'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

door
'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

Ondanks het gemor van het publiek wil Anderlecht geen overhaaste beslissingen nemen, en dus blijft Brian Riemer gewoon in het zadel zitten. Voorlopig althans, want de stoel van de Deens coach begint steeds meer te wankelen.

Hoewel de resultaten tot dusver meevallen loert de crisis toch om de hoek in het Lotto Park. De immer kritische aanhang eist almaar meer het vel van Riemer, die zelf stilaan ook wat nerveus begint te worden. "Het wordt voor hem toch een beetje een martelgang om rond te lopen in het stadion", oppert RSCA-watcher Jurgen Geril in Sjotcast. Intern lijkt Riemer nochtans nog altijd voldoende steun te genieten.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Vandenhaute volwaardig voorzitter

Zo staan de spelers nog achter hun coach, en blijkt het bestuur niet van plan om de Deen plots aan de kant te schuiven. Tenslotte leverde hij vorig seizoen nog prima werk door Paars-Wit van de elfde naar de derde plaats te loodsen. Al ligt de lat dit keer wel beduidend hoger. Zeker voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. "Die titel hoort hij niet zo graag. Zeg maar gewoon voorzitter", aldus Geril.

Een duidelijke hint dat Vandenhaute, die in januari van vorig jaar onder druk van de achterban een stap terug moest zetten, op de achtergrond de macht bij de recordkampioen toch opnieuw naar zich toe heeft gezogen. Dat bleek ook reeds uit beelden die zaterdag na het 2-2 gelijkspel tegen Westerlo circuleerden. In de spelerstunnel had Vandenhaute toen immers een hevige discussie met Jesper Fredberg.

Vandenhaute versus Fredberg?

Naar het onderwerp van hun gesprek blijft het vooralsnog gissen, al behoeft het allicht geen betoog dat Vandenhaute allerminst tevreden is met de gang van zaken. Veel meer dan de CEO Sports, die zijn landgenoot ongetwijfeld vurig blijft verdedigen, zal hij volgens Ludo Vandewalle serieus zijn wenkbrauwen fronsen bij het uiterst matige spelniveau dat de Brusselaars de voorbije weken op de mat legden.

"Hij staat verder van Riemer en heeft zich altijd geuit als Anderlecht-supporter, die dus graag goed voetbal ziet én wint", aldus de chef voetbal van Het Nieuwsblad. Samen met de rest van de Raad van Bestuur zal Vandenhaute, die zich in het verleden wel positief uitliet over de Deense tandem dinsdag het werk van zowel Riemer als Fredberg onder de loep nemen. Benieuwd of hij daarbij het voortouw neemt.

Denkt u dat Vandenhaute nog de plak zwaait bij RSCA?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

83
83
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

98
98
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

248
248
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

198
198
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

190
190
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

389
389
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws