Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

door
Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

Club Brugge staat voor een zware klus in de Champions League. Met een loodzware poule, waaronder Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus, en Manchester City, lijkt het behalen van de top 24 een grote uitdaging. Voorzitter Bart Verhaeghe en coach Nicky Hayen hopen op een stunt, maar erkenden de moeilijkheid van de opgave. Verhaeghe blijft ambitieus: “Onze doelstelling is de top 24, en we gaan ons stinkende best doen.”

De fans van Club Brugge tonen veel enthousiasme met al 16.500 verkochte Champions League-abonnementen, maar het team zal hard moeten strijden. Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn. Filip Joos schat dat zeven punten haalbaar zijn, terwijl alles boven de zeven punten een bonus zou zijn. Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. 

LEES OOK: De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

Club Brugge wil stunten in de Champions League

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft aan het begin van het vorige seizoen een ambitieuze doelstelling gepresenteerd: de dubbel behalen. Coach Nicky Hayen deelde deze ambitie en hoopte ook op een stunt in de hervormde Champions League. De loting van het Kampioenenbal heeft echter een uitdagende weg blootgelegd voor Club Brugge.

Ze staan tegenover een bijzonder zware poule met onder anderen Borussia Dortmund thuis, gevolgd door Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

“Sportief is dit een loodzware poule, maar tegelijk zijn het iconische clubs”, zei Verhaeghe na de loting in het Grimaldi Forum van Monaco. “Milaan, Dortmund, nog eens City... Misschien wel de beste ploeg ter wereld.” Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn.

“Dat wordt heel moeilijk, maar het wordt wel onze ambitie”, voegde hij toe. Club Brugge wil nog steeds verrassen of stunten, zoals ze in het verleden nog al gedaan hebben. “Als we spelen volgens het DNA van de club, dan komt het wel goed. Het had nog zwaarder gekund”, grijnsde Verhaeghe.

De straffe doelstelling van Club Brugge: bij de beste 24 ploegen

Club Brugge staat in deze Champions League-poule als het kleine broertje tegenover enkele van de grootste namen in het Europese voetbal. Maar onderschatting kan kansen bieden voor verrassingen. “Onze ambitie blijft overeind: de top 24 halen. Kijk, wij zijn Club Brugge. We gaan ons stinkende best doen”, zei Bart Verhaeghe.

Mocht het uiteindelijk niet lukken om door te stoten, dan zal de voorzitter niet teleurgesteld zijn. Borst vooruit. “Zolang we er maar alles aan gedaan hebben,” benadrukte hij. “Die tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, dan zal dat een gigantische prestatie zijn.”

Coach Nicky Hayen ziet kansen in bepaalde wedstrijden. “Sturm Graz uit, Aston Villa thuis… met ons publiek moet dat zeker mogelijk zijn”, zei hij. Desondanks zal het een enorm zware klus worden om zich bij de beste 24 teams te plaatsen.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, merkt op dat Club Brugge in een bijzonder moeilijke poule zit om de noodzakelijke 7,8 punten te behalen. Alleen Sturm Graz heeft bijvoorbeeld een lager budget dan de Belgische landskampioen.

Bovendien is het de vraag hoeveel spelers van Club Brugge een vaste plaats zouden hebben bij topclubs als Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Aston Villa of zelfs Sporting CP en Celtic. Geen wellicht?

Pech voor Club: tussenronde is onrealistisch

Het publiek van Club Brugge is alvast enthousiast voor de vier thuiswedstrijden tegen Borussia Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus.

Tot nu toe zijn er al 16.500 Champions League-abonnementen verkocht, en de verwachting is dat dit aantal zal stijgen ten opzichte van twee jaar geleden, toen er tegen Leverkusen, Porto en Atlético Madrid 17.000 abonnementen werden verkocht.

Toch wordt het voor Club Brugge een uitdaging om de beoogde acht punten te behalen. Met tegenstanders als Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa, die tot de topcategorie behoren, is dat een zware opgave.

Sturm Graz is een ploeg die je liever thuis treft, terwijl Celtic altijd voor verrassingen kan zorgen. Filip Joos is dan ook voorzichtig optimistisch en denkt dat zeven punten haalbaar zijn. “Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap”, aldus Joos in MidMid.

Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Zal Club Brugge stunten tegen Borussia Dortmund?

Meest recent

‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

67
67
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

24
24
Machtswissel Club Brugge: JPL-coach als opvolger Hayen?

Nicky Hayen legde tot dusver een puik parcours af als hoofdcoach van Club Brugge. Desondanks wordt ...

186
186
'Anderlecht staat perplex: bliksemtransfer Nathan De Cat'

RSC Anderlecht wist afgelopen zondag eindelijk nog eens op eigen veld te winnen van Club Brugge. ...

266
266
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

81
81
Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

297
297
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

458
458
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

144
144
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

261
261
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

156
156
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

272
272
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

855
855
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

796
796
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

297
297
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

275
275
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

563
563
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

152
152
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

230
230
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

486
486
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

509
509
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

194
194
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

310
310
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

68
68
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

311
311
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

644
644

Meer sportnieuws