Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

381
Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

De vernieuwde Champions League brengt meer wedstrijden en geld met zich mee. In plaats van de klassieke groepsfase, spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders. Dit levert niet alleen extra topwedstrijden op, maar ook meer inkomsten door mediarechten en sponsoring. De totale omzet wordt geschat op 4 miljard euro. Club Brugge profiteert volop van deze veranderingen.

De club is al verzekerd van 37 miljoen euro: 18,6 miljoen startgeld, 13,3 miljoen op basis van hun coëfficiënt, en 5,1 miljoen uit mediarechten. Door wedstrijden te winnen (2,1 miljoen per zege) en het halen van de 1/8e finales, wat de ambitie is van blauw-zwart, kan dit bedrag oplopen tot 50 miljoen euro. De lat ligt op 7,6 punten, wat twee overwinningen en twee gelijke spelen betekent.

LEES OOK: Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Revolutie in de Champions League: meer matchen en geld

Dit seizoen brengt de UEFA een revolutionaire verandering in de Champions League. In plaats van de traditionele groepsfase spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, allemaal binnen dezelfde competitie. Op basis daarvan wordt één lange ranglijst opgesteld.

De top acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de 1/8e finales, terwijl de ploegen die op plekken 9 tot 16 eindigen, via play-offs moeten strijden voor een plaats in de volgende ronde.

Met deze nieuwe opzet wordt de Champions League meer een echte ‘league’, en minder een bekertoernooi zoals vroeger. Het aantal wedstrijden stijgt fors, van 125 naar maar liefst 189. Dit zorgt niet alleen voor meer topwedstrijden, maar ook voor een flinke stijging in inkomsten uit mediarechten en sponsoring.

De verwachte omzet van de Champions League wordt geraamd op zo’n 4 miljard euro, waarvan 2,5 miljard zal worden verdeeld onder de deelnemende clubs. Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, beschrijft de vernieuwde opzet als "zeer ongewoon en out of the box bedacht".

Hij merkte op: “Televisie leeft van verrassende wendingen, niet van voorspelbaarheid.”

Club Brugge al zeker van minstens 37 miljoen euro

De hervormde Champions League trekt extra inkomsten aan, mede dankzij twee nieuwe sponsors: een platform voor cryptohandel en een gokbedrijf. Club Brugge staat in poleposition om hiervan te profiteren. De club is al verzekerd van 18,6 miljoen euro aan startgeld, een stijging van 3 miljoen ten opzichte van de vorige editie.

Bovendien ontvangt Club Brugge nog eens 13,3 miljoen euro op basis van de historische coëfficiënt, die de prestaties van de afgelopen vijf jaar in Europa weerspiegelt.

Met een 24ste plaats onder de Champions League-deelnemers volgens UEFA’s berekeningen, scoort de club ook extra inkomsten door de niet-Europese mediarechten, goed voor nog eens 5,1 miljoen euro. Deze inkomsten worden bepaald door een coëfficiënt die over de laatste tien jaar teruggaat.

Zelfs als Club Brugge geen enkele wedstrijd wint, levert hun deelname aan de Champions League hen dus minstens 37 miljoen euro op.

Het doel van Club Brugge: 1/8ste finales en 50 miljoen euro

Die 37 miljoen euro kan voor Club Brugge flink worden aangedikt door prestaties in de acht Champions League-wedstrijden. Een overwinning levert 2,1 miljoen euro op, terwijl een gelijkspel goed is voor 700.000 euro. Verlies levert niets op.

De ambitie van Club Brugge is om door te stoten naar de 1/8e finales, wat een extra 13 miljoen euro zou opleveren. Daarnaast is er een bonus op basis van het eindklassement: de laatste plek krijgt 275.000 euro, en voor elke plaats hoger komt er nog eens 275.000 euro bij.

Verder in het toernooi komen betekent telkens nieuwe premies. Volgens simulaties van de UEFA heeft blauw-zwart gemiddeld 7,6 punten nodig om de groepsfase te overleven. In dat scenario zou Club Brugge zo’n 50 miljoen euro verdienen.

Voor een club als Club Brugge is de nieuwe Champions League aantrekkelijk. Ze krijgen als relatief ‘kleine’ ploeg sowieso een aantal topwedstrijden, maar ze treffen ook teams van een vergelijkbaar niveau.

Dat maakt de doelstelling van 7,6 punten – twee overwinningen en twee gelijke spelen – realistisch. Daarna wacht waarschijnlijk een Europese megaclub, en eindigt het avontuur.

Zal Club Brugge de 1/8ste finales halen?

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

8
8
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

26
26
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

35
35
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

72
72
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

203
203
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

688
688
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

175
175
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

383
383
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

161
161
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

198
198
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

29
29
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

817
817
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

117
117
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

145
145
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

68
68
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

230
230
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

142
142
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

304
304
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

66
66
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

209
209
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

205
205
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

69
69
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

45
45
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws