Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

381
Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

De vernieuwde Champions League brengt meer wedstrijden en geld met zich mee. In plaats van de klassieke groepsfase, spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders. Dit levert niet alleen extra topwedstrijden op, maar ook meer inkomsten door mediarechten en sponsoring. De totale omzet wordt geschat op 4 miljard euro. Club Brugge profiteert volop van deze veranderingen.

De club is al verzekerd van 37 miljoen euro: 18,6 miljoen startgeld, 13,3 miljoen op basis van hun coëfficiënt, en 5,1 miljoen uit mediarechten. Door wedstrijden te winnen (2,1 miljoen per zege) en het halen van de 1/8e finales, wat de ambitie is van blauw-zwart, kan dit bedrag oplopen tot 50 miljoen euro. De lat ligt op 7,6 punten, wat twee overwinningen en twee gelijke spelen betekent.

LEES OOK: Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Revolutie in de Champions League: meer matchen en geld

Dit seizoen brengt de UEFA een revolutionaire verandering in de Champions League. In plaats van de traditionele groepsfase spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, allemaal binnen dezelfde competitie. Op basis daarvan wordt één lange ranglijst opgesteld.

De top acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de 1/8e finales, terwijl de ploegen die op plekken 9 tot 16 eindigen, via play-offs moeten strijden voor een plaats in de volgende ronde.

Met deze nieuwe opzet wordt de Champions League meer een echte ‘league’, en minder een bekertoernooi zoals vroeger. Het aantal wedstrijden stijgt fors, van 125 naar maar liefst 189. Dit zorgt niet alleen voor meer topwedstrijden, maar ook voor een flinke stijging in inkomsten uit mediarechten en sponsoring.

De verwachte omzet van de Champions League wordt geraamd op zo’n 4 miljard euro, waarvan 2,5 miljard zal worden verdeeld onder de deelnemende clubs. Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, beschrijft de vernieuwde opzet als "zeer ongewoon en out of the box bedacht".

Hij merkte op: “Televisie leeft van verrassende wendingen, niet van voorspelbaarheid.”

Club Brugge al zeker van minstens 37 miljoen euro

De hervormde Champions League trekt extra inkomsten aan, mede dankzij twee nieuwe sponsors: een platform voor cryptohandel en een gokbedrijf. Club Brugge staat in poleposition om hiervan te profiteren. De club is al verzekerd van 18,6 miljoen euro aan startgeld, een stijging van 3 miljoen ten opzichte van de vorige editie.

Bovendien ontvangt Club Brugge nog eens 13,3 miljoen euro op basis van de historische coëfficiënt, die de prestaties van de afgelopen vijf jaar in Europa weerspiegelt.

Met een 24ste plaats onder de Champions League-deelnemers volgens UEFA’s berekeningen, scoort de club ook extra inkomsten door de niet-Europese mediarechten, goed voor nog eens 5,1 miljoen euro. Deze inkomsten worden bepaald door een coëfficiënt die over de laatste tien jaar teruggaat.

Zelfs als Club Brugge geen enkele wedstrijd wint, levert hun deelname aan de Champions League hen dus minstens 37 miljoen euro op.

Het doel van Club Brugge: 1/8ste finales en 50 miljoen euro

Die 37 miljoen euro kan voor Club Brugge flink worden aangedikt door prestaties in de acht Champions League-wedstrijden. Een overwinning levert 2,1 miljoen euro op, terwijl een gelijkspel goed is voor 700.000 euro. Verlies levert niets op.

De ambitie van Club Brugge is om door te stoten naar de 1/8e finales, wat een extra 13 miljoen euro zou opleveren. Daarnaast is er een bonus op basis van het eindklassement: de laatste plek krijgt 275.000 euro, en voor elke plaats hoger komt er nog eens 275.000 euro bij.

Verder in het toernooi komen betekent telkens nieuwe premies. Volgens simulaties van de UEFA heeft blauw-zwart gemiddeld 7,6 punten nodig om de groepsfase te overleven. In dat scenario zou Club Brugge zo’n 50 miljoen euro verdienen.

Voor een club als Club Brugge is de nieuwe Champions League aantrekkelijk. Ze krijgen als relatief ‘kleine’ ploeg sowieso een aantal topwedstrijden, maar ze treffen ook teams van een vergelijkbaar niveau.

Dat maakt de doelstelling van 7,6 punten – twee overwinningen en twee gelijke spelen – realistisch. Daarna wacht waarschijnlijk een Europese megaclub, en eindigt het avontuur.

Zal Club Brugge de 1/8ste finales halen?

Meest recent

Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

11
11
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

15
15
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

34
34
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

64
64
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

6
6
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

212
212
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

149
149
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

12
12
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

101
101
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

73
73
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

199
199
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

210
210
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

273
273
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

191
191
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

311
311
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

251
251
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

197
197
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

43
43
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

68
68
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

145
145
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

294
294
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

49
49
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

141
141
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

402
402
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

276
276

Meer sportnieuws