Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

door
Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

Jan Vertonghen kampt met een blessure aan de achillespezen. De verdediger is langer dan verwacht out. RSC Anderlecht en Brian Riemer balen. Vertonghen zelf opende een interactief voetbalpleintje op het Kiel.

En daar werd er gevraagd naar zijn blessure. De supporters kijken reikhalzend uit naar de terugkeer van Vertonghen, de aanvoerder en rots in de branding bij paars-wit.

LEES OOK: Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

Langer dan verwacht 

Vertonghen zit in zak en as, de blessure duurt langer dan gedacht. “Het is wat de coach heeft gecommuniceerd. Het is een overbelasting. Het is zeer vervelend en het gaat met ups en downs”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Er wordt gesproken over vijf weken, maar Vertonghen wil er geen periode op plakken. “Ik denk niet in termijnen. Vijf weken, acht weken, misschien maar twee weken. Het komt zeker nog goed dit seizen.”

Ook geeft de verdediger de opmerkelijke reden voor zijn blessure. “Ik heb me gewoon wat geforceerd om sneller terug te keren. Ook dit seizoen heb ik al gepusht om rapper op het terrein te staan. Te gretig. Daar betaal ik nu de prijs voor, helaas.”

Einde in zicht 

Vertonghen twijfelde afgelopen seizoen al om zijn voetbalschoenen definitief aan de haak te hangen. De verdediger ging op pensioen bij de Rode Duivels, maar koos ervoor om nog een jaar door te gaan bij paars-wit. Vertonghen wilde dat enkele doen als hij 100% fit was.

En dit seizoen lijkt dat niet het geval te zijn. Vertonghen ligt meer in de lappenmand dan dat hij speelt. Het einde lijkt in zicht voor de recordinternational. “Toekijken is niet fijn, neen. Ik wil liever op het veld staan. Maar dat gevoel zal ik ook hebben na mijn carrière", aldus Vertonghen.

Is dit het laatste jaar van Vertonghen?

Meest recent

Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

80
80
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

74
74
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

181
181
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

66
66
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

171
171
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

393
393
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

311
311
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

139
139
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

311
311
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

281
281
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

162
162
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

664
664
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

233
233
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

346
346
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

223
223
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

165
165
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

31
31
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

49
49
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

150
150
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

140
140
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

205
205
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

203
203
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

324
324
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

163
163

Meer sportnieuws