Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

door
Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

Jan Vertonghen kampt met een blessure aan de achillespezen. De verdediger is langer dan verwacht out. RSC Anderlecht en Brian Riemer balen. Vertonghen zelf opende een interactief voetbalpleintje op het Kiel.

En daar werd er gevraagd naar zijn blessure. De supporters kijken reikhalzend uit naar de terugkeer van Vertonghen, de aanvoerder en rots in de branding bij paars-wit.

LEES OOK: Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

Langer dan verwacht 

Vertonghen zit in zak en as, de blessure duurt langer dan gedacht. “Het is wat de coach heeft gecommuniceerd. Het is een overbelasting. Het is zeer vervelend en het gaat met ups en downs”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Er wordt gesproken over vijf weken, maar Vertonghen wil er geen periode op plakken. “Ik denk niet in termijnen. Vijf weken, acht weken, misschien maar twee weken. Het komt zeker nog goed dit seizen.”

Ook geeft de verdediger de opmerkelijke reden voor zijn blessure. “Ik heb me gewoon wat geforceerd om sneller terug te keren. Ook dit seizoen heb ik al gepusht om rapper op het terrein te staan. Te gretig. Daar betaal ik nu de prijs voor, helaas.”

Einde in zicht 

Vertonghen twijfelde afgelopen seizoen al om zijn voetbalschoenen definitief aan de haak te hangen. De verdediger ging op pensioen bij de Rode Duivels, maar koos ervoor om nog een jaar door te gaan bij paars-wit. Vertonghen wilde dat enkele doen als hij 100% fit was.

En dit seizoen lijkt dat niet het geval te zijn. Vertonghen ligt meer in de lappenmand dan dat hij speelt. Het einde lijkt in zicht voor de recordinternational. “Toekijken is niet fijn, neen. Ik wil liever op het veld staan. Maar dat gevoel zal ik ook hebben na mijn carrière", aldus Vertonghen.

Is dit het laatste jaar van Vertonghen?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

6
6
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

55
55
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

339
339
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

36
36
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

60
60
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

140
140
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

54
54
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

138
138
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

415
415
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

27
27
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

176
176
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

240
240
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

477
477
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

183
183
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

163
163
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

146
146
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

74
74
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

380
380
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

61
61
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

93
93
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179

Meer sportnieuws