'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

door
'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

Ondanks het gemor van het publiek wil Anderlecht geen overhaaste beslissingen nemen, en dus blijft Brian Riemer gewoon in het zadel zitten. Voorlopig althans, want de stoel van de Deens coach begint steeds meer te wankelen.

Hoewel de resultaten tot dusver meevallen loert de crisis toch om de hoek in het Lotto Park. De immer kritische aanhang eist almaar meer het vel van Riemer, die zelf stilaan ook wat nerveus begint te worden. "Het wordt voor hem toch een beetje een martelgang om rond te lopen in het stadion", oppert RSCA-watcher Jurgen Geril in Sjotcast. Intern lijkt Riemer nochtans nog altijd voldoende steun te genieten.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Vandenhaute volwaardig voorzitter

Zo staan de spelers nog achter hun coach, en blijkt het bestuur niet van plan om de Deen plots aan de kant te schuiven. Tenslotte leverde hij vorig seizoen nog prima werk door Paars-Wit van de elfde naar de derde plaats te loodsen. Al ligt de lat dit keer wel beduidend hoger. Zeker voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. "Die titel hoort hij niet zo graag. Zeg maar gewoon voorzitter", aldus Geril.

Een duidelijke hint dat Vandenhaute, die in januari van vorig jaar onder druk van de achterban een stap terug moest zetten, op de achtergrond de macht bij de recordkampioen toch opnieuw naar zich toe heeft gezogen. Dat bleek ook reeds uit beelden die zaterdag na het 2-2 gelijkspel tegen Westerlo circuleerden. In de spelerstunnel had Vandenhaute toen immers een hevige discussie met Jesper Fredberg.

Vandenhaute versus Fredberg?

Naar het onderwerp van hun gesprek blijft het vooralsnog gissen, al behoeft het allicht geen betoog dat Vandenhaute allerminst tevreden is met de gang van zaken. Veel meer dan de CEO Sports, die zijn landgenoot ongetwijfeld vurig blijft verdedigen, zal hij volgens Ludo Vandewalle serieus zijn wenkbrauwen fronsen bij het uiterst matige spelniveau dat de Brusselaars de voorbije weken op de mat legden.

"Hij staat verder van Riemer en heeft zich altijd geuit als Anderlecht-supporter, die dus graag goed voetbal ziet én wint", aldus de chef voetbal van Het Nieuwsblad. Samen met de rest van de Raad van Bestuur zal Vandenhaute, die zich in het verleden wel positief uitliet over de Deense tandem dinsdag het werk van zowel Riemer als Fredberg onder de loep nemen. Benieuwd of hij daarbij het voortouw neemt.

Denkt u dat Vandenhaute nog de plak zwaait bij RSCA?

Meest recent

Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

29
29
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

15
15
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

66
66
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

42
42
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

313
313
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

179
179
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

238
238
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

202
202
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

389
389
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

256
256
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

46
46
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

159
159
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

81
81
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

526
526
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

93
93
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

171
171
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

59
59
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

409
409
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

488
488
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

147
147
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

228
228
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

101
101
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

95
95
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

220
220

Meer sportnieuws