Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

740 stemmen
Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

Royal Antwerp FC heeft plots een extra wapen in de selectie. Alexandre Stanic maakte zijn debuut voor The Great Old afgelopen zaterdag tegen Union SG. Pieter-Jan Monteyne trainde de spits in het verleden en sprak met Gazet van Antwerpen.

Stanic speelt bij Young Reds, maar mocht in de slotfase tegen Union bij de A-kern van Antwerp invallen. De targetspits is een Belgische Serviër die in het verleden in de jeugd van KV Mechelen heeft gespeeld.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Clubhopper

Stanic is nog maar 19 jaar, maar heeft al heel wat clubs op zijn CV staan. De 1m98 grote aanvaller begon bij RSC Anderlecht en trok vervolgens naar Antwerp. Lokeren werd zijn volgende bestemming vooraleer hij naar KV Mechelen trok. Na een uitleenbeurt aan het Italiaanse Pisa zit Stanic wéér bij Antwerp.

Daar speelt de Belgische jeugdinternational nu bij Young Reds (de U21 van Antwerp in Eerste Nationale, red.), maar Jonas De Roeck staat erom bekend om gebruik te maken van de jeugd.

Mogelijk krijgt hij doorheen het seizoen nog kansen bij de grote jongens. Bij Jong KV Mechelen maakte hij alvast indruk met 23 doelpunten in 54 wedstrijden.

Zelden gezien

In Mechelen was Monteyne zijn coach. De T1 is lovend. "Alex heeft een spitsenprofiel dat je in België maar zelden tegenkomt. Voor zijn lengte – 1m98 – is hij best snel. Je kunt hem zowel in de voet als in de ruimte aanspelen. Ook zijn technische bagage is best oké, alleen moest hij balvaster worden, voornamelijk op hoge ballen, en betere runs maken in de box.”

Stanic wacht nog op een definitieve doorbraak in een A-kern. Die kwam er bij KV Mechelen niet en ook bij Antwerp is er veel concurrentie met onder meer Vincent Janssen. Toch denkt Monteyne dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. "Voor ons was het spijtig dat hij KV Mechelen verliet, maar dit is de déclic die Alex nodig had. Een andere omgeving, met nieuwe prikkels, doet hem zichtbaar deugd."

Moet Stanic dit seizoen kansen krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

0
0
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

20
20
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

20
20
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

114
114
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

110
110
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

106
106
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

212
212
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

367
367
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

56
56
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

186
186
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

126
126
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

240
240
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

130
130
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

396
396
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

175
175
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

149
149
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

298
298
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

249
249
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

730
730
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

147
147
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

751
751
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

723
723
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

207
207

Meer sportnieuws