Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

door
Klappen voor Club Brugge: 'CL-droom getorpedeerd'

Club Brugge staat voor een zware klus in de Champions League. Met een loodzware poule, waaronder Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus, en Manchester City, lijkt het behalen van de top 24 een grote uitdaging. Voorzitter Bart Verhaeghe en coach Nicky Hayen hopen op een stunt, maar erkenden de moeilijkheid van de opgave. Verhaeghe blijft ambitieus: “Onze doelstelling is de top 24, en we gaan ons stinkende best doen.”

De fans van Club Brugge tonen veel enthousiasme met al 16.500 verkochte Champions League-abonnementen, maar het team zal hard moeten strijden. Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn. Filip Joos schat dat zeven punten haalbaar zijn, terwijl alles boven de zeven punten een bonus zou zijn. Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. 

LEES OOK: Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Club Brugge wil stunten in de Champions League

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft aan het begin van het vorige seizoen een ambitieuze doelstelling gepresenteerd: de dubbel behalen. Coach Nicky Hayen deelde deze ambitie en hoopte ook op een stunt in de hervormde Champions League. De loting van het Kampioenenbal heeft echter een uitdagende weg blootgelegd voor Club Brugge.

Ze staan tegenover een bijzonder zware poule met onder anderen Borussia Dortmund thuis, gevolgd door Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

“Sportief is dit een loodzware poule, maar tegelijk zijn het iconische clubs”, zei Verhaeghe na de loting in het Grimaldi Forum van Monaco. “Milaan, Dortmund, nog eens City... Misschien wel de beste ploeg ter wereld.” Om door te stoten naar de laatste 24 teams, moet Club Brugge ongeveer 8 punten halen, 7,8 punten om exact te zijn.

“Dat wordt heel moeilijk, maar het wordt wel onze ambitie”, voegde hij toe. Club Brugge wil nog steeds verrassen of stunten, zoals ze in het verleden nog al gedaan hebben. “Als we spelen volgens het DNA van de club, dan komt het wel goed. Het had nog zwaarder gekund”, grijnsde Verhaeghe.

De straffe doelstelling van Club Brugge: bij de beste 24 ploegen

Club Brugge staat in deze Champions League-poule als het kleine broertje tegenover enkele van de grootste namen in het Europese voetbal. Maar onderschatting kan kansen bieden voor verrassingen. “Onze ambitie blijft overeind: de top 24 halen. Kijk, wij zijn Club Brugge. We gaan ons stinkende best doen”, zei Bart Verhaeghe.

Mocht het uiteindelijk niet lukken om door te stoten, dan zal de voorzitter niet teleurgesteld zijn. Borst vooruit. “Zolang we er maar alles aan gedaan hebben,” benadrukte hij. “Die tussenronde halen is de doelstelling. Als dat lukt, dan zal dat een gigantische prestatie zijn.”

Coach Nicky Hayen ziet kansen in bepaalde wedstrijden. “Sturm Graz uit, Aston Villa thuis… met ons publiek moet dat zeker mogelijk zijn”, zei hij. Desondanks zal het een enorm zware klus worden om zich bij de beste 24 teams te plaatsen.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, merkt op dat Club Brugge in een bijzonder moeilijke poule zit om de noodzakelijke 7,8 punten te behalen. Alleen Sturm Graz heeft bijvoorbeeld een lager budget dan de Belgische landskampioen.

Bovendien is het de vraag hoeveel spelers van Club Brugge een vaste plaats zouden hebben bij topclubs als Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Aston Villa of zelfs Sporting CP en Celtic. Geen wellicht?

Pech voor Club: tussenronde is onrealistisch

Het publiek van Club Brugge is alvast enthousiast voor de vier thuiswedstrijden tegen Borussia Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus.

Tot nu toe zijn er al 16.500 Champions League-abonnementen verkocht, en de verwachting is dat dit aantal zal stijgen ten opzichte van twee jaar geleden, toen er tegen Leverkusen, Porto en Atlético Madrid 17.000 abonnementen werden verkocht.

Toch wordt het voor Club Brugge een uitdaging om de beoogde acht punten te behalen. Met tegenstanders als Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa, die tot de topcategorie behoren, is dat een zware opgave.

Sturm Graz is een ploeg die je liever thuis treft, terwijl Celtic altijd voor verrassingen kan zorgen. Filip Joos is dan ook voorzichtig optimistisch en denkt dat zeven punten haalbaar zijn. “Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap”, aldus Joos in MidMid.

Ook het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Zal Club Brugge stunten tegen Borussia Dortmund?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

18
18
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

31
31
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

29
29
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

41
41
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

22
22
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

27
27
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

71
71
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

148
148
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

36
36
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

78
78
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

48
48
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

667
667
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

96
96
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

58
58
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

30
30
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

226
226
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

258
258
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

198
198
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

79
79
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

249
249
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

808
808
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

285
285
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

648
648
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

35
35
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

98
98

Meer sportnieuws