'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

604 stemmen
'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC en een tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek tegen Westerlo zijn roep om het ontslag van Brian Riemer. Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban gefrustreerd door het ongeïnspireerde spel van Riemer. Na een teleurstellende 2-2 tegen KVC Westerlo en slechte resultaten in de laatste wedstrijden, neemt de druk op Riemer toe. De komende drie wedstrijden zullen cruciaal zijn voor de Deense coach.

Het bestuur steunt Riemer nog steeds, verwijzend naar blessures en een matige zomermercato, maar de situatie blijft gespannen. Volgens Het Nieuwsblad neemt de nervositeit in het Lotto Park toe, en Le Soir vraagt zich af hoe lang deze situatie nog houdbaar zal zijn. Dinsdag staat een belangrijke raad van bestuur op de agenda, waar het matige voetbal en het gemor van de supporters mogelijk onderwerp van discussie zullen zijn. Verlies tegen Genk kan de twijfels over Riemer verder aanwakkeren.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

De resultaten redden Riemer van een ontslag

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC klonken de eerste kritische stemmen richting Brian Riemer met het scanderen van "Riemer buiten" op de Bosuil. Na de vijfde wedstrijd van het seizoen, na een nieuwe tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek de roep om het ontslag van de Deense coach.

Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban moegestreden door het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-Ball. Voorheen had hij het slechte voetbal nog verdedigd door te wijzen op de 11 op 15 punten die zijn team verzamelde.

Volgens Peter Vandenbempt zou Riemer echter al eerder ontslagen zijn als de resultaten meer in lijn waren geweest met de prestaties. “Er zijn trainers voor minder ontslagen”, zei Pieter-Jan Calcoen, journalist van Het Nieuwsblad, in Sjotcast. “Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt.”

Nu vallen ook de resultaten tegen: “Riemer begint te boeten”

Na de vorige interlandbreak leek er eindelijk hoop op verbetering voor Anderlecht in de eerstvolgende match tegen KVC Westerlo. Helaas bleek deze hoop ijdel: het spelniveau viel opnieuw tegen en de 2-2 eindstand bracht weinig enthousiasme.

Na een teleurstellende 2 op 6 tegen Union SG en Westerlo zijn de resultaten nu echt zorgwekkend, wat de druk op Brian Riemer verder verhoogt. Opmerkelijk is dat Riemer zowel na de wedstrijd tegen Union als Westerlo al voor de tweede keer op rij niet de fans ging begroeten zoals hij normaal wel doet.

Vorig weekend lieten de supporters hun onvrede opnieuw luid en duidelijk horen, voor, tijdens en na de wedstrijd. Het verzoek om Riemer’s ontslag klonk al voor de derde keer dit seizoen. De spionkop zong zelfs het lied "Here's to You Vincent Kompany" als een duidelijke boodschap aan het bestuur.

“Steeds luider wordt op de figuur van Brian Riemer geschoten”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Riemer verdedigde zichzelf door te zeggen dat het spel tegen Westerlo al verbetering vertoonde en dat hij de 12 op 18 punten geen slecht rapport vond.

Degryse was echter sceptisch: “Met alle respect, maar hij slaat tweemaal de bal mis. Ik vrees als Anderlecht deze week verliest van Genk of Charleroi, dat het dan game over is voor Riemer”, aldus Degryse.

“Riemer begint te boeten voor zijn keuzes”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Het kot staat stilaan in brand

Na de wedstrijd tegen Westerlo vonden Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute elkaar in een intens gesprek in de spelerstunnel. Brian Riemer, die normaal gesproken na de wedstrijden de supporters begroet, trok zich deze keer direct terug in de kleedkamer.

De situatie roept herinneringen op aan René Weiler, die indertijd werd buiten gehoond omdat het niveau van Anderlecht toen bijlange niet hoog genoeg was. Maar naast het zwaar tegenvallend spelbeeld zijn nu ook de resultaten zorgwekkend voor Riemer.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de komende drie wedstrijden hoe dan ook toekomstbepalend zullen zijn voor de Deense coach van Anderlecht. Het Nieuwsblad merkt op dat de nervositeit in het Lotto Park toeneemt. “Het kot staat stilaan in brand. Het vuur laait best niet nog meer op voor het onhoudbaar wordt.”

Het bestuur steunt Riemer, maar hoe lang nog?

Brian Riemer kan zich te verdedigen door te wijzen naar de matige zomermercato van Jesper Fredberg, en de blessures van belangrijke spelers zoals Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Stef Wijnants merkt in Het Belang van Limburg op dat de problemen groter zijn dan alleen de coach, maar de supporters lijken anders te denken.

“Riemer moet in het vuur gegooid worden. Dat kan elke week gebeuren. Dinsdag tegen Genk is het misschien al zo ver”, aldus Wijnants.

Het bestuur van Anderlecht blijft voorlopig achter Riemer staan, overtuigd van zijn vermogen om de ploeg beter te laten presteren en dat de spelersgroep nog steeds achter hem staat. Ze vinden bovendien dat de media te hard tegen hem zijn.

“Maar tot wanneer zal de situatie houdbaar zijn?” vraagt Le Soir zich af. Het Nieuwsblad voegt toe dat Riemer intern momenteel niet fel ter discussie staat, en dat de directie geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Dinsdag staat er een raad van bestuur op de agenda bij Anderlecht, en gezien het matige voetbal en het gemor van de supporters kan het onderwerp mogelijk ter sprake komen. Verlies tegen Genk en opnieuw teleurstellend voetbal zullen de twijfels over de trainer alleen maar versterken.

Moet Riemer buiten?

Meest recent

'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

5
5
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

123
123
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

145
145
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

230
230
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

95
95
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

364
364
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

191
191
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

664
664
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

277
277
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

511
511
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

347
347
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

130
130
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

605
605
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

256
256
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

178
178
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

142
142
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

549
549
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

81
81
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

253
253
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

249
249
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

112
112
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30

Meer sportnieuws