Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

door
Antwerp heeft plots extra wapen: “Zelden gezien in België”

Royal Antwerp FC heeft plots een extra wapen in de selectie. Alexandre Stanic maakte zijn debuut voor The Great Old afgelopen zaterdag tegen Union SG. Pieter-Jan Monteyne trainde de spits in het verleden en sprak met Gazet van Antwerpen.

Stanic speelt bij Young Reds, maar mocht in de slotfase tegen Union bij de A-kern van Antwerp invallen. De targetspits is een Belgische Serviër die in het verleden in de jeugd van KV Mechelen heeft gespeeld.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Clubhopper

Stanic is nog maar 19 jaar, maar heeft al heel wat clubs op zijn CV staan. De 1m98 grote aanvaller begon bij RSC Anderlecht en trok vervolgens naar Antwerp. Lokeren werd zijn volgende bestemming vooraleer hij naar KV Mechelen trok. Na een uitleenbeurt aan het Italiaanse Pisa zit Stanic wéér bij Antwerp.

Daar speelt de Belgische jeugdinternational nu bij Young Reds (de U21 van Antwerp in Eerste Nationale, red.), maar Jonas De Roeck staat erom bekend om gebruik te maken van de jeugd.

Mogelijk krijgt hij doorheen het seizoen nog kansen bij de grote jongens. Bij Jong KV Mechelen maakte hij alvast indruk met 23 doelpunten in 54 wedstrijden.

Zelden gezien

In Mechelen was Monteyne zijn coach. De T1 is lovend. "Alex heeft een spitsenprofiel dat je in België maar zelden tegenkomt. Voor zijn lengte – 1m98 – is hij best snel. Je kunt hem zowel in de voet als in de ruimte aanspelen. Ook zijn technische bagage is best oké, alleen moest hij balvaster worden, voornamelijk op hoge ballen, en betere runs maken in de box.”

Stanic wacht nog op een definitieve doorbraak in een A-kern. Die kwam er bij KV Mechelen niet en ook bij Antwerp is er veel concurrentie met onder meer Vincent Janssen. Toch denkt Monteyne dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. "Voor ons was het spijtig dat hij KV Mechelen verliet, maar dit is de déclic die Alex nodig had. Een andere omgeving, met nieuwe prikkels, doet hem zichtbaar deugd."

Moet Stanic dit seizoen kansen krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

11
11
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

142
142
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

138
138
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

129
129
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

487
487
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

127
127
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

166
166
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

161
161
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

160
160
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

440
440
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

198
198
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

127
127
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

828
828
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

968
968
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

455
455
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

425
425
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

767
767
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

145
145
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

751
751
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

202
202
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

461
461
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

222
222
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

377
377
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

455
455

Meer sportnieuws