Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

door
Vertonghen onthult opmerkelijke reden blessure: “Betaal ik prijs van”

Jan Vertonghen kampt met een blessure aan de achillespezen. De verdediger is langer dan verwacht out. RSC Anderlecht en Brian Riemer balen. Vertonghen zelf opende een interactief voetbalpleintje op het Kiel.

En daar werd er gevraagd naar zijn blessure. De supporters kijken reikhalzend uit naar de terugkeer van Vertonghen, de aanvoerder en rots in de branding bij paars-wit.

LEES OOK: Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Langer dan verwacht 

Vertonghen zit in zak en as, de blessure duurt langer dan gedacht. “Het is wat de coach heeft gecommuniceerd. Het is een overbelasting. Het is zeer vervelend en het gaat met ups en downs”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige Rode Duivel.

Er wordt gesproken over vijf weken, maar Vertonghen wil er geen periode op plakken. “Ik denk niet in termijnen. Vijf weken, acht weken, misschien maar twee weken. Het komt zeker nog goed dit seizen.”

Ook geeft de verdediger de opmerkelijke reden voor zijn blessure. “Ik heb me gewoon wat geforceerd om sneller terug te keren. Ook dit seizoen heb ik al gepusht om rapper op het terrein te staan. Te gretig. Daar betaal ik nu de prijs voor, helaas.”

Einde in zicht 

Vertonghen twijfelde afgelopen seizoen al om zijn voetbalschoenen definitief aan de haak te hangen. De verdediger ging op pensioen bij de Rode Duivels, maar koos ervoor om nog een jaar door te gaan bij paars-wit. Vertonghen wilde dat enkele doen als hij 100% fit was.

En dit seizoen lijkt dat niet het geval te zijn. Vertonghen ligt meer in de lappenmand dan dat hij speelt. Het einde lijkt in zicht voor de recordinternational. “Toekijken is niet fijn, neen. Ik wil liever op het veld staan. Maar dat gevoel zal ik ook hebben na mijn carrière", aldus Vertonghen.

Is dit het laatste jaar van Vertonghen?

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

7
7
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

9
9
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

8
8
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

100
100
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

188
188
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

70
70
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

43
43
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

132
132
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

96
96
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

43
43
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

125
125
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

389
389
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

250
250
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

344
344
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

617
617
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

273
273
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

258
258
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

221
221
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

167
167
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

529
529

Meer sportnieuws