brugge, dat in vorige wedstrijden vaak terugviel in een laag blok, tegen de sterke Dortmund kan laten falen.

Dortmund, met een agressieve pressing en dynamisch spel onder coach Nuri Sahin, wordt als veel sterker beschouwd. Voor Dortmund is winnen in Brugge cruciaal om hun ambities voor de top 8 waar te maken. Beide teams hebben veel op het spel, wat de wedstrijd spannend belooft te maken.

LEES OOK: Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Club Brugge is klaar voor Borussia Dortmund

Met een referentiematch tegen Cercle Brugge net voor de interlandbreak, en de overwinning tegen KV Kortrijk vorig weekend, is het optimisme weer groot bij Club Brugge. Blauw-zwart lijkt klaar te zijn voor de Champions League-opener tegen Borussia Dortmund.

Simon Mignolet, Hans Vanaken, Gustaf Nilsson en Raphael Onyedika waren tegen Kortrijk de uitblinkers met dienst. “Als zij kunnen doen wat ze altijd doen en als de rest boven zichzelf kan uitstijgen, dan is er veel mogelijk tegen Borussia Dortmund komende woensdag”, schrijft De Morgen.

Ook Het Nieuwsblad ziet kansen op puntenwinst tegen de Duitse topclub: “Een goed Club Brugge kan woensdag de Borussen tot het uiterste te dwingen om in Jan Breydel een resultaat op te halen”, stelt de krant vast.

Club Brugge speelt met vuur: “Dortmund is Kortrijk niet”

Hein Vanhaezebrouck gelooft dat een thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund niet onmogelijk is voor Club Brugge, maar waarschuwt voor voorzichtigheid. Volgens de analist zakte blauw-zwart afgelopen weekend vaak terug in een laag blok tegen KV Kortrijk, iets wat we vaker hebben gezien dit seizoen.

Als blauw-zwart dat woensdag ook doet tegen Dortmund, dan speelt het met vuur volgens Vanhaezebrouck. “Achteraf klonk het dat Kortrijk hen achteruit dwong. Als dat waar is, dan zou ik me zorgen maken. Maar ik geloof het absoluut niet. Het is een keuze. Een gevaarlijke.”

Vanhaezebrouck benadrukt dat als Club Brugge het initiatief aan Dortmund laat, het risico groot is dat ze een flinke klap kunnen krijgen. “Tegen Kortrijk gaf dat lage blok van Club amper iets weg, maar Dortmund is van een heel ander kaliber.”

Sturm und Drang en Klopp-Fußball

Borussia Dortmund heeft zich in de Bundesliga nog niet volledig ontplooid als een geoliede machine, maar staat met 7 op 9 toch op de tweede plaats. BVB speelt met een agressieve pressing en valt bij balverlies snel terug in een compact blok.

Onder leiding van de 36-jarige Nuri Sahin, de jongste coach in de Champions League, wordt een filosofie van hoge pressing en dynamisch voetbal gepredikt. Denk aan Sturm und Drang of het welbekende Klopp-Fußball.

 “Een fysieke veldslag maakt Club er dus best niet van”, aldus Het Nieuwsblad. “Dortmund heeft de conditionele capaciteiten om 90 minuten Sturm und Drang op de mat te brengen.”

Dortmund duwt gaspedaal in tegen Club Brugge

Club Brugge streeft ernaar om tijdens deze Champions League-campagne minstens 8 punten te halen. Volgens UEFA-statistici zou dat genoeg moeten zijn om door te stoten naar de 1/8ste finales.

Voor de grote clubs in de Champions League, zoals Borussia Dortmund, ligt de lat echter hoger: het is moeilijker om te rekenen op een plek bij de top 8, wat directe kwalificatie voor de volgende ronde betekent.

Voor Dortmund heeft de wedstrijd tegen Club Brugge dan ook een extra gewicht. “Voor hen is dit meteen een belangrijke: Dortmund kreeg een haalbare loting om in de top acht te eindigen. Maar dan is winnen in Brugge een must”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

“Als zij bij de top 8 willen zijn, zal Dortmund een wedstrijd als die op Club moeten winnen. Meer dan vroeger zullen grote clubs het gaspedaal induwen tegen ploegen als Club Brugge”, aldus Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Wat zal Club doen tegen Dortmund?

Meest recent

'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

42
42
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

21
21
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

70
70
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

180
180
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

72
72
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

49
49
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

78
78
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

380
380
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

96
96
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

290
290
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

145
145
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

174
174
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

307
307
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

239
239
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

153
153
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

79
79
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

215
215
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

632
632
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

575
575
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

359
359
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

343
343
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

85
85
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

262
262
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

89
89

Meer sportnieuws