'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

604 stemmen
'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC en een tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek tegen Westerlo zijn roep om het ontslag van Brian Riemer. Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban gefrustreerd door het ongeïnspireerde spel van Riemer. Na een teleurstellende 2-2 tegen KVC Westerlo en slechte resultaten in de laatste wedstrijden, neemt de druk op Riemer toe. De komende drie wedstrijden zullen cruciaal zijn voor de Deense coach.

Het bestuur steunt Riemer nog steeds, verwijzend naar blessures en een matige zomermercato, maar de situatie blijft gespannen. Volgens Het Nieuwsblad neemt de nervositeit in het Lotto Park toe, en Le Soir vraagt zich af hoe lang deze situatie nog houdbaar zal zijn. Dinsdag staat een belangrijke raad van bestuur op de agenda, waar het matige voetbal en het gemor van de supporters mogelijk onderwerp van discussie zullen zijn. Verlies tegen Genk kan de twijfels over Riemer verder aanwakkeren.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

De resultaten redden Riemer van een ontslag

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC klonken de eerste kritische stemmen richting Brian Riemer met het scanderen van "Riemer buiten" op de Bosuil. Na de vijfde wedstrijd van het seizoen, na een nieuwe tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek de roep om het ontslag van de Deense coach.

Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban moegestreden door het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-Ball. Voorheen had hij het slechte voetbal nog verdedigd door te wijzen op de 11 op 15 punten die zijn team verzamelde.

Volgens Peter Vandenbempt zou Riemer echter al eerder ontslagen zijn als de resultaten meer in lijn waren geweest met de prestaties. “Er zijn trainers voor minder ontslagen”, zei Pieter-Jan Calcoen, journalist van Het Nieuwsblad, in Sjotcast. “Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt.”

Nu vallen ook de resultaten tegen: “Riemer begint te boeten”

Na de vorige interlandbreak leek er eindelijk hoop op verbetering voor Anderlecht in de eerstvolgende match tegen KVC Westerlo. Helaas bleek deze hoop ijdel: het spelniveau viel opnieuw tegen en de 2-2 eindstand bracht weinig enthousiasme.

Na een teleurstellende 2 op 6 tegen Union SG en Westerlo zijn de resultaten nu echt zorgwekkend, wat de druk op Brian Riemer verder verhoogt. Opmerkelijk is dat Riemer zowel na de wedstrijd tegen Union als Westerlo al voor de tweede keer op rij niet de fans ging begroeten zoals hij normaal wel doet.

Vorig weekend lieten de supporters hun onvrede opnieuw luid en duidelijk horen, voor, tijdens en na de wedstrijd. Het verzoek om Riemer’s ontslag klonk al voor de derde keer dit seizoen. De spionkop zong zelfs het lied "Here's to You Vincent Kompany" als een duidelijke boodschap aan het bestuur.

“Steeds luider wordt op de figuur van Brian Riemer geschoten”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Riemer verdedigde zichzelf door te zeggen dat het spel tegen Westerlo al verbetering vertoonde en dat hij de 12 op 18 punten geen slecht rapport vond.

Degryse was echter sceptisch: “Met alle respect, maar hij slaat tweemaal de bal mis. Ik vrees als Anderlecht deze week verliest van Genk of Charleroi, dat het dan game over is voor Riemer”, aldus Degryse.

“Riemer begint te boeten voor zijn keuzes”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Het kot staat stilaan in brand

Na de wedstrijd tegen Westerlo vonden Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute elkaar in een intens gesprek in de spelerstunnel. Brian Riemer, die normaal gesproken na de wedstrijden de supporters begroet, trok zich deze keer direct terug in de kleedkamer.

De situatie roept herinneringen op aan René Weiler, die indertijd werd buiten gehoond omdat het niveau van Anderlecht toen bijlange niet hoog genoeg was. Maar naast het zwaar tegenvallend spelbeeld zijn nu ook de resultaten zorgwekkend voor Riemer.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de komende drie wedstrijden hoe dan ook toekomstbepalend zullen zijn voor de Deense coach van Anderlecht. Het Nieuwsblad merkt op dat de nervositeit in het Lotto Park toeneemt. “Het kot staat stilaan in brand. Het vuur laait best niet nog meer op voor het onhoudbaar wordt.”

Het bestuur steunt Riemer, maar hoe lang nog?

Brian Riemer kan zich te verdedigen door te wijzen naar de matige zomermercato van Jesper Fredberg, en de blessures van belangrijke spelers zoals Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Stef Wijnants merkt in Het Belang van Limburg op dat de problemen groter zijn dan alleen de coach, maar de supporters lijken anders te denken.

“Riemer moet in het vuur gegooid worden. Dat kan elke week gebeuren. Dinsdag tegen Genk is het misschien al zo ver”, aldus Wijnants.

Het bestuur van Anderlecht blijft voorlopig achter Riemer staan, overtuigd van zijn vermogen om de ploeg beter te laten presteren en dat de spelersgroep nog steeds achter hem staat. Ze vinden bovendien dat de media te hard tegen hem zijn.

“Maar tot wanneer zal de situatie houdbaar zijn?” vraagt Le Soir zich af. Het Nieuwsblad voegt toe dat Riemer intern momenteel niet fel ter discussie staat, en dat de directie geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Dinsdag staat er een raad van bestuur op de agenda bij Anderlecht, en gezien het matige voetbal en het gemor van de supporters kan het onderwerp mogelijk ter sprake komen. Verlies tegen Genk en opnieuw teleurstellend voetbal zullen de twijfels over de trainer alleen maar versterken.

Moet Riemer buiten?

Meest recent

'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

781
781
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

74
74
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

193
193
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

298
298
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

187
187
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

715
715
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

301
301
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

200
200
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

267
267
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

272
272
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

64
64
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

52
52
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

489
489
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

188
188
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

38
38
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

140
140
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

365
365
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

267
267
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

77
77
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

126
126
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

268
268
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

110
110
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

670
670
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

482
482
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

225
225

Meer sportnieuws