Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

door
Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

Royal Antwerp FC heeft plots een extra wapen in de selectie. Alexandre Stanic maakte zijn debuut voor The Great Old afgelopen zaterdag tegen Union SG. Pieter-Jan Monteyne trainde de spits in het verleden en sprak met Gazet van Antwerpen.

Stanic speelt bij Young Reds, maar mocht in de slotfase tegen Union bij de A-kern van Antwerp invallen. De targetspits is een Belgische Serviër die in het verleden in de jeugd van KV Mechelen heeft gespeeld.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Clubhopper

Stanic is nog maar 19 jaar, maar heeft al heel wat clubs op zijn CV staan. De 1m98 grote aanvaller begon bij RSC Anderlecht en trok vervolgens naar Antwerp. Lokeren werd zijn volgende bestemming vooraleer hij naar KV Mechelen trok. Na een uitleenbeurt aan het Italiaanse Pisa zit Stanic wéér bij Antwerp.

Daar speelt de Belgische jeugdinternational nu bij Young Reds (de U21 van Antwerp in Eerste Nationale, red.), maar Jonas De Roeck staat erom bekend om gebruik te maken van de jeugd.

Mogelijk krijgt hij doorheen het seizoen nog kansen bij de grote jongens. Bij Jong KV Mechelen maakte hij alvast indruk met 23 doelpunten in 54 wedstrijden.

Zelden gezien

In Mechelen was Monteyne zijn coach. De T1 is lovend. "Alex heeft een spitsenprofiel dat je in België maar zelden tegenkomt. Voor zijn lengte – 1m98 – is hij best snel. Je kunt hem zowel in de voet als in de ruimte aanspelen. Ook zijn technische bagage is best oké, alleen moest hij balvaster worden, voornamelijk op hoge ballen, en betere runs maken in de box.”

Stanic wacht nog op een definitieve doorbraak in een A-kern. Die kwam er bij KV Mechelen niet en ook bij Antwerp is er veel concurrentie met onder meer Vincent Janssen. Toch denkt Monteyne dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. "Voor ons was het spijtig dat hij KV Mechelen verliet, maar dit is de déclic die Alex nodig had. Een andere omgeving, met nieuwe prikkels, doet hem zichtbaar deugd."

Moet Stanic dit seizoen kansen krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

17
17
RSCA, Union, Gent of Club: 1B-revelatie spreekt klare taal

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

35
35
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

105
105
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

414
414
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

38
38
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

49
49
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

232
232
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

37
37
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

151
151
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

265
265
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

243
243
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

582
582
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

310
310
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

172
172
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

206
206
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

423
423
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

444
444
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

172
172
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

186
186
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

530
530
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

296
296
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

266
266
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

32
32

Meer sportnieuws