Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

740 stemmen
Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

Royal Antwerp FC heeft plots een extra wapen in de selectie. Alexandre Stanic maakte zijn debuut voor The Great Old afgelopen zaterdag tegen Union SG. Pieter-Jan Monteyne trainde de spits in het verleden en sprak met Gazet van Antwerpen.

Stanic speelt bij Young Reds, maar mocht in de slotfase tegen Union bij de A-kern van Antwerp invallen. De targetspits is een Belgische Serviër die in het verleden in de jeugd van KV Mechelen heeft gespeeld.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

Clubhopper

Stanic is nog maar 19 jaar, maar heeft al heel wat clubs op zijn CV staan. De 1m98 grote aanvaller begon bij RSC Anderlecht en trok vervolgens naar Antwerp. Lokeren werd zijn volgende bestemming vooraleer hij naar KV Mechelen trok. Na een uitleenbeurt aan het Italiaanse Pisa zit Stanic wéér bij Antwerp.

Daar speelt de Belgische jeugdinternational nu bij Young Reds (de U21 van Antwerp in Eerste Nationale, red.), maar Jonas De Roeck staat erom bekend om gebruik te maken van de jeugd.

Mogelijk krijgt hij doorheen het seizoen nog kansen bij de grote jongens. Bij Jong KV Mechelen maakte hij alvast indruk met 23 doelpunten in 54 wedstrijden.

Zelden gezien

In Mechelen was Monteyne zijn coach. De T1 is lovend. "Alex heeft een spitsenprofiel dat je in België maar zelden tegenkomt. Voor zijn lengte – 1m98 – is hij best snel. Je kunt hem zowel in de voet als in de ruimte aanspelen. Ook zijn technische bagage is best oké, alleen moest hij balvaster worden, voornamelijk op hoge ballen, en betere runs maken in de box.”

Stanic wacht nog op een definitieve doorbraak in een A-kern. Die kwam er bij KV Mechelen niet en ook bij Antwerp is er veel concurrentie met onder meer Vincent Janssen. Toch denkt Monteyne dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. "Voor ons was het spijtig dat hij KV Mechelen verliet, maar dit is de déclic die Alex nodig had. Een andere omgeving, met nieuwe prikkels, doet hem zichtbaar deugd."

🚀

Moet Stanic dit seizoen kansen krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

72
72
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

61
61
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

36
36
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

96
96
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

37
37
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

54
54
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

45
45
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

57
57
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

111
111
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

336
336
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

86
86
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

197
197
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

151
151
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

83
83
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

500
500
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

425
425
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

133
133
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

426
426
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

290
290
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

552
552
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

211
211

Meer sportnieuws