'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

1573 stemmen
'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

Ondanks het gemor van het publiek wil Anderlecht geen overhaaste beslissingen nemen, en dus blijft Brian Riemer gewoon in het zadel zitten. Voorlopig althans, want de stoel van de Deens coach begint steeds meer te wankelen.

Hoewel de resultaten tot dusver meevallen loert de crisis toch om de hoek in het Lotto Park. De immer kritische aanhang eist almaar meer het vel van Riemer, die zelf stilaan ook wat nerveus begint te worden. "Het wordt voor hem toch een beetje een martelgang om rond te lopen in het stadion", oppert RSCA-watcher Jurgen Geril in Sjotcast. Intern lijkt Riemer nochtans nog altijd voldoende steun te genieten.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Vandenhaute volwaardig voorzitter

Zo staan de spelers nog achter hun coach, en blijkt het bestuur niet van plan om de Deen plots aan de kant te schuiven. Tenslotte leverde hij vorig seizoen nog prima werk door Paars-Wit van de elfde naar de derde plaats te loodsen. Al ligt de lat dit keer wel beduidend hoger. Zeker voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. "Die titel hoort hij niet zo graag. Zeg maar gewoon voorzitter", aldus Geril.

Een duidelijke hint dat Vandenhaute, die in januari van vorig jaar onder druk van de achterban een stap terug moest zetten, op de achtergrond de macht bij de recordkampioen toch opnieuw naar zich toe heeft gezogen. Dat bleek ook reeds uit beelden die zaterdag na het 2-2 gelijkspel tegen Westerlo circuleerden. In de spelerstunnel had Vandenhaute toen immers een hevige discussie met Jesper Fredberg.

Vandenhaute versus Fredberg?

Naar het onderwerp van hun gesprek blijft het vooralsnog gissen, al behoeft het allicht geen betoog dat Vandenhaute allerminst tevreden is met de gang van zaken. Veel meer dan de CEO Sports, die zijn landgenoot ongetwijfeld vurig blijft verdedigen, zal hij volgens Ludo Vandewalle serieus zijn wenkbrauwen fronsen bij het uiterst matige spelniveau dat de Brusselaars de voorbije weken op de mat legden.

"Hij staat verder van Riemer en heeft zich altijd geuit als Anderlecht-supporter, die dus graag goed voetbal ziet én wint", aldus de chef voetbal van Het Nieuwsblad. Samen met de rest van de Raad van Bestuur zal Vandenhaute, die zich in het verleden wel positief uitliet over de Deense tandem dinsdag het werk van zowel Riemer als Fredberg onder de loep nemen. Benieuwd of hij daarbij het voortouw neemt.

Denkt u dat Vandenhaute nog de plak zwaait bij RSCA?

Meest recent

Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

0
0
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

33
33
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

86
86
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

153
153
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

181
181
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

34
34
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

84
84
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

95
95
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

80
80
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

45
45
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

274
274
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

113
113
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

254
254
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

339
339
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

198
198
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1003
1003
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1328
1328
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

442
442
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

200
200

Meer sportnieuws