Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

666
Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

Club Brugge staat voor een zware klus in de Champions League. Met een loodzware poule, waaronder Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus, en Manchester City, lijkt het behalen van de top 24 een grote uitdaging. Voorzitter Bart Verhaeghe en coach Nicky Hayen hopen op een stunt, maar erkenden de moeilijkheid van de opgave. Verhaeghe blijft ambitieus: “Onze doelstelling is de top 24, en we gaan ons stinkende best doen.”

De fans van Club Brugge tonen veel enthousiasme met al 16.500 verkochte Champions League-abonnementen, maar het team zal hard moeten strijden. Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn. Filip Joos schat dat zeven punten haalbaar zijn, terwijl alles boven de zeven punten een bonus zou zijn. Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. 

LEES OOK: 'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Club Brugge wil stunten in de Champions League

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft aan het begin van het vorige seizoen een ambitieuze doelstelling gepresenteerd: de dubbel behalen. Coach Nicky Hayen deelde deze ambitie en hoopte ook op een stunt in de hervormde Champions League. De loting van het Kampioenenbal heeft echter een uitdagende weg blootgelegd voor Club Brugge.

Ze staan tegenover een bijzonder zware poule met onder anderen Borussia Dortmund thuis, gevolgd door Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

“Sportief is dit een loodzware poule, maar tegelijk zijn het iconische clubs”, zei Verhaeghe na de loting in het Grimaldi Forum van Monaco. “Milaan, Dortmund, nog eens City... Misschien wel de beste ploeg ter wereld.” Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn.

“Dat wordt heel moeilijk, maar het wordt wel onze ambitie”, voegde hij toe. Club Brugge wil nog steeds verrassen of stunten, zoals ze in het verleden nog al gedaan hebben. “Als we spelen volgens het DNA van de club, dan komt het wel goed. Het had nog zwaarder gekund”, grijnsde Verhaeghe.

De straffe doelstelling van Club Brugge: bij de beste 24 ploegen

Club Brugge staat in deze Champions League-poule als het kleine broertje tegenover enkele van de grootste namen in het Europese voetbal. Maar onderschatting kan kansen bieden voor verrassingen. “Onze ambitie blijft overeind: de top 24 halen. Kijk, wij zijn Club Brugge. We gaan ons stinkende best doen”, zei Bart Verhaeghe.

Mocht het uiteindelijk niet lukken om door te stoten, dan zal de voorzitter niet teleurgesteld zijn. Borst vooruit. “Zolang we er maar alles aan gedaan hebben,” benadrukte hij. “Die tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, dan zal dat een gigantische prestatie zijn.”

Coach Nicky Hayen ziet kansen in bepaalde wedstrijden. “Sturm Graz uit, Aston Villa thuis… met ons publiek moet dat zeker mogelijk zijn”, zei hij. Desondanks zal het een enorm zware klus worden om zich bij de beste 24 teams te plaatsen.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, merkt op dat Club Brugge in een bijzonder moeilijke poule zit om de noodzakelijke 7,8 punten te behalen. Alleen Sturm Graz heeft bijvoorbeeld een lager budget dan de Belgische landskampioen.

Bovendien is het de vraag hoeveel spelers van Club Brugge een vaste plaats zouden hebben bij topclubs als Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Aston Villa of zelfs Sporting CP en Celtic. Geen wellicht?

Pech voor Club: tussenronde is onrealistisch

Het publiek van Club Brugge is alvast enthousiast voor de vier thuiswedstrijden tegen Borussia Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus.

Tot nu toe zijn er al 16.500 Champions League-abonnementen verkocht, en de verwachting is dat dit aantal zal stijgen ten opzichte van twee jaar geleden, toen er tegen Leverkusen, Porto en Atlético Madrid 17.000 abonnementen werden verkocht.

Toch wordt het voor Club Brugge een uitdaging om de beoogde acht punten te behalen. Met tegenstanders als Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa, die tot de topcategorie behoren, is dat een zware opgave.

Sturm Graz is een ploeg die je liever thuis treft, terwijl Celtic altijd voor verrassingen kan zorgen. Filip Joos is dan ook voorzichtig optimistisch en denkt dat zeven punten haalbaar zijn. “Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap”, aldus Joos in MidMid.

Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Zal Club Brugge stunten tegen Borussia Dortmund?

Meest recent

Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

1
1
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

9
9
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

13
13
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

48
48
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

14
14
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

73
73
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

25
25
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

113
113
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

24
24
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

59
59
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

28
28
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

92
92
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

58
58
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

76
76
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

223
223
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

68
68
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

55
55
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

41
41
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

205
205
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

116
116
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

87
87
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

198
198
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

328
328

Meer sportnieuws