'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

604 stemmen
'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC en een tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek tegen Westerlo zijn roep om het ontslag van Brian Riemer. Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban gefrustreerd door het ongeïnspireerde spel van Riemer. Na een teleurstellende 2-2 tegen KVC Westerlo en slechte resultaten in de laatste wedstrijden, neemt de druk op Riemer toe. De komende drie wedstrijden zullen cruciaal zijn voor de Deense coach.

Het bestuur steunt Riemer nog steeds, verwijzend naar blessures en een matige zomermercato, maar de situatie blijft gespannen. Volgens Het Nieuwsblad neemt de nervositeit in het Lotto Park toe, en Le Soir vraagt zich af hoe lang deze situatie nog houdbaar zal zijn. Dinsdag staat een belangrijke raad van bestuur op de agenda, waar het matige voetbal en het gemor van de supporters mogelijk onderwerp van discussie zullen zijn. Verlies tegen Genk kan de twijfels over Riemer verder aanwakkeren.

LEES OOK: Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

De resultaten redden Riemer van een ontslag

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC klonken de eerste kritische stemmen richting Brian Riemer met het scanderen van "Riemer buiten" op de Bosuil. Na de vijfde wedstrijd van het seizoen, na een nieuwe tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek de roep om het ontslag van de Deense coach.

Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban moegestreden door het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-Ball. Voorheen had hij het slechte voetbal nog verdedigd door te wijzen op de 11 op 15 punten die zijn team verzamelde.

Volgens Peter Vandenbempt zou Riemer echter al eerder ontslagen zijn als de resultaten meer in lijn waren geweest met de prestaties. “Er zijn trainers voor minder ontslagen”, zei Pieter-Jan Calcoen, journalist van Het Nieuwsblad, in Sjotcast. “Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt.”

Nu vallen ook de resultaten tegen: “Riemer begint te boeten”

Na de vorige interlandbreak leek er eindelijk hoop op verbetering voor Anderlecht in de eerstvolgende match tegen KVC Westerlo. Helaas bleek deze hoop ijdel: het spelniveau viel opnieuw tegen en de 2-2 eindstand bracht weinig enthousiasme.

Na een teleurstellende 2 op 6 tegen Union SG en Westerlo zijn de resultaten nu echt zorgwekkend, wat de druk op Brian Riemer verder verhoogt. Opmerkelijk is dat Riemer zowel na de wedstrijd tegen Union als Westerlo al voor de tweede keer op rij niet de fans ging begroeten zoals hij normaal wel doet.

Vorig weekend lieten de supporters hun onvrede opnieuw luid en duidelijk horen, voor, tijdens en na de wedstrijd. Het verzoek om Riemer’s ontslag klonk al voor de derde keer dit seizoen. De spionkop zong zelfs het lied "Here's to You Vincent Kompany" als een duidelijke boodschap aan het bestuur.

“Steeds luider wordt op de figuur van Brian Riemer geschoten”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Riemer verdedigde zichzelf door te zeggen dat het spel tegen Westerlo al verbetering vertoonde en dat hij de 12 op 18 punten geen slecht rapport vond.

Degryse was echter sceptisch: “Met alle respect, maar hij slaat tweemaal de bal mis. Ik vrees als Anderlecht deze week verliest van Genk of Charleroi, dat het dan game over is voor Riemer”, aldus Degryse.

“Riemer begint te boeten voor zijn keuzes”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Het kot staat stilaan in brand

Na de wedstrijd tegen Westerlo vonden Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute elkaar in een intens gesprek in de spelerstunnel. Brian Riemer, die normaal gesproken na de wedstrijden de supporters begroet, trok zich deze keer direct terug in de kleedkamer.

De situatie roept herinneringen op aan René Weiler, die indertijd werd buiten gehoond omdat het niveau van Anderlecht toen bijlange niet hoog genoeg was. Maar naast het zwaar tegenvallend spelbeeld zijn nu ook de resultaten zorgwekkend voor Riemer.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de komende drie wedstrijden hoe dan ook toekomstbepalend zullen zijn voor de Deense coach van Anderlecht. Het Nieuwsblad merkt op dat de nervositeit in het Lotto Park toeneemt. “Het kot staat stilaan in brand. Het vuur laait best niet nog meer op voor het onhoudbaar wordt.”

Het bestuur steunt Riemer, maar hoe lang nog?

Brian Riemer kan zich te verdedigen door te wijzen naar de matige zomermercato van Jesper Fredberg, en de blessures van belangrijke spelers zoals Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Stef Wijnants merkt in Het Belang van Limburg op dat de problemen groter zijn dan alleen de coach, maar de supporters lijken anders te denken.

“Riemer moet in het vuur gegooid worden. Dat kan elke week gebeuren. Dinsdag tegen Genk is het misschien al zo ver”, aldus Wijnants.

Het bestuur van Anderlecht blijft voorlopig achter Riemer staan, overtuigd van zijn vermogen om de ploeg beter te laten presteren en dat de spelersgroep nog steeds achter hem staat. Ze vinden bovendien dat de media te hard tegen hem zijn.

“Maar tot wanneer zal de situatie houdbaar zijn?” vraagt Le Soir zich af. Het Nieuwsblad voegt toe dat Riemer intern momenteel niet fel ter discussie staat, en dat de directie geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Dinsdag staat er een raad van bestuur op de agenda bij Anderlecht, en gezien het matige voetbal en het gemor van de supporters kan het onderwerp mogelijk ter sprake komen. Verlies tegen Genk en opnieuw teleurstellend voetbal zullen de twijfels over de trainer alleen maar versterken.

Moet Riemer buiten?

Meest recent

Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

62
62
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

20
20
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

20
20
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

232
232
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

264
264
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

176
176
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

105
105
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

262
262
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

24
24
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

103
103
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

308
308
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

444
444
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

318
318
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

263
263
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

348
348
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

283
283
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

102
102
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

228
228
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

343
343
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

233
233
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

407
407
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

331
331
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

120
120
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

268
268

Meer sportnieuws