Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

381 stemmen
Club Brugge aast op megadeal van 50 miljoen euro

De vernieuwde Champions League brengt meer wedstrijden en geld met zich mee. In plaats van de klassieke groepsfase, spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders. Dit levert niet alleen extra topwedstrijden op, maar ook meer inkomsten door mediarechten en sponsoring. De totale omzet wordt geschat op 4 miljard euro. Club Brugge profiteert volop van deze veranderingen.

De club is al verzekerd van 37 miljoen euro: 18,6 miljoen startgeld, 13,3 miljoen op basis van hun coëfficiënt, en 5,1 miljoen uit mediarechten. Door wedstrijden te winnen (2,1 miljoen per zege) en het halen van de 1/8e finales, wat de ambitie is van blauw-zwart, kan dit bedrag oplopen tot 50 miljoen euro. De lat ligt op 7,6 punten, wat twee overwinningen en twee gelijke spelen betekent.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Revolutie in de Champions League: meer matchen en geld

Dit seizoen brengt de UEFA een revolutionaire verandering in de Champions League. In plaats van de traditionele groepsfase spelen 36 teams elk acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, allemaal binnen dezelfde competitie. Op basis daarvan wordt één lange ranglijst opgesteld.

De top acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de 1/8e finales, terwijl de ploegen die op plekken 9 tot 16 eindigen, via play-offs moeten strijden voor een plaats in de volgende ronde.

Met deze nieuwe opzet wordt de Champions League meer een echte ‘league’, en minder een bekertoernooi zoals vroeger. Het aantal wedstrijden stijgt fors, van 125 naar maar liefst 189. Dit zorgt niet alleen voor meer topwedstrijden, maar ook voor een flinke stijging in inkomsten uit mediarechten en sponsoring.

De verwachte omzet van de Champions League wordt geraamd op zo’n 4 miljard euro, waarvan 2,5 miljard zal worden verdeeld onder de deelnemende clubs. Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, beschrijft de vernieuwde opzet als "zeer ongewoon en out of the box bedacht".

Hij merkte op: “Televisie leeft van verrassende wendingen, niet van voorspelbaarheid.”

Club Brugge al zeker van minstens 37 miljoen euro

De hervormde Champions League trekt extra inkomsten aan, mede dankzij twee nieuwe sponsors: een platform voor cryptohandel en een gokbedrijf. Club Brugge staat in poleposition om hiervan te profiteren. De club is al verzekerd van 18,6 miljoen euro aan startgeld, een stijging van 3 miljoen ten opzichte van de vorige editie.

Bovendien ontvangt Club Brugge nog eens 13,3 miljoen euro op basis van de historische coëfficiënt, die de prestaties van de afgelopen vijf jaar in Europa weerspiegelt.

Met een 24ste plaats onder de Champions League-deelnemers volgens UEFA’s berekeningen, scoort de club ook extra inkomsten door de niet-Europese mediarechten, goed voor nog eens 5,1 miljoen euro. Deze inkomsten worden bepaald door een coëfficiënt die over de laatste tien jaar teruggaat.

Zelfs als Club Brugge geen enkele wedstrijd wint, levert hun deelname aan de Champions League hen dus minstens 37 miljoen euro op.

Het doel van Club Brugge: 1/8ste finales en 50 miljoen euro

Die 37 miljoen euro kan voor Club Brugge flink worden aangedikt door prestaties in de acht Champions League-wedstrijden. Een overwinning levert 2,1 miljoen euro op, terwijl een gelijkspel goed is voor 700.000 euro. Verlies levert niets op.

De ambitie van Club Brugge is om door te stoten naar de 1/8e finales, wat een extra 13 miljoen euro zou opleveren. Daarnaast is er een bonus op basis van het eindklassement: de laatste plek krijgt 275.000 euro, en voor elke plaats hoger komt er nog eens 275.000 euro bij.

Verder in het toernooi komen betekent telkens nieuwe premies. Volgens simulaties van de UEFA heeft blauw-zwart gemiddeld 7,6 punten nodig om de groepsfase te overleven. In dat scenario zou Club Brugge zo’n 50 miljoen euro verdienen.

Voor een club als Club Brugge is de nieuwe Champions League aantrekkelijk. Ze krijgen als relatief ‘kleine’ ploeg sowieso een aantal topwedstrijden, maar ze treffen ook teams van een vergelijkbaar niveau.

Dat maakt de doelstelling van 7,6 punten – twee overwinningen en twee gelijke spelen – realistisch. Daarna wacht waarschijnlijk een Europese megaclub, en eindigt het avontuur.

Zal Club Brugge de 1/8ste finales halen?

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

78
78
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

142
142
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

86
86
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

36
36
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

472
472
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

86
86
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

104
104
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

138
138
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

131
131
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

59
59
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

404
404
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

130
130
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

158
158
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

160
160
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

158
158
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

158
158
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

405
405
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

354
354
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

791
791
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

263
263

Meer sportnieuws