Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

door
Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

Jan Vertonghen kampt met een blessure aan de achillespezen. De verdediger is langer dan verwacht out. RSC Anderlecht en Brian Riemer balen. Vertonghen zelf opende een interactief voetbalpleintje op het Kiel.

En daar werd er gevraagd naar zijn blessure. De supporters kijken reikhalzend uit naar de terugkeer van Vertonghen, de aanvoerder en rots in de branding bij paars-wit.

LEES OOK: Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

Langer dan verwacht 

Vertonghen zit in zak en as, de blessure duurt langer dan gedacht. “Het is wat de coach heeft gecommuniceerd. Het is een overbelasting. Het is zeer vervelend en het gaat met ups en downs”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Er wordt gesproken over vijf weken, maar Vertonghen wil er geen periode op plakken. “Ik denk niet in termijnen. Vijf weken, acht weken, misschien maar twee weken. Het komt zeker nog goed dit seizen.”

Ook geeft de verdediger de opmerkelijke reden voor zijn blessure. “Ik heb me gewoon wat geforceerd om sneller terug te keren. Ook dit seizoen heb ik al gepusht om rapper op het terrein te staan. Te gretig. Daar betaal ik nu de prijs voor, helaas.”

Einde in zicht 

Vertonghen twijfelde afgelopen seizoen al om zijn voetbalschoenen definitief aan de haak te hangen. De verdediger ging op pensioen bij de Rode Duivels, maar koos ervoor om nog een jaar door te gaan bij paars-wit. Vertonghen wilde dat enkele doen als hij 100% fit was.

En dit seizoen lijkt dat niet het geval te zijn. Vertonghen ligt meer in de lappenmand dan dat hij speelt. Het einde lijkt in zicht voor de recordinternational. “Toekijken is niet fijn, neen. Ik wil liever op het veld staan. Maar dat gevoel zal ik ook hebben na mijn carrière", aldus Vertonghen.

Is dit het laatste jaar van Vertonghen?

Meest recent

Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

2
2
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

32
32
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

64
64
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

31
31
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

304
304
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

102
102
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

114
114
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

279
279
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

81
81
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

103
103
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

152
152
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

186
186
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

220
220
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

84
84
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1150
1150
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

337
337
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

408
408
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

263
263
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

336
336
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

129
129
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

581
581

Meer sportnieuws