Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

666 stemmen
Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

Club Brugge staat voor een zware klus in de Champions League. Met een loodzware poule, waaronder Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus, en Manchester City, lijkt het behalen van de top 24 een grote uitdaging. Voorzitter Bart Verhaeghe en coach Nicky Hayen hopen op een stunt, maar erkenden de moeilijkheid van de opgave. Verhaeghe blijft ambitieus: “Onze doelstelling is de top 24, en we gaan ons stinkende best doen.”

De fans van Club Brugge tonen veel enthousiasme met al 16.500 verkochte Champions League-abonnementen, maar het team zal hard moeten strijden. Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn. Filip Joos schat dat zeven punten haalbaar zijn, terwijl alles boven de zeven punten een bonus zou zijn. Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. 

LEES OOK: Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge wil stunten in de Champions League

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft aan het begin van het vorige seizoen een ambitieuze doelstelling gepresenteerd: de dubbel behalen. Coach Nicky Hayen deelde deze ambitie en hoopte ook op een stunt in de hervormde Champions League. De loting van het Kampioenenbal heeft echter een uitdagende weg blootgelegd voor Club Brugge.

Ze staan tegenover een bijzonder zware poule met onder anderen Borussia Dortmund thuis, gevolgd door Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

“Sportief is dit een loodzware poule, maar tegelijk zijn het iconische clubs”, zei Verhaeghe na de loting in het Grimaldi Forum van Monaco. “Milaan, Dortmund, nog eens City... Misschien wel de beste ploeg ter wereld.” Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn.

“Dat wordt heel moeilijk, maar het wordt wel onze ambitie”, voegde hij toe. Club Brugge wil nog steeds verrassen of stunten, zoals ze in het verleden nog al gedaan hebben. “Als we spelen volgens het DNA van de club, dan komt het wel goed. Het had nog zwaarder gekund”, grijnsde Verhaeghe.

De straffe doelstelling van Club Brugge: bij de beste 24 ploegen

Club Brugge staat in deze Champions League-poule als het kleine broertje tegenover enkele van de grootste namen in het Europese voetbal. Maar onderschatting kan kansen bieden voor verrassingen. “Onze ambitie blijft overeind: de top 24 halen. Kijk, wij zijn Club Brugge. We gaan ons stinkende best doen”, zei Bart Verhaeghe.

Mocht het uiteindelijk niet lukken om door te stoten, dan zal de voorzitter niet teleurgesteld zijn. Borst vooruit. “Zolang we er maar alles aan gedaan hebben,” benadrukte hij. “Die tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, dan zal dat een gigantische prestatie zijn.”

Coach Nicky Hayen ziet kansen in bepaalde wedstrijden. “Sturm Graz uit, Aston Villa thuis… met ons publiek moet dat zeker mogelijk zijn”, zei hij. Desondanks zal het een enorm zware klus worden om zich bij de beste 24 teams te plaatsen.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, merkt op dat Club Brugge in een bijzonder moeilijke poule zit om de noodzakelijke 7,8 punten te behalen. Alleen Sturm Graz heeft bijvoorbeeld een lager budget dan de Belgische landskampioen.

Bovendien is het de vraag hoeveel spelers van Club Brugge een vaste plaats zouden hebben bij topclubs als Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Aston Villa of zelfs Sporting CP en Celtic. Geen wellicht?

Pech voor Club: tussenronde is onrealistisch

Het publiek van Club Brugge is alvast enthousiast voor de vier thuiswedstrijden tegen Borussia Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus.

Tot nu toe zijn er al 16.500 Champions League-abonnementen verkocht, en de verwachting is dat dit aantal zal stijgen ten opzichte van twee jaar geleden, toen er tegen Leverkusen, Porto en Atlético Madrid 17.000 abonnementen werden verkocht.

Toch wordt het voor Club Brugge een uitdaging om de beoogde acht punten te behalen. Met tegenstanders als Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa, die tot de topcategorie behoren, is dat een zware opgave.

Sturm Graz is een ploeg die je liever thuis treft, terwijl Celtic altijd voor verrassingen kan zorgen. Filip Joos is dan ook voorzichtig optimistisch en denkt dat zeven punten haalbaar zijn. “Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap”, aldus Joos in MidMid.

Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Zal Club Brugge stunten tegen Borussia Dortmund?

Meest recent

Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

8
8
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

48
48
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

64
64
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

26
26
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

179
179
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

472
472
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

238
238
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

101
101
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

52
52
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

85
85
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

944
944
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

70
70
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

44
44
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

926
926
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

362
362
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

279
279
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

700
700
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

724
724
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

622
622
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

179
179
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

60
60
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

165
165
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

866
866

Meer sportnieuws