Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

381
Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

De vernieuwde Champions League brengt meer wedstrijden en geld met zich mee. In plaats van de klassieke groepsfase, spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders. Dit levert niet alleen extra topwedstrijden op, maar ook meer inkomsten door mediarechten en sponsoring. De totale omzet wordt geschat op 4 miljard euro. Club Brugge profiteert volop van deze veranderingen.

De club is al verzekerd van 37 miljoen euro: 18,6 miljoen startgeld, 13,3 miljoen op basis van hun coëfficiënt, en 5,1 miljoen uit mediarechten. Door wedstrijden te winnen (2,1 miljoen per zege) en het halen van de 1/8e finales, wat de ambitie is van blauw-zwart, kan dit bedrag oplopen tot 50 miljoen euro. De lat ligt op 7,6 punten, wat twee overwinningen en twee gelijke spelen betekent.

LEES OOK: Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

Revolutie in de Champions League: meer matchen en geld

Dit seizoen brengt de UEFA een revolutionaire verandering in de Champions League. In plaats van de traditionele groepsfase spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, allemaal binnen dezelfde competitie. Op basis daarvan wordt één lange ranglijst opgesteld.

De top acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de 1/8e finales, terwijl de ploegen die op plekken 9 tot 16 eindigen, via play-offs moeten strijden voor een plaats in de volgende ronde.

Met deze nieuwe opzet wordt de Champions League meer een echte ‘league’, en minder een bekertoernooi zoals vroeger. Het aantal wedstrijden stijgt fors, van 125 naar maar liefst 189. Dit zorgt niet alleen voor meer topwedstrijden, maar ook voor een flinke stijging in inkomsten uit mediarechten en sponsoring.

De verwachte omzet van de Champions League wordt geraamd op zo’n 4 miljard euro, waarvan 2,5 miljard zal worden verdeeld onder de deelnemende clubs. Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, beschrijft de vernieuwde opzet als "zeer ongewoon en out of the box bedacht".

Hij merkte op: “Televisie leeft van verrassende wendingen, niet van voorspelbaarheid.”

Club Brugge al zeker van minstens 37 miljoen euro

De hervormde Champions League trekt extra inkomsten aan, mede dankzij twee nieuwe sponsors: een platform voor cryptohandel en een gokbedrijf. Club Brugge staat in poleposition om hiervan te profiteren. De club is al verzekerd van 18,6 miljoen euro aan startgeld, een stijging van 3 miljoen ten opzichte van de vorige editie.

Bovendien ontvangt Club Brugge nog eens 13,3 miljoen euro op basis van de historische coëfficiënt, die de prestaties van de afgelopen vijf jaar in Europa weerspiegelt.

Met een 24ste plaats onder de Champions League-deelnemers volgens UEFA’s berekeningen, scoort de club ook extra inkomsten door de niet-Europese mediarechten, goed voor nog eens 5,1 miljoen euro. Deze inkomsten worden bepaald door een coëfficiënt die over de laatste tien jaar teruggaat.

Zelfs als Club Brugge geen enkele wedstrijd wint, levert hun deelname aan de Champions League hen dus minstens 37 miljoen euro op.

Het doel van Club Brugge: 1/8ste finales en 50 miljoen euro

Die 37 miljoen euro kan voor Club Brugge flink worden aangedikt door prestaties in de acht Champions League-wedstrijden. Een overwinning levert 2,1 miljoen euro op, terwijl een gelijkspel goed is voor 700.000 euro. Verlies levert niets op.

De ambitie van Club Brugge is om door te stoten naar de 1/8e finales, wat een extra 13 miljoen euro zou opleveren. Daarnaast is er een bonus op basis van het eindklassement: de laatste plek krijgt 275.000 euro, en voor elke plaats hoger komt er nog eens 275.000 euro bij.

Verder in het toernooi komen betekent telkens nieuwe premies. Volgens simulaties van de UEFA heeft blauw-zwart gemiddeld 7,6 punten nodig om de groepsfase te overleven. In dat scenario zou Club Brugge zo’n 50 miljoen euro verdienen.

Voor een club als Club Brugge is de nieuwe Champions League aantrekkelijk. Ze krijgen als relatief ‘kleine’ ploeg sowieso een aantal topwedstrijden, maar ze treffen ook teams van een vergelijkbaar niveau.

Dat maakt de doelstelling van 7,6 punten – twee overwinningen en twee gelijke spelen – realistisch. Daarna wacht waarschijnlijk een Europese megaclub, en eindigt het avontuur.

Zal Club Brugge de 1/8ste finales halen?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: zwaar verdict voor Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

32
32
Opdoffer voor Genk: avontuur in Youth League zit er al op

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

13
13
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

28
28
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

113
113
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

145
145
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

132
132
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

116
116
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

71
71
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

161
161
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

151
151
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

204
204
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

100
100
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

112
112
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

204
204
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

346
346
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

100
100
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

466
466
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

632
632
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

218
218
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

144
144

Meer sportnieuws