Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

381
Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

De vernieuwde Champions League brengt meer wedstrijden en geld met zich mee. In plaats van de klassieke groepsfase, spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders. Dit levert niet alleen extra topwedstrijden op, maar ook meer inkomsten door mediarechten en sponsoring. De totale omzet wordt geschat op 4 miljard euro. Club Brugge profiteert volop van deze veranderingen.

De club is al verzekerd van 37 miljoen euro: 18,6 miljoen startgeld, 13,3 miljoen op basis van hun coëfficiënt, en 5,1 miljoen uit mediarechten. Door wedstrijden te winnen (2,1 miljoen per zege) en het halen van de 1/8e finales, wat de ambitie is van blauw-zwart, kan dit bedrag oplopen tot 50 miljoen euro. De lat ligt op 7,6 punten, wat twee overwinningen en twee gelijke spelen betekent.

LEES OOK: Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Revolutie in de Champions League: meer matchen en geld

Dit seizoen brengt de UEFA een revolutionaire verandering in de Champions League. In plaats van de traditionele groepsfase spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, allemaal binnen dezelfde competitie. Op basis daarvan wordt één lange ranglijst opgesteld.

De top acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de 1/8e finales, terwijl de ploegen die op plekken 9 tot 16 eindigen, via play-offs moeten strijden voor een plaats in de volgende ronde.

Met deze nieuwe opzet wordt de Champions League meer een echte ‘league’, en minder een bekertoernooi zoals vroeger. Het aantal wedstrijden stijgt fors, van 125 naar maar liefst 189. Dit zorgt niet alleen voor meer topwedstrijden, maar ook voor een flinke stijging in inkomsten uit mediarechten en sponsoring.

De verwachte omzet van de Champions League wordt geraamd op zo’n 4 miljard euro, waarvan 2,5 miljard zal worden verdeeld onder de deelnemende clubs. Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, beschrijft de vernieuwde opzet als "zeer ongewoon en out of the box bedacht".

Hij merkte op: “Televisie leeft van verrassende wendingen, niet van voorspelbaarheid.”

Club Brugge al zeker van minstens 37 miljoen euro

De hervormde Champions League trekt extra inkomsten aan, mede dankzij twee nieuwe sponsors: een platform voor cryptohandel en een gokbedrijf. Club Brugge staat in poleposition om hiervan te profiteren. De club is al verzekerd van 18,6 miljoen euro aan startgeld, een stijging van 3 miljoen ten opzichte van de vorige editie.

Bovendien ontvangt Club Brugge nog eens 13,3 miljoen euro op basis van de historische coëfficiënt, die de prestaties van de afgelopen vijf jaar in Europa weerspiegelt.

Met een 24ste plaats onder de Champions League-deelnemers volgens UEFA’s berekeningen, scoort de club ook extra inkomsten door de niet-Europese mediarechten, goed voor nog eens 5,1 miljoen euro. Deze inkomsten worden bepaald door een coëfficiënt die over de laatste tien jaar teruggaat.

Zelfs als Club Brugge geen enkele wedstrijd wint, levert hun deelname aan de Champions League hen dus minstens 37 miljoen euro op.

Het doel van Club Brugge: 1/8ste finales en 50 miljoen euro

Die 37 miljoen euro kan voor Club Brugge flink worden aangedikt door prestaties in de acht Champions League-wedstrijden. Een overwinning levert 2,1 miljoen euro op, terwijl een gelijkspel goed is voor 700.000 euro. Verlies levert niets op.

De ambitie van Club Brugge is om door te stoten naar de 1/8e finales, wat een extra 13 miljoen euro zou opleveren. Daarnaast is er een bonus op basis van het eindklassement: de laatste plek krijgt 275.000 euro, en voor elke plaats hoger komt er nog eens 275.000 euro bij.

Verder in het toernooi komen betekent telkens nieuwe premies. Volgens simulaties van de UEFA heeft blauw-zwart gemiddeld 7,6 punten nodig om de groepsfase te overleven. In dat scenario zou Club Brugge zo’n 50 miljoen euro verdienen.

Voor een club als Club Brugge is de nieuwe Champions League aantrekkelijk. Ze krijgen als relatief ‘kleine’ ploeg sowieso een aantal topwedstrijden, maar ze treffen ook teams van een vergelijkbaar niveau.

Dat maakt de doelstelling van 7,6 punten – twee overwinningen en twee gelijke spelen – realistisch. Daarna wacht waarschijnlijk een Europese megaclub, en eindigt het avontuur.

Zal Club Brugge de 1/8ste finales halen?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

47
47
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

191
191
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

73
73
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

206
206
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

947
947
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws