Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

door
Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

Club Brugge staat voor een zware klus in de Champions League. Met een loodzware poule, waaronder Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus, en Manchester City, lijkt het behalen van de top 24 een grote uitdaging. Voorzitter Bart Verhaeghe en coach Nicky Hayen hopen op een stunt, maar erkenden de moeilijkheid van de opgave. Verhaeghe blijft ambitieus: “Onze doelstelling is de top 24, en we gaan ons stinkende best doen.”

De fans van Club Brugge tonen veel enthousiasme met al 16.500 verkochte Champions League-abonnementen, maar het team zal hard moeten strijden. Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn. Filip Joos schat dat zeven punten haalbaar zijn, terwijl alles boven de zeven punten een bonus zou zijn. Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. 

LEES OOK: Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge wil stunten in de Champions League

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft aan het begin van het vorige seizoen een ambitieuze doelstelling gepresenteerd: de dubbel behalen. Coach Nicky Hayen deelde deze ambitie en hoopte ook op een stunt in de hervormde Champions League. De loting van het Kampioenenbal heeft echter een uitdagende weg blootgelegd voor Club Brugge.

Ze staan tegenover een bijzonder zware poule met onder anderen Borussia Dortmund thuis, gevolgd door Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

“Sportief is dit een loodzware poule, maar tegelijk zijn het iconische clubs”, zei Verhaeghe na de loting in het Grimaldi Forum van Monaco. “Milaan, Dortmund, nog eens City... Misschien wel de beste ploeg ter wereld.” Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn.

“Dat wordt heel moeilijk, maar het wordt wel onze ambitie”, voegde hij toe. Club Brugge wil nog steeds verrassen of stunten, zoals ze in het verleden nog al gedaan hebben. “Als we spelen volgens het DNA van de club, dan komt het wel goed. Het had nog zwaarder gekund”, grijnsde Verhaeghe.

De straffe doelstelling van Club Brugge: bij de beste 24 ploegen

Club Brugge staat in deze Champions League-poule als het kleine broertje tegenover enkele van de grootste namen in het Europese voetbal. Maar onderschatting kan kansen bieden voor verrassingen. “Onze ambitie blijft overeind: de top 24 halen. Kijk, wij zijn Club Brugge. We gaan ons stinkende best doen”, zei Bart Verhaeghe.

Mocht het uiteindelijk niet lukken om door te stoten, dan zal de voorzitter niet teleurgesteld zijn. Borst vooruit. “Zolang we er maar alles aan gedaan hebben,” benadrukte hij. “Die tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, dan zal dat een gigantische prestatie zijn.”

Coach Nicky Hayen ziet kansen in bepaalde wedstrijden. “Sturm Graz uit, Aston Villa thuis… met ons publiek moet dat zeker mogelijk zijn”, zei hij. Desondanks zal het een enorm zware klus worden om zich bij de beste 24 teams te plaatsen.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, merkt op dat Club Brugge in een bijzonder moeilijke poule zit om de noodzakelijke 7,8 punten te behalen. Alleen Sturm Graz heeft bijvoorbeeld een lager budget dan de Belgische landskampioen.

Bovendien is het de vraag hoeveel spelers van Club Brugge een vaste plaats zouden hebben bij topclubs als Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Aston Villa of zelfs Sporting CP en Celtic. Geen wellicht?

Pech voor Club: tussenronde is onrealistisch

Het publiek van Club Brugge is alvast enthousiast voor de vier thuiswedstrijden tegen Borussia Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus.

Tot nu toe zijn er al 16.500 Champions League-abonnementen verkocht, en de verwachting is dat dit aantal zal stijgen ten opzichte van twee jaar geleden, toen er tegen Leverkusen, Porto en Atlético Madrid 17.000 abonnementen werden verkocht.

Toch wordt het voor Club Brugge een uitdaging om de beoogde acht punten te behalen. Met tegenstanders als Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa, die tot de topcategorie behoren, is dat een zware opgave.

Sturm Graz is een ploeg die je liever thuis treft, terwijl Celtic altijd voor verrassingen kan zorgen. Filip Joos is dan ook voorzichtig optimistisch en denkt dat zeven punten haalbaar zijn. “Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap”, aldus Joos in MidMid.

Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Zal Club Brugge stunten tegen Borussia Dortmund?

Meest recent

Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

17
17
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

137
137
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

102
102
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

160
160
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

47
47
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

77
77
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

172
172
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

87
87
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

137
137
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

93
93
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

257
257
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

63
63
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

262
262
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

235
235
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

122
122
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

320
320
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

59
59
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

143
143
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

311
311
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

380
380
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

145
145
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

87
87
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

67
67
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78

Meer sportnieuws