'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

1573
'Vandenhaute grijpt opnieuw de macht in Anderlecht'

Ondanks het gemor van het publiek wil Anderlecht geen overhaaste beslissingen nemen, en dus blijft Brian Riemer gewoon in het zadel zitten. Voorlopig althans, want de stoel van de Deens coach begint steeds meer te wankelen.

Hoewel de resultaten tot dusver meevallen loert de crisis toch om de hoek in het Lotto Park. De immer kritische aanhang eist almaar meer het vel van Riemer, die zelf stilaan ook wat nerveus begint te worden. "Het wordt voor hem toch een beetje een martelgang om rond te lopen in het stadion", oppert RSCA-watcher Jurgen Geril in Sjotcast. Intern lijkt Riemer nochtans nog altijd voldoende steun te genieten.

LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Vandenhaute volwaardig voorzitter

Zo staan de spelers nog achter hun coach, en blijkt het bestuur niet van plan om de Deen plots aan de kant te schuiven. Tenslotte leverde hij vorig seizoen nog prima werk door Paars-Wit van de elfde naar de derde plaats te loodsen. Al ligt de lat dit keer wel beduidend hoger. Zeker voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. "Die titel hoort hij niet zo graag. Zeg maar gewoon voorzitter", aldus Geril.

Een duidelijke hint dat Vandenhaute, die in januari van vorig jaar onder druk van de achterban een stap terug moest zetten, op de achtergrond de macht bij de recordkampioen toch opnieuw naar zich toe heeft gezogen. Dat bleek ook reeds uit beelden die zaterdag na het 2-2 gelijkspel tegen Westerlo circuleerden. In de spelerstunnel had Vandenhaute toen immers een hevige discussie met Jesper Fredberg.

Vandenhaute versus Fredberg?

Naar het onderwerp van hun gesprek blijft het vooralsnog gissen, al behoeft het allicht geen betoog dat Vandenhaute allerminst tevreden is met de gang van zaken. Veel meer dan de CEO Sports, die zijn landgenoot ongetwijfeld vurig blijft verdedigen, zal hij volgens Ludo Vandewalle serieus zijn wenkbrauwen fronsen bij het uiterst matige spelniveau dat de Brusselaars de voorbije weken op de mat legden.

"Hij staat verder van Riemer en heeft zich altijd geuit als Anderlecht-supporter, die dus graag goed voetbal ziet én wint", aldus de chef voetbal van Het Nieuwsblad. Samen met de rest van de Raad van Bestuur zal Vandenhaute, die zich in het verleden wel positief uitliet over de Deense tandem dinsdag het werk van zowel Riemer als Fredberg onder de loep nemen. Benieuwd of hij daarbij het voortouw neemt.

Denkt u dat Vandenhaute nog de plak zwaait bij RSCA?

Meest recent

Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

6
6
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

54
54
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

161
161
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

34
34
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

170
170
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

46
46
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

25
25
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

33
33
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

350
350
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

243
243
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

23
23
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

603
603
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

268
268
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

742
742
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

240
240
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

925
925
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

791
791
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

469
469
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

320
320
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

158
158
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

517
517
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

214
214
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

104
104
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

35
35

Meer sportnieuws