Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

door
Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

Royal Antwerp FC heeft plots een extra wapen in de selectie. Alexandre Stanic maakte zijn debuut voor The Great Old afgelopen zaterdag tegen Union SG. Pieter-Jan Monteyne trainde de spits in het verleden en sprak met Gazet van Antwerpen.

Stanic speelt bij Young Reds, maar mocht in de slotfase tegen Union bij de A-kern van Antwerp invallen. De targetspits is een Belgische Serviër die in het verleden in de jeugd van KV Mechelen heeft gespeeld.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Clubhopper

Stanic is nog maar 19 jaar, maar heeft al heel wat clubs op zijn CV staan. De 1m98 grote aanvaller begon bij RSC Anderlecht en trok vervolgens naar Antwerp. Lokeren werd zijn volgende bestemming vooraleer hij naar KV Mechelen trok. Na een uitleenbeurt aan het Italiaanse Pisa zit Stanic wéér bij Antwerp.

Daar speelt de Belgische jeugdinternational nu bij Young Reds (de U21 van Antwerp in Eerste Nationale, red.), maar Jonas De Roeck staat erom bekend om gebruik te maken van de jeugd.

Mogelijk krijgt hij doorheen het seizoen nog kansen bij de grote jongens. Bij Jong KV Mechelen maakte hij alvast indruk met 23 doelpunten in 54 wedstrijden.

Zelden gezien

In Mechelen was Monteyne zijn coach. De T1 is lovend. "Alex heeft een spitsenprofiel dat je in België maar zelden tegenkomt. Voor zijn lengte – 1m98 – is hij best snel. Je kunt hem zowel in de voet als in de ruimte aanspelen. Ook zijn technische bagage is best oké, alleen moest hij balvaster worden, voornamelijk op hoge ballen, en betere runs maken in de box.”

Stanic wacht nog op een definitieve doorbraak in een A-kern. Die kwam er bij KV Mechelen niet en ook bij Antwerp is er veel concurrentie met onder meer Vincent Janssen. Toch denkt Monteyne dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. "Voor ons was het spijtig dat hij KV Mechelen verliet, maar dit is de déclic die Alex nodig had. Een andere omgeving, met nieuwe prikkels, doet hem zichtbaar deugd."

Moet Stanic dit seizoen kansen krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

13
13
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

34
34
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

48
48
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

170
170
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

28
28
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

111
111
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

91
91
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

165
165
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

165
165
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

68
68
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

186
186
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

144
144
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

338
338
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

761
761
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

82
82
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

90
90
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

158
158
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

104
104
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

379
379
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

288
288
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

126
126
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

216
216
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

181
181

Meer sportnieuws