'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

604 stemmen
'Het kot staat in brand in Anderlecht: Riemer moet boeten'

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC en een tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek tegen Westerlo zijn roep om het ontslag van Brian Riemer. Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban gefrustreerd door het ongeïnspireerde spel van Riemer. Na een teleurstellende 2-2 tegen KVC Westerlo en slechte resultaten in de laatste wedstrijden, neemt de druk op Riemer toe. De komende drie wedstrijden zullen cruciaal zijn voor de Deense coach.

Het bestuur steunt Riemer nog steeds, verwijzend naar blessures en een matige zomermercato, maar de situatie blijft gespannen. Volgens Het Nieuwsblad neemt de nervositeit in het Lotto Park toe, en Le Soir vraagt zich af hoe lang deze situatie nog houdbaar zal zijn. Dinsdag staat een belangrijke raad van bestuur op de agenda, waar het matige voetbal en het gemor van de supporters mogelijk onderwerp van discussie zullen zijn. Verlies tegen Genk kan de twijfels over Riemer verder aanwakkeren.

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De resultaten redden Riemer van een ontslag

Na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC klonken de eerste kritische stemmen richting Brian Riemer met het scanderen van "Riemer buiten" op de Bosuil. Na de vijfde wedstrijd van het seizoen, na een nieuwe tegenvallende prestatie tegen Union SG, herhaalde het publiek de roep om het ontslag van de Deense coach.

Ondanks dat de ploeg ongeslagen blijft, is de achterban moegestreden door het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-Ball. Voorheen had hij het slechte voetbal nog verdedigd door te wijzen op de 11 op 15 punten die zijn team verzamelde.

Volgens Peter Vandenbempt zou Riemer echter al eerder ontslagen zijn als de resultaten meer in lijn waren geweest met de prestaties. “Er zijn trainers voor minder ontslagen”, zei Pieter-Jan Calcoen, journalist van Het Nieuwsblad, in Sjotcast. “Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt.”

Nu vallen ook de resultaten tegen: “Riemer begint te boeten”

Na de vorige interlandbreak leek er eindelijk hoop op verbetering voor Anderlecht in de eerstvolgende match tegen KVC Westerlo. Helaas bleek deze hoop ijdel: het spelniveau viel opnieuw tegen en de 2-2 eindstand bracht weinig enthousiasme.

Na een teleurstellende 2 op 6 tegen Union SG en Westerlo zijn de resultaten nu echt zorgwekkend, wat de druk op Brian Riemer verder verhoogt. Opmerkelijk is dat Riemer zowel na de wedstrijd tegen Union als Westerlo al voor de tweede keer op rij niet de fans ging begroeten zoals hij normaal wel doet.

Vorig weekend lieten de supporters hun onvrede opnieuw luid en duidelijk horen, voor, tijdens en na de wedstrijd. Het verzoek om Riemer’s ontslag klonk al voor de derde keer dit seizoen. De spionkop zong zelfs het lied "Here's to You Vincent Kompany" als een duidelijke boodschap aan het bestuur.

“Steeds luider wordt op de figuur van Brian Riemer geschoten”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Riemer verdedigde zichzelf door te zeggen dat het spel tegen Westerlo al verbetering vertoonde en dat hij de 12 op 18 punten geen slecht rapport vond.

Degryse was echter sceptisch: “Met alle respect, maar hij slaat tweemaal de bal mis. Ik vrees als Anderlecht deze week verliest van Genk of Charleroi, dat het dan game over is voor Riemer”, aldus Degryse.

“Riemer begint te boeten voor zijn keuzes”, zei Alexandre Teklak in La Dernière Heure.

Het kot staat stilaan in brand

Na de wedstrijd tegen Westerlo vonden Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute elkaar in een intens gesprek in de spelerstunnel. Brian Riemer, die normaal gesproken na de wedstrijden de supporters begroet, trok zich deze keer direct terug in de kleedkamer.

De situatie roept herinneringen op aan René Weiler, die indertijd werd buiten gehoond omdat het niveau van Anderlecht toen bijlange niet hoog genoeg was. Maar naast het zwaar tegenvallend spelbeeld zijn nu ook de resultaten zorgwekkend voor Riemer.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat de komende drie wedstrijden hoe dan ook toekomstbepalend zullen zijn voor de Deense coach van Anderlecht. Het Nieuwsblad merkt op dat de nervositeit in het Lotto Park toeneemt. “Het kot staat stilaan in brand. Het vuur laait best niet nog meer op voor het onhoudbaar wordt.”

Het bestuur steunt Riemer, maar hoe lang nog?

Brian Riemer kan zich te verdedigen door te wijzen naar de matige zomermercato van Jesper Fredberg, en de blessures van belangrijke spelers zoals Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Stef Wijnants merkt in Het Belang van Limburg op dat de problemen groter zijn dan alleen de coach, maar de supporters lijken anders te denken.

“Riemer moet in het vuur gegooid worden. Dat kan elke week gebeuren. Dinsdag tegen Genk is het misschien al zo ver”, aldus Wijnants.

Het bestuur van Anderlecht blijft voorlopig achter Riemer staan, overtuigd van zijn vermogen om de ploeg beter te laten presteren en dat de spelersgroep nog steeds achter hem staat. Ze vinden bovendien dat de media te hard tegen hem zijn.

“Maar tot wanneer zal de situatie houdbaar zijn?” vraagt Le Soir zich af. Het Nieuwsblad voegt toe dat Riemer intern momenteel niet fel ter discussie staat, en dat de directie geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Dinsdag staat er een raad van bestuur op de agenda bij Anderlecht, en gezien het matige voetbal en het gemor van de supporters kan het onderwerp mogelijk ter sprake komen. Verlies tegen Genk en opnieuw teleurstellend voetbal zullen de twijfels over de trainer alleen maar versterken.

Moet Riemer buiten?

Meest recent

'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

28
28
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

113
113
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

186
186
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

115
115
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

358
358
De 11 namen: De Mil verrast met opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

40
40
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

257
257
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

149
149
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

268
268
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

92
92
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

221
221
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

148
148
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

57
57
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

355
355
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

1348
1348
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

279
279
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

735
735
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

406
406
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

834
834
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

229
229
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

523
523
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

226
226
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

54
54
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

461
461
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

472
472

Meer sportnieuws