'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

604
'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC en een tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek tegen Westerlo zijn roep om het ontslag van Brian Riemer. Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban gefrustreerd door het ongeïnspireerde spel van Riemer. Na een teleurstellende 2-2 tegen KVC Westerlo en slechte resultaten in de laatste wedstrijden, neemt de druk op Riemer toe. De komende drie wedstrijden zullen cruciaal zijn voor de Deense coach.

Het bestuur steunt Riemer nog steeds, verwijzend naar blessures en een matige zomermercato, maar de situatie blijft gespannen. Volgens Het Nieuwsblad neemt de nervositeit in het Lotto Park toe, en Le Soir vraagt zich af hoe lang deze situatie nog houdbaar zal zijn. Dinsdag staat een belangrijke raad van bestuur op de agenda, waar het matige voetbal en het gemor van de supporters mogelijk onderwerp van discussie zullen zijn. Verlies tegen Genk kan de twijfels over Riemer verder aanwakkeren.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

De resultaten redden Riemer van een ontslag

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC klonken de eerste kritische stemmen richting Brian Riemer met het scanderen van "Riemer buiten" op de Bosuil. Na de vijfde wedstrijd van het seizoen, na een nieuwe tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek de roep om het ontslag van de Deense coach.

Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban moegestreden door het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-Ball. Voorheen had hij het slechte voetbal nog verdedigd door te wijzen op de 11 op 15 punten die zijn team verzamelde.

Volgens Peter Vandenbempt zou Riemer echter al eerder ontslagen zijn als de resultaten meer in lijn waren geweest met de prestaties. “Er zijn trainers voor minder ontslagen”, zei Pieter-Jan Calcoen, journalist van Het Nieuwsblad, in Sjotcast. “Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt.”

Nu vallen ook de resultaten tegen: “Riemer begint te boeten”

Na de vorige interlandbreak leek er eindelijk hoop op verbetering voor Anderlecht in de eerstvolgende match tegen KVC Westerlo. Helaas bleek deze hoop ijdel: het spelniveau viel opnieuw tegen en de 2-2 eindstand bracht weinig enthousiasme.

Na een teleurstellende 2 op 6 tegen Union SG en Westerlo zijn de resultaten nu echt zorgwekkend, wat de druk op Brian Riemer verder verhoogt. Opmerkelijk is dat Riemer zowel na de wedstrijd tegen Union als Westerlo al voor de tweede keer op rij niet de fans ging begroeten zoals hij normaal wel doet.

Vorig weekend lieten de supporters hun onvrede opnieuw luid en duidelijk horen, voor, tijdens en na de wedstrijd. Het verzoek om Riemer’s ontslag klonk al voor de derde keer dit seizoen. De spionkop zong zelfs het lied "Here's to You Vincent Kompany" als een duidelijke boodschap aan het bestuur.

“Steeds luider wordt op de figuur van Brian Riemer geschoten”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Riemer verdedigde zichzelf door te zeggen dat het spel tegen Westerlo al verbetering vertoonde en dat hij de 12 op 18 punten geen slecht rapport vond.

Degryse was echter sceptisch: “Met alle respect, maar hij slaat tweemaal de bal mis. Ik vrees als Anderlecht deze week verliest van Genk of Charleroi, dat het dan game over is voor Riemer”, aldus Degryse.

“Riemer begint te boeten voor zijn keuzes”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Het kot staat stilaan in brand

Na de wedstrijd tegen Westerlo vonden Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute elkaar in een intens gesprek in de spelerstunnel. Brian Riemer, die normaal gesproken na de wedstrijden de supporters begroet, trok zich deze keer direct terug in de kleedkamer.

De situatie roept herinneringen op aan René Weiler, die indertijd werd buiten gehoond omdat het niveau van Anderlecht toen bijlange niet hoog genoeg was. Maar naast het zwaar tegenvallend spelbeeld zijn nu ook de resultaten zorgwekkend voor Riemer.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de komende drie wedstrijden hoe dan ook toekomstbepalend zullen zijn voor de Deense coach van Anderlecht. Het Nieuwsblad merkt op dat de nervositeit in het Lotto Park toeneemt. “Het kot staat stilaan in brand. Het vuur laait best niet nog meer op voor het onhoudbaar wordt.”

Het bestuur steunt Riemer, maar hoe lang nog?

Brian Riemer kan zich te verdedigen door te wijzen naar de matige zomermercato van Jesper Fredberg, en de blessures van belangrijke spelers zoals Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Stef Wijnants merkt in Het Belang van Limburg op dat de problemen groter zijn dan alleen de coach, maar de supporters lijken anders te denken.

“Riemer moet in het vuur gegooid worden. Dat kan elke week gebeuren. Dinsdag tegen Genk is het misschien al zo ver”, aldus Wijnants.

Het bestuur van Anderlecht blijft voorlopig achter Riemer staan, overtuigd van zijn vermogen om de ploeg beter te laten presteren en dat de spelersgroep nog steeds achter hem staat. Ze vinden bovendien dat de media te hard tegen hem zijn.

“Maar tot wanneer zal de situatie houdbaar zijn?” vraagt Le Soir zich af. Het Nieuwsblad voegt toe dat Riemer intern momenteel niet fel ter discussie staat, en dat de directie geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Dinsdag staat er een raad van bestuur op de agenda bij Anderlecht, en gezien het matige voetbal en het gemor van de supporters kan het onderwerp mogelijk ter sprake komen. Verlies tegen Genk en opnieuw teleurstellend voetbal zullen de twijfels over de trainer alleen maar versterken.

Moet Riemer buiten?

Meest recent

Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

5
5
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

3
3
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

25
25
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

27
27
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

83
83
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

27
27
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

37
37
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

447
447
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

132
132
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

64
64
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

31
31
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

35
35
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

57
57
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

66
66
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

67
67
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

149
149
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

349
349
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

372
372
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

153
153
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

87
87
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

447
447
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

181
181

Meer sportnieuws